Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niepełnosprawny fotograf?

niepełnosprawny fotograf MPD dalsze kształcenie zawód

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 27 maj 2014 - 05:42

Witam, jestem Krzysiek mam 18 lat i jeszcze tu już od dłuższego czasu, ale piszę dopiero teraz, ponieważ nurtuje mnie pewna sprawa.

Otóż w tym roku ukończyłem szkołę średnią, bez matury niestety z powodu matematyki, której nijak niemożna przeskoczyć  :P ale cóż,

Teraz od września chciałbym pójść gdzieś dalej i z racji tego, że interesuje się zwierzętami, chciałbym robić zaocznie technikum weterynaryjne, miałem już pewne na oku, ale to była specjalność kosmetyka i hodowla zwierząt domowych - 1 rok, bez zajęć praktycznych, a więc poszukałem trochę dalej i znalazłem technikum weterynaryjne, zadzwoniłem, ale o tym czy się nadam na to musi zdecydować lekarz medycyny pracy i już prawie na 99% jest pewne że nie będę mógł kształcić się w wymarzonej dziedzinie (jak było w przypadku wyboru szkoły średniej  :@ )

Pomyślałem, że jeśli mi się nie uda w szkole "zwierzęcej", że tak się wyrażę  :hehe: to pójdę na fotografię artystyczną i teraz pada kolejne pytanie, czy będę mógł?

Sprawa ma się tak, mam MPD, poruszam się o kuli na zewnątrz (w domu bez) tylko i wyłącznie na wygodę i bezpieczeństwo tak się już przyzwyczaiłem... wydaje mi, że nie jest to zbytnim utrudnieniem, ponieważ można stanąć zrobić ujęcie, czy kilka ujęć, następnie wziąć kulę i przemieścić się w inne miejsce jeśli zajdzie taka potrzeba.

Mam szansę zostać fotografem?


  • 0

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 27 maj 2014 - 08:39

Bardzo dobrze Cię rozumiem... Niestety, niepełnosprawni mają małe szanse, żeby uczyć się na niektórych kierunkach medycznych.

 

Jeśli jednak chodzi o fotografa, to znam takiego, ale na wózku.

Żeby być fotografem nie trzeba uczyć się na technika, ale możesz np. uczyć się grafiki komputerowej, która jest obecnie niezbędna przy obróbce fotografii. - Możesz też uczyć się jednego i drugiego - to byłoby wtedy najlepsze rozwiązanie, które da Ci większe możliwości wykorzystania swoich umiejętności.

 

Fotograf nie musi robić zdjęć w plenerze, ale np. w studio - i nie muszę to być tylko zwykłe fotki typu portret, paszportowe itp. - Myślę, że jako fotograf możesz mieć spore możliwości, ale konkurencja też jest ogromna.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 27 maj 2014 - 12:28

Jeśli chodzi o fotografie studyjną, to oczywiście, jak najbardziej możesz być fotografem, a nawet o fotografie w plenerze też można się pokusić. np. strett foto.  Dobrze by było jakbyś miał statyw i skuter ,  łatwiej by było Ci się przemieszczać. Tutaj podaje linka do portfolio amerykańskiego fotografa  poruszającego się na wózku , specjalizującego się w fotografii ślubnej między innymi.   http://500px.com/jaleelking 

 Choć Zdaje sobie sprawę że Polska to nie USA


Użytkownik tomaszek edytował ten post 27 maj 2014 - 12:31

  • 2
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#4 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 27 maj 2014 - 21:24

Kicia, chciałbym iść w stronę zwierzaków - właśnie tej weterynarii... w pobliskim mieście jest kierunek kosmetyka i hodowla zwierząt - jest to kierunek na podstawie technikum weterynaryjnego, ale traktowane jako studium jednoroczne i bez praktyk.

Tam gdzie bym chciał iść w Lesznie - dojeżdżałbym pociągiem ale 2x w miesiącu dałbym radę, bo przecież to niecodziennie  ;) ale o tym orzeknie lekarz przy złożeniu papierów do szkoły.

Co do fotografii, to mam pomysł i mam niszową klientelę na uwadze  :P a tanie zdjęcia do dokumentów oraz niedrogie sesje też niebyły by złym pomysłem.

 

tomaszek, statyw wiadomo - fotografowie bardzo często pracują ze statywami, co do skutera to niekoniecznie jest niezbędny.

Ciekawe czy tylko dałbym radę ogólnie z aparatem? Za link dziękuję na pewno zajrzę i poprzeglądam :)  


  • 0

#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 maj 2014 - 08:24

Krzysiekn95 - czytam to, co piszesz i przychodzą mi na myśl pytania... - Jakie masz doświadczenie, jako fotograf amator? - Czy wiesz co możesz robić po ukończeniu kierunku "kosmetyka i hodowla zwierząt"?

 

Z moich (i nie tylko moich) obserwacji wynika, że aby być fotografem nie wystarczy wiedzieć jak robić zdjęcia - trzeba mieć zwyczajnie talent, żeby wiedzieć jak zrobić fotkę, aby stała się fotografią, a nie tylko zwykłym zdjęciem - po prostu trzeba to czuć... - Wystarczy porównać wykonywane zdjęcia Zofii Nasierowskiej (wybitnej artystki) i jej dzieci, które owszem, umieją robić zdjęcia, ale brakuje w nich tego artyzmu...

Tutaj masz portfolio mojego znajomego, polskiego fotografa-amatora na wózku http://darekgajko.pl/author/dg/

 

Jeśli chodzi o kierunek weterynaryjny, to przede wszystkim musisz kochać zwierzęta i zdawać sobie sprawę, że będziesz musiał czasem wziąć na ręce psa, wielkości małego cielaka :D - to tak m.in....


Użytkownik Kicia edytował ten post 28 maj 2014 - 08:36

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 28 maj 2014 - 10:43

Po pierwsze, szukaj pomocy u innego lekarza medycyny pracy - może się uda. Z drugiej strony, weterynarz musi posiadać sporo siły fizycznej, gdyż często jedzie badać duże zwierzyny i niejednokrotnie w tym celu musi uklęknąć, usiąść na sianie w stodole, udźwignąć zwierzę więc tu widzę pewne przeszkody, jeśli masz mpd. Co do fotografii natomiast, nie widzę przeszkód. Powodzenia :)


Użytkownik Paulla edytował ten post 28 maj 2014 - 10:45

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2014 - 11:30

Krzysiekn95 - czytam to, co piszesz i przychodzą mi na myśl pytania... - Jakie masz doświadczenie, jako fotograf amator? - Czy wiesz co możesz robić po ukończeniu kierunku "kosmetyka i hodowla zwierząt"?

 

Ja bym jeszcze dodał pytanie: jakie zawody w ogóle są dostępne dla Ciebie?, bo skoro piszesz, że matematyka jest dla Ciebie nie do przejścia, tzn., że informatyka też odpada :( Podobnie może być kłopot z chemią (występuje na obu "Twoich" kierunkach) jak i biologią na weterynarii.
Krzysiek, na Twoim miejscu, najpierw skierowałbym kroki do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, żeby oni zbadali Twoje predyspozycje (i te fizyczne i te psychiczne tzw. talent) do różnych zawodów  i pomogli Ci w jego wyborze. Żebyś czuł, że dobrze wybierasz zawód, że będzie on sprawiał Ci przyjemność, a nie, że w przyszłości będziesz chodził do pracy za karę... A dopiero potem poszedł do medycyny pracy pod to technikum weterynaryjne.


  • 0

#8 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 28 maj 2014 - 12:06

Kicia, po kosmetyce i hodowli zwierząt domowych mogę znaleźć zatrudnienie w salonach pielęgnacji psów i kotów, lecznicach weterynaryjnych np. na stanowisku specjalisty ds dietetyki zwierząt. Ten kierunek, który znalazłem w Lesznie jest to prawie tylko, że kosmetyka jest tylko na podstawach weterynarii i bez praktyk, a to drugie jest to typowe technikum weterynaryjne z naukami praktycznymi. Co mogę robić po tym? Zwierzęta, a przede wszystkim psy są moją pasją, myślałem aby w przyszłości założyć hodowlę psów rasowych i żeby moje jakiekolwiek doświadczenie było poparte też wiedzą. Tylko nie wiadomo jak się to wszystko potoczy. Z tego co widzę że na kierunek jakikolwiek związany ze zwierzętami nie mam szans, ale to jeszcze się zobaczymy.

Jako fotograf nie mam dużej wiedzy i doświadczenia, ale właśnie po to chcę wybrać ten kierunek.  :)

Moimi "modelami" jest rodzina i zwierzęta, mam cyfrówkę, w której za dużo niemożna w niej majstrować, więc wiadomo jak to jest. :P

Z tego co widzę Darek, którego link podałaś też jako fotograf zaczynał stosunkowo niedawno :)

Oczywiście czegokolwiek bym nie wybrał i chciałbym związać z tym swoją przyszłość to nie za bardzo idzie w parze praca/własna firma itp. bo renta socjalna  :s

Paulla, czyli w fotografii nie widzisz przeszkód? :)


kuba, z matematyką rzeczywiście jakoś sobie radzę ale nie za bardzo, biologię lubię  :) we wszystkich etap mojej edukacji miałem orzeczenie z PPP, ale gdyby to coś dało to nie miał żadnych problemów w kolejnych szkołach.

Kurcze wszystko mi się zaczyna nie układać a nie chciałbym od września siedzieć w domu, tylko kształcić się dalej, realizować marzenia i być między ludźmi  :(


  • 0

#9 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 28 maj 2014 - 12:52

Paulla, czyli w fotografii nie widzisz przeszkód?
 

Tutaj zdecydowanie nie przy dzisiejszym rozwoju techniki.


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#10 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 28 maj 2014 - 21:44

No niestety będę musiał z wielkim bólem zrezygnować z weterynarii, :(  ponieważ:

 

1564p4z.jpg

 

Natomiast jeśli chodzi o umiejętności po ukończeniu i przedmiotów zawodowych w fotografii artystycznej, grafice komputerowej i technik informatyk to:

 

2ykfe5s.jpg


1gm4wj.jpg


55nek3.jpg


Użytkownik krzysiekn95 edytował ten post 28 maj 2014 - 21:44

  • 0

#11 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 maj 2014 - 22:09

Jeśli psy są Twoją pasją, to może zostaniesz behawiorystą?
Poczytaj o tym: http://www.studia.ne...ystyka-zwierzat

Jednak pomyśl najpierw, czy masz ku temu predyspozycje także fizyczne...

Użytkownik Kicia edytował ten post 28 maj 2014 - 22:36

  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#12 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 29 maj 2014 - 10:11

Kicia, fajny kierunek, no ale właśnie nie wiem jak to z predyspozycjami fizycznymi, poza tym to studia.

W sumie bardzo mi przykro, ale już się pogodziłem, że nie mogę tej weterynarii ze względu na wymagania, a co za tym idzie na mój stan fizyczny no cóż...

Chcę iść na fotografię artystyczną lub grafikę komputerową tylko nie wiem na co w pierwszej kolejności (bo chciałbym zrobić obydwa kierunki, no oczywiście nie w tym samym czasie  :P )

Myślę też om informatyce, ale nie wiem, chociaż znam niepełnoprawnych informatyków, chociaż tam jest matematyka  :(


  • 0

#13 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2014 - 10:23

Moim zdaniem, od początku weterynaria czy kosmetologia z hodowlą stoi pod wielkim znakiem zapytania...
Po pierwsze dlatego, że nie wiemy dokładnie, jak to jest z Twoją fizycznością - jakie masz ograniczenia ruchowe, spastykę, jak mocno to widać, itp. O ile nie jest to widoczne wszystko w porządku, jeśli nie - zaczynają się problemy - zwierzaki będą się Ciebie bały, bo odbiegasz od znanych im schematów. Spotkałem się z czymś takim u swoich psów - ponieważ nigdy nie widziały osoby z mpd, to w stosunku do niej zachowywały się dość agresywnie. Zwierzak jest zwierzak, do końca nie przewidzisz jego reakcji. O ile hodowane zwierzaki nauczysz swojej inności, to z innymi, obcymi przyjmowanymi np. we własnym studiu pielęgnacji - fryzjer i kosmetyczka - może być problem... Weź to pod uwagę.
Po drugie.
Urządzenie takiego salonu czy urządzenie hodowli psów z prawdziwego zdarzenia, to dość kosztowna sprawa i zyski nieprzewidywalne. Także trzeba dość często jeździć na wystawy i tam także trzeba być w miarę sprawnym na wybiegu podczas prezentacji psa.
W przypadku pracy z weterynarzem jako pomocnik, sam widzisz, że wymagania co do obowiązków, w konsekwencji do sprawności, są dość wysokie. Nie dziw się, bo może być taka sytuacja, że będziesz musiał uciekać przez podwórko goniony przez wściekłego z bólu byka. Szczerze mówiąc, jakoś nie widzę Ciebie w tej sytuacji...;)
Po trzecie - odnośnie pozostałych kierunków.
W zawodach artystycznych typu fotografia, grafika komputerowa, jest szalona konkurencja. Tu trzeba naprawdę "siedzieć" w temacie, mieć dobrego mentora, mieć też iskrę Bożą (inaczej mówiąc być kreatywnym) do ciekawego pokazywania tematu, poszukiwania swojego graficznego stylu, ciągłego rozwijania się... Nie chodzi o to, żeby zrobić 300 zdjęć i nie wybrać żadnego, by pokazać na publicznym forum, albo spędzać godziny w Photoshopie na retuszach, żeby uzyskać pożądany efekt. Na początku i owszem, ale docelowo, to ma być zrobione jedno, dwa zdjęcia, mówiące po prostu wszystko... Coś na zasadzie - znaleźć się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze, z odpowiednimi ludźmi lub materiałem na zdjęcia. Oczywiście wraz z rozwojem do tego dochodzi też kwestia sprzętu, własnego atelier czy oprogramowania - do tanich niestety nie należą takie zabawki.
Ponadto, praca w tzw. reklamie dość szybko wypala.
Po czwarte.
Podobnie jak w fotografii i grafice, tak i w informatyce istnieje spora konkurencja. Tu też są pasjonaci od lat siedzący w komputerach czy programowaniu... Mówisz, że masz problemy z matematyką... Tu oprócz poznania działania sprzętu komputerowego, działania sieci komputerowych, w programowaniu niestety, też trafia się matematyka i logika. Poza tym, podstawowa, szkolna wiedza może być niewystarczająca żebyś od razu załapał dobrą pracę. Mało tego, tu bez podnoszenia swoich umiejętności daleko nie zajdziesz. Z czasem będą konieczne certyfikaty specjalistyczne do administracji serwerami na Windows, Linux czy sieci teleinformatycznych... Nie dość, że jest to b. specyficzna wiedza, to jeszcze egzaminy są w języku angielskim.
Na temat projektowania stron poczytaj sobie wątek: http://www.ipon.pl/f...erze-facebooka/ jest to też działka sama w sobie łącząca fotografię, grafikę komputerową czy informatykę. Czy sobie poradzisz? Do sukcesu na pewno będziesz miał drogę przez mękę...
Żebyś nie mówił, że wybijam Ci pomysły z głowy, nie jest to moją intencją, ale przedstawiam Ci z boku opinię żebyś wiedział z czym będziesz miał do czynienia... Póki co, jesteś młodym człowiekiem, i ja bym na Twoim miejscu próbował zdać maturę i potem próbował iść jednak na studia typowo humanistyczne.


  • 3

#14 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 29 maj 2014 - 13:23

Kuba, bardzo trafne spostrzezenia ws weterynarii, fotografii i informatyki. Jest ogromna konkurencja.Tylko te studia typowo humanistyczne to strata czasu. Nie ma po nich pracy.  Najpewniejsze wyksztalcenie dla ludzi z niepelnosprawnoscia ruchowa to finanse i rachunkowosc. Wszedzie tam gdzie jest praca to potrzebna jest matematyka, na kierunkach ekonomicznych nie jest to matematyka wysokich lotow, ale zawsze. 

krzysiekn95, a technika dentystyczna? Robienie protez dentystycznych, taki praktyczny zawod, gdzie powinna byc praca....


Użytkownik Gloria edytował ten post 29 maj 2014 - 13:24

  • 0

#15 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 29 maj 2014 - 14:15

Kuba, bardzo trafne spostrzezenia ws weterynarii, fotografii i informatyki. Jest ogromna konkurencja.Tylko te studia typowo humanistyczne to strata czasu. Nie ma po nich pracy.  

Ciekawe spostrzeżenie. Ja jestem humanistą i mam masę pracy, ale na każdym kierunku jest jedna zasada. Musisz być perfekcyjny w tym, co robisz i mieć pomysły, by rozkręcić interes. A co do Autora wątku, to gdzie mu tam do rachunkowości jak matematyka jest w opłakanym stanie. Czytajcie posty :) Ja obstawiam tę fotografię o ile Autor jest naprawdę w tym dobry.


Użytkownik Paulla edytował ten post 29 maj 2014 - 14:18

  • -1
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#16 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 29 maj 2014 - 15:04

Ciekawe spostrzeżenie. Ja jestem humanistą i mam masę pracy, ale na każdym kierunku jest jedna zasada. Musisz być perfekcyjny w tym, co robisz i mieć pomysły, by rozkręcić interes. A co do Autora wątku, to gdzie mu tam do rachunkowości jak matematyka jest w opłakanym stanie. Czytajcie posty :)

 

Czytamy posty, dlatego zrobilismy tylko ogolna uwage o kierunkach ekonomicznych :P . Zreszta nie wiemy czy autor nie moglby tej matematyki podciagnac, zamiast wypalac sie tam gdzie szanse na prace sa mniejsze. Jesli chodzi o studia humanistyczne, to popatrz szerzej, bo uwazam, ze akurat mialas szczescie, no i jestes perfekcyjna, a nie kazdy niestety moze. Wez rowniez pod uwage miejsce zamieszkania, region kraju, popyt. Jedyne studia humanistyczne, ktore daja byt to Prawo, ale nie wiem czy akurat po MPD jest to dobry pomysl, nie mam MPD wiec nie mam pojecia. Jest idealnie jesli mozemy utrzymywac sie z tego co nas pasjonuje, ale w okreslonych realiach lepiej byc praktycznym, a pasje potraktowac jako hobby.


  • 0

#17 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 29 maj 2014 - 15:48

Autor wątku chce konkretów czy może być fotografem a mam odczucie, że zamiast mu pomóc, zniechęcasz go. To, co się ma w życiu to w 99% kwestia ciężkiej,wytrwałej pracy, a nie szczęścia. Jeśli chodzi o miejscowość, w której mieszkam - Gniezno szału nie robi. Hmmm co do pasji, no cóż praca bez pasji grozi o wiele szybszym wypaleniem zawodowym.


Użytkownik Paulla edytował ten post 29 maj 2014 - 15:50

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#18 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 29 maj 2014 - 17:20

Autor wątku chce konkretów czy może być fotografem a mam odczucie, że zamiast mu pomóc, zniechęcasz go.

Wlasnie dlatego go zniechecam, ze zgadzam sie z Kuba, sa to konkrety, a autor sobie wybierze sposrod wszystkich sugestii w watku.

Mozna polubic to co sie robi, jesli zapewnia nam to godziwy byt, lepsza jest praca bez pasji niz zycie bez pracy. Pasje sobie mozna realizowac na boku jak sie ma na pierwszym miejscu za co zyc. Autor watku ma ograniczenia takie czy inne i musi budowac przyszlosc osadzajac sie w szeroko pojetych realiach.


  • 0

#19 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 29 maj 2014 - 18:15

Po pierwsze, nie mamy dokładnej wiedzy na temat ograniczeń Autora, a Ty się ich uporczywie trzymasz. Podam Tobie przykład z życia. Ja jeżdżę na wózku, ale pomysłowości w wykonywaniu zadań, które są niby dla niepełnosprawnych niedostępne może mi pozazdrościć niejedna sprawna osoba, a Autor wątku sam przyznał, iż jego ograniczenia są małe, nie zaznaczył, że głoduje, bo nie ma co do garnka włożyć, a deliberujesz o tym w ten sposób jak gdyby bohater miał pięcioro dzieci i żonę na utrzymaniu. Jest młody niech na chwilę obecną popróbuje różnych możliwości, potem będzie już na ten fakt zbyt późno. Dom, kariera, itp.Co do polubienia tego, co się robi - ponad połowa osób z takim podejściem rezygnuje z powierzanych im zadań, jeśli robią to tylko dla gratyfikacji finansowych.

P.S. Czym się zajmujesz, jeśli wolno zapytać? I nie podkreślaj mi słówek na czarno, bo to niewiele daje, jeszcze widzę, a to, iż nie zgadzam się z częścią Twoich poglądów nie ulegnie zmianie :)


Użytkownik Paulla edytował ten post 29 maj 2014 - 18:25

  • -1
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#20 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 maj 2014 - 21:31

Dziewczyny - obie macie odmienne zdanie, ale obie macie sporo racji. - Jednak to Krzysiek zdecyduje co wybierze i czy wystarczy mu na to siły i ochoty. - Taka dyskusja, jak Wasza i próby przekonania o swojej racji, są jak dzielenie skóry na niedźwiedziu.

 

Dajcie Krzyśkowi wypowiedzieć się i podjąć decyzję zgodną z jego przekonaniami.


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepełnosprawny, fotograf, MPD, dalsze kształcenie, zawód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych