Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Flashplayer nie działa w Ubuntu 14.04

Flash Ubuntu flv flashplayer

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 17:15

Od jakiegoś czasu próbuje użytkować linuxa, konkretnie dystrybucję Ubuntu 14.04. Jednak cały czas coś mi zaburza spokój użytkowania, a to ustawienia sieci a to montowanie dysku, z tamtymi już sobie poradziłem a od lutego męcze się z ustawieniem flashplayera dla Firefox'a. Przedłubałem połowę możliwych stron na ten temat i nic u mnie się nie sprawdza. Ani pepperflash ani opcja z Google Chrome i Fresh Player. To ostatnie z tego względu, że Google już nie wydaje swojej przeglądarki dla 32'dwu bitowej architektury procesora (na który jestem póki co skazany). Co robić? Bo to sie totalnie mija z celem, żeby np. na Ubuntu programować a na wingrozie grać w gry flashowe. Marder pomóż


  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2016 - 18:37

Używam Ubuntu 15.10 64-bit i na początku instalacji Ubuntu wybieram coś takiego jak ograniczone dodatki Ubuntu. Wśród nich są kodeki, czcionki True Type, Java, Flash... Flash jest firmy Adobe. Do animacji na stronach www wystarcza. Nigdy nie miałem potrzeby grania w gry...


  • 0

#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 06 kwiecień 2016 - 18:44

Jaką masz zainstalowaną w systemie wersję javy? Możesz to sprawdzić w Synapticu.

Wpisz też w Firefoxie w pasek adresu: about:plugins i podaj jaką masz wersję wtyczki.

Czy flash nie działa w ogóle, czy też tylko gry nie chcą śmigać?

 

Ewentualnie, spróbuj też czy będzie działać w Maxthonie: do pobrania jest też 32 bitowa paczka *deb


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#4 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:46

Flash:

File: libflashplayer.so
Path: /usr/lib/adobe-flashplugin/libflashplayer.soVersion: 11.2.202.577State: DisabledShockwave Flash 11.2 r202

Nie wiem jak w synapticu sprawdzic Jave


  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:16

Masz najnowszą dostępną z repo wersję. Ale ja widzę, że masz ten plugin wyłączony:

State: Disabled

U mnie wygląda to tak:

    Plik: libflashplayer.so
    Ścieżka: /usr/lib/adobe-flashplugin/libflashplayer.so
    Wersja: 11.2.202.577
    Stan: Włączony
    Shockwave Flash 11.2 r202

Spróbuj włączyć tę wtyczkę: wejdź w Narzędzia -> Dodatki -> w panelu po lewej wybierz: "Wtyczki"  Następnie przy wtyczce flasha wybierz: "Zawsze aktywuj".

 

Co do javy: przepraszam, mój błąd. Chodziło mi o wersję flasha, nie javy.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:25

Jak była włączona w dodatkach to też nie działało. Wyłączyłem ze względu na instalacje pepperflash plugin, który miał pomóc i nicio :( Spróbuje jeszcze z maxthonem


  • 0

#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:28

A próbowałeś reinstalacji flasha?


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:55

Próbowałem. W maxthonie jest to samo, załamka mnie bierze


  • 0

#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2016 - 22:05

A instalowałeś te ograniczone dodatki Ubuntu? Albo chociaż samego flasha z Adobe?


  • 0

#10 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 11:03

Dodatki byly instalowane przy stawianiu systemu. Flash byl instalowany z oficjalnej stronki na ktorej jest aktualna wersja a takze ze stronki z innymi wersjami


  • 0

#11 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2016 - 12:39

I od początku były problemy z flashem czy dopiero od jakiegoś czasu? Bo jeśli od jakiegoś czasu, to znaczy, że jakaś aktualizacja lub instalacja programu namieszała Ci w systemie. 

Jeśli chcesz się bawić w wersje długo wspierane (LTS), to jest już Ubuntu 16.04.


  • 0

#12 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2016 - 14:10

to jest już Ubuntu 16.04.

A nie wiesz kiedy Mint wydaje LTS?


  • 0

#13 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2016 - 16:08

Wedle Wiki - będzie to maj/czerwiec 2016. To by się nawet zgadzało, bo oficjalna premiera Ubuntu 16 przypada pod koniec kwietnia.


  • 0

#14 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 19:39

Od samego początku był z tym problem, nie chcę przechodzić na 16.04 bo tam nie działa część repozytoriów, wśród których jest program Unity Launcher Folders, który bardzo ułatwia pracę w środowisku Unity.

 

 

PS. Czemu nie mogę zmienić hasła do konta na iponie? Jest napisane że zmiany zostały zapisane a po wylogowaniu i próbie kolejnego zalogowania nie wchodzi ani nowo ustawione ani hasło z maila


  • 0

#15 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 kwiecień 2016 - 19:49

który bardzo ułatwia pracę w środowisku Unity.

 

Unity... Jakoś nie mogłem nigdy przekonać się do tego środowiska. To był jeden z powodów dla których dałem sobie spokój z Ubuntu.

 

Hasło zmieniasz tutaj: http://www.ipon.pl/zmiana.php przed zalogowaniem, dobrze jest wyczyścić ciastka i hasło zapamiętane dla ipon.pl


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#16 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2016 - 19:52

który bardzo ułatwia pracę w środowisku Unity.

 
Ja bym Ci polecił coś takiego http://glx-dock.org/ Ponadto, zamiast Unity, zrób sobie gnome 2.

Ja też nie przepadam za Unity...


  • 0

#17 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 kwiecień 2016 - 20:08

Ponadto, zamiast Unity, zrób sobie gnome 2.

Zamiast Gnome 2 chyba lepiej Mate albo Cinnamon. A jeśli potrzeba konfigurowalnego środowiska które nie obciąża mocno sprzętu to najlepsze będzie XFCE.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#18 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 21:31

Prrrrrrrr szaleni :)

Niech ja na tip top ogarne podstawy a dopiero potem zaczne się bawić w zmiane środowiska. Co z tym nieszczęsnym flashem? Może inna dystrybucja nie ma z tym problemu? Hasło zmieniłem, dziękuje Kuba


  • 0

#19 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2016 - 21:59

Zamiast Gnome 2 chyba lepiej Mate albo Cinnamon. A jeśli potrzeba konfigurowalnego środowiska, które nie obciąża mocno sprzętu, to najlepsze będzie XFCE.

 
Wiesz, ja już jestem nieco skażony Gnome  a la MacOS... ;)
 

Może inna dystrybucja nie ma z tym problemu?

 
Być może, że trafisz na inną dystrybucję, która nie będzie miała z flashem "na pieńku"... Ale kłopot polega na tym, że w wersjach live tego możesz nie sprawdzić - dopiero będzie trzeba zainstalować system na dysku, pobrać odpowiednie pakiety i zainstalować...
Moim zdaniem, coś skopałeś po drodze...
 

[...] nie chcę przechodzić na 16.04 bo tam nie działa część repozytoriów [...]

 
W 16.04 kompletnie zostało przebudowane Centrum Oprogramowania. Pewnie dlatego są problemy z repo.
  • 0

#20 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 17:48

To teraz mi doradźcie proszę, Kali czy Xubuntu. Xubuntu to chyba po prostu Ubuntu "ubrany" w xfce?


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Flash, Ubuntu, flv, flashplayer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych