Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy moge wysylac orzeczenie szukajac pracy?

cv orzeczenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiaki

misiaki

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 11:33

hej wszystkim

chcialabym podjac prace zeby dorobic sobie do renty

przegladalam ogloszenia i praktycznie wszedzie chca aby razem z cv wyslac im skan orzeczenia o niepelnosprawnosci.i tu rodzi sie moje pytanie bo troche sie boje czy jak wysle taki skan orzeczenia a nie zostane zatrudniona to czy moga wykorzystac moje orzeczenie i np pobierac pieniadze?  nie wiem jakie sa procedury i wole upewnic  sie zeby pozniej niemiec klopotow.

 


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 02 czerwiec 2016 - 11:54

Podobny temat na forum:

http://www.ipon.pl/f...ie/#entry217217


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:38

czy jak wysle taki skan orzeczenia a nie zostane zatrudniona to czy moga wykorzystac moje orzeczenie i np pobierac pieniadze?

 

Ja nie wysyłam żadnych dokumentów, jedynie CV i to też z nie pełnymi danymi. Dokumenty są moje i nie zamierzam ich nikomu wysyłać, jak mnie zaproszą na rozmowę to mogę udostępnić do wglądu.  :)


Użytkownik piotr79 edytował ten post 02 czerwiec 2016 - 19:39

  • 0

#4 misiaki

misiaki

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 05:27

Aniołek, dziękuję za link, teraz już wiem, że lepiej nie ryzykować. Napaliłam się, bo fajne oferty 1800zl za 8 godzin dziennie zdalnej pracy.

Piotr, ja wysyłałam cv, ale jak chcą skan dowodu osobistego, to odpuszczam.

Strach szukać pracy przez internet, chyba zacznę zgłaszać się tylko na oferty stacjonarne.


Użytkownik kuba edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 08:48
Poprawa interpunkcji

  • 0

#5 misiaki

misiaki

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 18:56

Witam ponownie,

przybywam z kolejnym pytaniem (nie chce zaśmiecać nowym tematem wiec zapytam tutaj). Koleżanka dostała stopień umiarkowany i znalazła ofertę pracy w swoim zawodzie, wymagane jest orzeczenie, praca od zaraz, czyli od poniedziałku. I tu pytanie bo orzeczenie potrzebuje czasu na uprawomocnienie (11 dni jeszcze), czy nie będzie problemu  jak nowy pracodawca zgłosi to orzeczenie do Pfron-u? Wie, ktoś możne ile trwa procedura rejestracji? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 08 lipiec 2016 - 11:51
poprawiono pisownię.

  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 lipiec 2016 - 11:42

I tu pytanie bo orzeczenie potrzebuje czasu na uprawomocnienie (11 dni jeszcze), czy nie będzie problemu, jak nowy pracodawca zgłosi to orzeczenie do Pfron-u? Wie, ktoś możne ile trwa procedura rejestracji ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Osobiście uważam, że każde orzeczenie bez uprawomocnienia się nie ma swojej mocy prawnej. Owszem, możesz poinformować o tym fakcie pracodawcę, nie ma to jednak mocy wiążącej. Może on to uznać, ale nie musi.
Każda decyzja administracyjna czy sądowa zazwyczaj kończy się sentencją: "Od powyższej decyzji służy stronie prawo złożenia odwołania w przeciągu (7, 14, 30) dni od daty otrzymania pisma". Jest to swego rodzaju "otwarta furtka" dla każdej ze stron, która to nie zgadza się z określoną decyzją - możesz Ty wnieść odwołanie, inna strona postępowania administracyjnego lub Urząd.
Dopiero po upływie czasu na wniesienie odwołania od decyzji, o ile ktoś nie wniósł sprzeciwu, decyzja się uprawomocnia. Podeprę się w tym momencie cytatem:

Orzeczenie sądu staje się prawomocne, jeżeli nie można wnieść co do niego środka odwoławczego lub innego środka zaskarżenia. W praktyce, prawomocność wiąże się z okolicznością, że od orzeczenia nie wniesiono apelacji lub zażalenia w przepisanym prawem terminie lub na orzeczenie w ogóle nie przysługuje żaden środek odwoławczy – np. dlatego, że jest to postanowienie niekończące postępowania w sprawie, które nie jest ponadto wymienione w katalogu postanowień z art. 394 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, na które zażalenie jednak służy.

Orzeczenie staje się  prawomocne w pierwszym dniu po upływie terminu do wniesienia środka zaskarżenia, lub z chwilą wydania orzeczenia, jeśli środek zaskarżenia nie przysługuje.

Źródło: http://prawodlakazde...-co-jak-i-kiedy

 

Zatem orzeczenie musi się uprawomocnić w ustalonym dla niego terminie. Myślę, ze procedura rejestracji w Pfronie jest w miarę prosta i szybka do zrealizowania. Niestety, jeśli oni u siebie zobaczą, że orzeczenie nie jest ostateczne, mogą nie zarejestrować pracownika. O wspomnianej procedurze rejestracji można poczytać sobie tutaj:

http://www.pfron.org...al-o-dofin.html

 

P.S. Jeśli moje myślenie jest mylne, proszę o poprawienie mnie. Pozdrawiam.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 misiaki

misiaki

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 20:54

Aniołku, dziękuję w imieniu kumpelki za profesjonalną odpowiedź :)

 

Ja pracuję od tygodnia, znalazłam pracę na słuchawce dzwonię do ludzi z propozycją przedłużenia umów abonamentowych. Praca stresująca, sporo ludzi jest zdenerwowanych na mnie mimo, że jestem miła i nie wciskam na siłę oferty. Planuję przepracować miesiąc i może znajdę coś innego typu praca zdalna, o której marzę każdego dnia.


Użytkownik kuba edytował ten post 09 lipiec 2016 - 00:36
Poprawa interpunkcji i literówek

  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cv, orzeczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych