Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Poradnik Jaki komputer

kupno komputera komputer rozbudowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2015 - 10:27

Dla tych, co stoją przed dylematem na jaki komputer stacjonarny się zdecydować, do czego i w jakim przedziale cenowym, polecam przeczytanie rankingu zamieszczonego na pclab.pl 


  • 0

#2 Sylw

Sylw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 05 wrzesień 2015 - 10:48

Hej, NIGDY nie bierz gotowca.


  • 1
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

#3 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2015 - 11:13

Pierwszy mój komputer to był właśnie gotowiec. I starczy...


  • 0

#4 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2015 - 17:19

Ja mam pytanie trochę do tego tematu. Bo myślę o rozbudowie kompa a konkretnie procka, płyty i RAM. Obecnie mam Intela E5300 czyli 2,60GHz. Facet mi proponuje Intel Core i3 3,5 GHz. Ja patrzyłem tańszy: I. Pentium G 3460 3,5 GHz.

Powiedzcie mi czy te procki czym się od Siebie różnią? Nie chodzi mi o cenę, oba są 3,5 Ghz, ale co jeszcze, wydajność?

Kompa używam do neta


  • 0

#5 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2015 - 17:52

W tym artykule masz porównanie procesorów.

Ale na szybko. Intel iCore i3 jest wydajniejszy, ma dwa rdzenie, ale 4 wątki, większą pamięć podręczną, bo 3-4 MB i ma układ graficzny Intel HD Graphics 4400 lub 4600 (w zależności od modelu).

Pentium G ma dwa rdzenie i obsługuje 2 wątki, pamięć podręczna  L3 2-3 MB i układ graficzny Intel HD Graphics

Płyta główna do obu jest taka sama - LGA 1150. Pamięci DDR3 też.

Zainwestowałbym w lepszą płytę, żeby później tylko podmienić procek, ew. pobawić się podkręcanie procka.


  • 0

#6 Sylw

Sylw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 11:32

Co miesiąc kupuj 1 rzecz, i po niecałym roku masz rakietę, nie kompa :)


  • -3
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2015 - 12:36

Co miesiąc kupuj 1 rzecz, i po niecałym roku masz rakietę, nie kompa :)

 

Pod dwoma warunkami. Pierwszy, że będziesz przeznaczał na modernizację całe swoje miesięczne dochody. Drugi, że będziesz modernizował kompa od najmniej istotniejszych rzeczy lub takich, które dadzą się wykorzystać ze starego komputera - typu obudowa, zasilacz większej mocy, napędy dvd, blue-ray, karty rozszerzające, dyski talerzowe i ssd, płyta główna, pamięci, procek. I inwestował w sprzęt dający gwarancję, że za rok będzie szansa na rozbudowę stosunkowo niewielkim kosztem... Bo rok w sprzęcie komputerowym oznacza czasem przepaść. Z niczego nie wzięło się powiedzenie, że sprzęt starzeje się w momencie jego kupna. Może te zmiany nie są już tak spektakularne jak kiedyś w latach 90-tych czy zaraz po 2000 r. ale jednak...


  • 1

#8 Sylw

Sylw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 12:54

Ja modernizuje kompa co 3 lata, daje rade w tym co robie.
Tak naprawdę tylko gry wymagają konkretnej grafy.
Więc jak co 3 lata, dam za grafe 5 stów ( 500 zł ), to grosze.

I bogole dadzą z 2 000.
 


Użytkownik Sylw edytował ten post 20 wrzesień 2015 - 12:55

  • -2
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

#9 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 27 styczeń 2016 - 15:01

Wiesz, aktualnie nie jestem obczajony w nowościach technicznych. Ale z własnego doświadczenia wiem, że należy po pierwsze sobie odpowiedzieć do czego zamierzam wykorzystywać komputer.

W każdym bądź razie, moim zdaniem nie ma sensu poskąpić grosza na płytę główną. Płyta w moim przekonaniu to podstawa, która ma nam posłużyć na kilka lat. Grafikę można zawsze bez problemu wymienić.


Użytkownik kuba edytował ten post 27 styczeń 2016 - 15:42
Literówki, interpunkcja

  • 0

#10 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2016 - 16:07

Ale z własnego doświadczenia wiem, że należy po pierwsze sobie odpowiedzieć do czego zamierzam wykorzystywać komputer.

 
To jest podstawa przymiarek pod zakup sprzętu.
 

Moim zdaniem, nie ma sensu poskąpić grosza na płytę główną. Płyta, w moim przekonaniu, to podstawa, która ma nam posłużyć na kilka lat. Grafikę można zawsze bez problemu wymienić.

 

Tak jak wyżej napisałem, warto zainwestować w markową płytę główną, umożliwiającą rozbudowę jak i ewentualne podkręcanie sprzętu. Ale czy wytrzyma aż kilka lat? Wątpię, Wystarczy, że Intel czy inny producent procesorów lub pamięci opatentuje kolejną architekturę bardziej wydajniejszych i oszczędniejszych układów elektronicznych (pamięci, procesory, mostki) o innym rozkładzie złącz i płyta idzie na złom, albo na sprzedaż dla mniej wymagającego klienta...

Jedno co nie starzeje się aż tak, to zasilacz. I tu nie ma co oszczędzać na mocy i producencie. Markowe nie siadają od tak sobie, mają stabilniejsze napięcia i lepiej znoszą duże obciążenia. Bo o ile wymiana procesora nie jest dla niego zbytnim prądowym wysiłkiem, o tyle wymiana karty graficznej na bardziej wydajną już tak. 


  • 0

#11 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 27 styczeń 2016 - 17:33

Moim zdaniem powinieneś sobie zadać i odpowiedzieć na jedno ważne pytanie . A mianowicie do czego będziesz używał tego komputera . Jeśli chcesz go sobie uzbroić w konkretną grafikę i dyski po kilkaset giga. to nie będzie zbyt mały wydatek, niemniej gwarantuje że wystarczy na trochę. Pisze tak bo sam to przerabiałem. Moim zdaniem odpoowiedź jest banalna jeśli banalna bo jeżeli ubustwiasz gry i chcesz w nie grać na maksymalnych rozdzielczościach oraz ze wszystkimi detalami to to nie jest tani sport.


  • 0

#12 koperss

koperss

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 28 styczeń 2016 - 21:18

W płytę główną jak najbardziej należy zainwestować. Niestety przy większej rozbudowie niewykluczone, że i płytę główną trzeba będzie wymienić. Ale to raz na kilka lat, no i przede wszystkim, jeżeli chcemy grać w najnowsze gry. Do pracy na dokumentach, oglądaniu filmów i przeglądania internetu można użyć taniego zestawu. Ciekawą opcją jest w takim przypadku też zintegrowana karta graficzna - właściwie nie potrzebujemy wtedy żadnej karty rozszerzeń.

 

Ale też warto zainwestować w zasilacz..


  • 0

#13 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 19 lipiec 2016 - 11:51

ja mam laptopa od poczatku, nigdy stacjonarnego, a w laptopie wielkiej modernizacji sie nie da zrobić, więc co 3-5 lat wymiana na nowy...


  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#14 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2016 - 14:05

Każdy rodzaj sprzętu ma swoje zalety i wady, dlatego też ważne jest przeanalizowanie za i przeciw. Faktem jest, że możliwości rozbudowy laptopów najczęściej są niewielkie, a osiągnięte wyniki są niewspółmierne do kosztów. Choć na rynku są i przenośne, wydajne maszyny, lecz ich ceny przyprawiają bardziej o ból głowy i jest to inwestycja na dłuższy okres czasu...


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kupno komputera, komputer, rozbudowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych