Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niepełno-i-sprawni Razem w pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_Aggunia_1983_*

Gość_Aggunia_1983_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2014 - 12:56

Skoro wszyscy jesteśmy zainteresowani pracą w owej spóldzielni i nie chcemy zostać oszukani w taki czy inny sposób to może wspólnymi siłami dowiemy się o co chodzi ?Macie jakieś pomysły jak sprawdzić wiarygodność tej firmy ,która jeszcze nie rozpoczęła swej dzialalności ? Ja dzwoniłam do kilku PUP-ów gdzie swego czasu widniały ogłoszenia o pracę tej firmy ale oni nic nie wiedzą na ten temat .

I oczywiste jest ,że trzeba mieć skierowanie  od pracodawcy aby dostać druk od lekarza medycyny pracy stwierdzający zdolność do pracy na danym stanowisku -wie to każdy ,kto choć raz w życiu pracował na normalnej umowie o pracę . Pomijam już fakt ,że za badania powinien zapłacić  przyszły pracodawca ...


  • 0

#42 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 30 październik 2014 - 13:28

Mnie akurat póki co praca tam nie interesuje, ale tak na gorąco przychodzi mi na myśl, by od strony prawnej (proces rekrutacji) zbadała to PIP, może to przedłużyć proces zatrudnienia, ale jak ma się wpaść w jakąś minę to czas nie ma znaczenia, bo wyplątanie się potem z pewnych problemów może trwać dużo dłużej i może być bardzo kosztowne.

Albo wysłać do centrali PIP albo do warszawskiego, bo w sumie oni chyba są na terenie Warszawy - siedziba biura.

Można podłączyć link do tej dyskusji, korespondencja może być jak najbardziej wysłana drogą mejlową, choć jak ja kiedyś zadawałem pytanie tą drogą, to jeszcze dostałem wiadomość by podać adres domowy, gdyż oni udzielają odpowiedzi drogą pocztową.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#43 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 30 październik 2014 - 16:40

Mnie akurat póki co praca tam nie interesuje, ale tak na gorąco przychodzi mi na myśl, by od strony prawnej (proces rekrutacji) zbadała to PIP, może to przedłużyć proces zatrudnienia, ale jak ma się wpaść w jakąś minę to czas nie ma znaczenia, bo wyplątanie się potem z pewnych problemów może trwać dużo dłużej i może być bardzo kosztowne.

Albo wysłać do centrali PIP albo do warszawskiego, bo w sumie oni chyba są na terenie Warszawy - siedziba biura.

Można podłączyć link do tej dyskusji, korespondencja może być jak najbardziej wysłana drogą mejlową, choć jak ja kiedyś zadawałem pytanie tą drogą, to jeszcze dostałem wiadomość by podać adres domowy, gdyż oni udzielają odpowiedzi drogą pocztową.

Masz rację trzeba ich zgłosić do PIP


Czy ktoś dostał skierowanie na badanie bez pieczątki zakładu?


  • 0

#44 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 30 październik 2014 - 16:57

No jak można komuś dać skierowanie na badanie bez pieczątki zakładu ? to oni takie dają ? moim zdaniem to sprawa dla inspekcji pracy jak nie prokuratora.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#45 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 30 październik 2014 - 17:02

Upomniałem się o skierowanie na badania to mi podesłali drogą elektroniczną wzór skierowania


  • 0

#46 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 30 październik 2014 - 17:42

Upomniałem się o skierowanie na badania to mi podesłali drogą elektroniczną wzór skierowania

Dla mnie to jest meganiepoważne, oni pewnie nawet porządnej kadrowej nie mają, jeśli w ogóle taką mają - może w procesie rekrutacji bierze udział zupełnie przypadkowa osoba, która dopiero się w to wdraża.

 

Jeżeli już na etapie rekrutacji są tak wielkie niewiadome, tak niepoważne traktowanie przyszłego pracownika, tak nieprofesjonalne traktowanie spraw formalnych, tak fatalny kontakt z firmą - to sami się zastanówcie, czy warto z nimi się wiązać. Zapewne wyciągnięcie od nich jakiegokolwiek dokumentu dla celów jakichś tam, bodaj dla ZUS, gdy zechcę sobie przeliczyć rentę, będzie graniczyło z cudem.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#47 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 30 październik 2014 - 17:53

Może się komus przydać:

 

Kto płaci za badania lekarskie do pracy?

Wszystkie badania lekarskie do pracy – zarówno wstępne jak i okresowe, przeprowadzane są zawsze na koszt pracodawcy. To, że pracodawca płaci za badania lekarskie do pracy, określa Kodeks Pracy w art 229 par 6. Pracodawca nie może wymagać od pracownika poniesienia kosztów badań lekarskich – jest to niezgodne z Kodeksem Pracy.
Badania lekarskie wstępne do pracy

Wstępne badania lekarskie do pracy musi wykonać każda osoba rozpoczynająca pracę w oparciu o umowę o pracę. Osoba rozpoczynająca pracę otrzymuje od pracodawcy skierowanie na badania lekarskie, w których określone jest stanowisko pracy oraz związane z nim zagrożenia. Na podstawie tych danych lekarz medycyny pracy (na mocy ustawy) określa zestaw koniecznych do wykonania badań. Badania wstępne do pracy przeprowadzone muszą być przed przyjęciem pracownika do pracy, zatem wykonywane są poza czasem pracy.

Po przeprowadzeniu badań, lekarz medycyny pracy wydaje pracownikowi orzeczenie o zdolności (lub niezdolności) do pracy, które musi być przechowywane przez pracodawcę. Na orzeczeniu, lekarz medycyny pracy wskazuje termin, w jakim powinny zostać wykonane kolejne badania okresowe.

Badania wstępne wykonuje się każdorazowo przy zmianie pracodawcy, co oznacza, że nawet jeśli otrzymaliśmy orzeczenie o zdolności do pracy na danym stanowisku, a następnie zmieniamy pracodawcę, to konieczne jest wykonanie kolejnych badań, nawet jeśli stanowisko pozostaje takie samo. Wyjątkiem jest sytuacja podjęcia pracy u tego samego pracodawcy na tym samym stanowisku, o ile od wygaśnięcia poprzedniej umowy o pracy nie upłynęło więcej niż 30 dni.

Badania lekarskie wstępne do pracy wykonuje się albo w ośrodku wskazanym przez pracodawcę (który ma nawiązaną umowę z zakładem medycyny pracy) – wtedy pracownik nie ponosi żadnych kosztów badań. Jeśli pracodawca nie ma umowy z określonym ośrodkiem medycznym, pracownik może wykonać badania wstępne w dowolnym ośrodku medycznym z uprawnieniami medycyny pracy, płaci za nie, a następnie na podstawie rachunku, pracodawca zobowiązany jest do zwrotu kosztów przeprowadzonych badań.

http://kariera.infop...rskie-do-pracy/


Dla mnie to jest meganiepoważne, oni pewnie nawet porządnej kadrowej nie mają, jeśli w ogóle taką mają - może w procesie rekrutacji bierze udział zupełnie przypadkowa osoba, która dopiero się w to wdraża.

 

Jeżeli już na etapie rekrutacji są tak wielkie niewiadome, tak niepoważne traktowanie przyszłego pracownika, tak nieprofesjonalne traktowanie spraw formalnych, tak fatalny kontakt z firmą - to sami się zastanówcie, czy warto z nimi się wiązać. Zapewne wyciągnięcie od nich jakiegokolwiek dokumentu dla celów jakichś tam, bodaj dla ZUS, gdy zechcę sobie przeliczyć rentę, będzie graniczyło z cudem.

Masz racje ta firma jakas podejrzana


  • 0

#48 ryszardt

ryszardt

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 październik 2014 - 18:07

Zalecamy ostrożność, gdyż jak widać, jest sporo pytań odnośnie tej spółdzielni, lecz niewiele odpowiedzi.

Tym bardziej, że na oficjalnej stronie, nie znajdziemy telefonu, adresu e-mail, i REGON-u...

 

Za info na http://www.przyjaciele-razem.pl/  - KRS 0000510937...

 

http://www.krs-onlin...rs-1295848.html


Użytkownik ryszardt edytował ten post 31 październik 2014 - 18:32

  • 0

#49 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 13:57

I co tym chcesz udowodnić? Pisząc to ostrzeżenie, na w/w stronie nie było nawet adresu e-mail, telefonu nie ma do dziś...

Sam wpis do KRS jeszcze nie świadczy o rzetelności firmy, a brak kontaktu tym bardziej.

Nie twierdzę że akurat ta firma ma nieczyste intencje, ale mieliśmy tu już wielokrotnie próby wyłudzenia danych osobowych, dlatego zalecamy ostrożność, i nie podawanie danych poza tymi, co się podaje w CV.


  • 0

Jacek "Verselle"


#50 ryszardt

ryszardt

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 12:10

I co tym chcesz udowodnić? Pisząc to ostrzeżenie, na w/w stronie nie było nawet adresu e-mail, telefonu nie ma do dziś...

Sam wpis do KRS jeszcze nie świadczy o rzetelności firmy, a brak kontaktu tym bardziej.

Nie twierdzę że akurat ta firma ma nieczyste intencje, ale mieliśmy tu już wielokrotnie próby wyłudzenia danych osobowych, dlatego zalecamy ostrożność, i nie podawanie danych poza tymi, co się podaje w CV.

Nic nie chcę udowadniać.Po prostu podałem informację (bez żadnych podtekstów).


  • 0

#51 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 02 listopad 2014 - 15:56

Nic nie chcę udowadniać.Po prostu podałem informację (bez żadnych podtekstów).

Sklep miał ruszyć 1 listopada i do tej pory nie ruszył


  • 0

#52 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2014 - 16:34

o ten sklep chyba sie rozchodzi :) http://razem.net/


  • 0

#53 tipp

tipp

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 13:11

Hmm...

Tak, jak ktoś tu wspomniał, ostrożność zawszę zalecana

http://biznes.onet.p...12,2,news-detal


  • 0

#54 zeus37

zeus37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 23:51

Czy podpisał z nimi już ktoś umowę?


  • 0

#55 tipp

tipp

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 08 listopad 2014 - 07:48

Umowa o pracę powinna byc zawarta w formie pisemnej, a więc z podpisami w oryginale. Pracodawca powinien przy podpisywaniu takiej umowy spełnić wszystkie ciążące na nim obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy.

Gdy umowa nie jest podpisana w oryginale, w przypadku pewnych "niejasności" należałoby dochodzić swoich praw, z obu stron.

Kiedy ktoś osiąga dochód, powinien to zgłosić w instytucjach, należnych w danych przypadkach, a więc tutaj, przykładowo bezrobotni -bo i do nich jest kierowana oferta, powinni się wyrejestrować z ewidencji bezrobotnych. To odnośnie do sprzedaży bez umowy o pracę, z ewentualną zapłatą w następnym miesiącu, po podpisaniu umowy. Również inne instytucje,w zależności od sytuacji danej osoby powinny być poinformowane o osiągniętym dochodzie.


  • 0

#56 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 08 listopad 2014 - 08:43

Czy podpisał z nimi już ktoś umowę?

 

Mi na razie nie przysłali umowy. Otwarcie sklepu przełożyli na 12 listopada


  • 0

#57 Karpow55

Karpow55

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 08 listopad 2014 - 17:38

Witam.debatujemy tu w temacie "Spódzielna pracy Razem możemy więcej",ale jeden wątek wszystkim umknął.Mianowicie,chodzi o  Umowę o pracę.Przeczytałem wzór tej umowy na ich serwerze i jedna rzecz mnie niepokoi.Nie ma tam słowa o stałej pensji.We wszystkich wcześniejszych ogłoszeniach rekrutacyjnych jest wyraźny zapis "stała pensja",a teraz  jest tylko owo 90% ze sprzedaży towarów.Zastanawiam się co będzie jeżeli na przykład,ktoś sprzeda jakąś tam ilość towaru i marża z togo tytułu wyniesie powiedzmy 100 zł miesięcznie i
 rzeczywiście zarobi 100 zł.To cały wysiłek miesięczny z tytułu poszukiwania klientów po przez facebooka,czy inne portale społecznościowe,oraz przez telefon czy skypea.będzie zmarnowany.Napiszcie co o tym sądzicie.Pozdrawiam


Użytkownik Karpow55 edytował ten post 08 listopad 2014 - 17:50

  • 2

#58 Gość_Aggunia_1983_*

Gość_Aggunia_1983_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2014 - 10:46

Witam.debatujemy tu w temacie "Spódzielna pracy Razem możemy więcej",ale jeden wątek wszystkim umknął.Mianowicie,chodzi o  Umowę o pracę.Przeczytałem wzór tej umowy na ich serwerze i jedna rzecz mnie niepokoi.Nie ma tam słowa o stałej pensji.We wszystkich wcześniejszych ogłoszeniach rekrutacyjnych jest wyraźny zapis "stała pensja",a teraz  jest tylko owo 90% ze sprzedaży towarów.Zastanawiam się co będzie jeżeli na przykład,ktoś sprzeda jakąś tam ilość towaru i marża z togo tytułu wyniesie powiedzmy 100 zł miesięcznie i
 rzeczywiście zarobi 100 zł.To cały wysiłek miesięczny z tytułu poszukiwania klientów po przez facebooka,czy inne portale społecznościowe,oraz przez telefon czy skypea.będzie zmarnowany.Napiszcie co o tym sądzicie.Pozdrawiam

Z tego co jest napisane na ich stronie to faktycznie 90% ze sprzdaży danego towaru idzie na konto pracownika ,a jeśli dodatkowo wyrobi miesęczny plan sprzedażowy to oprócz owej marży otrzyma także stałą pensję przewidzianą w umowie , czyli 1680 zł brutto .Ciekawi mnie natomiast jedna rzecz; czy w miesiącach, w których pracownik nie ,,wyrobi'' planu sprzedażowego tylko samą marżę i tym samym nie otrzyma pensji 1680 zł to co w takiej sytuacji ze wszystkimi składkami ,czy będą odprowadzane mimo ,że pracownik nie wyrobił planu ? Na początku takiej działalności ciężko przewidzieć jaką osiągniemy sprzedaż ...

I co ze sprzedanymi produktami,które klient może zareklamować i żądać zwrotu pieniędzy w przypadku gdy towar nie spełnia oczekiwań - czy cały proces zwrotu pieniędzy do klienta będzie przebiegał prawidłowo czy my jako pracownicy będziemy ponosić odpowiedzialność ? W końcu to pracownik sprzedaje pod swoim nazwiskiem różne towary i w razie czego to do nas klient będzie kierował wszelkie skargi itp...szczególnie chodzi tu o toway inne niż zywność, typu elektronika,drobne agd ,które kosztują kilkaset złotych ...

Pomijam fakt,że umowa o pracę powinna być zawarta pisemnie między pracownikiem a pracodawcą , podawanie swoich daych wrażliwych mailowo lub listownie nie powinno mieć miejsca z wiadomych powodów..

Jeśli ktoś dostanie od nich umowę to proszę dać znać na forum,jestem ciekawa co wyniknie z tego wszystkiego ...


  • 0

#59 Karpow55

Karpow55

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 11:30

Z tego co jest napisane na ich stronie to faktycznie 90% ze sprzdaży danego towaru idzie na konto pracownika ,a jeśli dodatkowo wyrobi miesęczny plan sprzedażowy to oprócz owej marży otrzyma także stałą pensję przewidzianą w umowie , czyli 1680 zł brutto .Ciekawi mnie natomiast jedna rzecz; czy w miesiącach, w których pracownik nie ,,wyrobi'' planu sprzedażowego tylko samą marżę i tym samym nie otrzyma pensji 1680 zł to co w takiej sytuacji ze wszystkimi składkami ,czy będą odprowadzane mimo ,że pracownik nie wyrobił planu ? Na początku takiej działalności ciężko przewidzieć jaką osiągniemy sprzedaż ...

I co ze sprzedanymi produktami,które klient może zareklamować i żądać zwrotu pieniędzy w przypadku gdy towar nie spełnia oczekiwań - czy cały proces zwrotu pieniędzy do klienta będzie przebiegał prawidłowo czy my jako pracownicy będziemy ponosić odpowiedzialność ? W końcu to pracownik sprzedaje pod swoim nazwiskiem różne towary i w razie czego to do nas klient będzie kierował wszelkie skargi itp...szczególnie chodzi tu o toway inne niż zywność, typu elektronika,drobne agd ,które kosztują kilkaset złotych ...

Pomijam fakt,że umowa o pracę powinna być zawarta pisemnie między pracownikiem a pracodawcą , podawanie swoich daych wrażliwych mailowo lub listownie nie powinno mieć miejsca z wiadomych powodów..

Jeśli ktoś dostanie od nich umowę to proszę dać znać na forum,jestem ciekawa co wyniknie z tego wszystkiego ...

Witam .Wszystko ładnie,pięknie,ale ja w dalszym ciągu nie widzę we" wzorze umowy o pracę " wzmianki o stałej pensji.Pozdrawiam


Użytkownik Karpow55 edytował ten post 09 listopad 2014 - 11:31

  • 0

#60 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2014 - 17:22

Z tego co jest napisane na ich stronie to faktycznie 90% ze sprzdaży danego towaru idzie na konto pracownika ,a jeśli dodatkowo wyrobi miesęczny plan sprzedażowy to oprócz owej marży otrzyma także stałą pensję przewidzianą w umowie , czyli 1680 zł brutto .Ciekawi mnie natomiast jedna rzecz; czy w miesiącach, w których pracownik nie ,,wyrobi'' planu sprzedażowego tylko samą marżę i tym samym nie otrzyma pensji 1680 zł to co w takiej sytuacji ze wszystkimi składkami ,czy będą odprowadzane mimo ,że pracownik nie wyrobił planu ? Na początku takiej działalności ciężko przewidzieć jaką osiągniemy sprzedaż ...

I co ze sprzedanymi produktami,które klient może zareklamować i żądać zwrotu pieniędzy w przypadku gdy towar nie spełnia oczekiwań - czy cały proces zwrotu pieniędzy do klienta będzie przebiegał prawidłowo czy my jako pracownicy będziemy ponosić odpowiedzialność ? W końcu to pracownik sprzedaje pod swoim nazwiskiem różne towary i w razie czego to do nas klient będzie kierował wszelkie skargi itp...szczególnie chodzi tu o toway inne niż zywność, typu elektronika,drobne agd ,które kosztują kilkaset złotych ...

Pomijam fakt,że umowa o pracę powinna być zawarta pisemnie między pracownikiem a pracodawcą , podawanie swoich daych wrażliwych mailowo lub listownie nie powinno mieć miejsca z wiadomych powodów..

Jeśli ktoś dostanie od nich umowę to proszę dać znać na forum,jestem ciekawa co wyniknie z tego wszystkiego ...

Ja dostałem od nich dokumenty do umowy ale jeszcze ich nie wypełniłem bo sie waham.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych