Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Flashplayer nie działa w Ubuntu 14.04

Flash Ubuntu flv flashplayer

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2016 - 12:59

Technologia flash coraz bardziej na cenzurowanym. Także powoli zacznie odpadać problem "kombinacji alpejskich" ze zmuszeniem flasha w Linuxach. Google zapowiada, że w przeglądarce Chrome od wersji 53 (wrzesień 2016) będą domyślnie blokowane ukryte elementy stron stworzone w technologii Flash. Nie na wszystkich stronach będzie to działać, ale... pierwszy krok już jest.

By obejrzeć animacje we flashu będzie trzeba ręcznie je uruchamiać. Od wersji 55 Chrome'a (grudzień 2016), domyślnym formatem będzie HTML 5.
http://next.gazeta.p...iana-przed.html


  • 0

#42 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2016 - 17:12

Nie rozumiem dlaczego każdy tak uwielbia ubuntu. Dziś testowałem ubu 16,04.1 i jak dla mnie słabo. Flash obciąża procesor w 100%, potem okazało się że byle jaka strona na firefox chodzi powoli. Nie wiem,  jak dla mnie ostatnią zajebistą wersją ubuntu było 10,04. Używam Minta, nie jest idealny ale dla mnie na dzień dobry ma wszystko zainstalowane i praktycznie od razu gotowy do pracy.


  • 0

#43 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2016 - 00:34

Dlaczego używasz linuxa i czemu to jest ubuntu? - tak mógłbym spuentować Twoje pierwsze zdanie. ;) Zaczynałem przygodę z pingwinem od bardzo wczesnej Mandrivy, potem były Knoppixsy, Fedory, Debiany, Red Haty zazwyczaj ze środowiskami opartymi o Gnome, KDE lub coś lekkiego. Niby było ok, ale ze względu jednak na nieco wiekowy sprzęt i problem ze sterownikami pod różne dystrybucje, co jakiś czas przepraszałem się z Windowsem. Trafiłem na Ubuntu w okolicach wersji 5. I ta wersja najwięcej spełniała moich wymagań i tak już jestem jej wierny. O ile dobrze pamiętam, od wersji 6 lub 7 Ubuntu wyrzucono tzw. oprogramowanie niewolne czyli m.in. flasha, javę, sterowniki do kart graficznych, kodeki... Doinstalowanie - żaden problem. Fakt, Ubuntu 10 fajna dystrybucja :)
Czy uwielbiam? Rzecz gustu oczywiście. Przede wszystkim, spełnia swoje zadanie, nie mam już kłopotów ze sterownikami i sprzętem. Ponoć przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. I ktoś, kto przyzwyczaił się do w miarę prostego pulpitu w stylu Gnome'a, raczej niechętnie będzie patrzył nowe udziwnienia. Pod tym względem jestem tradycjonalista. A tak można postrzegać nieszczęsne Unity.   
Dlaczego taki wielki sukces Ubuntu? Po pierwsze stworzył go człowiek, który z niejednego pieca chleb jadł i zjadł zęby na Debianie. Po drugie, Ubuntu wyciągnęło wnioski z błędów popełnianych przez innych tworzących swoje dystrybucje - postawiło na dobrą dokumentację, łatwość obsługi systemu oraz obsługi błędów i porządne wsparcie użytkowników końcowych. Po trzecie, ogromny marketing - każdy zainteresowany mógł zamówić sobie darmową płytę z systemem. To sprawiło, że społeczność Ubuntu była stosunkowo duża, kreatywna w tworzeniu różnych modyfikacji, komponentów, dodatków graficznych, tapet, filmów, plików muzycznych, etc. I dziś mamy zatrzęsienie różnych odmian Ubuntu.
U siebie przetestowałem flasha na kilkunastu różnych stronach www. Ubuntu 15.10, 64-bit, otwartych 18 kart Firefox v.50 (wersja developerska 64-bit) i na stronach całkowicie zrobionych we flashu obciążenie procka (Celeron G1610) sięgało góra 80%. Bez większych problemów strony się ładowały. Jedynie co mogłoby być na minus, to skrypty łączące z googlem po odpowiednią usługę...


  • 0

#44 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 15 sierpień 2016 - 20:07

Zaczynałem przygodę z pingwinem od bardzo wczesnej Mandrivy

 

A to, to się wtedy nazywało Mandrake :cool:  pamiętam, pamiętam.

 

 

 

I ktoś, kto przyzwyczaił się do w miarę prostego pulpitu w stylu Gnome'a, raczej niechętnie będzie patrzył nowe udziwnienia. Pod tym względem jestem tradycjonalista. A tak można postrzegać nieszczęsne Unity.

 

Wiesz, na razie jeszcze można sobie zainstalować w Ubuntu inne środowisko graficzne. Na razie. Zwróć uwagę, że Ubuntu podąża w zupełnie innym kierunku niż inne dystrybucje. Na razie różnice nie są jeszcze wielkie, ot, specyficzne środowisko graficzne. Jednak tuż za rogiem, czekają poważne zmiany. Chodzi o wysłużony xorg. Ma go zastąpić Wayland, jednak tu Canonical chce rozegrać sprawę po swojemu i w Ubuntu wstawić Mir. Można powiedzieć "ich distro, ich prawo", jednak jakie będą tego konsekwencje? To będzie kamień wywołujący lawinę: to nie będzie się sprowadzało tylko do dwóch pakietów. Pomyśl ile bibliotek jest od nich zależnych? To będzie też wymagało od twórców aplikacji tworzenia ich w wersji dla Linuksa + fork dla Ubuntu. Zamiast poświęcić czas na doskonalenie swoich aplikacji, usuwanie bugów, będą poświęcać czas na forkowanie...

 

Nie byłbym jednak uczciwy, gdybym nie wymienił zalety Ubuntu. Ubuntu było swego czasu dystrybucją najbardziej user-friendly, w której wszystko działało od pierwszego odpalenia. Ktoś komu w Fedorze 3 uruchomienie javy zajęło 5 dni walki z konsolą i czytania forów z pewnością to doceni. Pojawienie się Ubuntu, wymogło na twórcach pozostałych dystrybucji udoskonalenie ich w taki sposób, aby również były jak najbardziej przyjazne (no, może poza Gentoo :devil:).

 

 

Podsumowując: Zrobili kiedyś dużo dobrego, ale teraz idą w coraz dziwniejszym kierunku. Dlatego wysiadłem z tramwaju zwanego "Ubuntu" już ładnych parę przystanków temu.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#45 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:23

Wiesz, można dziś powiedzieć, że są Linuxy i jest Ubuntu. Dokąd te zmiany zaprowadzą - czas pokaże...


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Flash, Ubuntu, flv, flashplayer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych