Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niepełno-i-sprawni Razem w pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 17 maj 2014 - 18:55

Czy ktoś z Państwa interesował się tym projektem i z jakim rezultatem

 

- http://www.przyjacielerazem.org.pl/

- http://www.rdc.pl/in...ciem-posluchaj/


  • 1

#2 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 18 maj 2014 - 04:18

Ja próbowałam się z nimi kontaktować, Zapytałam o co chodzi w tej pracy, nie udzielono mi żadnej odpowiedzi, natomiast bardzo nalegano, any wysłać im scan orzeczenia. Tak, więc dałam sobie spokój.


  • -1

#3 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:09

Widzę, że ogłoszenie spółdzielni pojawiło się na IPON a więc rekrutacja rusza jestem ciekawa jak się rozwinie i czy się przyjmie się ten rodzaj sprzedaży....czy będzie to drugi Mikrotech...myślę, że warto śledzić jej rozwój


  • 0

#4 razemm

razemm

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:36

Proszę Panstwa, spółdzielnia rusza dopiero z rekrutacją więc nie ma co na razie krytykować.

Pod koniec maja została zarejestrowana w KRS, co trwało ponad 3 miesiące, "sorry takie mamy terminy". Kolejny miesiąc zajęło odpowiednim organom nadanie numeru NIP i Regon. To tzw. jedno okienko.

Jesteśmy w kontakcie z wszystkimi PUP w Polsce i proszę mi wierzyć, że załatwienie odpowiedzi na nasze zapytania w niektórych z nich graniczy z cudem. Dlatego też 15 lipca spotykamy się z ministrem Pracy i Polityki Społecznej panem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, aby jesli się da uprościć procedury.

Po 15 lipca wszyscy składający swoje CV otrzymają informacje. Zatrudnimy każdą osobę niepełnosprawną. Sprawy tzw. gospodarcze mamy już domknięte. Spóldzielni nie robimy dla swojego widzi-misię.

Naprawdę nasza Spółdzielnia ofiaruje coś, czego nie  daje żadne inne przedsiębiorstwo, 90% zysku z marży handlowej idzie na konto pracownika. Dajemy każdemu pracownikami jego osobistą podstronę i cały sklep interentowy do wykorzystania z ponad 20000 artykułami od skarpetek, poprzez artykuły spożywcze i chemiczne, kosmetyki, zabawki, książki,telewizory, pralki, IT i wiele różnych produktów w naprawdę w super cenach.

Do tego wsparcie marketingowe i nienormowany czas pracy.

Zapraszam.

Robert Kopczyński


  • 0

#5 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 14 lipiec 2014 - 01:04


"3. Każdy zatrudniony będzie miał swoją podstronę poprzez którą będą robić zakupy jego przyjaciele, znajomi, i znajomi znajomych, sąsiedzi, rodzina itp. 

"4. 90% marży handlowej idzie poprzez podstronę na konto pracownika. 10% idzie na koszty operacyjne Spółdzielni (m.in.księgowość)."

 

No dobrze, a jak ktos ma mało znajomych i nie tworzy swojej podstrony, to oznacza, ze nie ma 90% ze sprzedaży na otwartym rynku? Bo w tym opisie na Forum jest tylko o 90-ciu %, a nie ma o podstronie, więc jest taka pewna niejasność.

 

"6. Obniżasz koszty życia robiąc zakupy w sklepie internetowym ze zniżką."

 

Czy o nie jest przypadkiem projekt na zasadzie "Familo"? Żeby mieć zysk, to musisz tu kupować?


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#6 razemm

razemm

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 08:24

"3. Każdy zatrudniony będzie miał swoją podstronę poprzez którą będą robić zakupy jego przyjaciele, znajomi, i znajomi znajomych, sąsiedzi, rodzina itp.

"4. 90% marży handlowej idzie poprzez podstronę na konto pracownika. 10% idzie na koszty operacyjne Spółdzielni (m.in.księgowość)."

No dobrze, a jak ktos ma mało znajomych i nie tworzy swojej podstrony, to oznacza, ze nie ma 90% ze sprzedaży na otwartym rynku? Bo w tym opisie na Forum jest tylko o 90-ciu %, a nie ma o podstronie, więc jest taka pewna niejasność.

Każdy pracownik ma swoją podstronę i od początku do końca 90% marży idzie na jego konto.
O to chodzi w pracy, aby poprzez tzw. marketing szeptany zdobywać klientów a zadaniem Spółdzielni jest to, aby oferta była szeroka i atrakcyjna dla kupujących, ponieważ jak będą wysokie ceny to nikt niczego nie kupi.[/size]
Trochę wysiłku trzeba włożyć, ale założenie, że 90% marży idzie na konto pracownika powoduje, że cele jest łatwo realizować.

"[/size]6. Obniżasz koszty życia robiąc zakupy w sklepie internetowym ze zniżką."[/size]

Czy o nie jest przypadkiem projekt na zasadzie "Familo"? Żeby mieć zysk, to musisz tu kupować?[/size]

Mogę zapewnić, że nie musi nikt z pracowników kupować w sklepie. Nie ma obligo !!!!

Proszę Państwa, ten projekt jest priorytetowo robiony dla osób niepełnosprawnych i one mają pierwszeństwo w rekrutacji i zatrudnieniu.

To dla zarządu Spóldzielni wiąże się z dodatkowymi zderzeniami z biurokracją urzędów. To ma być nasze przedsiębiorstwo, a nie ich.
pozdrawiam
Robert Kopczynski
  • 0

#7 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 13:14

Czy podejmując współpracę ze Spółdzielnią może to kolidować z innymi możliwościami zatrudnienia w innej firmie ?

 

Podejrzewam, że jeśli będę zatrudniony w firme korzystającej z dofinansowania z PFRON, to już raczej nie ma możliwości podjęcia pracy w Spółdzielni, gdyż ta również będzie korzystać z takiegoż dofinansowania.

 

Ale jeśli ktoś ma pracę bez udziału PFRON w jej finansowaniu, to zapewne gdyby chciał sobie dorobić może starać sie o zatrudnienie w Spółdzielni ?


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#8 razemm

razemm

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:37

Czy podejmując współpracę ze Spółdzielnią może to kolidować z innymi możliwościami zatrudnienia w innej firmie ?

 

Podejrzewam, że jeśli będę zatrudniony w firme korzystającej z dofinansowania z PFRON, to już raczej nie ma możliwości podjęcia pracy w Spółdzielni, gdyż ta również będzie korzystać z takiegoż dofinansowania.

 

Ale jeśli ktoś ma pracę bez udziału PFRON w jej finansowaniu, to zapewne gdyby chciał sobie dorobić może starać sie o zatrudnienie w Spółdzielni ?

Są różne możliwości zatrudnienia w Spółdzielni. Także umowy zlecenia i o dzieło.


  • 0

#9 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2014 - 15:55

Są różne możliwości zatrudnienia w Spółdzielni. Także umowy zlecenia i o dzieło.

Witam i mam pytanie znaazłem wasze ogłoszenie na stronie  http://www.puptarnob.../oferta/id/3409 i chciałem wysłać Cv na podany adres E-mail: sekretariat@pracujmyrazem.pl ale nie dochodzi wywala jakiś błąd czy mozecie podać inny??


  • 0

#10 razemm

razemm

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 06:36

Podaję e-mail: razem@przyjacielerazem.org.pl


  • 0

#11 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2014 - 09:57

Witam w kiedy będzie infortmacja dla tych co wysłali CV czy dostali prace czy nie ??

P.S. nie jestem zarejestrowany w urzędzie pracy czy to jakiś problem ??


Użytkownik digital edytował ten post 19 lipiec 2014 - 10:04

  • 0

#12 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2014 - 16:47

Czy ON zarejestrowane jako poszukujące pracy też mogą składać CV czy tylko Ci zarejestrowani jako bezrobotni?


  • 0

#13 a222

a222

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 15:03

Witam,

 

 

Oczywiście, że mogą przesyłać swoje cv i skan orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Zapraszamy wszystkich którzy chcą u nas pracować.

 

--

Pozdrawiam

Agnieszka


  • 0

#14 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 23 lipiec 2014 - 18:20

A kiedy rozpoczną się szkolenia?


  • 0

#15 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2014 - 14:13

Witam dzis dostałem odpowiedź i dostałem Ankietę do wypełnienia i mam pytanie na co wam mój nr dowodu osobistego?? ( mam złe doświadczenia z przyszłości więc nie podaje teraz swojego dowodu osobistego)


  • 1

#16 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 20:31

Czy praca jest tak trudna, iż jej rozpoczęcie wymaga kosztownego przeszkolenia? Bowiem z tego co czytam na podanej stronie internetowej:

 

RUSZA REKRUTACJA

Zapraszamy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, zarejestrowane jako osoby bezrobotne w Powiatowych Urzędach Pracy do przesyłania swoich CV i zeskanowanych orzeczeń na adres e-mail podany poniżej. W tytule e-maila prosimy podać nazwę powiatu.

 

Finansowanie kosztów przeszkolenia kandydatów do pracy

Urząd Pracy może sfinansować osobom bezrobotnym koszty szkoleń indywidualnych. Pracodawca zatrudnia osobę przeszkoloną zgodnie z jego potrzebami, a koszt szkolenia do 300% przeciętnego wynagrodzenia może być finansowany przez Urząd ze środków Funduszu Pracy lub Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

My koncentrujemy się na pozyskaniu środków na szkolenia indywidualne.

 

 

Dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnienie osób powyżej 50 roku życia praktycznie nie do zdobycia

GRANT na utworzenie stanowiska pracy w formie TELEPRACY

możliwe w niektórych urzędach pracy.


Refundacja składek ZUS za zatrudnienie bezrobotnego do 30 roku życia

praktycznie nie do zdobycia w tym roku.

 

 

Wygląda na to, iż koniecznie chcecie pozyskać fundusze na szkolenia. Natomiast pytanie jest takie, czy Wasz oficjalny biznesplan jest sensowny? Bowiem rynek handlu jest coraz trudniejszy i coraz bardziej konkurencyjny. A logistyka związana z dostarczaniem towarów kosztowna. Czy pieniądze pozyskane ze szkoleń przeznaczycie na kapitał spółdzielni? Oczywistym jest, że rozpoczęcie takiej działalności jest bardzo kosztowne. Ale póki co podajecie mało konkretów, oprócz tego, że chcecie pozyskać kasę z Urzędów Pracy na szkolenia. Pytanie, czy te szkolenia będą później komókolwiek przydatne do czegokolwiek...


Użytkownik kjkj edytował ten post 31 lipiec 2014 - 20:32

  • 0

#17 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 01 sierpień 2014 - 11:05

Mam pytanie gdzie będą odbywać się te szkolenia?


  • 0

#18 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 10 sierpień 2014 - 14:53

Przecież to ściema :)

50 zł miesięcznej składki, a w dodatku zarząd może "zmniejszyć odpowiednio wynagrodzenie członków bez wypowiedzenia spółdzielczej umowy o pracę" (paragraf 36)

polecam zainteresowanym zapoznanie się ze statutem tej piramidy


  • 0

#19 wiesio56

wiesio56

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 09 wrzesień 2014 - 15:50

Witam i dzisiaj ich stronka jest zablokowana hehe


  • 0
Weszło wino, wyszła tajemnica. :cool:

#20 Gość_digital_*

Gość_digital_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2014 - 15:10

www.przyjaciele-razem.pl ich nowa strona


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych