Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dojścia na plażę dostępne dla osób niepełnosprawnych - wakacyjne info


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#61 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 11:39

Odświeżam wątek - proszę o opinię o tegorocznych wrażeniach z wypoczynku - jak w tym roku nadmorskie miasta przygotowane zostały dla przyjęcia niepełnosprawnych wczasowiczów - może ktoś wypoczywał w miejscu które warto odwiedzić w roku przyszłym?. Zapytuję również, czy mieszkał ktoś w kwaterach prywatnych, pensjonatach, które były przystosowane dla wózków - pozdrawiam......pytam już teraz bo zawsze jakieś plany trzeba mieć...
  • 0

#62 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 20:56

Po raz drugi odświeżam wątek i zapraszam do podzielenia się wrażeniami z wypoczynku oraz wskazanie miejsc, które warto zobaczyć oraz obserwacjach o ich dostępności dla osób osób niepełnosprawnych
  • 0

#63 Margotka

Margotka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 21:32

Witajcie, mam pytanie czy ktoś z Was był może w ŁEBIE i byłby skłonny się wypowiedzieć o jej dostępności lub jej braku? Czy jest tam promenada? Jakieś zjazdy na plażę? Z góry dziękuję za wasze opinie:)
  • 0

#64 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 15:19

Witanko, powiedzcie mi proszę jak wygląda zejscie na plaze w Ustce?
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#65 Margotka

Margotka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 20:39

Byłam w Ustce w zeszłym roku, jest tam długa, szeroka promenada ze zjazdami na plażę. Z tego co pamiętam jest kilka takich zjazdów do plaży, ale nie do samego morza. Poza tym na promenadzie też są podjazdy. Ogólnie bardzo mi się podobało.

p.s.ponawiam pytanie o dostępność Łeby!
  • 0

#66 rzepałka3

rzepałka3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 16:02

Witam Ja mam pytanie niby banalne a jednak nie.Czy możemy składać wniosek do sanat z NFZ co rok ?
A jeśli na turnusy rehabilitacyjne to jak długo taki turnus trwa ? i też jak czesto? i czy dużo dopłacamy?
Pozdrawiam rzepałka3
  • 0

#67 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 23 lipiec 2011 - 17:28

Turnusy rehabilitacyjne trwają z reguły 14 dni wnioski należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie z reguły na początku roku a wysokość dofinansowania bywa różna zależy ile mają środków i sytuacji materialnej wnioskodawcy a o częstotliwość składania wniosku do sanatorium należy zapytać lekarza rodzinnego, który wypisuje skierowanie.
  • 0

#68 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 23 lipiec 2011 - 17:28

Turnusy rehabilitacyjne trwają z reguły 14 dni wnioski należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie z reguły na początku roku a wysokość dofinansowania bywa różna zależy ile mają środków i sytuacji materialnej wnioskodawcy a o częstotliwość składania wniosku do sanatorium należy zapytać lekarza rodzinnego, który wypisuje skierowanie.
  • 0

#69 rzepałka3

rzepałka3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 30 lipiec 2011 - 14:08

Dzięki za podpowiedz . .Pozdrawiam cieolutko rzepalak3
  • 0

#70 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 18:19

REWA - mała wioska 15 km od Gdyni - dojazd miejskim niskopodłogowym autobusem relacji REWA-Gdynia
który kursuje prawie co godzinę i zatrzymuje się blisko Skweru Kościuszki, zakwaterowanie pokoje gościnne, brak ośrodków wczasowych, dostepność dla wózków - molo, ścieżki spacerowe, sklepy, lokale gastronomiczne, brak stromych zjazdów na plażę (brak dojścia do samego morza ale zawsze ktoś pomocny się znajdzie)
atrakcje Gdyni dla wózkowiczów - Skwer Kościuszki ze statkami Błyskawica, Darem Pomorza oraz wycieczkowymi stateczkami pływającymi po porcie i zatoce (obsługa pomaga), Akwarium Morskie, spacer Bulwarem Nadmorskim z licznymi kawiarniami oraz zjazdem na plażę prawie do samego morza, Tramwaj Wodny, którym można dostać się na Hel czy do Jastarni i spędzić tam ciekawie dzień ( dostępny z pomocą obsługi dla "zwykłych" wózków a na niepogodę Multikino, które znajduje się przy Skwerze Kościuszki, polecam oczywiście Sopot z molem dostępnym dla wózkowiczów jest winda, którą można dostać się na taras widokowy no i oczywiście jak będzie okazaja Gdańsk, Katedrę w Oliwie ...........
  • 0

#71 Klara1

Klara1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 08:52

Byłam w Darółwku w ośrodku Piramida 1.Ośrodek dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz niewidomych .Basen kryty z podjazdem dla wózka inwalidzkiego, do morza 200 metrów,zjazd na plaże bezpośrednio z deptaka,łatwy dostęp do morza.Jedzenie smaczne,rehabilitacja dobra,lekarz rehabilitant i pielęgniarka na miejscu w ośrodku.
Polecam
  • 0

#72 dyzio97

dyzio97

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 00:06

Post moderowano: sam cytat nie może być treścią posta.
  • 0

#73 x1961

x1961

    Widz

  • Zbanowany
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 16:56

Witam z Warszawy, pozdrawiam i polecam...MRZEŻYNO/Kolobrzegiem.
USTKA/Słupskiem. 
Byłem w obu miejscowościach.
  • 0
:coffee:

#74 Rossa

Rossa

    Widz

  • Oczekujący
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 15:06

Sianożęty. Zbudowali wjazd na molo i zrobili dostęp na plażę. Drewniane, z desek podjazdy. Ujdą.

 


  • 1

#75 Teodor

Teodor

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 11:07

Jantar koło Gdańska.


  • 0

#76 mirekwalczyk

mirekwalczyk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 06 luty 2017 - 07:46

Ja jestem ON i nie wyobrażam sobie iść na plażę linka nie ma i nie będzie Czy wy też zawsze zabieracie parawan ze sobą?

 

A ja sobie nie wyobrażam, aby pozostawić posta niezgodnego z naszym Regulaminem w punkcie 10 i podpunktach - czyli reklama.

Ponieważ to nie pierwszy raz - już zostałeś upomniany - tym razem otrzymujesz ostrzeżenie.

Moderator


  • 0

#77 OlgaTres

OlgaTres

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 luty 2017 - 17:31

Witam Wszystkich :)

Od wielu lat jeżdżę nad morze do miejscowości Niechorze, jest tam szeroki, betonowy zjazd na plażę, z którego można bezpośrednio wjechać na betonowe "molo". Niestety nie ma możliwości dojazdu do wody, ale na molo można swobodnie pojeździć i poobserwować plażę i morze.

Jeździłam też do Sarbinowa. Jest tam metalowy zjazd z barierkami a na jego końcu długi "chodnik" gumowy, dzięki któremu można wjechać w głąb plaży. Niestety "chodnik" jest wąski i zmieści się na nim tylko jeden wózek, ale takie są polskie realia.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych