Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Urządzenie wielofunkcyjne

drukarka skaner atramentowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2014 - 09:35

Witam
Noszę się z zamiarem kupna drukarki wielofunkcyjnej (atramentowa, kolor) w granicach do 500 zł. Ale nie bardzo wiem co tu wybrać. Jeśli ktoś zna się na sprawie i jest w stanie doradzić coś, to będę bardzo wdzięczny za pomoc. :)


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 marzec 2014 - 13:14

Witaj :)

Ostatnio stałam się posiadaczką tegoż urządzenia:

http://h10025.www1.h...product=4022343

 

Zdecydowanie nieduży wydatek, a w pełni spełnia swoje funkcje na co dzień.

 

Wybór tego typu urządzeń jest duży, choćby tutaj:

http://www.euro.com....-wielofunkcyjne

 

Najważniejsze to, czego Ty oczekujesz. Dla mnie najistotniejsze były dwie kwestie: 1) możliwość kserowania oraz, 2) niedrogi koszt materiałów eksploatacyjnych. Jak na razie jestem zadowolona i nie szykuję się do zmian pod tym względem. Powodzenia :)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 24 marzec 2014 - 13:14

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 13:37

Jeśli będziesz drukować rzadko w kolorze to ja bym radził wybrać drukarkę cz-białą laserową. Mogę nie drukowac przez rok i nic się nie dzieje, w atramentowych po jakimś czasie nieużywania, dajmy miesiąc, mogą zasychać dysze.

Gdy zechcę wydrukować coś w kolorze, zawsze można skorzystać u kogoś za opłatą, bodaj u fotografa.


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 marzec 2014 - 15:05

Bardzo słuszne uwagi przedmówcy, dodam tylko jeszcze, że:

 

Gdy zechcę wydrukować coś w kolorze, zawsze można skorzystać u kogoś za opłatą, bodaj u fotografa.

 

... oprócz wspomnianego fotografa inne miejsca wydruku w kolorze to: sklepy typowo papiernicze oraz tak zwane punkty ksero.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2014 - 16:35

Jeśli będziesz drukować rzadko w kolorze to ja bym radził wybrać drukarkę cz-białą laserową. Mogę nie drukowac przez rok i nic się nie dzieje, w atramentowych po jakimś czasie nieużywania, dajmy miesiąc, mogą zasychać dysze.

Gdy zechcę wydrukować coś w kolorze, zawsze można skorzystać u kogoś za opłatą, bodaj u fotografa.

 

Odpowiedz sobie na pytanie: do czego będziesz tej drukarki potrzebował?.. Jeśli w większości do drukowania wszelakich pism a sporadycznie będziesz drukował w kolorze, to rozejrzyj się za urządzeniem laserowym cz-białym. Jednostkowo wychodzi taniej, mimo, że toner czy wymiana bębna będzie droższa jak atrament.

Potwierdzam, fakt, że przy dłuższym nieużywaniu drukarki atramentowej, istnieje ryzyko zapychania się dyszek, bądź wyciekania atramentu z pojemniczków. Ryzyko to zwiększa się w przypadku zamiennych atramentów i kartridży...

Na rynku masz dwa typy rozwiązań drukarek atramentowych: 

- głowica drukująca jest zintegrowania z pojemnikiem na tusz (patent stosowany przez HP). - Jak się zapchają dyszki wymieniasz kartridź i drukujesz dalej. Koszt takiego kartridża jest spory, nawiasem mówiąc pojemności są skromne, ale śpisz w miarę spokojnie,

- głowica drukująca jest stała a pojemniczki z tuszem są indywidualnie dołączane do głowicy (np. Epson, Canon). - Jak głowica się zapcha i czyszczenie nie da pożądanych efektów, koszt naprawy jest spory... Ale za to pojemniki z tuszem są tanie...


Użytkownik kuba edytował ten post 24 marzec 2014 - 16:38

  • 0

#6 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 24 marzec 2014 - 21:09

Dokładnie zgadzam się z przedmówcami. Ja osobiście użytkuję od prawie roku urządzenie http://www8.hp.com/p...1#!tab=features
Odpukać do tej pory jeszcze się nie zawiodłem. Jest to czarno białe Laserowe urządzenie wielofunkcyjne. Czyli 3in1 ksero,skaner oraz drukarka. Zdecydowałem się na takie ponieważ nie drukuję dużo w kolorze. Tyle co potrzebuję to u znajomych ogarniam.
Eksploatacja również wychodzi nie drogo  toner w granicach 50 pln na allegro możesz już dostać.

Ewa (misshihi) nie wiem z jakiego powodu u Ciebie się nie wyświetla. Może program antywirusowy blokuje witrynę. Bo mi pokazuje wszystko jak kliknę.


Użytkownik sucherro edytował ten post 24 marzec 2014 - 22:23

  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#7 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 24 marzec 2014 - 21:22

Przemek, link nie działa! 


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 marzec 2014 - 22:49

Przemek, link nie działa!

 

SOA#1 :D


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2014 - 23:32

Dla tych, którym link nie działa http://www.euro.com....jet-m1132.bhtml


  • 0

#10 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 25 marzec 2014 - 05:36

Wstępnie: dzięki za cenne odpowiedzi :)


temat do zakmięcia... kupiłem HP LaserJet Pro M1132 MFP. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :)
  • 0

#11 Gość_santiagowp2_*

Gość_santiagowp2_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2015 - 06:47

Witam jakie kupić niedrogie do drukowania głównie czerń biel ,skanowania i kserowania z wifi  do użytku domowego.


  • 0

#12 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 09:43

Przede wszystkim laserowe, trochę jest droższe, ale moim zdaniem bardziej się opłaca. Do 500 zl spokojnie coś wybierzesz.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#13 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2015 - 11:00

Ponieważ taki wątek już kiedyś był, łączę oba w jeden  


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drukarka, skaner, atramentowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych