Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dofinansowanie do zakupu komputera z programu Aktywny Samorząd PFRON

komputer pfron aktywny samorząd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Camel

Camel

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 07:39

Witam serdecznie.

 

Czy ktoś z Was składał wniosek o dofinansowanie sprzętu komputerowego w ramach progarmu Aktywny Samorząd PFRON?

Interesuje mnie Moduł I, Obszar B, Zadanie 1. Jednak w opisie adresatów programu wskazano dysfukncję obu kończyn górnych lub narządu wzroku.

Powiedzcie proszę czy jest to warunek konieczny czy może udało się Wam złożyć wniosek/ uzyskać pozytywną opinię posiadając inne dysfunkcje i niepełnosprawność.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Camel

 

Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową

Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym

Zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania

 

Adresaci programu:

Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie w module I:

Obszar B:

  • znaczny stopień niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności
  • wiek do lat 18 lub wiek aktywności zawodowej lub zatrudnienie
  • dysfunkcja obu kończyn górnych lub narządu wzroku

 


  • 0

#2 Camel

Camel

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 09:42

Ponawiam pytanie:)


  • 0

#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 11:47

Moim zdaniem te warunki są konieczne do składania wniosku o takie dofinansowanie. No chyba, że lekarz Ci wypisze zaświadczenie, że masz coś np. z rękami, ale byłoby to nie fair wobec innych, a poza tym pewnie lekarz by tego nie zrobił.

 

Idzie nowy rok i może coś się zmieni w tym programie, sam jestem tym zainteresowany.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#4 wolandxx

wolandxx

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 17 grudzień 2015 - 14:45

Ponawiam pytanie:)

W roku 2015 Moduł I, Obszar B, Zadanie 1 nie było realizowane (http://pfron.org.pl/...e-obowiazu.html ). Jak będzie w roku 2016 dowiemy się w okolicach lutego/marca, gdy poznamy kierunki działania i warunki brzegowe AS. Co do wymienionego przez Ciebie warunku - tak, w latach ubiegłych był to warunek konieczny i nie sądzę aby coś się zmieniło w przypadku wznowienia realizacji.


  • 1

#5 kajkaa

kajkaa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów
  • Skąd:Rogówko

Napisano 11 marzec 2016 - 12:12

z tego co mi się wydaje wystarczy samo orzeczenie o niepełnosprawności. Mój znajomy miał padaczkę i przez to umiarkowany stopień niepełnosprawności i z tego programu bez problemu dostał pieniążki na komputer:)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, pfron, aktywny samorząd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych