Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Moja historia - MPD

katarzyna szarmach mpd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2016 - 12:14

Witam was, nazywam się usunięto dane osobowe. Urodziłam się 3 kwietnia 1995 roku jako wcześniak i w 3 dobie życia dostałam wylewu. Ważyłam kilogram. Z mojego mpd zostało mi tylko porażenie nóg, ręce mam sprawne, nie mam porażonych mięśni twarzy i wyraźnie mówię. Podczas porodu zawinił personel szpitala, gdyż moja mama bardzo dbała o siebie :)
Chodzę po domu "przy ścianie", po szkole za pomocą chodzika (mam już skończone liceum).
Obecnie muszę się usprawnić... próbuję się nauczyć chodzenia o kulach. Jestem po jednej operacji, która niestety nie była zbyt udana. 
Mam w życiu pecha...
Nie jestem w fundacji, gdyż moi rodzice nie lubią dopominać się o pieniądze. Nie chcę tego.
Chcę poznać fajnych hardkorowców z lekkim mpd.
Lekarz od wcześniaków wyjechał. Opiekowała się mną młoda dziewczyna po studiach...

Neonatolog wyjechał... Pani również była neonatologiem
A w domu wygodnie poruszam się samodzielnie. Odbijam się od ściany i przechodzę kilka kroków sama (jak pijana).
W szpitalu był syf... przyjechała na kontrolę ganiali ja od łóżka do łóżka i dostała skurczy...Dano jej kroplówkę na zatrzymanie akcji porodowej, która poszła "w rękę". Po czym urodziła i nie było pana specjalisty neonatologa, tylko młoda neonatolog, która nie ma takiego doświadczenia.

Jestem w stanie zrobić sobie herbatę, ubrać się :D,  aczkolwiek potrzebuję "rozplanowania terenu" podsunąć krzesło (siedzę na taborecie), postawić herbatę z krzesła na stole.
Poza tym, że chodzę jak pijana i na długie dystanse wózek, to wyszłam z tego jakby mnie potrącił samochód.

Ciąża przebiegała bez komplikacji , prawidłowo

To nie jest szpital w dużym mieście.To zakątki północnej części województwa lubuskiego w 1995 roku

Miałam podcięte ścięgna i mam spore przykurcze...kolana mnie bolą

Nie wyrażę zgody na następną operację, gdyż wyszło mi uczulenie na antybiotyki.
Za każdym razem gdy biorę antybiotyki złuszcza mi się skóra u rąk od opuszka do środka ręki. Przed operacją nie miałam tego. To nie boli. Piję dużo wody.
Biorę antybiotyk i środek przeciwbólowy - może to krzyżówka? (to nie jest to forum).
Lekarz pierwszego kontaktu nie wiedział co to jest(w 2005 roku) Żyję z tym.

Przyjmuję leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe w czasie grypy.Nie mam padaczki i normalnie nie biorę leków.


Użytkownik marder edytował ten post 16 sierpień 2017 - 21:29
Usunięto dane osobowe.

  • 0

#2 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2016 - 14:27

Aha dopiszę coś...Gdy miałam 10 lat (w trakcie operacji) byłam bardzo drobna , z racji genetycznych a nie opóźnienia w dojrzewaniu bo tak mają kobiety w naszej rodzinie do 14 roku życia , ważyłam niewiele i dostałam dawkę na wiek a nie na wagę.Rozbolała mnie głowa i usnęłam

 

Teraz jestem już dosyć spora , ale jeszcze nie tyję i boję się tego momentu.Nie jestem już drobnej kości i tata nie ma siły mnie podnieść


  • 0

#3 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 17:41

Witaj, też mam MPD, już jestem po studiach, jeśli chcesz możemy popisać:)


  • 0

#4 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2016 - 09:13

Mogę się do czegoś przyznać? Boję się osób z odmienną niepełnosprawnością od mojej... Boję się tych, którzy nie mogą wstać z łóżka, są opóźnieni...
Mam nałóg: siedzę godzinami przed komputerem. Jako, że nie mam padaczki, stało się to moim nałogiem i jak do tej pory ona nie wystąpiła.
Dojrzewanie też było traumą. Dojrzewałam tak jak moja mama - miałam poty nocne, a niedowaga zniknęła. Pochłaniałam całą lodówkę i do dziś po dojrzewaniu mam rozstępy. Miałam 14 lat, czyli zgodnie z zegarem biologicznym mojej mamy i babci.
Nie mam problemów z wymową. Mam piękny angielski akcent i lubię niemiecki
Jesteście słabi. To ja jestem ta silna.

Troszkę kultury w wypowiedzi... pkt 9 Regulaminu. Na razie upominam.
Moderator


Czytałam sama w wieku 6 lat

Powiedzcie mi jak to jest: skoro zaczęłam czytać sama w wieku 6 lat, normalnie siedzę, nie jestem spastyczna, mówię wyraźnie. To co to jest opóźnienie w rozwoju?

Pokłóćmy się

To dziecko powinno robić głupie miny, mieć zeza (nie mam), wodogłowie (nie mam), wytykać język.
Nienawidzę tego. Brzydzę się osób, które mają zeza i oczopląs (przepraszam).
Może i kiepsko chodzę, ale udało się...

Nienawidzę matematyki, jestem leniwa, nieodpowiedzialna i rozpuszczona. Bo przecież nic mi nie jest.

Bywam egoistyczna. To prawda. Moi rodzice nie są bogaczami, ale byłam rozpieszczana. No i ładna lol.gif


  • 0

#5 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 14:39

Pani w szkole nie musiała mi dyktować.
Jeżeli chodzi o chodzenie przy chodziku to tragedii nie ma.
Dlaczego jedno 1 kg dziecko jest opóźnione w rozwoju, mamrocze, bebła, jest brzydkie, a drugie chodzi o chodziku, nie ma porażonej buzi i rąk i jakoś tam jest?
Przecież obydwoje z tych dzieci mają tyle samo kg.
Jeżeli chodzi o naukę, to tylko języki, a kiedyś historia, ale przestałam się uczyć, bo miałam lenia. Dlaczego osoba niepełnosprawna musi mieć same piątki? Znudziło mi się to. Byłam postrzegana jako kujon. No to spadłam i to moja wola.

Nie mam napadów agresji, ale jest mi bardzo przykro, bo nie ma wokół mnie bratniej duszy.
Jestem spokojna, nie przyjmuję prochów.
Słucham metalu i rocka gotyckiego.

Nie jestem osobą towarzyską. Jestem zamknięta w sobie. Szukam kontaktu z metalowcami.
Nie jest to część mojej choroby, a zwykła ludzka natura.
Being goth is a lifestyle
Okej, może nie tak bardzo.

Nie choruję często.
Tak. :D
To było tylko w okresie dojrzewania.Te szybkie infekcje.
Czytałam, że dużo z mpd jest często chorych.


Użytkownik kuba edytował ten post 26 kwiecień 2016 - 15:56
Połączono wątki i poprawa stylu wypowiedzi

  • 0

#6 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 14:54

Ja zawsze myślałem, że forum pisze się z co najmniej z dwoma osobami. Najwyraźniej myliłem się :hehe:


  • 0

#7 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 15:07

Opisuję swój przypadek i zamieszczam ogłoszenie - może są tu jacyś metalowcy , romantycy , goci.
Neurolodzy szukają opisów tajemniczej przypadłości
Pomagam lekarzom.
Każdy taki przypadek powinien zostać opisany.

Podryw na gota/metalowca i tak jest pozerski - masz kluczyk do mnie czy nie? Umiesz mnie otworzyć?

Według niektórych osób(z całym szacunkiem) powinnam uczęszczać do szkoły wyprofilowanej.Żeby odseparować nas od społeczeństwa , należy stworzyć klasę osób o chodzikach , bez porażenia na twarzy i ładnie mówiących
Ja nie mówię , że jestem normalna.Zarażam flegmą.

Nie uczęszczałam na lekcję wfu - jest lajtowo


 


Użytkownik Catherine1995 edytował ten post 26 kwiecień 2016 - 16:16
Połączono posty.

  • 0

#8 Gość_Quisser_*

Gość_Quisser_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 21:51

 jest mi bardzo przykro, bo nie ma wokół mnie bratniej duszy.
Jestem spokojna, nie przyjmuję prochów.
Słucham metalu i rocka gotyckiego.

Nie jestem osobą towarzyską. Jestem zamknięta w sobie. Szukam kontaktu z metalowcami.

 

To mi wygląda na sedno wypowiedzi. Samotność, pragnienie znalezienia przyjaźni, grupy rówieśniczej. Co więcej, takie proste, szczere słowa mają większą siłę i wymagają więcej odwagi niż te wszystkie opowieści o cieniu.


Użytkownik Quisser edytował ten post 26 kwiecień 2016 - 21:56

  • 0

#9 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2016 - 15:11

Dziękuję , to jest sedno wypowiedzi.

Tak.

Brawo

Moje ręce są sprawne na tyle , że ładnie piszę.A mowa jest czysta , bez porażenia.Nie rozpoznasz jej.

Mam problemy z chodzeniem bez trzymanki(ściana , pomoc , chodzik) przejdę kilka kroków sama.Po domu spokojnie dam radę , z książką czy kanapką.

Mam ładną buźkę.

A mówią , że to dzieci rasy czarnej najszybciej się rozwijają.Bzdura , ja miałam tylko jeden wylew(tylko pytanie gdzie się krew wyleje) i jestem rasy kaukaskiej , nie dojrzewałam szybko(tylko tak jak moja mama ok.14 roku życia.Nikt nie ma wczesnego dojrzewania u nas w rodzinie) nie jestem latino , ale mam ładną budowę(no średnią tak) i jestem Polką.

Mój znajomy ma lekkie porażenie na twarzy , ale chodzi sam(brawo)I trochę gorzej mówi(on też jest biały jak mąka)

 

Co , że niby latynosi? Takie badania są.To skoro ja nie dojrzewam szybko , ale tak średnio.To co to jest

Moja mama jadła w ciąży krówki(te cukierki)

PS.Lubię słodycze , ale mam szybką przemianę materii i jestem szczupła.

W d**ie takie badania.Zrób w Polsce.

Tylko ten pieprzony chodzik

To są TYLKO NOGI.

Powinnam być 12letnią , biuściastą latynoską.

GDZIE SIĘ KREW WYLEJE.

No i tu tylko nogi.


Użytkownik Catherine1995 edytował ten post 30 kwiecień 2016 - 15:29

  • -1

#10 Syrenka55

Syrenka55

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 01 maj 2016 - 21:12

Samochwała w kącie stała! Ot i cała historia.


  • 3

#11 Gość_Catherine1995_*

Gość_Catherine1995_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2016 - 18:38

Prawda jest taka, że nikt w szpitalu nie powiedział nam, że mam wylew. Odganiali moją mamę ode mnie, a ona zauważyła, że miałam naczyniaki.
Nic nam nie powiedziano. Byłam najmniejszym wcześniakiem w historii tego szpitala. Miałam 1 kg i byłam z 28 tygodnia.
Obserwowano mnie. Wszystko rozwijało się w normie. Nie mam wad wymowy. (i nigdy nie miałam :D)
Mam porażone nogi i wadę wzroku, więc teraz po tylu latach dowiedzieliśmy się, że jest to diplegia. Mama miała cesarskie cięcie, więc ja nie wiem, czy tam faktycznie było niedotlenienie (czytałam o przyczynach diplegii) ODDYCHAŁAM
Boję się, bo czytałam, że kontakt matki z wcześniakiem pobudza dziecko, a nie wpuszczano moich rodziców na oddział wcześniactwa.
Jako, że nie mam upośledzenia umysłowego w jakimkolwiek stopniu, nie mam porażenia czterokończynowego i nie jestem koścista, to domagam się sprawiedliwości i pokazania mi tego, co mi jest. Nie zrobiono mi rezonansu, jako sześciolatce, bo byłam ruchliwym dzieckiem i trzeba było mi podać narkozę. Nigdy nie miałam epilepsji.

Dlaczego wystąpiło porażenie mózgowe? Przybierałam na wadze, jadłam ładnie, potem miałam 9 lat i przestałam jeść i byłam strasznie chuda i tak do okresu dojrzewania. Mam 51 kg i 1,68 m wzrostu.
Skoro oddycham, to gdzie jest niedotlenienie? :(
Brzydkie naczyniaki.
I rodziców nie wpuszczali.
Skończyło się na chodziku


Chciałabym zrobić sobie rezonans dla samej siebie, aby dowiedzieć się jakiego bigosu nawarzono, gdy nie wpuszczano moich rodziców.
Przecież ja mam MPD - mogę wszystko. Do tej pory się tym nie interesowałam, a teraz mogę świrować i zrzucać to na barki mojego schorzenia.
Nogi mi zostały. I co?
Szkoda dziewczyny bo ładna "u góry" nic nie widać.
CO CI JEST?


Użytkownik kuba edytował ten post 27 maj 2016 - 20:05
Połąono posty, poprawiono interpunkcję

  • -1

#12 Budrys

Budrys

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • Skąd:Zalesie

Napisano 30 maj 2016 - 22:03

Oprócz przechwałek to o coś konkretnego chcesz zapytać?


  • 0

Bez Twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy.


#13 Gość_LollyMollyPopo_*

Gość_LollyMollyPopo_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2017 - 08:33

Różne ludzie mają historie.Niektórzy mają pecha po prostu.Mięsień trójgłowy łydki to nie tragedia

Jak na lata 90 i to na przysłowiowym zadupiu to jesteś niezniszczalna

 

Mam kuzynkę w USA z MPD i ona chodzi troszeczkę lepiej.

 

 

Gratuluję , że nie masz epilepsji

 

Pozdro Evelynn

 

Większość ludzi z MPD  w USA to afroamerykanie :P Rasizm :P

Taka prawda

A rasa biała ma najlepszy metabolizm...Jaki masz i jak Cię upośledzilo

Tyle Pań się odchudza , ale one są z południa.Jeżeli nikt Ci nie rozpier**lił metabolizmu to żyjesz dalej


Użytkownik LollyMollyPopo edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 08:54

  • 0

#14 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 13:31

Witajcie

 

Według mnie wypowiedzi tej osoby o nicku Catherine są po prostu chore.

 
  • 0
karol

#15 Gość_LollyMollyPopo_*

Gość_LollyMollyPopo_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2017 - 15:29

Każda osoba z tym schorzeniem jest inna.

Według badań statystycznych z USA osoba, która nie ma epilepsji prawdopodobnie jest w normie intelektualnej, gdyż ryzyko takiego upośledzenia wynosi poniżej <1%. Bierzemy także pod uwagę wszelkiego rodzaju autyzmy czy nawet predyspozycje genetyczne.

Jeżeli nie masz epilepsji, to niestety nie będzie już tak łatwo

Takie są fakty.
W tym schorzeniu chodzi o pamięć, kojarzenie faktów, czarny humor, łapanie kontekstów, a nie o Twoje nogi.

 

Witajcie
Według mnie wypowiedzi tej osoby o nicku Catherine są po prostu chore.

 

Jak dla mnie to ona jest biedna i zakompleksiona.


Użytkownik kuba edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 18:51
Połączono posty, poprawiono interpunkcję

  • 0

#16 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 09 kwiecień 2017 - 16:59

Mam wątpliwości co do stanu psychicznego autorki i normy intelektualnej. Pewne przesłanki już się ujawniają w wypowiedziach, chociaż są one w miarę ortograficznie poprawnie napisane. Jak czyta się posty to wychodzi jeden, wielki groch z kapustą, dlatego taka osoba nie jest w stanie wyłapać, co my piszemy. To nie jej wina.


Użytkownik Paulla edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 17:02

  • 2
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#17 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:40

Jak czyta się posty to wychodzi jeden, wielki groch z kapustą, dlatego taka osoba nie jest w stanie wyłapać, co my piszemy. To nie jej wina.


Nareszcie ktoś to głośno i wyraźnie napisał, dzięki. Myślę, że właśnie, dlatego wszelkie oceny warto sobie darować. Nie ma winy, nie ma sprawcy/sprawczyni. Potrzebowała się rozpisać i tak się stało.
  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#18 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:45

Mnie tam to nie przeszkadza, jeżeli komuś taka pisanina pomaga :)


  • 1
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#19 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:52

Mnie tam to nie przeszkadza, jeżeli komuś taka pisanina pomaga :)


Mi osobiście również nie, dopóki nikogo to nie obraża, nie łamie przyjętych zasad i norm, w tym regulaminu to jest ok. Dodatkowo nam świadomość, że czasami takie wypisanie się każdemu bywa potrzebne. Ludzka rzecz i tyle. Każdy ma prawo być sobą. Nawet, jeśli na początku coś nie jest jasne to z czasem takim się staje.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#20 Gość_LollyMollyPopo_*

Gość_LollyMollyPopo_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:25

Mam wątpliwości co do stanu psychicznego autorki i normy intelektualnej. Pewne przesłanki już się ujawniają w wypowiedziach, chociaż są one w miarę ortograficznie poprawnie napisane. Jak czyta się posty to wychodzi jeden, wielki groch z kapustą, dlatego taka osoba nie jest w stanie wyłapać, co my piszemy. To nie jej wina.

 

Jest takie forum Cerebral Palsy Awareness Day. Tam na takim forum to Amerykanie piszą, że tego i tego dnia moje łydki są sztywniejsze.
 

A w domu wygodnie poruszam się samodzielnie. Odbijam się od ściany i przechodzę kilka kroków sama (jak pijana).

 

Dla zdrowego człowieka, to jest nie do opisania. Do tego jak masz problemy z równowagą.


Użytkownik kuba edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 21:52
Połączono posty

  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: katarzyna, szarmach, mpd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych