Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak uzyskać dofinansowanie do trójkołowego roweru rehabilitacyjnego

trójkołowy rower dofinansowanie pomoc rehabilitacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 matrix3682

matrix3682

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 kwiecień 2016 - 14:47

Złożyłem wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w moim miejscu zamieszkania o dofinansowanie do Trójkołowego Roweru Rehabilitacyjnego Tolek aby wyjść wreszcie poza cztery ściany mieszkania i rehabilitować się aktywnie na świeżym powietrzu. (Mam 26 lat i siedzę w domu gdyż nie poruszam się samodzielnie.) 

Dostałem odpowiedź na mój wniosek, że "Z uwagi na niewystarczającą ilość środków finansowych PFRON wniosek został rozpatrzony negatywnie." 

Może ktoś mi podpowie jak sprawniej uzyskać dofinansowanie lub ktoś ma taki rower na zbyciu?


  • 0

#2 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 05 maj 2016 - 19:18

Najlepiej jak byś składał taki wniosek na początku roku, i powinieneś go jakoś dobrze uzasadnić, np. sprzęt potrzebny w rehabilitacji. ;)


  • 2

#3 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 06 maj 2016 - 08:40

Hej

Poszukaj sobie innego roweru do rechabilitacji, miałem Tolka po dwóch latach się go pozbyłem ma bardzo istotną wadę konstrukcyjną

Pozdrawiam


  • 0
karol

#4 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 07 maj 2016 - 20:09

To może opisałbyś tę wadę? Żeby nikt inny nie wpakował się na minę.


  • 3

#5 matrix3682

matrix3682

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 maj 2016 - 21:36

Poszukaj sobie innego roweru do rechabilitacji, miałem Tolka po dwóch latach się go pozbyłem ma bardzo istotną wadę konstrukcyjną

 

Jaka to wada? Możesz napisać coś więcej?


  • 0

#6 Tobiasz Carewicz

Tobiasz Carewicz

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 11:50

Fundacja Złotowianka od kilku już lat z powodzeniem działa na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Tworzymy dla nich specjalne subkonta, na których mogą gromadzić środki na leczenie i rehabilitację ale przede wszystkim staramy się aktywnie pozyskiwać środki, które przeznaczyć możemy na pomoc na naszym podopiecznym. W tym celu bierzemy udział w licznych projektach, organizujemy zbiórki, koncerty i imprezy charytatywne oraz prowadzimy aukcje charytatywne.allegro. Staramy się działać, jednak nie byłoby to możliwe bez ludzi wielkiego serca.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie nam gadżetów związanych z Pana/Pani twórczością, które moglibyśmy przeznaczyć na licytacje charytatywne a tym samym wesprzeć naszych podopiecznych.

Będziemy wdzięczni za pomoc!

Fundacja Złotowianka


  • 0

#7 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 03 maj 2021 - 12:47

Witam jaki wniosek trzeba złożyć o dofinansowanie roweru trójkołowego ?


  • 0
nasza miłość trwa

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 04 maj 2021 - 11:32

Witam jaki wniosek trzeba złożyć o dofinansowanie roweru trójkołowego ?

 
Witaj. Sprzęt rehabilitacyjny jest to sprzęt niezbędny do rehabilitacji ruchowej lub innej, zaleconej przez lekarza. Osoba z niepełnosprawnością, posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, może ubiegać się o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania. Należy zauważyć, iż przepisy nie dookreślają, na jaki sprzęt rehabilitacyjny PCPR może udzielić dofinansowania (musi on być niezbędny do rehabilitacji). Zdarza się, iż podstawą uznania przez PCPR danego sprzętu jako sprzętu rehabilitacyjnego, którego zakup może być dofinansowany ze środków PFRON, jest opinia Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, wystawiana zarówno na prośbę osoby zainteresowanej, jak i PCPR.
W Twojej sytuacji niezbędne jest, aby rower, który zamierzasz nabyć, był konieczny do rehabilitacji. Warto więc mimo wszystko zwrócić się z pisemnym pytaniem o możliwość uzyskania wsparcia w dofinansowaniu do PCPR w miejscu Pana zamieszkania, odpowiednio uzasadniając potrzebę zakupu.
Proponuję także zainteresować się kwestią wsparcia w zakupie roweru trójkołowego przez różne organizacje pozarządowe.

Dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i środków pomocniczych: 

http://www.niepelnos.../ledge/x/204624

 

Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trójkołowy rower, dofinansowanie, pomoc, rehabilitacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych