Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Asystent Osoby Niepełnosprawnej

asystent wolontariusz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 CaterineG

CaterineG

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 maj 2016 - 19:05

Mam pytanie. Czy ktoś mógłby doradzić fundację lub inną organizację do ,której mogłabym się zwrócić ,by uzyskać pomoc wolontariusza lub asystenta osoby niepełnosprawnej? Szukam alternatywy by być bardziej niezależna i móc wychodzić z domu bez angażowania rodziny. Mieszkam w małej miejscowości w województwie mazowieckim powiat Mińsk Mazowiecki Do PCPR już się zwracałam nic nie doradzili.

Będę wdzięczna za wszelkie namiary i rady


Użytkownik CaterineG edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 08:22

  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2016 - 20:38

Mam taką uwagę. Jeśli prosisz o pomoc, to nie rób na dzień dobry za dużej tajemnicy, z jakiej części woj. mazowieckiego jesteś, by ewentualnie osoba (fundacja), która na poważnie chciałaby Ci pomóc, wiedziała skąd jesteś i czy jest sens kontaktu. Bo województwo jest spore: Płock i Siedlce, Radom i Ostrołęka...


  • 0

#3 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 01 czerwiec 2016 - 05:55

Czy w okolicach Słupcy jest organizacja która wolontariuszy którzy pomagają osobom niepełnosprawnym? 


  • 0

#4 CaterineG

CaterineG

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 08:43

Już wpisałam odrobinę bardziej szczegółowo, dzięki za sugestie. Napisałam dość ogólny post bo raczej nie spodziewam się, że od razu ktoś zaoferuje pomoc. Liczę na namiary, sugestie gdzie szukać pomocy , kontakt do jakieś fundacji , stowarzyszenia. Wtedy napiszę lub zadzwonię już do nich konkretnie. Jednak jeśli jakaś osoba odezwie się by pomóc oczywiście dokładnie jej opisze sytuacje.


Użytkownik CaterineG edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 15:59

  • 0

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 czerwiec 2016 - 11:40

Jednak jeśli jakaś instytucja lub osoba odezwie się by pomóc oczywiście dokładnie jej opisze sytuacje.

 

Może tutaj warto czegoś spróbować się dowiedzieć:
http://www.pcpr.info...spr_w_warszawie
 
Powodzenia :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 CaterineG

CaterineG

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 12:31

Niestety z tego co czytałam na stronach UM Warszawa trzeba mieszkać w dowolnej dzielnicy miasta. Ja mieszkam w powiecie Mińskim i mój PCPR nie prowadzi tego typu pomocy, niestety. Odpisali tylko by szukać w fundacjach. Jednak może ten kontakt przyda się innym


  • 0

#7 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 01 czerwiec 2016 - 17:27

Niestety w bardzo niewielu miejscach jest asystent osoby niepełnosprawnej


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#8 CaterineG

CaterineG

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 08:29

Niestety w bardzo niewielu miejscach jest asystent osoby niepełnosprawnej

 

Tak dotyczy to praktycznie wyłącznie dużych miast :( Jeśli ktoś zna namiar na jakąś fundacje do której mogłabym się zwrócić będę ogromnie wdzięczna. Chodzi mi o wolontariat lub pomoc za niewielką opłatą w wyjściach typu koncert ,kino, spotkanie itd. Myślę że jedyna szansa to organizacje poza rządowe. Próbowałam sama szukać w internecie , ale jak do tej pory nie znalazłam żadnej instytucji gdzie mogłabym szukać takiej pomocy


  • 0

#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 czerwiec 2016 - 09:03

A tu szukałaś wśród fundacji i stowarzyszeń? http://powiatminski....na/Fundacje/491


  • 0

#10 otik

otik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów
  • Skąd:pyrlandia

Napisano 05 czerwiec 2016 - 16:51

Program "Asystent Osoby Niepełnosprawnej " działa tylko w dużych miastach. stanęłam niedawno też przed takim problemem i szukałam rozwiązania , mój pomysł ogłaszać się w poszukiwaniu wolontariusza (media lokalne , stowarzyszenia , , instytucje , uczelnie, wykorzystaj tablice , słupy) , każda metoda jest dobra, która doprowadza do celu, Mi się udało znaleźć kogoś mobilnego i to studenta , który od czasu do czasu zawiezie na rehabilitacje czy na wizytę do specjalisty, ale zaoferowali mi pomoc nawet znajomi mieszkający w tej samej miejscowości, tu przydał się fb. Co prawda to nie stały asystent, ale lepsze to niż nic.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: asystent, wolontariusz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych