Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Zdjęcie

Jaki Linux

system operacyjny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr M

Piotr M

Sufler

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 18 maj 2014 - 14:23

Witam

Otóż mam problem.Poszukuje linuxa. Pracuje na  bardzo starym  komputerze  Toshiba satelite Pro sp 2100

Obecnie dysk ma jakieś 29-30 MB pojemnosci problemem jest  to że laptop nie  czyta mi zewnetrznego DVD wiec ograniczona jest  pojemność nosnika do 700MB ( nagrywarka CD) nie wiem   czy zbotuje z pendriva. Próbowałem zainstalować minta 12 bez kodeków ale jest za stary  i mi sie wykrzaczył\ przy  aktualizacji. Jeszcze jedno niezbedny  jest  mi  libre offic zaraz po zainstalowaniu Proszę o pomoc  aha srodowisko graficzne ma mniejsze znaczenie. Aha mint nie wspólpracował mi z routerem  router mam delinka.

Pozdrawiam

Użytkownik Piotr M edytował ten post 18 maj 2014 - 14:25

• 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura

#2 marder

marder

evil admin

• Administrator
  • 2600 postów

Napisano 18 maj 2014 - 14:34

Środowisko graficzne ma ogromne znaczenie. Skoro laptop jest słaby, to KDE po prostu Ci go zawiesi... Potrzebujesz lekkiego środowiska graficznego które nie obciąży mocno sprzętu, najlepiej nada się LXDE.

Jeżeli chodzi o jakąś lekkę dystrybucję, tutaj na pewno coś wybierzesz: http://newbie.linux....rticle&show=657

Ja polecam Damn Small Linux, lub Puppy Linux.

• 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

#3 moro

moro

Milczek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 11 październik 2017 - 17:44

Odkurzę ten temat. Jaką dystrybucję i środowisko graficzne mi polecicie? Komputer nie jest jakiś leciwy. Po prostu nie chcę przechodzić na win10.
Jeszcze, jaki soft możecie polecić?
  • 0

#4 kuba

kuba

Narrator

• Super Moderator
  • 1441 postów

Napisano 11 październik 2017 - 20:10

Aktualnie używam Ubuntu Mate w wersji 16.04 (środowisko graficzne Gnome 2).

O oprogramowaniu pisaliśmy w tym wątku https://www.ipon.pl/...nia-pod-ubuntu/  Wiele spośród tam wymienionych programów jest instalowanych na dzień dobry wraz z systemem.

• 0
Każden człowiek powinien korzystać ze swojego życia na tym świecie i zrobić dobrą rzecz czy postępek, bo na tamtym świecie już się mu nie uda - K. Malewicz

„Są rzeczy na niebie i ziemi, o których się nie śniło filozofom...” i od lat uparcie twierdzę, że większość z tych rzeczy znajduje się w Polsce - P. Bałtroczyk :)

Lepiej siedzieć pod lipą i pisać, niż pisać lipę i siedzieć ;)

#5 marder

marder

evil admin

• Administrator
  • 2600 postów

Napisano 17 październik 2017 - 20:49

Kiedyś poleciłbym Ci Ubuntu, obecnie wg. mnie najlepszą dystrybucją dla początkującego jest Linux Mint (jakoś nie mogę się przekonać do dystrybucji opartych na paczkach rpm).

Jeżeli chodzi o środowisko graficzne, moim ulubionym jest XFCE. GNOME i KDE są zasobożerne i przekombinowane, e17 i LXDE trochę zbyt ubogie. Cinnamona i Mate jakoś nie polubiłem.

Co do softu, jest go sporo. Zależy czego potrzebujesz?

• 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych