Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dofinansowanie na komputer

dofinansowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 marta12

marta12

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 16:35

Wiecie może czy w tym roku można bedzie uzyskac z jakiegoś programu dofinansowanie  na komputer ? Dodam iż jestem osoba pracującą czyli aktywna zawodowo.


  • 0
;):):):);)

#2 kajkaa

kajkaa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów
  • Skąd:Rogówko

Napisano 11 marzec 2016 - 12:06

Z tego co się orientuje ( bo sama chce składać) dofinansowanie na komputer można uzyskać z środków PFRON , program podajże Aktywny samorząd zadanie B. W miastach często wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomoc Rodzinie a w gminach zazwyczaj PCPR:)


  • 0

#3 Zarejestrowana100

Zarejestrowana100

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 październik 2016 - 20:39

Witajcie, będe się starała o komputer bo niezbędny jest do pracy czy ktoś z was może mi pomóc w wypełnieniu wniosku o komputer? Nigdy nie składałam takiego wniosku a chcę dobrze to zrobić mam wiele wątpliwości pytań, Kto pomoże?

 

Pozdrawiam

 

Adres mailowy usunięto. Dla bezpieczeństwa, nie podajemy na ogólnym swoich danych teleadresowych. Kontakt przez PW.

Moderator


  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2016 - 23:44

Witajcie, będę się starała o komputer bo niezbędny jest do pracy czy ktoś z was może mi pomóc w wypełnieniu wniosku o komputer? Nigdy nie składałam takiego wniosku, a chcę dobrze to zrobić, mam wiele wątpliwości pytań, Kto pomoże?

Pozdrawiam

Adres mailowy usunięto. Dla bezpieczeństwa, nie podajemy na ogólnym swoich danych teleadresowych. Kontakt przez PW.
Moderator


Komputer może być sfinansowany w ramach programu Aktywny Samorząd, Obszar B Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania. Termin składania wniosków dla tego modułu minął 30 sierpnia 2016 r., także dopiero w przyszłym roku masz szanse na realizację. Na wszelki wypadek dowiedz się w swoim MOPR/PCPR jak wygląda sprawa terminów i możliwości sfinansowania - ile jest wniosków, ile urząd na to dostaje kasy i jakie masz szanse. Wniosek pobierasz ze strony swojego MOPR/PCPR. Część wniosku wypełnia lekarz. Musisz dobrze umotywować wniosek, bo takie lakoniczne stwierdzenie, "że jest mi niezbędny do pracy" ląduje na spodzie kupki wniosków.
Maksymalne kwoty dofinansowania w tym roku wynoszą:
dla osób niewidomych - 20 000 zł, w tym 12 000 zł na urządzenia brajlowskie;
dla pozostałych osób z dysfunkcją narządu wzroku, stanowiącą powód wydania orzeczenia - 8 000 zł;
osoby z dysfunkcją narządu kończyn górnych oraz pozostali adresaci - 5 000 zł;
Tzw. wkład własny wnioskującego to standardowe 10%. Oczywiście możesz wybrać droższy sprzęt komputerowy ponad w/w limity, ale wtedy jednocześnie zmienia się Twój wkład własny - dopłacasz więcej.
Wnioskując o sprzęt należy podać jego specyfikację. Ze względu na dość długi czas realizacji wniosków, na szczęście, mogą być nieznaczne odstępstwa w sprzęcie.


  • 0

#5 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 06 październik 2016 - 22:23

Nie do końca jest tak jak napisałeś. Warto zerknąc tutaj:

http://www.pfron.org...rzegowe2016.doc

 

Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:
–    Zadanie 1: pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
(...)

2)    Obszaru B:
a)    w Zadaniu nr 1:
–    dla osoby niewidomej – 20.000 zł, z czego na urządzenia brajlowskie 12.000 zł,
–    dla pozostałych osób z dysfunkcją narządu wzroku – 8.000 zł,
–    dla osoby z dysfunkcją obu kończyn górnych – 5.000 zł,

 

 

A więc jedynie dla osób z dysfunckją narządu wzroku, niewidomych lub z dysfunkcją obu kończyn górnych.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dofinansowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych