Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Psychika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2016 - 17:20

Jak tam wasza sfera psychiczna?

Czy macie jakieś zaburzenia?

U mnie nic nie wykryto , nie przepisano mi żadnych leków

Stany depresyjne miewam.Mogą być one spowodowane moją niechęcią do dużych skupisk ludzkich(wyciszam się) wolę rozmowy z max 2 osobami.

Nie lubię pojęcia grupa , indywidualizm jest to pojęcie nadrzędne.Nie lubię narzucanego mi zdania , ale umiem się podporządkować Twojej woli(chyba , że jesteś psychopatą)

Jak też mówiłam we wcześniejszym wątku , jako wcześniak z tzw wieślandu w 1995 roku , nie wpuszczano moich rodziców na oddział wcześniactwa , nie mamy informacji o wylewach ani rezonansu.

Zeza i oczopląsu nie było , padaczki też nie.

Mój neurolog nic mi nie przepisał.

Miałam zastrzyki botulinowe w moje biedne nogi , ale nic nie pomogły.Chodzę o chodziku poza domem.Rzadko sama.Mam diplegię.

Czy brak mi memu sercu chłopaka? Jeżeli idiota mnie skrzywdzi , to ja mam w d**ie taki interes.

W ciążę zaszła , bo głupiutka jest.

Tak tylko , że ja szukam sobie chyba neurologa , bo będzie fajnie.Szukam prywatnego lekarza.Dziecko wyjdzie zaj**iście pier**nięte.Nie widziałam neurologa od ok.12 roku życia.Spokojnie , pan jest stary :D

Nie , ja tak tylko żartuję. (WYJDŹ IDIOTKO , BO ZADZWONIĘ PO POLICJĘ)

Interesowałam się schorzeniami psychicznymi , gdyż ludzka psychika jest fascynująca.

O to pójdę do psychiatry :D I znowu będą kazali mi wyjść

Potem pójdę do psychologa :D

Pani ma spore problemy.Szukam kogoś , kto zajmuje się psychiką.

Mam 21 lat , ale nie wyglądam "staro" bo niektóre dziewczyny są stare , także przykro mi.

Szukam ojca


Użytkownik Catherine1995 edytował ten post 20 maj 2016 - 18:38

  • 0

#2 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 21 maj 2016 - 06:56

Czytając Twoje posty można dojść do wniosku że sama masz z tym spory problem. Nie chcę żeby zabrzmiało to złośliwie, ale uważam że powinnaś skontaktować się z lekarzem specjalizującym się w tego rodzaju problemach.
  • 0

#3 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2016 - 07:33

Nie oczekuj po mnie zachowań innych niż po stereotypowej 21latce.

Nie wychowywano mnie w ten sposób.


  • 0

#4 arek95

arek95

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 22 maj 2016 - 21:08

Po przeczytaniu kilku Twoich postów mam małą sugestię. Może zacznij pisać bloga. Ewidentnie widać, że chcesz się podzielić swoją historią i nie twierdzę, że to jest złe. Niemniej jednak powielanie tych samych informacji (niekoniecznie związanych z tematem wątku) raczej nie spowoduje większego zainteresowania, a może wywołać efekt odwrotny. Wzmiankę o braku zeza itp. widzę już któryś raz ;)

Swoją drogą, sposób w jaki wplatasz swoje wyimaginowane historyjki do wypowiedzi jest dość ciekawy. Wprowadza niezły zamęt, ale jest Twoim znakiem rozpoznawczym. Nigdy wcześniej w Intenetach nie spotkałem się z takim sposobem "zmiany narracji". Może to właśnie jakiś sposób na nietypowego bloga.

A teraz trochę stricte na temat. Pytasz o psychikę osób po MPD, więc tak... Z Twoich wypowiedzi bije ogromna frustracja spowodowana tym, co Cię dotknęło (albo czymś jeszcze). W jakimś stopniu to rozumiem, bo sam przez krótki okres czasu miałem podobnie. Kluczem do zmiany nastawienia jest właśnie kontakt z ludźmi w realnym świecie. Oczywiście nic na siłę, ale warto mieć jedną czy dwie osoby, z którymi twarzą w twarz możesz pogadać o wszystkim.

Co do zaburzeń przy porażeniu, wszystko zależy od stopnia i obszaru zmian w mózgu. Jak na ironię, osoby dotknięte upośledzeniem umysłowym często wydają się być szczęśliwsze od tych niepełnosprawnych jednynie fizycznie. Przy pełnej sprawności umysłowej najbardziej drażnią ograniczenia, jakie stwarza ciało. W tym miejscu nawiążę do tego, że nie masz informacji o wylewach czy rezonansie. Zmiany, które w mózgu wywołało porażenie, są niepostępujące, więc jeżeli chcesz mieć obraz tego, co się w Twojej głowie zadziało, rezonans możesz wykonać nawet teraz. Diagnosta powinien pozytywnie rozpatrzyć prośbę o opis i interpretację starych zmian.


  • 0

#5 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2016 - 09:47

Bardzo mi miło Arku jednakże myślę , że osoby pełnosprawne raczej nie będą czytały takiego bloga.Bo kto niby by to czytał.To by musiał być blog o modzie , nie wiem życiu , ale takim normalnym np.recenzje płyt muzycznych.Poza tym MPD i nazwa fachowa tego schorzenia jest znana w większości lekarzom no i osobom z takim porażeniem właśnie.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych