Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Długa praca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 FBIGrzes

FBIGrzes

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 11:23

Witam was !! ja ja jestem Niepełnosprawny Mam pierwszą grupę inwalidzką. Pracuje jako cukiernik w piekarni na stojąco 6-16 godzin codziennie! tylko przerwa 10 min na śniadanie (link usunięto, reklama, zapraszam do zapoznania się z regulaminem forum) oficjalnie zarabiam 850 zł na umowę i za godziny na czarno 6 zł za godzinę. Czasem zarabiam za cały miesiąc około 1300 zł! !! co mam robić ? ja mam biodra chore, boli, męczę się tyle godzin bez odpoczynku !! Kto może pomóc? !


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 31 styczeń 2015 - 11:26
usunięto link-reklama.

  • 1

#2 Gość_wojtek66_*

Gość_wojtek66_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2015 - 11:35

RADZIE CI ZMIENIĆ PRACE BO JESTEŚ WYKORZYSTYWANY W FIRMIE MIKROTECH ZNAJDZIESZ PRACE MAM NADZIEJE ZE POMOGĘ CI


Użytkownik wojtek66 edytował ten post 03 luty 2015 - 16:01

  • 0

#3 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 03 luty 2015 - 21:37

Skoro tyle pracujesz to znaczy,że może nie jesteś tak bardzo chory jak twierdzisz. A swoją wypowiedzią chciałeś tylko zareklamować cukiernie :devil:
Jak sam sobie nie pomożesz to nikt tego nie zrobi za Ciebie.Ja osobiście polecam się zwolnić lub już zacznij odkładać z pensji na endoprotezy...
 


Użytkownik sucherro edytował ten post 03 luty 2015 - 21:42

  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#4 bronco

bronco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 03 luty 2015 - 21:53

Myślę Przemku, że nieco zbyt pochopnie oceniasz kolegę - osoby niepełnosprawne żyją w rożnych realiach... nie dla każdego..bo moze nie zna, lub nie wie..że sensowną opcją jest ZPCH-bo tu nie ma na czarno i "pod stołem", czasem sie go boi, czasem ma jakieś zahamowania, uprzedzenia.. A to że osoby ON szukają pracy na rynku otwartym to nic złego.. to wręcz dążenie do normalności-rzekłbym.. Ale to ze pracodawcy wykorzystują to perfidnie i obnażają naszą słabość .. to już zupełnie inny temat... Myślałem,  że Ci znany poniekąd Przemku..Smutne tylko ze takich przykładów jest niemało jak sie pogada z ludźmi...


Użytkownik bronco edytował ten post 03 luty 2015 - 22:59

  • 1
Żyj tak byś niczego nie żałował...

#5 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 04 luty 2015 - 10:14

Bronek zgodzisz się chyba zemną,że każdy pracodawca chciałby aby pracownik był dyspozycyjny,24h i jeszcze zarabiał jak najmniej.
Ja pracuję w ubezpieczeniach "rynek otwarty" jak to pięknie ująłeś ;) Po ustaleniach z szefem zgodziłem się na pracę 8 godzin dziennie. Ale nie przystałem na propozycję pracy w weekendy.
Też jestem na pierwszej grupie i powinienem generalnie pracować 7h ale sam się zgodziłem na dłuższy czas ponieważ mi to nie przeszkadza na razie bynajmniej.
Jeżeli autor tego wątku pracuje jak pracuje to na własne życzenie. Ustalił to wcześniej z pracodawcą.Wiedział jakie ma problemy z zdrowiem a pomimo tego przystał na wysoce niedogodne warunki.
Nie chce mi się już wypowiadać o ZPCH owszem niema na czarno i pod stołem.Ale jest w 99% najniższa krajowa bez jakichkolwiek możliwości awansu i dalszego rozwoju.
Znam osoby które mogą pracować tylko w tego typu zakładach jak Mikrotech ze względu na swój stan zdrowia. I są też niepełnosprawni którzy kalkulują najniższa krajowa plus renta i zasiłek to około 1900 do tego mieszkają w domu z rodzicami i im to wystarczy.

Każdy powinien sam się zastanowić co mu się bardziej kalkuluje i opłaca. Kiedy jesteśmy dziećmi troszczą się o nas rodzice. Jednak jako dorośli jesteśmy już "skazani" na siebie.I to My mamy myśleć o sobie i również naszych bliskich.Bo często zakładamy rodziny lub jesteśmy w związku :)

 


Użytkownik sucherro edytował ten post 04 luty 2015 - 10:37

  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#6 bronco

bronco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 04 luty 2015 - 11:07

Myślę że temat jest bardziej złożony...Są regiony kraju-zwłaszcza te odległe od dużych metropolii- gdzie standardem płacy legalniej jest minimalna, nie tylko dla ON ale i dla sprawnych, stąd tak dużo wynagrodzeń "na czarno" Sprawny jak jest w miarę zaradny to wyjedzie-albo do dużego miasta albo do Camerolandii... a niepełnosprawni -no cóż..to już kwestia możliwości i chęci - ja wyjechałem i nie żałuje-choć to trudne wyzwanie.. Znajomi którzy mieszkają tam nadal, niektórzy z tytułami magistrów-sprzedają dziś żarówki i klej w sklepie budowlanym-bo taki tam jest ZPCH który chce zatrudnić, płaci legalnie i nie oszukuje.Nie wszyscy sie czuja na tyle silni by wejść w otwarty rynek i walczyć ze stereotypami, szarą strefą i oszustwami, inna sprawa, ze czasem realia życiowe ich do tego zmuszają i wtedy mamy patologiczny efekt, taki jak opisuje kolega FBIGrzes.. czyli realia rynku pracy Polski B.


Użytkownik bronco edytował ten post 04 luty 2015 - 12:07

  • 0
Żyj tak byś niczego nie żałował...

#7 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 08 luty 2015 - 18:20

W FIRMIE MIKROTECH ZNAJDZIESZ PRACE

No nie wiem, obecnie jest dosyć trudno dostać sie do Mikrotechu.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 08 luty 2015 - 21:09

Jeśli chodzi o Mikrotech, to co w ogóle dla nich robicie? - Jaka jest płaca brutto? Czy praca jest tylko zdalna?


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#9 Gość_wojtek66_*

Gość_wojtek66_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2015 - 14:46

Obecnie nie mają pracy zdalnej Niestety


  • 0

#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 10 luty 2015 - 20:08

To oni mają tylko pracę zdalną? - Szkoda...


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 Gość_wojtek66_*

Gość_wojtek66_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2015 - 10:01

Nie tylko zdalna już mają inne oferty pracy niestety pracy zdalnej tam już nie mają bo  się pytałem ich to ich nowe oferty pracy

Mikrotech S.A. - FABOR Krosno poszukuje pracownika na stanowisko: Pracownik obsługi technicznej klienta.

wymagania:

- wykształcenie średnie lub wyższe TECHNICZNE
- biegła znajomość obsługi komputera i programów biurowych typu Office
- kreatywność i umiejętność analitycznego myślenia, dokładność
- umiejętność telefonicznej i internetowej metody pozyskiwania informacji o działalności i potrzebach klienta
- umiejętność definiowania rozbudowanych zapytań w wyszukiwarkach internetowych
- orientacja w katalogach towarów i usług (CPV)
- doświadczenie w pracy z klientem
- wysoka kultura osobista, kontakt telefoniczny z klientem
- umiejętność pracy w zespole

oferujemy:

- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
- stałe wynagrodzenie
- możliwość rozwoju zawodowego

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Prosimy o przesłanie CV i Portfolio na adres: a.chodakowska@mikrotech.com.pl lub złożenie w dziale kadr:

Mikrotech S.A
ul. Składowa 9
38-400 Krosno
Dział Kadr (pokój nr 103)
Informacja pod nr telefonu: 13 43 76 345

Wysyłając lub przynosząc podanie prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"

  MIKROTECH S.A. - FABOR KROSNO POSZUKUJE PRACOWNIKA NA STANOWISKO: GRAFIK/ PLASTYK

opis stanowiska:

- tworzenie projektów graficznych oraz ich przygotowanie do druku
- obsługa sprzętu drukarskiego
- współtworzenie i projektowanie narduków na produkty odzieżowe
- czynny udział w procesie kreowania pomysłów i koncepcji dla oznakowania produktów odzieżowych
- współpraca z zespołem projektantów

wymagania:

- doświadczenie na podobnym stanowisku
- biegła znajomość programów graficznych adobe photoshop i corel draw
- znajomość najnowszych trendów w grafice komputerowej i projektowaniu graficznym
- wysoki poziom rysunku
- zaangażowanie, umiejętność pracy w grupie
- kreatywność, pomysłowość, wyczucie estetyki
- samodzielność przy realizacji projektów, dokładność
- wykształcenie kierunkowe
- portfolio prac do wglądu

dodatkowym atutem będzie:

- znajomość trendów obowiązujących w modzie
- pasja do mody
- znajomość technik oznakowania odzieży
- znajomość obsługi sprzętu drukarskiego
- znajomość podstaw animacji
- mile widziane orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

oferujemy:

- zatrudnienie w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
- możliwość stałego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
- zatrudnienie na umowę o pracę

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Prosimy o przesłanie CV i kserokopii orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na adres: t.olbrycht@fabor.pl lub złożenie w dziale kadr:

Mikrotech S.A
ul. Składowa 9
38-400 Krosno
Dział Kadr (pokój nr 103)
Informacja pod nr telefonu: 13 43 76 345

Wysyłając lub przynosząc podanie prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"

MIKROTECH S.A. W KROŚNIE POSZUKUJE PRACOWNIKA NA STANOWISKO: WEBMASTER/GRAFIK

opis stanowiska:

- tworzenie serwisów i aplikacji internetowych
- tworzenie projektów graficznych oraz ich przygotowanie do druku
- czynny udział w procesie kreowania pomysłów i koncepcji dla kampanii internetowych, katalogów produktówych, wszelkich materiałów reklamowych

wymagania:

- doświadczenie na podobnym stanowisku
- dobra znajomość języka html, php, css
- biegła znajomość programów graficznych adobe photoshop i corel draw
- znajomość najnowszych trendów w grafice komputerowej i projektowaniu graficznym
- znajomości zasad kompozycji oraz typografii w internecie
- kreatywność, wyczucie estetyki
- samodzielność przy realizacji projektów, dokładność
- zaangażowanie, umiejętność pracy w grupie
- portfolio prac do wglądu

dodatkowym atutem będzie:

- znajomość podstaw fotografii
- dobra znajomość adobe indesign
- znajomość zasad seo
- znajomość standardów pozycjonowania stron internetowych
- znajomość analityki webowej - google analytics i google webmaster tools

oferujemy:

- zatrudnienie w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
- możliwość stałego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
- zatrudnienie na umowę o pracę

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Prosimy o przesłanie CV i kserokopii orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na adres: o.zalibowska@mikrotech.com.pl lub złożenie w dziale kadr:

Mikrotech S.A
ul. Składowa 9
38-400 Krosno
Dział Kadr (pokój nr 103)
Informacja pod nr telefonu: 13 43 76 345

Wysyłając lub przynosząc podanie prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"


Mikrotech S.A. - FABOR Krosno poszukuje pracownika na stanowisko: Product Manager.

opis stanowiska:

- rozpoznawanie i badanie trendów i innowacji w branży modowej
- ścisła współpraca z działem projektowym
- wyznaczanie kierunku rozwoju nowych produktów
- opracowanie wizualnej strony produktu (znajomość technik oznakowania odzieży)
- zatwierdzenie opracowanych wzorów do produkcji
- wyznaczanie kierunku rozwoju oraz współudział w tworzeniu marki
- uczestnictwo w opracowaniu strategii produktu w aspekcie rynku mody,potrzeb klienta

wymagania:

- doskonała znajomość trendów obowiązujących w modzie
- gotowość do wyjazdów służbowych
- komunikatywna znajomość języka angielskiego
- dogłębna znajomość rynku mody
- współpraca z firmami przemysłu modowego
- twórcze kreatywne myślenie i działanie
- znajomość procesu wdrażania nowych produktów do produkcji w obszarze rynku mody
- obsługa programów graficznych ( CorelDraw, Adobe Illustrator)
- podstawy włókiennictwa i konstrukcji

oferujemy:

współpraca z doświadczonymi projektantami i ekspertami
stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
stałe wynagrodzenie
możliwość rozwoju zawodowego

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Prosimy o przesłanie CV i Portfolio na adres: a.chodakowska@mikrotech.com.pl lub złożenie w dziale kadr:

Mikrotech S.A
ul. Składowa 9
38-400 Krosno
Dział Kadr (pokój nr 103)
Informacja pod nr telefonu: 13 43 76 345

Wysyłając lub przynosząc podanie prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"

  Firma Mikrotech S.A. w Krośnie zatrudni krawcowe z doświadczeniem do produkcji odzieży roboczej.

Praca dla osób z grupą inwalidzką:

Zainteresowane osoby prosimy o złożenie ofert pisemnych (CV) w dziale kadr Mikrotech S.A.:

  • Mikrotech S.A
  • ul. Składowa 9
  • 38-400 Krosno
  • Dział Kadr (pokój nr 103)
  • Informacja: Agata Chodakowska, tel.: 13 43 76 345

Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się w kolejnych etapach rekrutacji.

Wysyłając lub przynosząc podanie prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"

Poszukiwany: Specjalista ds. zaopatrzenia

Wymagania:

- doświadczenie na podobnym stanowisku,
- komunikatywna znajomość języka angielskiego,
- dokładność w działaniu i dobre zorganizowanie,
- umiejętności negocjacyjne,
- znajomość pakietu MS Office.


Mile widziane:

- orzeczenie o niepełnosprawności


Uwagi:

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres a.chodakowska@mikrotech.com.pl lub złożenie w dziale kadr:

  • Mikrotech S.A
  • ul. Składowa 9
  • 38-400 Krosno
  • Dział Kadr (pokój nr 103)
  • Informacja pod nr telefonu: 13 43 76 345


Wysyłając lub przynosząc podanie prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"




Technolog odzieży

Firma Mikrotech S.A. zatrudni technologa odzieży z doświadczeniem.

Zadania:

- projektowanie i tworzenie systemów technologii produkcji,
- nadzór nad poprawnością produkcji odzieży, wdrażanie nowych produktów,
- tworzenie dokumentacji technologicznej i technicznej wyrobów,
- ścisła współpraca z projektantem i konstruktorem w zakresie technologii oraz konstrukcji odzieży,
- podnoszenie efektywności szycia poprzez wdrażanie nowych narzędzi oraz rozwiązań organizacyjnych,
- modelowanie procesów produkcyjnych,
- wdrażanie nowych technologii.



Wymagania:

- wykształcenie z zakresu technologii odzieżowej,
- min. 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
- doskonała znajomość zasad kroju i szycia,
- bardzo dobra znajomość obsługi komputera,
- bardzo dobra organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole.



Oferujemy:

- zatrudnienie na umowę o pracę,
- atrakcyjne warunki finansowe,
- możliwość rozwoju zawodowego.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres a.chodakowska@mikrotech.com.pl lub złożenie w dziale kadr:

  • Mikrotech S.A
  • ul. Składowa 9
  • 38-400 Krosno
  • Dział Kadr (pokój nr 103)
  • Informacja pod nr telefonu: 13 43 76 345
  •  wybierz cos dla siebie

  • 0

#12 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 luty 2015 - 21:03

Może wybrałabym coś dla siebie, ale do Krosna mam za daleko, żeby dojeżdżać do pracy. - Jednak dzięki za odpowiedź - może komuś się przyda :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#13 Gość_wojtek66_*

Gość_wojtek66_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2015 - 11:14

A skąd jesteś ? To bym ci poszukał


  • 0

#14 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 15 luty 2015 - 19:27

Skąd jestem, to widać pod każdym moim avatarem. - Jednak nie szukaj mi pracy, bo nie znasz moich kwalifikacji, doświadczenia i preferencji.

 

Poprzednie prace sama sobie znalazłam i teraz też sama znajdę - ale dzięki za propozycję pomocy.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#15 Gość_wojtek66_*

Gość_wojtek66_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2015 - 12:05

Rozumiem chciałem ci pomóc tylko Życze ci powodzenia w szukaniu nowej pracy


  • 0

#16 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 16 luty 2015 - 15:37

Dzięki za chęć pomocy - po prostu nie chciałam podpisywać kolejnej umowy, bo chcę zmienić pracę na taką, którą lubię. Nie pracuję dopiero od początku lutego, więc jest spoko :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#17 pawelstolik

pawelstolik

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 13:15

Coraz częściej pracodawcy poszukują pracowników z grupą inwalidzką np. jako kierowca. Czy to jest normalne?


  • 0

#18 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 22:05

Osoba niepełnosprawna jako kierowca zawodowy, to najczęściej nie jest normalne. Ale w Polsce takie przekręty nie są niczym nowym i dziwnym. Słyszałem o przypadku, że w pewnej firmie ochroniarskiej, pracowali niepełnosprawni (w Polsce to oczywiście norma). Trochę mniej normalne jak na warunki polskie było to, że pracowali w patrolu interwencyjnym. Wiązało się to z jeżdzeniem samochodem patrolowym na interwencje. Aż pewnego dnia któryś zrobił kraksę i Policja się bardzo zdziwiła jak się okazało, ze nawet prawka nie ma... Inny z kolei dostał ataku epilepsji w trakcie jazdy... To jest Polska. Lekarze współpracujący z takimi firmami na bardzo wiele rzeczy oczy przymykają. Liczy się kasa.

 

Nie chce mi się już wypowiadać o ZPCH owszem niema na czarno i pod stołem.Ale jest w 99% najniższa krajowa bez jakichkolwiek możliwości awansu i dalszego rozwoju.

 

Zgadzam się w 100%. Dla mnie ZPChr to samo zło. Idea w zamyśle jej twórców była dobra, jak to każda idea. Ale została kompletnie wypaczona w realiach życia.

 

1. Fakt, płacą minimalną i na czas. Ale dlatego, że MUSZĄ, bo inaczej PFRON by im nie zwrócił kasy za pracownika (taki jest warunek PFRON Od 2-3 lat dodatkowy warunek PFRONu jest taki, że pensja musi być na konto, a nie do ręki, bo ZPChr oszukiwały). Ale to żaden plus, bo nieliczni pracodawcy nie płacą. Dla ZPChr liczy się tylko kasa, nie pracownik. Więc stosują niekorzystne dla pracowników kombinacje, które nie są tak często spotykane na otwartym rynku pracy. Relacja z takim pracodawcą rzadko jest dobra. Umowy o pracę miewają dziwne zapisy o pensji w stylu: 1000 zł plus 75% premii (co daje 1750 zł, czyli minimalną) itp.

 

2. Praca w ZPChr bardzo często jest śmieciowa, typu sprzątaczka, dozorca, ewentualnie pracownik produkcji. Co bardzo często bardzo utrudnia podjęcie pracy adekwatnej do wykształcenia niepełnosprawnym osobom z wykszałceniem wyższym. Blokuje im jakikolwiek rozwój. ZPChr dla takich osób pracy nie mają.

 

Ale ZPChr-y jednocześnie blokują "wolne" stanowiska w firmach z perspektywą awansu i rozwoju, bo wpychają tam swoje sprzątaczki i dozorców (niestety nierzadko z załatwianą grupą). A dlaczego duże, bogate firmy w ogóle biorą niepełnosprawnych pracowników pośrednio poprzez ZPChr? Bo ZPChr załatwiają dużym firmom zwolnienia z wpłat na PFRON (między innymi dlatego PFRON ma mniej kasy dla niepełnosprawnych). Te zwolnienia z wpłat na PFRON poprzez umowy z ZPChr rujnują nie tylko finanse PFRON, ale też szanse rozwoju osób niepełnosprawnych. Nie powinno tych zwolnień być!

 

Gdyby nie było takich zwolnień, firmy z otwartego rynku pracy same zatrudniałyby osoby niepełnosprawne (by nie płacić kar dla PFRONu - obecnie podpisują umowy outsourcingowe z ZPChr-ami) i to niekoniecznie wyłącznie jako sprzątaczki czy dozorcy (jak to czynią ZPChr), lecz na dowolne stanowisko w korporacji na które dana osoba niepełnosprawna miałaby kwalifikacje. Co miałoby bardzo pozytywny efekt na poczucie bycia potrzebnym, zauważonym i docenionym pomimo bycia osobą niepełnosprawną. Co ważniejsze bez potrzeby pośrednictwa w zatrudnieniu przez, żerujące w takich przypadkach na osobach niepełnosprawnych, ZPChr.

 

Zdjęcie przykładowe jak ZPChr się wręcz chwalą tym faktem*:

pfron_2015.png

 

*- Fotka znaleziona w Google Zdjęcia. Nie mam wiedzy jak chwalająca się takimi kontraktami firma się nazywa. Jest to po prostu przykład funkcjonowania ZPCHr na otwartym rynku pracy.


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych