Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zmarł Marian Kociniak [*]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 marzec 2016 - 10:48

Nie żyje wybitny polski aktor Marian Kociniak. Zasłynął między innymi rolą Franka Dolasa w "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". Aktor ciężko chorował. W styczniu skończył 80 lat.

 

Marian Kociniak urodził się w 1936 roku w Warszawie. W roku 1959 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Występował w Teatrze Ateneum, od 2010 roku współpracował z Teatrem na Woli. Często występował w Teatrze Telewizji, między innymi w „Łuku Triumfalnym”, „Moskwie Pietuszki” i „Igraszkach z diabłem”. Na dużym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie „Niewinni czarodzieje”. Zagrał w ponad 30 filmach. Zasłynął rolą starszego strzelca Franka Dolasa w "Jak rozpętałem drugą wojnę światową".

 

0004IT25UKBTAYYY-C116-F4.jpg

 

[*]


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2016 - 11:53

Powoli odchodzą aktorzy naszego dzieciństwa....

[*]


  • 0

#3 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2016 - 14:17

Mija epoka kultowych aktorów...pozostanie na zawsze wpisany w historię kultury polskiej

Wybitny aktor dramatyczny, który miał ponad to rzadki dar dawania ludziom radości i pogody ducha w ponurych czasach - tak Go zapamiętam. Cześć Jego pamięci.

0003486.jpeg


Użytkownik michalina edytował ten post 17 marzec 2016 - 14:26

  • 0

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 marzec 2016 - 10:57

Bardzo mi się podobała rola Mariana Kociniaka w sztuce "Igraszki z diabłem". - Inne role, jak np. Franka Dolasa też miło wspominam.

[*]


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych