Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Otto Bock C1000 - szybko się rozladowuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 helenkaj

helenkaj

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 12:50

Witam!

 

Posiadam wozek Otto Bock C1000 ktory bardzo szybko się rozladowuje. Zamontowane są nowe (okolo 2lat) akumulatory 80ah Haze i sa 100% sprawne. Ostatnio po przejechaniu okolo 1,5km calkowicie wozek sie rozladowal. ;/

 

Mal ktos w przeszlosci podobną sytuację? lub natknąl sie na taki przypadek?


  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 13:14

Hm, nie mam pojęcia, bo nie korzystam z takich wózków, ale tak przychodzi mi na myśl, że może wózek ma jakieś duże opory toczenia, coś może ciężko chodzi/pracuje, a to powoduje dużo większy pobór prądu. Druga kwestia, może na skutek jakiegoś przebicia coś dodatkowo pożera prąd i nawet o tym nie wiesz - tu może jakiś elektryk samochodowy z miernikiem mógłby to stwierdzić.
No i jeszcze akumulatory - piszesz, że sprawne w 100% - ciekawe jakby się zachowywały, gdyby podłączyć do innego wózka, bo może jednak nie są takie super.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2016 - 13:20

Albo może być uszkodzona ładowarka do akumulatorów i ich po prostu nie doładowuje... 


  • 0

#4 Brrisi

Brrisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 20:23

Tak miałam taka sytuację po roku użytkowania jak oddałam do przeglądu. Panowie z firmy, w której kupiłam nie wierzyli, że to się dzieje, nawet zostałam zmuszona do testowania wózka - oni za mną jechali autem, a ja na wózku. Okazało się, że podczas przeglądu rozładowali mi wózek na max i po tym eksperymencie akumulator się nie podniósł już. Wymienili mi na nowe.


  • 0
"Czlowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, ktore ma dla innych ale i za te ktore w innych budzi"

#5 Gość_maniekw_*

Gość_maniekw_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2016 - 15:44

Mam u siebie w wózku paletowym (zasada działania ta sama) dokładnie tej samej firmy Haze i wytrzymały 2 latka. Od tygodnia nie trzymają, a dokładnie jeden poszedł. Najlepiej byłoby sprawdzić każdy z osobna + sprawdzenie ładowarki (prąd i natężenie). Jeżeli ładowarka będzie sprawna, a po naładowaniu krótko trzymają, to oznaka uszkodzenia, bądź coś więcej pobiera.


Użytkownik kuba edytował ten post 24 marzec 2016 - 18:20
Poprawa literówek

  • 0

#6 Andymisiek

Andymisiek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 22:34

Pytanie w jaki sposób wózek był ładowany? normalnie czy przez joystick. Czy nie podłączałeś do niego na własną rękę jakiś dodatkowych rzeczy? Jaki masz przebieg na tych akumulatorach? Prawdopodobnie już nic nie zrobisz, akumulatorów nie da się naprawić. Zgłoś się do przedstawiciela OttoBock i na pewno coś podpowiedzą.

 

Post niezgodny z regulaminem pkt 10 - reklama.

Link usunięty.

Moderator


Użytkownik kuba edytował ten post 10 listopad 2016 - 23:53
Poprawiono styl wypowiedzi, literówki, usunięto link

  • 0

#7 Misiek777

Misiek777

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów
  • Skąd:W tym polu nie umieszczamy linków!

Napisano 02 maj 2017 - 17:26

Akumulator można szybko uszkodzić, jeżeli jest ładowany nieprawidłowo np - przez joystick.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych