Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rowery dla niepełnosprawnych.

rower rehabilitacyjny

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#61 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 29 sierpień 2012 - 19:56

za każdym razem trzeba składać i rozkładać kule? nie dam rady. Ciężko będzie:(
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#62 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2012 - 20:57

za każdym razem trzeba składać i rozkładać kule? nie dam rady. Ciężko będzie:(


Nie ma takiej potrzeby rozkładania kul. Idea jest taka, aby do tych wspomnianych przez Staniewa rur kanalizacyjnych fi 50 wstawiać w środek na pion kule. Niezłożone. I im dłuższe będą te rury - tym lepiej będą stabilizować kule by nie przechyliły się i wypadły podczas jazdy.
  • 0

#63 zuza34

zuza34

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:55

Ja też przeglądałam te rowery rehabilitacyjne trójkołowe w necie pod kontem jakiegoś uchwytu na kule i nie bardzo widać aby któryś producent robił w standardzie z uchwytem na kule.
  • 0

#64 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 09:48

Potrzeba jest matką wynalazku. Rowery trójkołowe powinny mieć jakieś miejsce na kule ale niestety chyba raczej nie maja wiec trzeba samemu kombinować. Mój znajomy uparł się zamontować do rowerka trójkołowego wspomaganie elektryczne. To chyba też ciekawy pomysł. Widziałem zwykłe rowery z takim wspomaganiem ale trójkołowe nie.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 06 marzec 2013 - 11:32

  • 0

#65 lyzeczka

lyzeczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 12:25

może to nie do końca to o czym mowa ale mój znajomy wykorzystał do przymocowania kuli do motocykla takie obejmy o coś takiego jak na tym foto

http://www.marado.pl/picturedb/G1.jpg

nie mogę wklejać linków więc postawiłam za http kropkę

przykręcił je do motocykla i zdają egzamin

może i przy rowerkach dałoby się to jakoś wykorzystać.


lyzeczko regulamin mówi ze nie wolno wklejać linków w celach czysto reklamowych/spamowych (reg.punkt 1.2 j) Natomiast Ty zachowałaś się w swoim poście zgodnie z punktem regulaminu 1.2 i) który mówi:
i) Na forum, nie umieszczamy reklam. Dopuszczalne jest wklejanie linków w postach, pod warunkiem że jest to niezbędne do zadania pytania lub udzielenia odpowiedzi
Za taką uznałam Twoją wypowiedź i Twój link w związku z czym aktywowałam go jednocześnie przepraszając za czasowe opóźnienie.
Moderator.

  • 0

#66 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 13:17

może to nie do końca to o czym mowa ale mój znajomy wykorzystał do przymocowania kuli do motocykla takie obejmy o coś takiego jak na tym foto

http.://www.marado.pl/picturedb/G1.jpg

nie mogę wklejać linków więc postawiłam za http kropkę

przykręcił je do motocykla i zdają egzamin

może i przy rowerkach dałoby się to jakoś wykorzystać


Też się nad tymi uchwytami zastanawiałem (mocowania cokołów w szafkach są podobne)ale nie wiem czy średnice tych uchwytów będą zgodne ze średnicą kuli.
Jak się przyjrzałem sprzętom (na iponkowym zlocie) to można zastosować mniejsze średnice rur od tych fi 50.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#67 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 13:39

Witam, widziałam taki rowerek na plakacie w sklepie na ulicy Lubartowskiej w lublinie, postaram się znaleźć jakiś kontakt do nich.
  • 0

#68 lyzeczka

lyzeczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 09:47

Staniew myślę że się dostanie odpowiednią średnicę problem może być z zamocowaniem bo jednak motocykl jest bardziej obudowany niż rower, trzeba by było chyba wiercić otwory poniżej mocowania kierownicy i siodełka

ewentualnie jakieś opinacze z rzepów dało by się zastosować
  • 0

#69 zuza34

zuza34

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 08:24

lyzeczka jestem zaszokowana tym co piszesz "trzeba by było chyba wiercić otwory poniżej mocowania kierownicy i siodełka " , czy wiesz czym to grozi? Takie drastyczne posunięcia jak wiercenie, cięcie są już nieodwracalne i niebezpieczne, nie wspominając o utracie gwarancji. Ja bym proponowała coś na zasadzie takiej obejmy podwójnej. Taka obejma ściska jedną stroną rurkę a drugą tworzy obręcz np. na kule bez naruszania konstrukcji. Są też firmy, które prowadzą serwis wózków inwalidzkich i naprawiają sprzęt rehabilitacyjny i mogą zrobić to fachowo albo doradzić coś.
  • 0

#70 fafarafa

fafarafa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 11:46

pomysł z tymi obejmami chyba nie jest zły, ale chyba to wiercenie tak jak mówi zuza nie jest najlepszym wyjściem może trzebaby było pomyśleć o innym przymocowaniu
  • 0

#71 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 00:19

ewentualnie jakieś opinacze z rzepów dało by się zastosować


Tak to dobry pomysł -takie opinacze mają torby i sakwy rowerowe.
Do rurek podsiodłowej i sterowej można jedynie coś dospawać , wiercić nie możemy .
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#72 monika90

monika90

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:28

opinacze z rzepów albo ze skóry owszem tak, jeden przy kierownicy drugi przy siodełku i kule zaczepione. torby i sakwy chyba nie potrzebne chyba że z tyłu roweru nie ma miejsca na bagaż.
  • 0

#73 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:38

Trochę zręczności i pomyślunku i każdy rower można spersonalizować
  • 0

#74 monika90

monika90

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 14:19

heee heee tylko zeby potem nadawał sie do jazdy
  • 0

#75 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 16 wrzesień 2012 - 21:44

już nie potrzebuję schowka na kule. radzę sobie po ścianach, jak pijak, choć zupełnie po trzeźwemu:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#76 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2012 - 14:48

może to nie do końca to o czym mowa ale mój znajomy wykorzystał do przymocowania kuli do motocykla takie obejmy o coś takiego jak na tym foto
http.://www.marado.pl/picturedb/G1.jpg


Takie plastikowe obejmy są stosowane przy montażach rurek pcv, w których są schowane kable elektryczne. Może jedynie być problem z dopasowaniem odpowiedniej średnicy.
  • 0

#77 basiabarbara

basiabarbara

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 08 luty 2013 - 10:55

byłam na obu tych stronach, niestety nie znalazlam nic ciekawego...
szkoda ze tego typu rowery nie sa jeszcze tak popularne w Polsce :/

moja znajoma kiedyś kupiła rowerek z tego sklepu http://www.inter-med.net.pl/pages/rowery/spis.html i była zadowolona z wyboru przyjechał pan doradził pomógł wybrac odpowieni model i dodatki...


  • 0

#78 adam121

adam121

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 20:52

 
Nie tak dawno kupowałem swojej córce rower rehabilitacyjny a ze szybko dorasta starałem się dla niej kupić coś tak już na przyszłość
żebym co roku nie musial kupowac cos nowego bo sie okazalo ze z tego wyroslo. Troche wtedy szperalem w internecie i natknąłem sie na 
rower rehabilitacyjny Rehatri. Powiem tak bardzo ciekawy rowerek nie dosc ze wyglada bardzo nowoczesnie to jest i funkcjonalny.
Siodełko posiada płynna regulacje, mozemy je opuszczec i podnosic oraz przesuwac do przodu i tylu  , dla słabszych dzieci jest wyposażony
w pas biodrowy aby poprawić stabilizacje. W standardzie posiada wygodne oparcie z pasem mocującym piersiowym, zapewniającym większe bezpieczeństwo. No i na pewno zaleta jest kierownica której długość jest regulowana co w dużym stopniu odciąża kręgosłup, moja córka jest nim zachwycona.Dla bezpieczeństwa dziecka jest oczywiście hamulec ręczny na kierownicy a dla mnie uchwyt rodzicielski. Dodatkowo rower posiada mechanizm poziomujący pedały, a napęd jest na ostre kolo. Dla mnie ten rowerek ma wszystko czego szukalem jest bezpieczny , wygodny i na pewno nie na jeden sezon.

Użytkownik adam121 edytował ten post 06 marzec 2013 - 16:38

  • 0

#79 nikkita

nikkita

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 13:08

hej tak tez szukam dla siebie roweru trzykolowego wchodzilam na wasze linki i patrzac na zdjecia nigdzie nie widzialam przy pedalach takich paskow  zeby wlozyc stope bo ja takich potrzebuje zeby noga sie trzymala, to bedzie 1 moj rower dlatego pytam sie was bo tu co niektore osoby mialy kilka rowerow  i jak to jest te paski sa czy samemu sie montuje?? i jaki najlepiej rower kupic??


Użytkownik nikkita edytował ten post 14 kwiecień 2013 - 13:10

  • 0

#80 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 14 kwiecień 2013 - 16:28

Takie paski są dostępne tylko myślę ze trzeba je dokupić do roweru. To jest metalowy pedał a przez niego jest przeciągniety skórzany pasek, stope trzymają dobrze. Wyglada to tak: zdjcie0128r.jpgMiałam dokładnie takie pedały.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 14 kwiecień 2013 - 16:36

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych