Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szukam platformy schodowej - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 podawacz

podawacz

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 09:18

Chcę zamontować sobie windę schodową. Poczytałam trochę na stronie dla-niepelnosprawnych.pl/czym-sa-platformy-schodowe. Czy którąś z tych platform możecie polecić? Jakie są plusy, jakie minusy takiego urządzenia? Czy polecacie montaż czegoś takiego? Nigdy nie miałam takich urządzeń i nie wiem, czy to się sprawdzi.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 14 kwiecień 2016 - 10:24
zamieniono na nieaktywny link strony www - regulamin.

  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:20

Najlepszym rozwiązaniem jest pochylnia, nic się nie psuje i tyle, odpadają koszty konserwacji i przeglądów.
Gdzie mieszkasz ? w bloku, we własnym domu, gdzie są schody do pokonania - wewnątrz budynku, na zewnątrz ?

Jeśli nie ma miejsca na pochylnię, to skłaniałbym się w stronę jakiegoś podnośnika pionowego, ale naprawdę wszelkie rozwiązania techniczne z elektroniką są kosztowne, awaryjne (zwłaszcza na zewnątrz), wymagają obowiązkowych przeglądów, no i są chętnie dewastowane, okradane z bodaj śrubki, kabelka itp. przez różne elementy ...
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 podawacz

podawacz

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 12:37

Najlepszym rozwiązaniem jest pochylnia, nic się nie psuje i tyle, odpadają koszty konserwacji i przeglądów.
Gdzie mieszkasz ? w bloku, we własnym domu, gdzie są schody do pokonania - wewnątrz budynku, na zewnątrz ?

Jeśli nie ma miejsca na pochylnię, to skłaniałbym się w stronę jakiegoś podnośnika pionowego, ale naprawdę wszelkie rozwiązania techniczne z elektroniką są kosztowne, awaryjne (zwłaszcza na zewnątrz), wymagają obowiązkowych przeglądów, no i są chętnie dewastowane, okradane z bodaj śrubki, kabelka itp. przez różne elementy ...

Mieszkam w bloku niezbyt nowym. Nie bardzo jest tam gdzie zrobić podjazd - i dlatego myślę o "elektronicznym" rozwiązaniu. Ale o dewastacjach to nie pomyślałam...

A znasz którąś z tych platform z artykułu, który przesłałam? Bo może jednak któraś by się sprawdziła, tylko jak dla mnie to one wszystkie podobne :)


  • 0

#4 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 19:19

Korzystałem czasem z jakiejś przyściennej z rozkładanym podestem - szajs, bardzo wolne i bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne, awaryjne.
Podnośniki pionowe są trochę lepsze. Nie ma szansy zrobić drzwi w ścianie do mieszkania by zrobić pochylnię ? tzn czy byłoby na to miejsce ? Znam przypadek u siebie, że robili dodatkowe drzwi, by był wjazd z pochylni.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych