Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Sami niepełnosprawni o JKM

niepełnosprawni Janusz Korwin-Mikke dzieci integracja sport

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_JoannaKrzysztofik_*

Gość_JoannaKrzysztofik_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2016 - 15:34

Jakie są wasze opinie o p. Januszu Korwin-Mikkem w świetle zarówno jego wypowiedzi o nas jaki w świetle promowanych przez niego poglądów politycznych i gospodarczych? Widziałam to co pisano o nim tu na forum parokrotnie, jednak mimo wszystko trudno było wyłuskać konkretne opinie. Również poza IPON dużo osób wypowiada się o nim głównie wśród osób trzecich, ludzi pracujących z osobami niepełnosprawnymi jako nauczyciele/pedagodzy/logopedzi/itp. lub rodzin/znajomych osób niepełnosprawnych; natomiast opinii samych niepełnosprawnych jest stosunkowo dużo mniej.


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 sierpień 2016 - 17:11

Generalnie o samych politykach nie mam najlepszego zdania. Co jest zmiana warty, to jest gorzej. Połowa obietnic odpada i nie jest zrealizowana. Patrzenie jak śpią w sejmowych ławkach jest równie mało atrakcyjne. Nie obraź się, ale ten polityk niczym szczególnie dobrym się nie wyróżnia. On jest barwny, niczym papuga, ale ile można słuchać jej gderania. Jego wypowiedzi są kontrowersyjne, bardzo często niesprawiedliwe, albo zupełnie oderwane od rzeczywistości. Po czasie oczywiście przeprasza, ale niesmak zostaje i tego nie da się zmazać, ot tak. Gdyby więcej robił, niż mówił (w domyśle głupoty), to więcej by zyskał. Cóż, widocznie taki jego styl przetrwania na scenie politycznej. Ale nie powala na kolana, a zraża i oddala od siebie. Szkoda czasu na wgłębianie się w resztę.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Gość_JoannaKrzysztofik_*

Gość_JoannaKrzysztofik_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2016 - 21:22

Nikt nie jest idealny, p. JKM też nie. Jednak nie mogę powiedzieć, by jego wypowiedzi były tak często niesprawiedliwe czy oderwane od rzeczywistości, lub by były one jak gderanie papugi jak uważasz! Śledzę je od ponad 5 lat, zarówno bieżące jak i bardziej archiwalne, znam osobiście jego i wielu innych działaczy środowiska konserwatywno-liberalnego, oraz śledzę ich działalność i to jak odnoszą się do innych. Dlatego wiem, że wbrew obiegowym opiniom szanują oni każdego bez względu na pleć, stan zdrowia, itp., żeby nie siedzą bezczynnie na 4literach, oraz że poglądów konserwatywno-liberalnych nie popierają wyłącznie młodzi nastolatkowie. To bardziej sporo polityków z głównego nurtu zasługuje na surowe lanie, bo tak grupa potrafi jedynie szczerzyc się do kamer, przekrzykiwać się w TV, lać wodę (lub, używając twojego określenia, gderać jak papugi) i zachowywać się jak "mieszczanin szlachcicem". By nie zalewać was tu toną informacji, odsyłam was do znajdującego się na moim forumowym koncie linka do mojego bloga z Salon24. Znajdziecie tam szczegóły tego, co po krótce opisuję w tym komentarzu (po tytułach latwo rozpoznacie które wpisy dotyczą opisywanych tu spraw). Tutaj wkleję tylko jeden link (akurat nie umieszczony na blogu) http://www.radiownet...kke-o-przyjazni Pozdrawiam.


  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 sierpień 2016 - 11:18

Nikt nie jest idealny, p. JKM też nie. Jednak nie mogę powiedzieć, by jego wypowiedzi były tak często niesprawiedliwe czy oderwane od rzeczywistości, lub by były one jak gderanie papugi jak uważasz!

 

Doskonale wiesz, że tu nie chodzi o ideały, bo takich po prostu nie ma. Tutaj chodzi bardziej o poprawność, takt i wyważenie własnych słów, które gdzieś tam idą w eter i już tam zostają. Proszę, nie próbuj zaklinać rzeczywistości. Rozumiem, że jesteś zwolenniczką JKM i szanuje to, ale nie próbuj mnie przekonać, że to dobry człowiek o gołębim sercu, bo nigdy w to nie uwierzę. Tak samo, jak Ty masz wyrobione zdanie na jego temat, tak samo i ja mam swoje, twarde, niezmienne i odmienne od Twojego. Czasami właśnie tak po prostu trzeba.
Mówisz, że nie są oderwane od rzeczywistości? To spróbuje Ci przybliżyć jak bardzo się mylisz i zacytuję kilka wypowiedzi:


1. „Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!”.
 

Paja totalną agresją! Nie jest to normalne, a już na pewno nie stanowi to dobrego przykładu.

2. „Lud jest głupi jak but z lewej stopy. Większość ludzi podwyżkę podatków przełknie. Jak im w telewizji wytłumaczą, że powstaną nowe drogi, szpitale, to ludzie to zrozumieją. Przeciętny widz telewizji jest zupełnie odmóżdżony, w ogóle nie myśli”.

Sam jest Polakiem, to siebie też musi zakwalifikować do tych głupich i całkowicie nieodmóżdżonych, w końcu z telewizji też korzysta i to również jego świat.

3. „Kobiety nie mogą być inteligentne - dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę”.
„Chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom”.


Jasne najlepiej to odbierz im wszystko, bo to przecież inny człowiek, gorszy od Ciebie. Jego matka też rodziła, ach szkoda słów. Wypowiedzi o gwałtach przez kulturę nie skomentuje.

4. Cytat o niepełnosprawnych to chyba przejdzie do historii:
„Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety”.


5. Najbardziej załamał mnie o biciu dzieci:
Oczywiście, że lałem dzieci. Dzieci czasami trzeba karać. To jest normalne i wszyscy to robią”.
 

Lałem? Szkoda, że nie prałem! Gdyby był tak inteligentny za jakiego się oczywiście uważa to by wiedział, że agresja rodzi agresję. Nie odważyłabym się w taki sposób zachęcać do tego innych, to niegodziwe i niesprawiedliwe, bo dotyczy najsłabszych.

Źródło: http://mowimyjak.se....a,22_71918.html

Zakończę cytatem z tego roku, ze stycznia 2016:
„Dzieci chore umysłowo do szkół wprowadza się celowo, aby obniżyć poziom edukacji. Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie idioty. Posyłanie idioty do szkoły to jest katorga dla tego debila” – to, cytowane przez „Gazetę Wyborczą”, słowa Janusza Korwin-Mikkego, które miały paść 30 stycznia 2016 r. podczas jego spotkania ze studentami jednej z prywatnych szkół wyższych w Poznaniu.
 

Źródło: http://www.niepelnos.../ledge/x/306354

 

Nie chcę słuchać takiego człowieka, nie chcę nawet być w jego pobliżu. Żadne wywiady i ocieplanie wizerunku temu nie pomogą. Dla mnie, nie jest autorytetem; zastanawiam się tylko czy jest w nim jeszcze coś z człowieka.
Wszystkim jego sympatykom życzę wszystkiego dobrego i to wszystko na co mnie stać.
Temat przyjaźni jest bardzo życzliwym i chwytliwym tematem, więc można tutaj zapunktować. Szkoda tylko, że na to troszkę za późno.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2016 - 13:10

Moim zdaniem J.K.M. to już przeszłość. Jego "barwne" słownictwo ni jak się ma do rzeczywistości.

Jak na tak inteligentnego człowieka, za jakiego się uważa, kultura  głęboko się kłania.

Nie ma na świecie takiego systemu władzy (kolejna utopia) jaki głosi ten polityk i tyle.

Parafrazując tego pana - wróćmy do epoki kamienia łupanego, niech każdy sobie rzepkę skrobie.


  • 0

#6 Gość_JoannaKrzysztofik_*

Gość_JoannaKrzysztofik_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2016 - 14:11

__ANIOLEK__ Nie odbierz tego co teraz napiszę jako próby przekonania cię. Jedynie odniosę się nieco do twoich słów. Po pierwsze, co do moich słów, że nikt nie jest idealny piszę właśnie o poprawności, takcie i ważeniu słów, Bardziej przejęłabym się słowami i czynami polityków z Wiejskiej. Zapewne pamiętasz sławne spieprzajdziadu p. Kaczyńskiego (pewna nauczycielka z mojego liceum zna człowieka, do którego on to powiedział). Po drugie, w linku nie podano źródeł tych cytatów, ani nawet ich kontekstów. Po trzecie, co do kar cielesnych, p. JKM uważa, że trzeba je stosować jako OSTATECZNOŚĆ i BEZ NERWOW, a rodzic bijący dziecko w szale czy za co popadnie powinien się leczyć. Po czwarte, to nie tak, że bezkrytycznie popieram go we wszystkim i za żadną wypowiedź go nie skrytykuję - kiedy jakąś uznam za wadliwą, mówię mu to kiedy mam okazję - prosto z mostu i bez cukrzenia (i się nie obraża na moje uwagi). Po piąte, gdybym uważała, że faktycznie szaleje jak... do kogo tu porównać... cesarz rzymski Kaligula, solidnie bym go miażdżyła, wierz mi. Nie miałabym takiego stanowiska jak przedstawiłam, gdybym nie znała jego i reszty środowiska ko-liberalnego, oraz ich wypowiedzi głębiej. Jeśli ktoś by chciał, to po szczegóły, jak pisałam, odsyłam do mojego bloga. Powtarzam, nie chcę zmuszać cię do zmiany zdania, a jedynie wyjaśniam ci swoje stanowisko.


  • 0

#7 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2016 - 15:38

Zapewne pamiętasz sławne spieprzajdziadu p. Kaczyńskiego (pewna nauczycielka z mojego liceum zna człowieka, do którego on to powiedział).

 

To porównanie to pikuś z tym jakim nieliterackim językiem posługuje się Twój "pupil".

Dyskusje uważam za jałową. Nikt Ci nie zabrania gloryfikować tego polityka.... ale znaj proporcje...itd.

"Jedna baba drugiej babie..." Co tak się ekscytujesz?

Jak dla mnie szkoda czasu i atłasu.


  • 1

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 sierpień 2016 - 15:52

Są ciekawsze osoby, na których programie politycznym warto się skupiać, ba nawet brać z nich przykład. Nie będę z Tobą prowadzić walki na cytaty - kto jakie znajdzie i na kogo - tym bardziej. Krótko nie lubię tego Pana i już.


donald-trump-vs-janusz-korwin-mikke.jpg
 


P.S. Mały błąd dotyczy aktualnej żony, ale to szczegół. Za nic się nie obrażam, podchodzę na luzie do tego, co widać :D


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 Gość_JoannaKrzysztofik_*

Gość_JoannaKrzysztofik_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2016 - 17:43

To tak wygląda nie zgadzanie się z czyimiś poglądami na jakiś temat! Próbowałam w imię tolerancji dla odmiennych poglądów zachować spokój, ale teraz przesada?

 

MICHALINA

 

Co to za wyjazdy z "pupilami", jakbym była psiapsiółką latającą za Justinem Biberem? Nie chcę "znać proporcji, itd." i będę pisać o kimś jak mi się podoba, oczywiście popierając to dowodami.

ANIOLEK

 

Co to za odrealniony mem?
 

1. Wiesz, że wokół syna Tuska krążyła afera Amber Gold? A czytałaś wyjaśnienia p. JKM w sprawie Kory w OBI? Sprawa z nią wygląda inaczej niż przedstawia mem. Policzono jej za zdekompletowany zestaw narzędzi jak za cały komplet i od tego się zaczęło, o reszcie jest na profilu p. JKM. Poza tym, ona sama na siebie zarabia prowadząc butik.

 

2. Co ma do rzeczy wiek, uroda i zawód żony, oraz ilość dzieci?

 

3. Z samodzielnym finansowaniem kampanii przez Tuska to jakieś żarty. PO 8 lat rządziła i jako partia parlamentarna brała sałatę z budżetu państwa.

 

4. Co ma do rzeczy wygląd Air Korwin One? Poza tym, wcale nie jest on oblepiony, widziałam ten samolot na paru nagraniach.

Powtarzam, nie chodzi mi o przekonanie cię do p. JKM. Tylko pokazuję, że Tusk nie jest taki różowy.


  • 0

#10 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2016 - 18:19

Wywołałaś dyskusję więc każdy pisze co myśli, ot co :)

Proponuje nie denerwować się tak, bo jest wiele innych ciekawych tematów, a ten akurat wygląda

na agitację.

Wyobraź sobie, że każdy z użytkowników będzie wychwalał swojego "faworyta" ( "pupila" odwołuję :P )

już widzę, co by się działo. :hehe:


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 sierpień 2016 - 10:48

  • 1



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepełnosprawni, Janusz Korwin-Mikke, dzieci, integracja, sport

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych