Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mieszkanie dla inwalidy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:05

Witam wszystkich serdecznie

Chciałbym prosić o podpowiedzenie mi w jaki sposób najkorzystniej nabyć mieszkanie dla inwalidy - dawnej pierwszej grupy inwalidzkiej. Ciekaw jestem, na jakiej stronie internetowej lub w jakim urzędzie w Lublinie mogę otrzymać takowe wskazówki. Widzą Państwo, takie mieszkanko byłoby dla mnie gigantycznym ułatwieniem w wracaniu do zdrowia, gdyż umożliwiałoby dużo lepszy dostęp do placówek medycznych, niż ten który posiadam obecnie mieszkając w Niedrzwicy. Za wszelkiego rodzaju rady, jestem stokrotnie wdzięczny.


  • 0

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 26 wrzesień 2015 - 15:52

Tak naprawdę to chyba nie ma czegoś takiego w Polsce, jak "mieszkanie dla inwalidy".

 

Jednak możesz spróbować skorzystać z tej strony >> http://www.um.lublin...?t=200&id=58425 i albo napisać wiadomość poprzez formularz, wybierając z listy rozwijanej odpowiedni dział, albo skorzystać z porady OŚRODKA INFORMACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 27 wrzesień 2015 - 20:32

a czy w krajach zachodnich jest coś takiego ??


  • 0

#4 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 30 wrzesień 2015 - 09:58

Witam Państwa

Nadal nie mam jasnej odpowiedzi na swoje pytanie. Wiecie licze się z tym że bez wkładu własnego niema takich mieszkań ale teraz zachodzę w głowę w jaki sposób wywalczyć takową dotacje ? Gupik widzisz jesteśmy obywatelami Polski więc prawo w innych krajach niema najmniejszego znaczenia . Liczy się tylko tu i tutaj a nasze życie jest zbyt krótkie by argumentować chęć dokonania zmian tym że gdzieś jest inaczej i mają teoretycznie lepiej. A więc na koniec swej wypowiedzi pytam raz jeszcze czy mogę liczyć od Państwa jako osoba niepełnosprawna przed trzydziestym rokiem życia na jakąś pomoc finansową od naszego Państwa Polskiego

w zakupie mieszkania?


  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 04 październik 2015 - 18:48

http://mieszkaniedla...lodych-warunki/ Na nic więcej nie licz.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 05 październik 2015 - 13:29

Jajcon z tego co wiem to nie ma specjalnego programu pomocy w zakupie mieszkania dla ON. Mozesz jedynie liczyc na info, ktore wstawil Marder, albo zlozyc podanie w swoim miescie o mieszkanie socjalne. W teorii ON maja pierwszenswo jesli chodzi o socjalki, niestety w praktyce ludzie czekaja latami na mieszkanie. Mozesz natomiast sie starac o dofinansowanie do remontu/ przystosowania mieszkania dla osoby niepelnosprawnej. 


  • 0

#7 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2015 - 19:48

albo zlozyc podanie w swoim miescie o mieszkanie socjalne.

Obawiam się, że i z tym może być problem, zwłaszcza teraz, gdy włodarze miast będą szukali lokali dla uchodźców. Ale życzę powodzenia.


  • 0

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 05 październik 2015 - 21:12

Wiecie licze się z tym że bez wkładu własnego niema takich mieszkań

 

Są mieszkania socjalne, które można otrzymać od Urzędu Miasta/Dzielnicy, chociaż nie jest to łatwe i nie zawsze możliwe.

 

 

Nadal nie mam jasnej odpowiedzi na swoje pytanie.

 

 

Podałam Ci powyżej miejsca, gdzie możesz uzyskać odpowiedź na swoje pytania, ale Ty chyba szukasz odpowiedzi podanej na tacy, a na takie pytania nie ma gotowych, uniwersalnych odpowiedzi, gdyż są one uzależnione od wielu czynników. - Nie pójdziesz do urzędu, czy ośrodka, to od nas niczego więcej się nie dowiesz.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#9 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 11 październik 2015 - 10:23

W sumie to istotnie, muszę wejść do źródła mego problemu. Tylko jeszcze chciałbym poprosić o wskazówki gdzie najlepiej udeżyć z takimi pytaniami w Lublinie?


  • -1

#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 12 październik 2015 - 22:27

Już to podawałam - skorzystaj z podanych linków a znajdziesz to, czego szukasz. 

[...] możesz spróbować skorzystać z tej strony >> http://www.um.lublin...?t=200&id=58425 i albo napisać wiadomość poprzez formularz, wybierając z listy rozwijanej odpowiedni dział, albo skorzystać z porady OŚRODKA INFORMACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 30 październik 2015 - 17:36

Serdecznie Dziękuje napewno będe miał to na względzie. Ale jenak postąpie inaczej niż miałem zamiar na początku. Postaram się założyć rodzinne  Wiem że to niezbyt realne ale spróbować dobra rzecz.


  • 0

#12 kokos

kokos

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 18:20

Witam, isnieje jeszcze coś takiego jak Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Lublin dość dużo buduje takich mieszkań. Wpłaca się cześć wartości mieszkania. Można także starać się o mieszkanie od miasta np: komunalne lub socjalne. O szczegóły pytaj w urzędzie miasta.


  • 0

#13 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 11 listopad 2015 - 14:50

Witam Wszystkich

   Chciałbym się teraz zwrócić z pytankiem, czy na terenie miasta Lublin działa jakiś TBS?


  • 0

#14 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 listopad 2015 - 15:52

Znalazło mi odpowiedź w 0,46 sekundy. Tobie też znajdzie, jak klikniesz tutaj.


  • 3

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#15 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2015 - 17:49

Istnieje sporo - u mnie znaleziono w 0,38.


  • 0

#16 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 18:45

Trzeba jeszcze umieć korzystać z internetu.  :coffee:


  • 0

#17 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 listopad 2015 - 19:18

Trzeba jeszcze umieć korzystać z internetu.  :coffee:

 

Nie każdy sobie radzi i to widać w tym konkretnym wypadku dobitnie. Nie ma co sądów nad tym prowadzić. @Marder odpowiedział krótko, ale konkretnie i to wystarczy.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#18 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 18:16

Chcesz iść mieszkać do TBS? Powodzenia. Swego czasu i ja rozważałam takie rozwiązanie. Pamiętaj o jednym, że jeśli jesteś zupełnie bez grosza nie masz po co się tam pchać.

Najpierw musisz wnieść opłatę partycypacyjną. Opłata ta nie może przekroczyć wartości 30% kosztów budowy mieszkania. Nie trzeba oczywiście wnosić jej samemu, widząc jednak Twoje poczynania na forum, wątpię żebyś był w stanie znaleźć sponsora.

Etap drugi, to przed wprowadzeniem się należy wpłacić kaucję. Maksymalna wysokość kaucji, to dwunastokrotność czynszu, zazwyczaj kaucja wynosi trzykrotną wysokość czynszu.

Etap trzeci, czyli czynsz. Nie wiem jak to wygląda w Lublinie, ale w Poznaniu czynsz w TBS potrafi zaboleć. Do tego stopnia, że po rozważeniu wszystkich za i przeciw, zamiast wpłacić swoje oszczędności jako opłatę partycypacyjną, wolałam dołożyć do nich kredyt i kupić kawalerkę w podpoznańskim Swarzędzu. Mimo że muszę dojeżdżać do pracy w Poznaniu i tak wychodzę na plus.


  • 0

#19 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 19:22

A słyszeliście o czymś takim jak mieszkanie za odstępne? ciekawe jak to wygląda w praktyce.


  • 0

#20 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2015 - 21:26

Wystarczy wpisać w googla odstępne za mieszkanie i już masz trochę wiedzy na ten temat - chociażby to: http://www.gloswielk...t.html?cookie=1 lub http://regiodom.pl/p...-jak-wyglada-pr
Problem polega na tym, że temat odstępnego nie jest uregulowany w prawie i dlatego też istnieje duże ryzyko, że co bardziej przedsiębiorcze osoby w nieuczciwy sposób będą chciały na nas zarobić. Dlatego trzeba się nad czymś takim trzy razy zastanowić, by nie dać nabić się w butelkę. Czasem biednego nie stać na tanie rozwiązania....


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych