Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kupno laptopa z dofinansowania,jak?Prosze o pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 czesiek23

czesiek23

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 13 luty 2014 - 19:06

Witam,dzisiaj dowiedziałem sie ze otrzymałem dofinasowane do kupna laptopa,taraz pytanie jak go mam kupic,bo nie za bardzo mi pani wytłumaczyła.Wiem ze musi byc wpłata własna,ale gdzie moge kupic bo na interneci na allegro chyba odpada [a wiadomo ze taniej niz w sklepie],bo dostałem umowe i musze kupic z tą umowa do miesiaca.W jakich sklepach mozna kupic laptopa.Na fakturze musze miec wyznaczone laptop,oprogramowanie,mysz.Prosze o odpowiedz osoby co są w temacie. Serdecznie pozdrawiam.


  • 0

#2 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 14 luty 2014 - 04:49

W każdym sklepie stacionarnym który oferuje laptopy i zgodzi się na taką formę sprzedaży,  bo też  nie każdy w brew pozorom chce się w to bawić. Idziesz z umową na dofinasowanie czy innym potwierdzenie do takiego sklepu i załatwiasz sprawę.


  • 0

#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 14 luty 2014 - 06:54

Z tego co wiem, komputronik sprzedaje komputery "na dofinansowanie". Kilku moich znajomych właśnie tam się zaopatrzyło w sprzęt.

Listę sklepów znajdziesz tutaj.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#4 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 14 luty 2014 - 14:24

Odmawiam brac w komputroniku ceny mają zawyżone. Sam bralem z tego difinanswoania w komputroniku na sprzet komputerowy i zaluje. Proponuje sklep morele.net sieci sklepow maja w calej Polsce moze i ten sklep rowniez proponuje taka forme sprzedazy


  • 0

#5 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 14 luty 2014 - 15:04

Ja kupowałem komputer stacjonarny w tamtym roku w http://www.bino.pl/ mają kilka placówek stacjonarnych. Procedury są następujące: Wybierasz sobie sprzęt wpłacasz tą swoją część w moim przypadku to było 10% i dostajesz F-VAT na sprzęt gdzie jest zaznaczone ile wynosi twoja wpłata własna. Następnie czekasz aż odpowiednia instytucja z której dostałeś dofinansowanie przeleje brakującą część. Po około 14 dniach otrzymujesz telefon z sklepu o możliwości odebrania Laptopa i cieszysz się nowym sprzętem :D
Oczywiście jeżeli chcesz zakupić lepszy sprzęt i dopłacić więcej niż deklarowałeś w wniosku to nic nie stoi na przeszkodzie.Tylko wiadomo to już z swojej własnej kieszeni. Sprzedający wszystko Ci wyszczególni na osobnym zestawieniu lub F-VAT więc spokojnie.
 


Użytkownik sucherro edytował ten post 14 luty 2014 - 15:05

  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#6 czesiek23

czesiek23

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 14 luty 2014 - 21:00

Oczywiście jeżeli chcesz zakupić lepszy sprzęt i dopłacić więcej niż deklarowałeś w wniosku to nic nie stoi na przeszkodzie.Tylko wiadomo to już z swojej własnej kieszeni. Sprzedający wszystko Ci wyszczególni na osobnym zestawieniu lub F-VAT więc spokojnie.

 
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz, pomogłeś mi. Znalazłem sklep na Allegro i sprzedawca się zgodził na sprzedaż z dofinansowaniem, tylko nie za bardzo wiem jak to ma wyglądać na fakturze. Musze mieć na pewno laptop, system windows i mysz. Ale nie za bardzo wiem jaka ma być kwota, czy całość za laptopa, czy tylko moja wpłata i notatka że brakująca należność wpłynie do 14 dni. Może pomożesz mi i mi to wyjaśnisz po naszemu, czyli po chłopsku? Serdecznie pozdrawiam.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 19 sierpień 2015 - 15:17
tagi + błędy.

  • 0

#7 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 15 luty 2014 - 12:31

Poproś aby Ci na F-VAT wyszczególnił w pozycjach co ile kosztuje. Wyjdzie konkretna kwota do zapłacenia za całość i tam będzie już zaznaczone ile wpłaciłeś sam.
Jednak muszę przyznać,że jesteś odważny skoro decydujesz się na zakup na allegro. Zastanów się aby ktoś Ci wałka nie pocisnął, że tak się wyrażę. Bo musisz wpierw wpłacić swoją część a oni dopiero wyślą do Ciebie F-VAT. Aby nie było tak,że wpłacisz kwotę a nie dostaniesz nic :devil:
W sklepie stacjonarnym masz prostszą sprawę bo od razu otrzymujesz F-VAT gdzie masz zaznaczone iż wpłaciłeś gotówką a brakująca kwota ma być przelewem.
Przemyśl jeszcze ten rodzaj zakupu.No chyba,że zamawiasz przez internet a idziesz osobiście do sklepu wpłacić. Bo fizycznie nikt Ci sprzętu nie wyda jak w całości niezostanie zapłacony.
Odezwij się do mnie na GG: 5682158 to porozmawiamy.


Użytkownik sucherro edytował ten post 15 luty 2014 - 12:34

  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#8 Merol

Merol

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 17 luty 2014 - 13:21

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Bezpieczniej kupować w sklepie stacjonarnym. Niezależnie jednak gdzie zdecydujesz się nabyć sprzęt, Musisz dopilnować kilku rzeczy.

W zestawieniu produktów sprzedający ma wyszczególnić wszystkie elementy kupionego zestawu (procesor, płyta główna, czytnik kart. mysz, obudowa, drukarka, oprogramowanie oraz pozostałe) wraz z cenami netto, wysokością VAT i ceną łączną.

Tak jak pisano w poprzednich postach sprzedający wystawiając fakturę dokładnie podaje ile wpłaty własnej, ile dofinansowania, jaka forma, płatności, do kiedy zapłacić. 

Ważna jest też gwarancja na sprzęt (zwłaszcza w przypadku laptopów) Szukaj sklepów które dają 24 miesiące gwarancji na poszczególne podzespoły. Może się zdarzyć że producent danego sprzętu daje krótszy okres gwarancyjny np. rok albo dłuższy trzy lata (takie rozbieżności występują zwykle w przypadku myszy, Klawiatury, drukarek czy monitorów.

Urządzenia z krótszymi lub dluższymi okresami gwarancji muszą byćwyszczególnione na karcie gwaancyjnej.


  • 0

#9 czesiek23

czesiek23

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 00:28

Witam wszystkich użytkowników,ponawiam temat,w tym roku ubiegam sie ponownie o dofinansowanie na laptopa[moze mi zostanie przydzielone po 4 latach]

Proszę o informacje gdzie kupowaliście lub gdzie mozna kupic z dofinansowania MOPS?

Macie może jakieś sprawdzone sklepy lub hurtownie?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych