Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

odmówiono nam dofinansowania na wózek...

wózek inwalidzki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iosa

Iosa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 21:24

dostałam dzis odmowną odpowiedz z NFZ - staraliśmy się o dofinansowanie na wózek inwalidzki dla dziecka. Chcemy kupic panterę, która kosztuje kilka tysięcy. Dofinansowanie z NFZ - każdy z nas wie - głodowe, a mimo to nawet i tej pomocy nam odmówili!

Wszystko prawdopodobnie przez to, że nasz dochód przekracza limit, który ustalono jako wystarczajacy zeby sobie rodzina mogla poradzić z wydatkami związanymi z opieka nad dzieckiem niepelnosprawnym. Dziecko idzie do szkoły, chcieliśmy zeby sie usamodzielnilo... czy ktos z Was miał podobną sytuację?Mozna zlozyc odwolanie?


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 06 marzec 2014 - 16:24

  • 0

#2 Ewa37

Ewa37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 18:34

pewnie ze mozna. Moi znajomi zlozyli i otrzymali po dwoch tygodniach odpowiedź pozytywną. Napisali, ze mimo ze mają odpowiednie zarobki, to one realnie nie sa wystarcajace aby pokryc naprawde chocby te najwazniejsze potrzeby, podobnie pewnie jest u Ciebie, bo limity limitami, a zycie sobie:/ napisali, ze nigdy nie korzystali zpomocy panstwa, ale teraz muszą. I okazuje się, że wystarczyło.


  • 0

#3 Coomer

Coomer

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 16:32

jesli nie dostałaś nic z NFZ, to mozesz otrzymac jeszcze dofinansowanie z lokalnego PCPR


  • 0

#4 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 15 marzec 2014 - 08:02

Żeby dostać z PCPR trzeba też otrzymać dofinansowanie  z NFZ. Dopiero potem PCPR może jeszcze dodać 150% kwoty otrzymanej z nfz. Ja sugeruję rozejrzeć się za trochę tańszym wózkiem, a dobrym. Jest już w czym wybierać. Taniej też wyjdzie jeżeli kupimy np z Allegro ale ze sklepu- nowy. Wtedy jest wysyłka bez marży naliczonej przez miejscowy sklep medyczny. Ja tak kupowałam rower 3 kołowy rehabilitacyjny dla siebie. Nowy ze sklepu internetowego, ale z wysyłką do mnie, a nie do sklepu ortopedycznego. Różnica w cenie była prawie 800 zł. 


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#5 Iosa

Iosa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 21:18

Marta, a czy mogłabyś podać link do tego, który kupiłaś?

 

ja obecnie mam trochę inna koncepcję, czyli siedzisko anatomiczne z podstawą jezdną, którą zrobi się dla nas na wymiar w ortcare, tak to wygląda: http://ortcare.pl/wy...natomiczne.html

polecam rozwiazanie, gdybym nie afera z odmowieniem dofinansowania nie wiedzialabym, że w ogóle jakakolwiek firma w polsce robi takie rzeczy


  • 0

#6 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 15 marzec 2014 - 22:30

Marta, a czy mogłabyś podać link do tego, który kupiłaś?

 
Ja kupowałam rower 3 kołowy, nie wózek. Ale gdybym ten rower kupiła w sklepie medycznym naliczyliby jeszcze marżę i byłby droższy


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wózek inwalidzki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych