Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Randki w serwisie,a zdjęcia profilowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Claudia83

Claudia83

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 16:57

Witam,dawno się nie udzielałam na forum,lecz chciałabym zwrócić uwagę na pewną rzecz.Otóż sama jestem zapisana  na "Randkach" Iponu.Z jakiego powodu i co tam robie-nieistotne.Ważne,że zaobserwowałam pewną rzecz.Otóż wydaje mi się,że wielu ludzi ma problem ze zrobieniem sobie ładnego zdjęcia.Publikują zdjęcie od dołu,z boku,z daleka,za ciemne,za jasne,obrobione w jakimś nieprofesjonalnym programie graficznym.A później pisząc (np do mnie),że nikt się nimi nie interesuje i nie odpowiada na wiadomości.

 

Nie zdajecie sobie sprawy,jak ważne jest pierwsze wrażenie,nawet jeśli ktoś ma ładny opis to jak zdjęcie ma do bani to raczej nie liczyłabym na wielkie zainteresowanie.Każdy ma jakieś zalety i takim zdjęciem można przedstawić siebie na plus.Ok ja rozumiem środowisko osób niepełnosprawnych,sama jestem niepełnosprawna,ale może warto kogoś zapytać albo gdzieś poczytać jak zrobić dobre zdjęcie i dopiero wtedy wrzucać je do sieci.

 

Szczerze powiedziawszy odechciewa się człowiekowi jak widzi takie byle jakie zdjęcie,a człowiek na nim może być bardzo wartościowy.Nie chodzi tu o ocenianie kogoś ze względu na wygląd,ale o pewną estetykę.

 

Pomyślcie o tym :)

 

Pozdrawiam


Użytkownik Claudia83 edytował ten post 24 listopad 2014 - 16:58

  • -4

#2 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 24 listopad 2014 - 17:11

jeśli oceniasz ludzi po wyglądzie, Twój problem rzeczywiście może spędzać Ci sen z powiek.. :P


  • 1
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#3 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 24 listopad 2014 - 17:14

:) Ja zawsze mówię: przyciąga mnie wygląd z zatrzymuje osobowość.

 

 

Sorry the, ale po czym mamy kogoś oceniać nie znając go? :)


  • 1

#4 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 24 listopad 2014 - 17:26

tylko że nie ocenia się ludzi po wyglądzie, nawet jak Cię przyciąga czy odrzuca - nie oceniasz wtedy człowieka, ale podoba Ci się lub nie podoba, prawda?

zaś jeśli idzie za tym ocena związana z negatywnym postępowaniem, to gorzej. niemniej pozytywne też jest głupie: on jest pewnie super gościem, musi być miły, wszak jest w moim typie.. :D

nie znając, nie oceniamy, to najzdrowsze.

 

dziewczyna na górze pisze o estetyce i programach graficznych. zapewniam, że estetyka dla każdego jest inna, więc subiektywnie  intrygujący opis wystarczy mi za fotografię.


  • 3
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#5 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 24 listopad 2014 - 17:31

Ale na podstawie fotki, czyli czy podoba Ci się czy nie, stwierdzasz, że chcesz zagadać daną osobę.

Człowiek jest wzrokowcem.


  • 2

#6 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 24 listopad 2014 - 17:43

raczej powinno się oceniać umiejętność fotografa, a nie osobę fotografowaną ;)

A  Profesjonalny program graficzny to nie wszystko, trzeba go umieć wykorzystać wszystkie jego możliwości


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#7 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 24 listopad 2014 - 17:47

karollina 78 - za bardzo uogólniasz, bo ja nie zagaduję na podstawie zdjęcia. nie każdy człowiek jest wzrokowcem, dlatego mnie te zdjęcia czasem śmieszą.. - koleś na wózku podpiera się o ścianę na siłę - czy przez to jest atrakcyjniejszy? dziewczyna na każdym zdjęciu z 20tu pokazuje tylko lewą stronę ciała, bo ma krótszą prawą nogę.. - sesja lewostronna.

ja nie koresponduję z ich fizycznością, mnie interesuje ich wnętrze głowy - mózg :)


Użytkownik the edytował ten post 24 listopad 2014 - 17:49

  • -3
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#8 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 24 listopad 2014 - 17:49

:) :) jasne, że mozg najważniejszy ale żeby móc poznać ten mózg musi Cie zainteresować jego właściciel czyli osoba na fotce.


  • 2

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 listopad 2014 - 17:51

Ale na podstawie fotki, czyli czy podoba Ci się czy nie, stwierdzasz, że chcesz zagadać daną osobę.


Czasami takim zagadaniem rządzi czysty przypadek :P Nie warto być tak powierzchownym, bo tym sposobem na pewno nie pomagamy własnemu szczęściu. Zdjęcie to tylko zdjęcie, więc nie wiem, o co tyle szumu. Faktem jest, że lepiej się patrzy/ogląda się dobrze zrobione zdjęcie. Dają jakieś odczucia estetyczne. Z drugiej strony oceniać kogoś tylko przez pryzmat zdjęcia to absurd i jawna ślepota. Przecież "to nie ty­tuł, czy­ni człowieka wyjątko­wym tyl­ko, je­go wewnętrzna wartość". Zdjęcie może być podpisane nie wiem, jak być zrobione nie wiem w jak ciekawym zakątku świata, a i tak osoba na nim jest ważniejsza. Nieraz oglądam zdjęcia na randkach i myślę sobie, że niektóre są czystą prowokacją, a innym razem po prostu własnym sposobem na przedstawienie samej/samego siebie. Zgadzam się w zupełności z @the, że intrygujący opis, jest bardziej ciekawszy od jakiejś tam fotki. Opis przynajmniej coś konkretnego mówi mi o danej osobie, zdjęcie tylko ją przedstawia w chwili i momencie. A czym jest chwila w oceanie życia??!! (celowo romantycznie :P). Niczym, niekiedy nawet nie wiemy jak szybko zleciała ;) :) Nigdy nie oceniałam i nie oceniam tak ludzi, zwyczajnie nie jest to w porządku i tyle.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 24 listopad 2014 - 23:00

  • 5

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 Claudia83

Claudia83

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 18:19

Co człowiek to opinia,ale jak pisałam wcześniej nie oceniam kogoś ze względu na wygląd.Lecz przy wyborze np.partneta nie oszukujmy się wygląd jest ważny.Nie chodzi o wygląd modela/modelki,ale o coś co przyciąga naszą uwagę-oczy,usta,uśmiech,dłonie.

Moim zdaniem rzadko kto zakochuje się w czyimś charatkterze,bo człowieka trzeba znać dłużej żeby sprawdzić czy nam ten charakter odpowiada.A wygląd od razu możemy ocenić i od razu stwierdzić czy ktoś się nam fizycznie podoba czy nie.


  • 1

#11 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 18:33

Claudia83,a jak człowiek wstawi ładną fotkę to jesteś gotowa zakochać się w nim nie znając go?


  • 4
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 listopad 2014 - 18:49

Claudio83, a co to za piękno skoro tylko fizyczne? Przecież intelekt też może pociągać. Poza tym internet jest pełen pieknych kobiet i mężczyzn. Wszystko wręcz dopracowane do perfekcji. No właśnie tylko piękny, a rozmowa jakoś się nie klei, życie też, jakoś się nie układa, a że przystojny to ma wianuszek wielbicielek. Potem już tylko niedomowienia i nawet zdrady. A to tylko dlatego, że owe "piękno" przysłoniło wszystko i co warto?! Chyba nie, prawda? Więcej strat niż korzyści i potraktuj to tylko, jako przykład.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 24 listopad 2014 - 18:50

  • 5

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 24 listopad 2014 - 20:51

Claudia83, fizycznie może ktoś nam się podobać, lecz nic po za tym,

może ktoś mieć urodę niczym Adonis, lecz może Cię bić poniżać itp...sceny zazdrości publicznie urządzać, i co chciałaś być mieć takiego partnera?

no można mieć, tylko jak długo??


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#14 Claudia83

Claudia83

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 21:06

Nie nie,ja nie mówie,że "piękno" to wszystko.Powiem więcej,mojego byłego chłopaka poznałam na portalu randkowym,nie miał zdjęcia,zagadał do mnie i dopiero po którymś spotkaniu mi się spodobał.Ja tylko chcę powiedzieć,że do fizyczności też może nas ciągnąć.A właściwie chodziło mi tylko o estetykę zdjęć,bo nie oszukujmy się nawet kadrowanie postaci na zdjęciu może być trudne i np.taka osoba może mieć dużą głowę i mały tułów.I nie będzie to wynikało z niepełnosprawności tylko z źle skadrowanego zdjęcia.

 

Jakoś się tak utarło,że jak ktoś jest ładny to pewnie pusty i zakochany w sobie.A jak brzydki to wartościowy.Mnie ludzie uważają za ładną,ale jeśli ktoś nie chce mnie poznać "od środka" i się skupia wyłącznie na atrakcyjności to dla mnie taka znajomość nie jest interesująca.Przynajmniej nie na długo.

 

Ktoś tu napisał,że jak ktoś ma sparaliżowaną prawą stronę to ma pokazywać lewą na zdjęciu.Nie,to nie to samo co zrobienie ładnego zdjęcia.To oszustwo.Chodzi o to,żeby wyeksponować to co się ma najlepszego i nie jest to żadna ujma.Wręcz zaleta.

 

Nie lubię fałszywej skromności.Więc apeluję,róbcie sobie ładne zdjęcia bo nie o wygląd tu chodzi a o zaprezentowanie siebie w jak najlepszym wydaniu :)


  • -2

#15 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 21:48

Claudia po 1 nie każdy ma osobistego fotografa z lustrzanką, który strzela mu fotki, po 2 jak ktoś jest ładny, to nawet jak fota gównianej jakości, to urodę dostrzeżesz. Robisz aferę z niczego. 


  • 2

#16 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2014 - 00:32

Hmm, chyba dołożę swoje trzy grosze;) w tę kobiecą rozmowe, poza jednym męskim rodzynkiem,
Faktem jest, że nie ma reguły jaką kierujemy się odpowiadając komuś na randkę. Owszem, może to być zdjęcie czy ciekawy opis, jednak też sporą grupę randek stanowią absolutne randki w ciemno - czyli zero fotki oraz zero (Powiem później) opisu. Mimo to, można trafić na kogoś fajnego. Warunek jest tylko taki, że po obu stronach będzie chęć rozwijania i kontynuowania znajomości. No chyba, że oczekuje się księcia na białym rumaku a la drwal z alaskańskich lasów (ponoć teraz jest to na topie) i białogłowy z nogami do szyi i extra oddechem. Ideałów nie ma... Ale nie o tym mowa.
Jak już wyżej powiedziano, wygląd ma znaczenie, tylko konia z rzędem temu, kto znajdzie dobrego fotografa, który będzie potrafił zrobić zdjęcie bez zaświadczenia, że Ty to Ty, po drugie, kto przed tym zdjęciem zrobi w miarę profesjonalny makijaż i po trzecie, jak już szaleć przed obiektywem, to i przydałby się stylista z jakimś fajnym ciuszkiem. Tyle tylko, że nie wszystkich na to stać finansowo, nie każdy ma aspiracje do bycia modelem/lką czy ma pomysł na siebie i co chyba najważniejsze, nie ma zbyt dużo kompleksów na swoim punkcie. I czasem dużo przyjemniejsze i o wiele więcej może powiedzieć właśnie takie nieudane "selfie" z telefonu komórkowego jak takie wyidealizowane foto i jeszcze nie daj Boże obrabiane w Photoshopie... Czyli teraz idealnym i obowiązkowym rozwiązaniem na portalach randkowych będą trzy fotki: 1. typu dowodowego, 2. w normalnym, codziennym stroju, ew. w jakiejś gali, 3. w stroju kąpielowym..... Podejrzewam, że trzecia grupa zdjęć miałaby największą oglądalność  :D 


  • 3

#17 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 01:24

Caludia piszesz o innych, że nieciekawie wyglądają na fotach itd i że to odstrasza, a ja sobie weszłam w Twój profil i poza fotką (która tyłka nie urywa) nie ma nic ciekawego. Tekst typu "szukam ludzi do gadania" jak dla mnie jest na poziomie "jestem jaki jestem" i "napisz to się dowiesz". Zanim ocenisz innych popatrz na siebie i weź pod uwagę to, że Ciebie inni też mogą ocenić.


  • 0

#18 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 25 listopad 2014 - 06:39

:) O rany, jedziecie tu po lasce a ona tylko napisała, żeby wstawiać ładne foty bo wtedy jest większa szansa na poznanie kogoś i tu jest działanie w myśl zasady : co nie dopowiem to do wyglądam.

Jak ja odpowiem na zaczepkę a generalnie nie robię tego bo mam grono osób z , którymi rozmawiam, ale jak już odpowiem to tylko dlatego, że wygląda jak ciacho a jak po minucie rozmowy stwierdzam, że TYLKO wygląda to mówię mu bye bye.


  • 2

#19 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 25 listopad 2014 - 11:06

Ktoś tu napisał,że jak ktoś ma sparaliżowaną prawą stronę to ma pokazywać lewą na zdjęciu.

nie czytasz ze zrozumieniem, niestety, to o czym chcesz rozmawiać?..

Mnie ludzie uważają za ładną,

jacy znowu ludzie??? - że aż zacytuję tekst z książki..:D

 

kuuuuba, mi się podoba, jak zasnąłeś na kompie na tej swojej focie! ;)


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#20 Claudia83

Claudia83

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 12:17

Caludia piszesz o innych, że nieciekawie wyglądają na fotach itd i że to odstrasza, a ja sobie weszłam w Twój profil i poza fotką (która tyłka nie urywa) nie ma nic ciekawego. Tekst typu "szukam ludzi do gadania" jak dla mnie jest na poziomie "jestem jaki jestem" i "napisz to się dowiesz". Zanim ocenisz innych popatrz na siebie i weź pod uwagę to, że Ciebie inni też mogą ocenić.

 

Lilith nie Caludia tylko Claudia.Po drugie musisz być strasznie sfrustrowaną osobą bo teksty typu "tyłka nie urywa" świadczą o Tobie samej.Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam kompleksów i mogę wstawić jeszcze 100 fotek a Ty nawet w awatarze masz jakąś panią z nożyczkami.Nie zamierzam się tłumaczyć co mam w opisie bo nikogo nie szukam na randkach,chce tylko luźno pogadać.A mój post o zrobieniu sobie ładnych zdjęć jest tylko informacyjny co zrobić żeby było lepiej.Ktoś skorzysta albo nie.Generalnie mam to w nosie.

 

Kolejny raz się przekonuję,że ludzie niepełnosprawni są strasznie sfrustrowani i potrafią tylko narzekać.Albo jeździć po kimś kto ODWAŻY się wyrazić swoje zdanie.Niech mi jeszcze ktoś powie o "szlachetności" niepełnosprawnych to zaśmieje mu się w twarz.Żal Panowie i Panie.

 

Na szczęście są tu też normalne osoby,które potrafią merytorycznie odpowiedzieć a nie wyjeżdżać prywatami typu jak to było? "tyłka nie urywa"?Ja nie wskazałam nikogo konkretnego kto ma złą fotkę i tak dalej,napisałam tylko o pewnej tendencji..

 

W sumie nie ma co się kopać z koniem.


  • -1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych