Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Padaczka u dzieci, czy jest wyleczalna

padaczka u dzieci padaczka rolanda wyleczalna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dadi:)

dadi:)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 11:59

Witam.

Jestem na iponie od samego początku, ale nie wiedziałam, że skorzystam z tego działu we własnej sprawie, a mianowicie w sprawie mojej córci.

Zmagamy się od 5 lat z drgawkami gorączkowymi mojego dziecka. Pierwszy atak miała w wieku 3 lat w przedszkolu, od tamtego czasu jest pod kontrolą neurologa. Co pół roku jest robione eeg, a po drugim ataku, który zdarzył się rok później czyli w wieku 4 lat został zrobiony tomograf, ponieważ lekarze podejrzewali padaczkę, jednak po wykonaniu badania zostało to wykluczone. Diagnoza drgawek gorączkowych pozostała nadal. Od 4 lat przyjmuje leki (Orfiril long 150). Rok temu przy ich odstawianiu wystąpił trzeci atak, odstawianie okazało się przedwczesne. Wróciliśmy do leków na nowo. Tegoroczne eeg wykonane w lipcu wyszło idealne, bez żadnych zmian oraz trzasków i zatrzymań. Po raz drugi podjęliśmy z lekarzem odstawienie leków - gdyż drgawki gorączkowe tyle trwać nie powinny. Odstawiane leki stopniowo zostały całkowicie rzucone od października tego roku. dwa tygodnie temu eeg zostało powtórzone by sprawdzić jak "sprawuje" się mózg bez lekarstwa. Niestety jednak złe wyniki powróciły. Lekarz zmienił diagnozę na padaczkę. Jednak stwierdził, że możliwe że jest ona wyleczalna, ponieważ zdarza się taka w okresie dojrzewania, a później może po prostu z tego "wyrosnąć". Oliwia ma teraz 8 lat, leki tyle że w większej już dawce ma przyjmować jeszcze 3 do 5 lat. 

Tu pojawia się moje pytanie czy miał ktoś z was lub słyszał, że rzeczywiście takie zmiany padaczkowe u dzieci są wyleczalne czy nie mam się co łudzić i trzeba zaprzyjaźnić się z lekami już do końca jej życia?

 


  • 0
Kazdy bezsens ma swój sens bo bez sensu nie ma sensu...

#2 Telimena4

Telimena4

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 15:26

Witam mam bratanice ktora w wieku 5 lat tez dostala ataku padaczkowego obecnie ma 21 lat i jest caly czas leczona, też jej mowiono ze jak bedzie dojrzewac to wszystko zniknie lecz tak sie nie stalo. Przez okres 16 lat miala tylko 4 ataki ale tylko wtedy jak bardzo sie zdenerwowala. Obecnie pracuje przyjmuje leki i jak narazie jest dobrze, Skutki uboczne przyjmowania lekow sa tez nieciekawe np. bratanica przytyla i ma problemy ginekologiczne, ale nie chce pani denerwowac bo u pani corki moze byc inaczej. Pozdrawiam  zycze duzo zdrowka .


  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 listopad 2014 - 18:05

Tu pojawia się moje pytanie czy miał ktoś z was lub słyszał, że rzeczywiście takie zmiany padaczkowe u dzieci są wyleczalne czy nie mam się co łudzić i trzeba zaprzyjaźnić się z lekami już do końca jej życia?

 

Witaj Dadi :) Nie znam się na tym, nie mam wielkiej wiedzy, dlatego posłużę się cytatem:

Jest to najczęściej zadawanie pytanie przez chorych i ich rodziny. Na tak postawione pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od takich danych, jak: wiek ujawnienia się padaczki, rodzaj napadów, etiologia, charakter zmian w EEG wyróżnia się kilkadziesiąt zespołów padaczkowych. Poszczególne zespoły różnią się nie tylko odpowiedzią na leki, ale także rokowaniem. Są wśród wspomniane już takie jak np.: zespół Lennoxa- Gastauta, w którym szanse zarówno na opanowanie napadów, jak i możliwość późniejszego odstawienia leków, są zazwyczaj niewielkie. W przypadku idiopatycznych padaczek mioklonicznych szanse na całkowite opanowanie napadów sięgają, ponad 90%, ale nawet po wielu latach beznapadowych po odstawieniu leków u 95% chorych napady wracają. Wspomniana padaczka rolandyczna ustępuje praktycznie u wszystkich po okresie dojrzewania, choć zmiany w zapisie EEG mogą być widoczne jeszcze przez wiele lat. W każdym wiec przypadku próba odpowiedzi na pytanie, czy i jakie są szanse na uzyskanie całkowitego wyleczenia z padaczki musi opierać się na dokładnym jej rozpoznaniu.

 

Źródło: http://www.stronaraf...y/padaczka.html

 

Osobiście znam jedną osobę, u której napady padaczkowe z czasem ustały. Jednak każdy przypadek jest inny. U Twojej córci może być podobnie, ale tylko czas pokaże, czy jest to możliwe. Nie trać nadziei i trzymajcie się obie ciepło :) Pozdrawiam, M.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 listopad 2014 - 18:08

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 20:48

Daduśka bywa tak, że czasem padaczka u dzieciaczków ustępuje. Ponoć jej postanie jest na skutek nieprawidłowego rozwoju czaszki, która za wolno rosła....podczas dorastania wszystko się normuje. Muszę jednak napisać, że to info zasłyszane daaawno temu kiedyś w szpitalu przez moją mamę. Mam nadzieję, że wszystko u Oliwki skończy się dobrze kochana :)


  • 0

#5 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2014 - 21:08

Witaj Dadi, serdecznie pozdrawiam.

Nie wiem czy pamiętasz iponkę "Małpka" - Ania ?

Nie znam Jej osobiście ale w czasopiśmie ( chyba) "Charaktery" opowiadała swoją historię...

oznajmiła tam, że po urodzeniu córeczki ( Ilonki ) padaczka u Niej ustąpiła zupełnie, więc i to jest możliwe.

Nie znam się na tej chorobie zupełnie. Wierzę, że dobrze prowadzona przez lekarzy wyjdzie też z tego i tego się trzymaj :)

Mam wielu znajomych którzy z tym żyją, funkcjonują jako matki, żony itp. 

Będzie dobrze :)


Użytkownik michalina edytował ten post 22 listopad 2014 - 21:14

  • 0

#6 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2014 - 09:03

Dadi, ja jak byłem mały jeszcze nie chodziłem do szkoły(rok 89 lub coś koło tego) miałem jeden atak. Też bardzo długo brałem Amizepin. I na szczęście to był jedyny atak jaki miałem. Wierzę, że u Oliwki będzie wszystko dobrze:)


  • 0

#7 pazurnik

pazurnik

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 16:27

jest duzo rodzajów padaczki- ta dziecięca potrafi przemijać - jeżeli lekarz rozpoznała własnie tą macie duzą szansę - ale nie martw się ta choroba nie jest wyrokiem. Mozesz poszukac neurologa Epileptologa - (Neurolodzy mają bardzo wąskie specjalizacje bardzo często) najlepsi są w poradniach przyszpitalnych szpitali klinicznych. Robią najwiecej badań I zajmują się czesto ciężkimi przypadkami klnicznymi więc mozesz skonsultowac się z jakimś innym lekarzem jeżeli.


  • 0

#8 dadi:)

dadi:)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 16:23

jest duzo rodzajów padaczki- ta dziecięca potrafi przemijać - jeżeli lekarz rozpoznała własnie tą macie duzą szansę - ale nie martw się ta choroba nie jest wyrokiem. Mozesz poszukac neurologa Epileptologa - (Neurolodzy mają bardzo wąskie specjalizacje bardzo często) najlepsi są w poradniach przyszpitalnych szpitali klinicznych. Robią najwiecej badań I zajmują się czesto ciężkimi przypadkami klnicznymi więc mozesz skonsultowac się z jakimś innym lekarzem jeżeli.

Dzięki za wiadomośc, nie wiedziałam że jest Neurolog Epileptolog - poszukam w takim razie teraz.


  • 0
Kazdy bezsens ma swój sens bo bez sensu nie ma sensu...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych