Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

ostrzeżenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2002 - 15:21

przeczytajcie -jako ostrzeżenie
http://groups.google...8&output=gplain
  • 0

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2002 - 05:15

LeoTar@aol.com
Subject: Glenn Doma, "pranie mozgow" i kobiety.
Date: 1996/12/07
Message-ID: <961207122602_607561820@emout01.mail.aol.com>
sender: daemon@galaxy.uci.agh.edu.pl
organization: University of Mining & Metallurgy
newsgroups: pl.soc.religia



GLENN DOMAN, "PRANIE MOZGOW' I KOBIETY.

Nr 49(2066) tygodnika POLTYKA,z 7 grudnia 1966 przynosi dwa, godne
zainteresowania artykuly w temacie manipulacja, dominacja, przemoc. Pierwszy
z nich to "W gore wodospadu" Joanny Podgorskiej w dziale Zdrowie prowadzonym
przez red.Ewe Nowakowska. Drugim jest wypowiedz Goscia POLITYKI, pani
Miroslawy Katnej, przewodniczacej Komitetu Ochrony Praw Dziecka zatytulowana
"Dziecko i pedofil". Obie wypowiedzi wymagaja szerszego komentarza poniewaz
dotycza manipulacji ludzmi przez ... kobiety. Pani Nowakowska dopuszczala sie
zreszta juz podobnej manipulacji emitujac wczesniej serie artykulow pani
Doroty Czajkowskiej-Majewskiej z National Health Institute, USA w ktorych
stara sie przedstawic kobiete jako cos lepszego od mezczyzny uzywajac do
tego celu tzw. "odkryc" pseudo-wiedzy zwanej genetyka. Te manipulacje
staralem sie pokazac piszac 21 lutego b.r. list "W odpowiedzi redaktor Ewie
Nowakowskiej".

Dzisiaj sprobuje przedstawic Instytuty Osiagania Ludzkich Mozliwosci, ktore
reklamuje red.Podgorska korzystajaca zapewne z podpowiedzi etatowej tlumaczki
Instytutow, p.Bozeny Slawow a byc moze i niektorych ludzi poszukujacych
forsy,
ktorej potrzeba duzo, gdy sie dociera do Filadelfii.......

Mieszkam w Edmonton, Alberta Canada, postanowilam dowiedziec sie jak wyglada sprawa stosowania tej metody w Canadzie.
Pare tygodni temu otrzymalam odpowiedz. Zadzwonila do mnie fizjoterapeutka z Glenrose Hospital /szpital rehabilitacji/ w Edmonton.
Dowiedzialam sie, ze metoda Domana jest niestosowana i zabroniona jako terapia. Jest metoda nieskuteczna, oparta na bankrupcji, ....Materialy na ten temat mam otrzymac poczta od fizjoterapetki, dostarcze je jak najszybciej do Soni.

Jesli chodzi o pania Bozene Bejnar Slawlow, ktora w tej chwili uzurpuje sobie tytul terapeutki, ...jest nikim innym, jak zwolniona juz dawno z Instytutu w Filadefii tlumaczka do rozmow z rodzicami - tylko i wylacznie. Nie mylic z tlumaczeniem papierow medycznych... /dzwonilam tam rowniez/.
Pani Slawlow zjednala sobie sporo ludzi dla koszenia forsy, nabierajac zmartwionych, zdesperowanych rodzicow chorych dzieci na skutecznosc tej metody. /z obserwacji www.dzieci.org.pl/
Ironia jest, ze ludzie w to wierza, jej wierza, i ze ona bezkarnie robi co chce w Polsce obecnie. Naprawde ktos powinien sie tym zajac. Ona swietnie manipuluje ludzmi.
  • 0

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2002 - 11:34

Witaj Olenko - popatrz jaki traf, że ja sie tu zarejestrowałam.

Tyle informacji odrazu i twoje zdjęcie :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników tego forum :)
  • 0

#4 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 11:45

Witaj Karolino w naszym Portalu - jaki ten Net malutki.
Pozdrawiam i życzę udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku 2003.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2002 - 23:31

To "ciężki" temat, ale potrzebny. Będąc matką dziecka niepełnosprawnego - doświadczyłam różnych kolei życia przez kilka lat. Starałam się znaleźć coś najbardziej stosownego dla mojego dziecka. Szukałam specjalistów wśród lekarzy i terapeutów. Byłam w IAHP, w Anglii i w Toruniu. Początkowo zachwycałam się tą metodą, ale po pewnym czasie wiele zrozumiałam!!!!!
Ci początkowo "uczynni" specjaliści - okazali się bardziej pazerni na "kasę", niż na poprawę stanu zdrowia mojego dziecka.
Śledzę tematykę rehabilitacji- teraz nie tyle dla siebie- co dla znanych mi rodziców mających dzieci z m.p.d i zD.
Dodam, że teraz jestem terapeutą, ale nigdy nie zdobyłabym się na wciąganie rodziców w niepewną formę rehabilitacji, zwłaszcza w obiecanki bez pokrycia z wyłudzaniem pieniędzy włącznie.
Dośc precyzyjnie swój pogląd o współczesnej rehabilitacji ujął fizjoterapeuta w linku:
http://www.rehabilit...der=&thold=#118
Inne ostrzeżenia zawarte są w wątku "Granice ludzkiej zachłanności"
http://forum.ipon.pl...php?p=1790#1790
A Oli dziękuję za fatygę i dzielenie się z nami informacjami z za Oceanu.
Pozdrawiam z nad naszej wody.
Kasia
  • 0

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2002 - 08:49

Temat ciezki, ale potrzebny, ...prawda. To ze ta metoda istnieje w Stanach jest prawda rowniez, bo tam powstala i tam sie narodzila. Ale wieksza prawda sa wielkie kontrowersje co do tej metody lekarzy amerykanskich, ich negatywna oipnia na jej temat, dziwne, ze do tej pory nie dociera to do niektorych osob, ich wypowiedzi przeslalam Soni.

Co do mnie, jestem z zawodu fizjoterapeutka, fizjoterapie konczylam w Gdansk Wrzeszcz, dawno w latach 70-tych; Metoda Domana nie powinna w zadnym wypadku byc stosowana, jako terapia, jest to uzasadnione
i udowodnione.
W Canadzie jest zabroniona aktami prawnymi, /sadowymi/ to chyba wystarczajacy dowod na jej nieskutecznosc.

Sledze uwaznie ten problem i wlosy mi staja jezem, jak slysze i widze, co sie dzieje, jak daleko czlowiek moze zajsc, do czego sie posunac, aby napchac kieszenie kosztem cudzego nieszczescia. I jesli jestes tu, Karolino, to musze Ci powiedziec, ze zawiodlam sie na Tobie, a szkoda.
Zawiodlo sie wiele ludzi.
A moglo byc inaczej, przyjaznie, milo....
Na to mysle nigdy nie za pozno.
Pani Slawlow pochodzi ze Stanow, ja bardzo dobrze sie orientuje w stosunkach polonijnych, jak one wygladaja, szczegolnie w Stanach.
/jestem przewodniczaca Komitetu Pomocy Rafalowi Pietrzakowi na Canade, i widze jaka jest wspolpraca naszej Polonii Canadyjskiej z Amerykanska. plakac sie chce...ale nie o tym mowa/
Dlaczego oklamujecie ludzi, mowiac, ze robicie za darmo szkolenia, darmo dajecie pomoc, a w rzeczywistosci okazuje sie , ze to kosztuje rodzicow potezne pieniadze, jak na 3 dni szkolenia, i wy jeszcze polemizujecie !!!!Robicie forse metoda, ktora jest zabraniana jako terapia prawie na calym swiecie Aktami Rzadowymi /w Danii Act of Social Service - akt rzadowy, w Canadzie rowniez, w Stanach/.
Co w tym wypadku masz do powiedzenia? Masz jedynie wymowke, ze to pracuje u Twojego dziecka.
Pamietaj, nie masz prawa stosowac cokolwiek, co jest pod znakiem zapytania, co jest niepewne,, czy zabraniane prawem sadowym... u innych dzieci, a Ty i pani Slawlow ciagniecie ludzi za soba na szkolenia, ...powiesz: sami sie zglaszaja, ....no dobrze, ale wy to organizujecie, naglasniacie i zachwalacie. Ci rodzice co sie zglaszaja, wierza Wam nie znajac prawdy. No bo pani z USA wie lepiej;
Naciagacie ludzi. w bardzo brzydki sposob, a do tego w rozmowach jestescie nieprzyjemni i wysoko sie nosicie. Jakie Ty masz uprawnienia, do przeprowadzania takiej dzialalnosci??
Mam chore dziecko Macieja na astme, idac z nim do lekarza, specjalisty, lekarz musi mi pokazac, co moze stosowac, ze jest to bezpieczne dla dziecka, mowi o nowosciach udokumentowanych, a przedewszystkim dostosowuje lekczenie do dziecka, a nie odwrotnie.

"Hjørring rejects
The municipality of Hjørring has had the request for grants from Jes Mikkelsen and Pia Broberg on leaders' level. According to head, Jonna Christensen, they did not want to give a flat refusal. The municipality of Hjørring has scrutinized the case and among other things made inquiries about the IAHP programme. - The Act of Social Services says that we have to use the existing offers in the Danish society. And that is the offer of a special childcare center. At the same time we must admit that there is no medical documentation that the Glenn Doman Method works..... My oznajmiamy, ze ze nie ma medycznej dokumentacji, ze metoda Domana pracuje. To jest zakazane w Danii, przez Akt of Social Service. /rzad/On the contrary. Danish doctors cannot recommend it......Dunscy lekarze nie maja prawa rekomendowac te metode. jest zakazana.
– On the other hand we should not reject everything new either. In the USA, from where the method derives, the opinions are also split up. For that reason we took up the case for consideration in the leaders' group, but ended up rejecting it because the legislation doesn't give us options for anything else, Jonna Christensen says. She estimates that the municipality of Hjørring may participate if it becomes possible to carry out the unconventional rehabilitation...... te rehabilitacje nazywaja niekonwencjonalna......as an experiment with economic participation from the county and, if possible, the Ministry of Education."....
jest to urywek swiadczacy o tym, ze ta metoda Domana jest zabroniona aktem prawnym w Danii. Dunscy lekarze nie maja prawa rekomendowac jej pacjentom.
Nie ma dokumentacji medycznej, ze ta metoda jest efektywna. I co ty na to Karolino? Nie czekam na Twoja odpowiedz, ale inni tak.

Kasiu, dziekuje za pozdrowienia, pozdrawiam rowniez, zyczac Tobie i twojej rodzinie i wszystkim tu obecnym szczesliwego Nowego 2003 Roku.
  • 0

#7 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2002 - 12:19

Wiesz Oleńko - napiszę. Napiszę do Ciebie ponieważ cieszę się, że moge odpowiedzieć Tobie.
To ja się zawiodlam na Tobie i kilku innych osobach. Ponieważ wywolałyliście burzę na forum dzieci dodatkowo podszywając sie pod inne, nieistniejące osoby. Logicznie myślacy i analizujący czytelnik dokładnie potrafi zanalizować treści postów. Kto gdzie dzwonił, kto co cytuje itd.

Dla mnie to po prostu śmieszne i dziecinne aby chyba nie mając co robić poważnego naprawiać świat w tak podstępny sposób. Powiem wprost uważam, że może sie czujesz niedowartościowana czymś czy moze chcesz spełnić jakąs ważną społeczną role i nie wiesz jak to zrobić. Czytam czasem twoje wiersze - wydawać być się mogło, ze pisze je pełna wrazliwości i serca osoba. Za taką cie postrzegałam.
Dlaczego chcesz więc na siłe mi udowodnic, ze lamię prawo i ze mamię ludzi, ze jestem polączona z jakimiś nieczystymi mocami, że zarabiam krocie na niewinnych ludziach.
Nie mam siły tego wypisywac od nowa - dokadnie znasz moje zdanie, pisałam tysiące oświadceń w tej kwestii.
Jestem wykształconą osobą i potrafię rozrózniać dobro i zło. Mam wyższe wyksztacenie pedagogiczne, w kierunkach , ktore mają wiele wspólnego ze zdrowiem.
Otrzymałam mnóstwo serdecznych listów w ktorym wiele osob gratuluje mi taktu i opanowania w tej bezesnsownej sprawie. Nie uważam się za osobę nie w pełni rozumu.
Jeśli stosuję metodę, ktora pomaga mojemu dziecku i jesli nikt mnie za to nie wsadza do więzienia - mam pełne prawo robić co mi się podoba, żyję w wolnym kraju. To co robię popiera wiele polskich lekarzy, również takich , którzy ksztacili sie w Filadelfii. Metoda jest jawnie i legalnie stosowana w wielu ośrodkach leczniczych i edukacyjnych w Polsce - poniewąz coraz więcej osób wie - jak zbawienne dla bardzo uszkodzonych dzieci są stymulacje proponowane przez Instytut.
Nie obchodzi mnie prawo stosowane w Canadzie, ponieważ zyje w Polsce. Pomogam dziesiątkom dzieci, poświęcajac swoj czas. Nigdy od nikogo nie wziełam złotówki
Czytelnicy forum ipon mogą poczytać o mnie i moim dziecku na tej stronie
http://www.dzieci.bci.pl/strony/blask/
Jeśli chodzi o Bożenę Slawow - przyjeżdza do Polski na zaproszenie legalnie dzialających fundacji, stowarzyszeń i organizacji w Polsce. Nieliczne pieniądze, jakie za to otrzymuje od tychże są rozliczane i ich wartośc nie pokrywa kosztów biletów lotniczych na trasie Nowy Jork - Warszawa. Ma wszelkie prawa aby mówic to co mówi i pomagac tym kim pomaga. Powiem wiecej ma coraz więcej propozycji i jej pomoc tak potrzebna dzieciom w Polsce będzie się nadal rozwijać.
Co Oleńko cie w tym martwi?
Czy byłaś choć sekunde na jakimkolwiek wykladzie prowadzonym w IAHP lub przez Bozenę Slawow? Czy rozmawiaaś choć z jedną rodziną, której dziecko polepszyło swój stan zdrowia dzięki tej metodzie?
Daj po prostu ludziom spokoj - zajmij się pozytywną dziaalnością jeśli masz potrzebę pracy społecznej.
Zakładaj stowarzyszenia w Polsce, buduj ośrodki, wspieraj metody rehabilitacji, ktore wg Ciebie są skuteczne. Nikt Ci tego nie zabrania. Nie ma potrzeby wchodzenia sobie w drogę.
Jeśli masz Oleńko potrzebę wyasniania jeszcze ciagle czegokolwiek - podalam moj adres na forum dzieci. Nie ma problemu ze skontaktowaniem sie ze mną.

Czytelników ipon oraz admina - wspaniałych młodych ludzi, ktorych czytuję dosć często, przepraszam, że przed Sylwestrem wpakowalam tu taką wypowiedź.
Wiem, że planujecie wspólnego Sylwestra - życzę wam dobrej zabawy. Podzielam wątpliwosc kogoś z was - nie dajcie sobie zmienić charakteru tego forum.
Dyskutujcie, żartujcie, rozmawiajcie o sprawach dla was ważnych. Od czasu do czasu odwiedźcie forum dziecihttp://www.dzieci.or...m/ikonboard.cgi a przekonacie się - jak chciano zmienić charakter tamtego forum.

Dołączam serdeczności dla wszystkich, życzę pomyślności i spokoju w 2003 roku.
I skończmy tę dziecinadę
Ja osobiście właśnie ją kończę ostatecznie.
:)
  • 0

#8 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 30 grudzień 2002 - 16:00

Nie nazwałabym tego wątku dziecinadą, nie widzę też powodu do obrażania naszej rodaczki z Kanady, która z zawodu tkwi w tematyce rehabilitacji i drzemiących zagrożeniach, które wkroczyły do Polski.
Dzięki odwadze niektórych osób znamy już podstawy medyczne, opinie naukowców z kraju i zza granicy
http://forum.ipon.pl...topic.php?t=314
- całą resztę proponuję zostawić do oceny poszczególnych rodziców.

Nie ma jedynej skutecznej metody, ale jeśli wybierać to rozsądnie i z pełną znajomością tematu. Do wielu metod istnieją kontrowersje, także do ich krzewicieli, fanatyków i wykonawców i po to jest forum aby swoje opinie przedstawiać. Skakanie sobie do gardła niczego nie zmieni, bo fakty naukowe zostały uajwnione i żadne podjazdy peresonalne tego nie zmienią. Bezzasadne opluwanie innych uważam nie do przyjęcia w tym gronie. Chyba, że chodziło bardziej o reklamę własnej strony?
(powitanie, szpileczki i na końcu życzenia- hmm....)
Olu - dziękuję Ci za informacje i przepraszam za zaistniałą sytuację w tym wątku.
Myślę, że czas zająć się Sylwestrem i innymi odcieniami życia.
W tym duchu proponuję zakończyć ten wątek - o co szczególnie proszę z pełnym szacunkiem dla rozmówców.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2002 - 21:38

Kto ma uszy, niechaj słucha... Kto logicznie myśli, ten wybierze dla siebie odpowiednią metodę. Najważniejsze, że można poczytać o wszystkich za i przeciw, że wybór będzie świadomy.
  • 0

#10 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 31 grudzień 2002 - 02:51

zajmij się pozytywną dziaalnością jeśli masz potrzebę pracy społecznej.


Karolino, skąd wiedziałas?
Oleńka robi wiele, bardzo wiele dla dzieci niepełnosprawnych. Zupełnie bezinteresownie. Mimo, że nie może sobie pozwolić na podróże Polska - Canada - pomaga nam tłumacząc listy do nas i od nas - mam na mysli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski JEDEN ŚWIAT. I nie tylko na tym polega Jej praca. Sama nawiązuje kontakty, szuka różnych form pomocy, wspiera nas. Szuka nie tylko pomocy materialnej, ale też różnych, najbardziej skutecznych form rehabilitacji, terapii - co jest zgodne z Jej wykształceniem, zawodem i zainteresowaniami. A te Jej wiersze ... To jak cudowny promyczek słońca w pochmurny dzien...

Oleńko, jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za czas, który poświęcasz naszym dzieciom. To tym cenniejszy dar, że sama nie masz takich problemów.

Oleńko, kochamy Cię za szczere serce, za chęć niesienia pomocy. Jesteś wspaniałym, wrażliwym człowiekiem.

Zostań z nami, jesteś nam potrzebna.
Cieszę się, że Cię poznałam. Jak dobrze, że są jeszcze prawdziwi altruiści wśród zabieganych, zajętych koniuszkiem własnego nosa tłumów.

Dziękuję Ci, Olu, w imieniu swoim i w imieniu Stowarzyszenia JEDEN ŚWIAT.
  • 0

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 grudzień 2002 - 09:48

Witaj Grazynko, Soniu, dziekuje za mile slowa, i cieszy mnie fakt, ze jestem potrzebna Wam i dzieciom.

Do Karoliny.
Sluchaj Karolino, w tej chwili widze po Twojej wypowiedzi, ze masz wielki tupet i naprawde brak Ci taktu, kultury osobistej. Nigdy z Toba nie zamierzalam polemizowac, czy byc dobra znajoma, takze nie moglas sie na mnie zawiesc. Jestem osoba wrazliwa na krzywde ludzka, szczegolnie dziecieca. Dlatego pomagam spolecznie, za darmo.
Na ten temat tyle.
Nie jestes zadnym medycznym autorytetem, aby Ciebie i Twoje opinie na temat metody Domana respektowac. Ja respektuje to, co mowia akta prawne, opinia swiatlych lekarzy i specjalistow /Doktors os American Association/, nie nauczycieli WF czy zwyklego tlumacza do rozmow w jezyku angielskim. Czy Ty czytasz czyjes wypowiedzi pomiedzy wersami? Jestes naprawde tak zaslepiona? Co tam dla Ciebie prawo w Canadzie?
W Pollsce mozesz robic co chcesz, bo takie warunki sa w Polsce, z ekazdy moze robic co chce, nie ma panstwowej kontroli, i to wlasnie wykorzystujesz.
W Polsce moja droga zrobila sie taka sytuacja, ze na taka dzialalnosc, jaka prowadzicie z pania Slawlow panstwo polskie przymyka oczy. Dlatego tak mocno w tym stoisz. A swiat jest z czego naprawiac, wlasnie chronic go od takich ludzi podstepnie dzialajacych, jak wy.
Czuje sie bardzo dowartosciowana, wiem co robie i o czym mowie. Mam wszystko o czym marzylam w zyciu, zajmuje sie dostatecznie praca spoleczna, miedzyinnymi tutaj...a co powinnam zrobic, w tej chwili, to wziac za telefon i sprawdzic pare rzeczy...w Stanach - w Revenue of USA.
Zobacz co Ty robisz, nabierasz ludzi i to wprost ci jeszcze raz powtarzam, bo sie czujesz bezkarnie. Nie wystarcza dla Ciebie opinie Kasi, innych osob, ktore byly w Instytucie i sie zawiodly, lekarzy i specjalistow, nie wystarczy to nawet, ze istnieja wydane sadownie akty prawne, ktore nie pozwalaja na uzywanie tej metody, twierdzisz "nie obchodzi mnie prawo stosowane w Canadzie, zyje w Polsce / bo masz takie warunki stworzone, ze nikt nie sprawdza co robisz ...najwazniejszy autorrytet to ty i pani Slawlow. Nie badz smieszna i Ty zaprzestan tej komedii.
Nie tylko ja ci to mowie. Wiele osob sie nie zgadza z Toba.
A cos mi sie o uszy obilo, ze pewien profesor mial bardzo zla opinie na temat, w jaki sposob prowadzisz terapie swojego dziecka dziecka i mialas do niego pretensje. Swoje dziecko lecz sobie metoda jaka chcesz, ale inne dzieci nie masz prawa.
Powiem Ci jedno, burzy nie ma bez chmur. A ten zbawienny instytut daruj sobie to tyle,
Pozdrawiam zyczac Ci spokojnych swiat.
  • 0

#12 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 grudzień 2002 - 11:19

Dziękuję Ci Oleńko za życzenia - święta już w Polsce minęły.

Po prostu brzuch mnie boli od tego co czytam od Ciebie - może to i dobrze - bo dziś Sylwester i dobrze się dzień zapowiada.

Kompletne bzdury wypisujesz, na dadatek o jakimś profesorze słyszałas... :shock:

Jeszcze słówko do Kasi...piszesz, ze byłaś i w IAHP i w Anglii i w Toruniu. No popatrz, żeśmy się nie poznały, bo znam wszystkie rodziny, ktore do IAHP jeździły.
:-D
No ale może podziel się doświadczeniem jak porównujesz te trzy ośrodki?

No tak, drogie Panie !
To by było na tyle, mialam już dzis nic nie pisac ale nie mogłam sie powstrzymać.
Kochać się nie musimy, rozumieć również - ale możemy się po prostu ignorowac i nie wchodzic sobie w drogę.
To się nazywa zachowanie umiaru i dystansu i tego nam wszystkim życze na Nowy Rok

ps. Sonia - ty chyba masz najgorzej w tym wszytkim, bo nie wiesz kogo już bardziej przeraszać, na dodatek musisz nawet zmieniac swoje wypowiedzi....po czasie dopisując co nieco. Nie zazdroszcze (E)
  • 0

#13 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 31 grudzień 2002 - 12:02

Tak bywa, gdy do stada wchodzi owca.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2003 - 04:35

Karolino, zaczynasz byc bardzo nieprzyjemna, arogancka, znudzilo Ci sie na tamtej stronie, teraz tu macisz. Twoja taktyka, ...namieszac.
I do Kasi swoje szpilezki przypinasz....jak zawsze jestes patetyczna.
Bzdury to ty robisz, nie tylko mowisz. Nie zycze sobie obrazania mnie, uwazaj, bo moze sie to skonczc dla Ciebie bardzo nieprzyjemnie.
Jeslli nie masz zamiaru kogokolwiek tu rozumiec, to nie zawracaj sobie glowy. Zebys byla zainteresowna normalnymi sprawami na tej stronie, to nie powiem, masz swoj plan..., ciekawe, czy sama wymyslilas, czy ktos Ci poradzil namacic tu.
Nikt tu nie nabierze sie na Twoje bajki domanowske.
Pan profesor mial racje na Twoj temat.
I uwazaj, co robisz z pania Slawlow, moze ktos was obserwuje???
W Gdansku juz zadyma byla.
  • 0

#15 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 01 styczeń 2003 - 05:14

A może to (czyżby????) tęsknota za nami? :cry:
  • 0

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2003 - 05:44

Moze ludzie maja dosyc internetowego pieniactwa pani Domagalskiej, zrobilo sie nudno, mniej z nich daje sie nabrac....
  • 0

#17 renata

renata

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 01 styczeń 2003 - 11:08

Przychylam się do zdania Trigo, że to o tęsknotę chodzi i o takie dość oryginalne nadstawianie policzka o całusa :P
Jest taki rodzaj niegrzecznych dzieci, które w celu zwrócenia na siebie uwagi robią jakąś drakę (ble) .
Ale jak je już przytulisz, to mogą cię uszczypnąć albo kopnąć w nogę. (MM)
I czasami wcale z tego nie wyrastają! (wlos)


Więc, mimo miłości do nich - UWAGA NA NOGI!!! faja


.
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2003 - 14:55

Moze zaczne od tego ze nie zarejstrowalam sie na starym forum poniewaz poziom dyskusji przypominal mi poziom przedzszkola i klubu wzajemnej adoracji typu kto jak wygladal i jak cudownie cos zrobil ja nie potrzebuje
sie dowartosciowywac wie uwazalam ze menopauzy i problemow ze soba nie mam wiec nie bylo sensu dyskutowac tu jestem poniewaz probuje pomoc ludziom i mojemu dziecku wymienic doswiadczenia itp
i co i znowu sie zaczyna po pierwsze zaczne od tego ze gdyby ktos zaoferowal mi za prace w Polsce 10000 zlotych to mi sie nie oplaca to pisz po to zeby niektorzy mieli obraz zarobkow i cen na zachodzie tu nie ma nic za darmo i nic nie jest tanie wiec skad kobieta ktora jest bezrobotna ma na zycie mieszkanie , ubezpieczenie itp Ja uwazam ze mieszkajac na zachodzie i bedac bezrobotnym to trzeba byc nieudacznikim jesli jest sie zdrowym Niedawno byl program o Szwecji w telewizji polskiej moze ktos jes mi w stanie powiedziec dlaczego ta dobra metoda Domana nie jest tu stosowana poniewaz rzad szwedki lubi miec uposledzonych? Panstwo placi tu za wszystko moze poprostu lubia a moze nie wiedza ze jest taka dobra metoda? czy nie wydaje to sie komus dziwne
Poza tym ja uwazam ze chce sie cos robic to robi sie gratis mnie stac na to zeby samemu oplacic moje wyjazdy do polski i na to zeby komus pomoc Nie musze brac jakis oplat jak chce cos zrobicWiadomo ze kazda matka majac chore dziecko chce zrobic wszystko wiadoma ze wierzy we wszystko co jej sie wcisnie tojest bardzo naturalne .Renata
  • 0

#19 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 01 styczeń 2003 - 15:34

Szczególnie miło witam kolejną naszą imigrantkę ze Szwecji. dziękując za kilkuletnią współpracę na rzecz dzieci niepełnosprawnych w Polsce. Dziękuję Ci także za wsparcie naszego Stowarzyszenia "Jeden Świat"
Takiej przyjaźni życzę nam wszystkim.
Jeśli można napisz proszę jak służby medyczne w Szwecji i Wasze prawo ustosunkowuje się do metod rehabilitacji dzieci z zD i m.p.d.
Pozdrawiam także Petera, Louise i Kristofera
(cmok)
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#20 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 01 styczeń 2003 - 18:30

:lol: Witaj Renato - jaki miły początek roku: oby tak dalej. :lol: :lol: :lol:

Niech to będzie miejsce, gdzie wymienimy doświadczenia. Po to, by uniknąć błądzenia po omacku.
Niech to Forum będzie miejscem, gdzie w spokoju możemy pochwalić się osiągnięciami naszych pociech, naszymi smuteczkami i radościami.

Hmmm, ktoś mi właśnie przypomniał moją wypowiedź ze "starego" (dzieci sprawnych inaczej) forum:
i nie wiedzą co stracili

Czyżby ta prawda dotarała do uczestników "starego" forum???
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych