Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zespól niespokojnych nóg- odmiana parkinsonizmu?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 swistak2112

swistak2112

  Milczek

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 40 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 16:26

Nie wiem, czy to właściwe miejsce na ten wątek, ale poniewż leczy się to niemal analogiczne ropinirolem lub Pronoranem- postanowiłem napisać.

Mam prawie 54 lata. Problem nie dotyczy chodzenia, stania- dotyczy nazwijmy to relaksu- oglądania TV a szczególnie dłuższych jazd autokarem lub oglądania seansów filmowych i teatralnych.

Nie idzie uspokoić moich nóg, kóre jakby grały swoje melodie.

Czy jest tu może ktoś, kto ma coś podobnego?? Jak sobie z tym radzi??

Mnie najtrudniej jest wtedy, gdy mi akurat zależy, aby nogi były spokojne- przykłady podałem. W gościach też pytania w rodzaju- co ty jesteś taki nerwowy? Weź sobie coś na uspokojenie...

Dostałem raz Ceurolex SR 2 mg i fajnie po tym mi się nogi uspokajały, może nie całkiem ale już do opanowania. Niestety, na ten lek nie ma refundacji. Ktoś zna może odpowiedniki które byłyby tańsze?? I jeśłi ten lek pomógł to jest to PD czy te niespokojne nogi to zupełnie co innego- choć leczy się tak samo?


 • 0

#2 grzegorz1960

grzegorz1960

  Mruk

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 57 postów
 • Skąd:Środa Wlkp.

Napisano 14 grudzień 2014 - 13:02

Nie wiem, czy to właściwe miejsce na ten wątek, ale poniewż leczy się to niemal analogiczne ropinirolem lub Pronoranem- postanowiłem napisać.

 Może mógłbyś spróbować Madopar? poniżej fragment z ulotki madoparu

preparat przyjmuje się 1 h przed pójściem spać. Aby uniknąć działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, najlepiej przyjmować lek z niewielkim posiłkiem.Zespół niespokojnych nóg. Maksymalna dawka dobowa preparatu nie powinna być większa niż 500 mg. Idiopatyczny zespół niespokojnych nóg RLS z trudnościami z zasypianiem: należy stosować standardową postać preparatu. Zalecana dawka wynosi 62,5 mg - 125 mg. Jeżeli objawy nie ustępują, można zwiększyć dawkę do 250 mg. RLS z trudnościami z zasypianiem i z zaburzeniami snu w ciągu nocy: należy stosować 1 kaps. Madopar HBS wraz z 1 kaps. standardową Madopar 125 mg na 1 h przed pójściem spać. Jeżeli nie doprowadzi to do wystarczającego złagodzenia dolegliwości w drugiej części nocy, można zwiększyć dawkę do 2 kaps. Madopar HBS. RLS z trudnościami z zasypianiem i z zaburzeniami snu w ciągu nocy oraz z dodatkowymi zaburzeniami w ciągu dnia: u takich pacjentów zaleca się podawanie dodatkowej dawki 125 mg standardowej postaci preparatu, przy czym należy zwrócić uwagę na to, aby całkowita dawka podawana w okresie 24 h nie była większa niż 500 mg. Zespół niespokojnych nóg związany z niewydolnością nerek wymagającą dializoterapii: należy stosować dawkę 125 mg preparatu standardowego lub w postaci tabl. do sporz. zawiesiny, podawaną na 30 min przed dializą. W celu uniknięcia nasilenia objawów (tj. wczesnego występowania objawów RLS w ciągu dnia, wzrostu nasilenia objawów oraz zajęcia innych części ciała), nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki dobowej leku. W razie wystąpienia nasilonych objawów ważne jest, aby nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Jeżeli wystąpi nasilenie lub efekt z odbicia, należy rozważyć leczenie uzupełniające ze zredukowaniem dawki lewodopy lub stopniowe odstawienie lewodopy i zastąpienie jej innym lekiem

Grzegorz


 • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych