Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

"Pająk" nowa szansa dla osób z DPM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 luty 2004 - 21:22

Oto inormacje, jakie znalazłem na grupie newsowej pl-soc-inwalidzi:

"Niby gumki,a wielka sprawa załatwiona

Współczesna medycyna dysponuje niewieloma srodkami usprawniania dzieci z porażeniem mózgowym, a wiele metod rehabilitacji pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych. Nic, więc dziwnego, ze każda nowa terapia budzi w rodzicach chorych dzieci wiele nadziei. Obecnie prawdziwą furorę robi,"Pająk". ,,Pająka" wymyślił Norman Łoziński,absolwentWydzialu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych.
- Nasi wykładowcy kładli duży nacisk na to, by przy projektowaniu pamiętać o ludziach niepełnosprawnych. I rzeczywiście,zaczął się wtedy boom na budowanie domów i ulic bez architektonicznych barier - wspomina Norman. A jak właściwie doszło do stworzenia,,pająka"? Przez całe życie zajmowałem się sportem, wschodnie sztuki walki trenowałem.Kiedyś zaprojektowałem urządzenie, które pomagało mi ćwiczyć wszystkie grupy mięśniowe. ."Pająk" to urządzenie, które stanowi zestaw gum o rożnej sile
sprężystości, łączących punkty w przestrzeni "obejmami"
umieszczonymi w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta. Dzięki niemu osoba niepełnosprawna może wykonać pełny program ćwiczeń w dowolnej pozycji i ćwiczyć w kontrolowany sposób wybrane grupy mięśniowe. Łoziński opatentował swój wynalazek. Później "pająk" został przetestowany w warszawskim specjalistycznym przedszkolu integracyjnym i w Publicznych Zakładach Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów. Wkrótce potem Norman otworzył pierwszy swój gabinet w Warszawie. Z miesiąca na miesiąc przybywało pacjentów, powstały kolejne w Grudziądzu, Kędzierzynie-Koźlu, Polkowicach i Koszalinie, w których pracują wysokiej klasy rehabilitanci i ortopedzi.
- Przyjechała do nas na turnus 17-letnia Marta. Cierpiała
na porażenie mózgowe, poruszała się na wózku inwalidzkim.
Była bardzo zamknięta w sobie.Niechętnie współpracowała
z terapeutami... Po 4 tygodniach zaczęła chodzić - mówi Norman.
- Oczywiście, takie cuda rzadko się zdarzają. Nie każde dziecko po terapii staje na nogi, ale u wszystkich następuje poprawa. Płakała mama i cały personel. ze szczęścia. Przypadków podobnych do Marty było więcej. Świadczą o tym wpisy rodziców i dzieci w księdze pamiątkowej. Choćby podziękowanie duńskiej rodziny, Która adoptowała Koreańczyka Sebastiana. 7-letni chłopiec po 4-tygodniowym turnusie wstał i sam poszedł do pokoju mamy. Ze wzruszenia płakała i ona, i cały personel.- Jeśli pacjent siedzący widzi, że nie może wstać, a w "pająku" bez problemu gra w piłkę zapominając o trzymających go gumach, to go to niesamowicie motywuje do ćwiczeń - mówi Norman Łoziński. W książce pamiątkowej znajdują się także wpisy pacjentów z Austrii,USA,Zjednoczonych Emiratów Arabskich.."


Informacje o tej metodzie są dostępne również pod tym adresem
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#2 Isiek154

Isiek154

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 25 maj 2010 - 19:47

"Pająk" jest używany m.in. w Centrum Rehabilitacji "Euromed" w Chłopach (koło Koszalina) :)
http://www.euromed.p...id=72&Itemid=81
  • 0
Mister independent :)

#3 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 25 maj 2010 - 19:58

Neuron Zabajka
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#4 sandra

sandra

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 03 maj 2010 - 22:47

Rafalku czy może wiesz w których ośrodkach rehabilitacji w Polsce używa sie "pająków" z góry dzieki za info:)
  • 0

#5 iwona3

iwona3

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 28 maj 2010 - 05:35

"Pająk" jest używany m.in. w Centrum Rehabilitacji "Euromed" w Chłopach

Isiek154,a wiesz może jakie są ceny turnusów w tym ośrodku?:)
  • 0

#6 Isiek154

Isiek154

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 28 maj 2010 - 08:14

Niestety turnusy są drogie. Za 2 tygodnie jadę na 3 tygodniowy, i on kosztuje 9600zł (ćwiczenia+hotel) :(
A rehabilitacja w "Euromedzie" to nie żadne cuda, tylko ciężka praca :)) Więc nie myśl, że po jednym turnusie wyjdziesz z tamtąd zdrowa. Pozdrawiam
  • 1
Mister independent :)

#7 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 28 maj 2010 - 11:34

o jeeeny na jakie turnusy wy jeździcie? ja jade teraz na taki za 1000 i wątpię czy będzie dużo gorszy od tych za grube tysiace
  • -1

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#8 Isiek154

Isiek154

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 28 maj 2010 - 20:14

Mnie też to dziwi :) Co prawda "Euromed" stosuje też kombinezon kosmiczny "Adeli" (ubranko połączone gumkami, i podobno on jest bardzo drogi), ale to tylko wspomagacz (koryguje postawę, pomaga w razie przykurczy, itd.) jednakże metoda opiera się głównie na ciężkiej wytężonej pracy terapeutów i pacjentów (ok.4-5 godzin ćwiczeń dziennie łącznie z sobotami), a warunki w hotelu nie są Bóg jeden wie jak ekskluzywne, nie mówię, że jest źle, bo są efekty (chodzę o kulach), ale fakt kasa przeraża :)
A jaki jest Twój turnus? :)
  • 0
Mister independent :)

#9 klinika

klinika

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 grudzień 2010 - 09:56

O ile mi wiadomo to w podanych ośrodkach stosuje się kombinezon TheraSuit - jest to kolejna generacja stosowana już w tysiącach ośrodów na świecie - wykaz znalazłem na stronie TheraSuit:).
  • 0

#10 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 15 grudzień 2010 - 11:34

A jaki jest Twój turnus? :)


Ja pierwsze od Was słyszę o kombinezonach itp. nie miałam rehab od dziecka ale to nieważne . pisałam kiedyś o tym w którymś wątku na IPON.
Chodzę teraz o kulach a jeżdżę na turnusy do małych ośrodków . nie ma tam wielkiego sprzętu ale są mocno zaangażowani rehabilitanci i rehabilitantki. I mam dużo cwiczeń indywidualnych. to mi pomaga najbardziej
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#11 tusio

tusio

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 17:15

Witam,
to ja w tym miejscu podzielę się z Panstwem swoimi wrażeniami dotyczącymi "Pająka" Normana Łozińskiego.
Mój synek, obecnie siedmiolatek, pięć razy uczetniczył w turnusach organizowanych w Koszalinie przez twórcę "Pająka" i w niedzielę wyruszamy po raz kolejny :) Już nie możemy się doczekać. Jeździliśmy również do innych ośrodków, w których prowadzone są ćwiczenia na pająku, ale właśnie zawsze w Koszalinie synek odnosił najlepsze efekty. Tam codziennie pacjent ma 3,5 godziny ćwiczeń typowo ruchowych, w tym 2 godziny ćwiczeń na pająku i 1,5 godziny kinezyterapii. Dzieciaki są zmęczone, ale warto!!! Wiedza i zaangażowanie koszalińskich terapeutów nigdy nas nie zawiodła. Oprócz fachowej rehabilitacji jaka jest oferowana w tym ośrodku na uwagę zasługują również warunki bytowe oraz domowa atmosfera tam panująca. W ośrodku panuje kameralna atmosfera, na turnusie przebywa około 6 dzieci z opiekunami.
Poza tym fajne jest to, że ośrodek znajduje się niedaleko Mielna, gdzie zawsze można, po skończonej rehabilitacji wyskoczyć nad morze by naładować akumulatory :)
  • 1

#12 izunia86

izunia86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 08:52

Cześć. Nie mogłam pozostawić tego co piszecie bez odpowiedzi. 

 

Po pierwsze Pająk w Centrum Norman jest jedynym oryginalnym urządzeniem na świecie, bo Pan Norman je skonstruował i opatentował, więc gwarantuje najlepszą skuteczność. W końcu skoro go wymyślili to wiedzą najlepiej jak go używać. 

 

Moja znajoma była w tym ośrodku ze swoim dzieckiem na 3 turnusach! I tak samo jak Tusio, co napisał poniżej, jest bardzo zadowolona z efektów.

 

Cena adekwatna do włożonej pracy w rehabilitację, zaangażowania, warunków oraz co najważniejsze do efektów pracy.

 

Ktoś poniżej napisał, że jeździ na turnus za 1000 zł. Tutaj nie ma o czym dyskutować, bo to są turnusy bardziej wypoczynkowe niż takie, które usprawnią dzieci z MPDz, postawią na nogi osoby po wylewach lub udarach. Bezwzględnie nie ma o czym pisać!

 

Można sobie samemu poczytać tutaj opinię innych ludzi. Nie chcę robić reklamy, choć z czystym sumieniem mogę podać link do strony gdzie można przeczytać opinię pacjentów:

 

Strona internetowa Centrum Norman

 

Ceny:

14 dni - 5.550,00 pln

 

28 dni - 10.980 ,00 pln

 

 

 

 


  • 1

#13 _Michas

_Michas

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 12:26

Sama z początku korzystałam z tanich turnusów, jednak tak jak mój przedmówca napisał, są to turnusy bardziej wypoczynkowe niż rehabilitacyjne. Turnus u wynalazcy pająka polecił mi mój lekarz i fakt, cena może jest dla niektórych zaporowa, ale uśmiech i zdrowie dziecka jest bezcenne! Szczególnie widząc takie efekty - mój Michaś po wizycie w Centrum Rehabilitacyjnym Norman stał się bardziej stabilny i postawił swoje pierwsze kroki! Jednak wiemy, że to nie koniec naszej pracy i wybieramy się na kolejny turnus już w Sierpniu :) Ale to nie pająk sprawia cuda, a ciężka praca z terapeutami, których Centrum Rehabilitacyjne z Koszalina ma na najwyższym poziomie! 

 

Z tego miejsca chciałabym pozdrowić Pana Pawła, który wkładał całe serce przy pracy z Michasiem i sprawił, że na jego twarzy znowu zawitał uśmiech:) 


  • 0

#14 andzela288

andzela288

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 18:27

turnusy sa drogie ale jednak warto


  • 0

#15 izunia86

izunia86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:42

Michaś moja znajoma jedzie ze swoim dzieckiem we wrześniu do Normana :) już 4 raz. Prawdopodobnie się miniecie. Mojej znajomej nikt nie polecił ale sama w internecie wyszukała mnóstwo pozytywnych opinii na temat centrum Norman w Koszalinie no i na ich stronie www.normanrehabilitation.com

 

Mówiła o bardzo bardzo dobrych rehabilitantach.


Użytkownik izunia86 edytował ten post 12 lipiec 2014 - 18:44

  • 0

#16 szachinista

szachinista

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 maj 2015 - 21:15

Witam,

 

Szukam informacji nt. skuteczności rehabilitacji osób z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Mam kilka pytań do osób, które zakończyły już rehabilitację.

 

1. Jak dużo może dać rehabilitacja "Pająkiem" (Koszalin) lub w ogóle rehabilitacja? Linki mile widziane.

2. Piszecie Państwo o kilku pobytach. Jakie są efekty po tych kilku miesiącach ćwiczeń?

3. Ile turnusów miesięcznych potrzeba, aby dziecko, które ma kłopoty z mówieniem i chodzeniem (załóżmy, że chodzi na kolanach) stało się satysfakcjonująco funkcjonalne? Zakładam (jestem laikiem w temacie), że zrozumiałe mówienie i poruszanie się o własnych siłach to wystarczająco dobry efekt.

 

Wiem, że wszystko zależy od konkretnego dziecka i rodzaju uszkodzenia.

Jeśli trzeba konkretów, to mam na myśli Sebastiana Plewniaka, którego spotkałem niedawno. Cierpi na porażenie czterokończynowe.

 

https://www.google.p...ASTIAN PLEWNIAK

 

Pozdrawiam
Krzysztof


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych