Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak wyliczyć ile zarobię na lokacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 aris

aris

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 24 maj 2015 - 14:06

Cześć. Może ktoś tutaj mi wytłumaczyć o co chodzi z kapitaliacją. Wiem,że wiem,że może banalne pytanie ale nigdy nie byłam obyta w tych wszystkich sprawach bankowych :)

Czy jeśli lokata 3 miesięczna jest oprocentowana na 4% to dostaję te 4% już po 3 miesiącach? Czy trochę mniej? 


  • 0

#2 debica

debica

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 25 maj 2015 - 06:18

Nie ma tak łatwo. Oprocentowanie liczysz sobie w skali całego roku i odejmujesz od tego 18%. Jakby 4% po 3 miesiacach dawali na jakiejś lokacie to chyba każdy by tak zakładał ;p

Chociaż powiem Ci,żę te 4% na 3 miesiące to nie jest tak źle. Obecnie stopy procentowe są niskie i raczej na wyższą lokatę to nie masz co liczyć. 


  • 0

#3 aris

aris

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 25 maj 2015 - 07:09

Serio tak niewiele? To wychodzi na to.ze zupełnie nie opłaca się zakładać sobie lokaty :( Myślałem,ze oprocentowanie będzie o wiele lepsze niż takie.

Nie wiem czemu banki tak właśnie pokazują to oprocentowanie. NIe sądzisz,że lepiej jakby pokazywali ile się konkretnie zarobi po tych 3 miesiącach? A nie pokazują jakieś oprocentowanie w skali roku? 


  • 0

#4 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 25 maj 2015 - 19:13

Zależy jaką kwotę chcesz zainwestować. Gdyby to było np. 10 tysięcy to przy tym oprocentowaniu masz 100 zł na kwartał. No ale jeszcze trzeba oddać haracz budżetowi, by nasi wybrańcy narodu mieli na obiadki, limuzyny, wojaże zagraniczne i tak oto z tych 100 zł zabiorą jeszcze 18 zł, więc na czysto masz 82 zł. No widzisz, ledwo na waciki wystarczy, a banki (w ponad 90 procentach nie nasze) obracają naszą kasą i łupią nas ile wlezie. Zatem okradają nas i rząd i banki.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#5 gewa

gewa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 21:46

To wszystko są chwyty reklamowe a rzeczywistość jest jednak inna.Jeśli masz na lokacie w banku to on sam Ci wylicza ile i kiedy dostaniesz.


  • 0

#6 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 22 grudzień 2016 - 12:11

gewa, odpowiedziałaś na post z przed półtora roku.Nie licz na odzew ze strony arisa.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych