Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niepełno-i-sprawni Razem w pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#21 projekt2014

projekt2014

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 16:27

Przecież to ściema :)

50 zł miesięcznej składki, a w dodatku zarząd może "zmniejszyć odpowiednio wynagrodzenie członków bez wypowiedzenia spółdzielczej umowy o pracę" (paragraf 36)

polecam zainteresowanym zapoznanie się ze statutem tej piramidy

 

MILCZEK - lepiej milcz, bo twoje wypowiedzi są poniżej poziomu dna

@ do towarzysza "MILCZEK"
 
Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to lepiej się nie odzywaj, bo wychodzi twoja niekompetencja.
W statucie jest, że jest wpisowe 50 złotych jak ktoś chce zostać członkiem spółdzielni, ale oni nikogo nie zmuszają do tego.
Najgorsi są tacy jak ty niedouczeni malkontenci.


  • -5

#22 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 20:42

Zalecamy ostrożność, gdyż jak widać, jest sporo pytań odnośnie tej spółdzielni, lecz niewiele odpowiedzi.

Tym bardziej, że na oficjalnej stronie, nie znajdziemy telefonu, adresu e-mail, i REGON-u...


  • 3

Jacek "Verselle"


#23 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 20:53

Ojj ktoś chyba powinien sobie nerwosol zaaplikować.


  • 0

#24 zeus37

zeus37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 04:30

Witam.

 

Znalazłem ich stronę www.przyjaciele-razem.pl , czyli jak tam piszą do HANDLOWO-USŁUGOWEJ SPÓŁDZIELNII PRACY "Razem możemy więcej"

 

Podobno mają zatrudniać osoby niepełnosprawne, ruszają podobno od  10 pażdziernika.

Niechciał bym jednak jednak wpaść na minę , a więc moje pytanie czy może ktoś z szanownych ipnowiczów wie coś więcej o nich ?

 

Jest tam też wzór umowy , którą  trzeba bedzie podpisać - mógł by ją ktoś obeznany w przepisach przeanalizować - szczególnie martwi mnie jej punkt paragrafu 10

 

pozdrawiam

Zeus

 

P.S. Wątki zostały połączone. Moderator.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 19 wrzesień 2014 - 10:54
dopisek.

  • 0

#25 zeus37

zeus37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 20 wrzesień 2014 - 21:00

To fakt w   ankiecie do wypełnienia jest do wpisania także  numer dowodu osobistego jak i pesel - zastanawiam się w jakim celu im to potrzebne na tym etapie rekrutacji...?

 

A czy ktoś z was  też tam aplikuje aktualnie do pracy ?

 

pozdrawiam

 

Zeus


Użytkownik zeus37 edytował ten post 22 wrzesień 2014 - 17:55

  • 0

#26 Gość_Aggunia_1983_*

Gość_Aggunia_1983_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:00

Czy komukolwiek udało się dodzwonić do przedstawicieli tej firmy i uzyskać konkretne informacje na temat pracy jako e-handlowiec ???

Czy ktoś wysłał tam swoje dane osobowe ( nr pesel,dowodu osobistego) i dostał jakąś informację o szkoleniu lub umowie ??


To fakt w   ankiecie do wypełnienia jest do wpisania także  numer dowodu osobistego jak i pesel - zastanawiam się w jakim celu im to potrzebne na tym etapie rekrutacji...?

 

A czy ktoś z was  też tam aplikuje aktualnie do pracy ?

 

pozdrawiam

 

Zeus

Dokładnie , ja zadałam im to samo pytanie jakieś dwa tygodnie temu i nadal nie dostałam odpowiedzi ... Każdy normalny człowiek wie,że nie podaje się swoich danych osobowych obcym osobom w internecie bo grozi to wyłudzeniem pożyczek w instytucjach parabankowych , codziennie słyszy się tyle  w telewizji i prasie na temat wyłudzenia danych osobowych ...


Zalecamy ostrożność, gdyż jak widać, jest sporo pytań odnośnie tej spółdzielni, lecz niewiele odpowiedzi.

Tym bardziej, że na oficjalnej stronie, nie znajdziemy telefonu, adresu e-mail, i REGON-u...

Ja zdobyłam numery do tej firmy ale nie mogę się dodzwonić ,więc może Wam się uda ;692-474-558 p. Natalia zwolińska -taki nr znalazłam w PUP pod ofertą pracy .


 


  • 0

#27 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 30 wrzesień 2014 - 15:45

Dostał ktoś może już umowę z tej społdzielnii?


  • 0

#28 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2014 - 10:17

jeszcze nie ale rozsyłają meila

 

"

Witam,
 
Wczoraj rozmawiałam z prezesem Kopczyńskim i poinformował mnie, że próbna strona sklepu powinna ruszyć już w poniedziałek albo wtorek  - przez cały weekend mają trwać testy strony, gdyż wczoraj wykryto na niej klika nieścisłości, a nie chcielibyśmy, żeby nasi pracownicy musieli się użerać z problemami technicznymi.
 
Prezes Kopczyński również poinformował mnie, że w weekend będą już szykowane umowy, które od przyszłego tygodnia zaczniemy rozsyłać drogą mailową. Także mam nadzieję, że już zaraz wszystko ruszy z kopyta, pracownicy zapoznają się ze sklepem i będą mieli w ręku podpisane umowy, co jest przecież najważniejsze. 
Bardzo dziękujemy za cierpliwość, przepraszamy za wszelkie opóźnienia i mamy wielką nadzieję, że już wkrótce rozpoczniemy owocną współpracę. 
pozdrawiam,
Natalia Zwolińska "

  • 0

#29 zeus37

zeus37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 20 październik 2014 - 20:15

Ale jak to umowy mailem, a gdzie inne dokumenty  do wypełnienia np; do ZUS,skierowanie na pracownicze  badania lekarskie, druk do wypełnienia numeru konta do przelewu wynagrodzenia itp. 

Jakie wogóle  będa warunki tej umowy o prace?

 

A czy w ogóle umowę o pracę można podpisywac droga mailową i zapewne odsyłać droga mailową?.


Użytkownik zeus37 edytował ten post 20 październik 2014 - 20:17

  • 0

#30 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 21 październik 2014 - 08:42

Też się zastanawiam jak można podpisać umowę przez Internet


  • 0

#31 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 23 październik 2014 - 17:51

Czy ktoś został przyjęty do pracy po teście?


  • 0

#32 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2014 - 11:03

maja poinformować co dalej wiec czekac na dalsze wskazówki


  • 0

#33 Gość_Aggunia_1983_*

Gość_Aggunia_1983_*
  • Gość

Napisano 28 październik 2014 - 10:56

Czy ktokolwiek z Was próbował dodzwonić się do tej firmy i z jakim skutkiem?


  • 0

#34 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 29 październik 2014 - 19:22

Czy badanie lekarskie można zrobić bez skierowania zakładu pracy?


  • 0

#35 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 30 październik 2014 - 07:48

Czy badanie lekarskie można zrobić bez skierowania zakładu pracy?

Nie sądzę - firma zatrudniająca daje skierowanie, na którym jest wskazane, na jakim stanowisku będziesz pracował, czy występują ewentualnie jakieś warunki szkodliwe, no i chyba musi być NIP firmy, która zresztą jest zobowiązana do pokrycia kosztów badania, a więc i musisz wziąć fakturę za badanie wystawione na dane firmy zatrudniającej.

To skierowanie lekarz zostawia u siebie, a w zamian wypisuje zezwolenie do pracy na specjalnym druku.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#36 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 30 październik 2014 - 08:24

A w tej spółdzielni chcą badań bez skierowania


  • 0

#37 Gość_Aggunia_1983_*

Gość_Aggunia_1983_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2014 - 09:28

Badania badaniami -można na pewno dostarczyć póżniej zaświadczenie .Najbardziej martwi mnie fakt ,że najpierw należy MAILOWO!!! podać wszystkie swoje dane osobowe ( nr konta ,pesel, nr dowodu,itp. , kserokopie dokumentów z poprzednich zakładów pracy,świadectw itp.) a nie np poprzez kuriera  lub osobiście do siedziby firmy ... Czy ta firma może zagwarantować poufność naszych danych osobowych , kto będzie miał do nich wgląd itp? Czy można powierzyć swoje dane wrażliwe osobom ,których nigdy nie widzieliśmy na oczy i nie mamy możliwości przyjechać do siedziby firmy aby porozmawiać twarzą w twarz z prezesem ??? W dzisiejszych czasach aby otworzyć na kogoś konto w banku i zaciągnąć pozyczkę na kilkanaście tyś. wystarczą dane z dowodu ,nawet nie potrzeba podpisu ani kopii dokumentów ,wierzcie mi bo przerabiałam ten temat i jestem bardzo wyczulona na podawanie swoich danych w internecie... Czy ktoś z Was podpisywał kiedyś umowę mailowo?? Dlaczego na stronie firmy nie ma żadnych nr telefonów kontaktowych ? Kto w razie niedostarczenia towaru do klienta będzie za to odpowiadał - my ,którzy swoim nazwiskiem będziemy promować sklep i artykuły na wszelkich stronach internetowych czy konkretna osoba w firmie ,której nie widzielismy nawet na oczy i nie mamy pewności czy istnieje ? Czy nie sądzicie,że za duzo jest niewiadomych już na samym poczatku?


  • 0

#38 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 30 październik 2014 - 09:45

Bardzo dużo jest tych niewiadomych.


  • 0

#39 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 30 październik 2014 - 11:15

A w tej spółdzielni chcą badań bez skierowania

Czyli rozumiem, że "bulę" z własnej kieszeni - no może i to jest dopuszczalne w sytuacjach pracodawców w formie spółdzielni, ale nie sądzę, by lekarz zechciał wypisać zezwolenie do pracy bez żadnego skierowania - ale nie znam się aż tak bardzo.

 

 

Co do wysyłania drogą mejlową wszelkich danych to mocno bym się zastanowił. Ciekawe, co na ten temat miałaby do powiedzenia inspekcja pracy, może ich warto by zainteresować takimi zwyczajami ?


Użytkownik Trybik edytował ten post 30 październik 2014 - 11:19

  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#40 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 30 październik 2014 - 11:28

PUP mi powiedzieli że Lekarze Medycyny Pracy wykonują badania na podstawie oryginału skierowania wydanego przez Pracodawcę.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych