Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zaproszenie na wykłady online. Najbliższy o fraktalach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 TBM

TBM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 13:31

Serdecznie zapraszam na niedzielne wykłady online przez internet. W najbliższą niedzielę 1 grudnia 2013 o 20:00 będę mówił o fraktalach - matematycznym opisie piękna i przyrody icon_smile.gif

Wszelkie informacje o spotkaniu i innych podobnych wykładach znajdziecie Państwo na stronie http://el-kursy.pl.

By wziąć udział w spotkaniu wystarczy mieć komputer, dostęp do internetu i chęci. Wykład nie jest rejestrowany, trzeba więc być dokładnie o określonej porze - jak w realu, tyle, że w domu icon_smile.gif

Fraktale są próbą opisu nieopisywalnej wydawałoby się rzeczywistości. Są wszędzie od chmur przez drzewa, góry, liście, są w każdym kawałku naszego ciała, kalafiorze, antenie telefonu komórkowego. Poza tym są po prostu piękne.

W niedzielę o 20:00 postaram się przybliżyć te fenomenalne figury zawierające opis piękna. Powiem o figurze, która jest - ale w zasadzie nie ma powierzchni (w zasadzie, bo trochę ma a trochę nie ma)... o budowie muszli, pokażę program pozwalający samemu tworzyć takie cudeńka.

Temat jest tak obszerny, że jest pewna szansa wydłużenia spotkania ponad dopuszczalne godziny. Ale - mam nadzieję - będzie warto.Zapraszam także do dyskusji. Na stronie, na forum i podczas spotkania. Osoby chcące zabierać głos nie tylko na czacie proszę o uzbrojenie się w słuchawki i mikrofon. Koniecznie słuchawki, by uniknąć pogłosu icon_smile.gif

Serdeczne zapraszam. Wstęp oczywiście wolny

Bartek Mańk (TBM)
 
PS
prawda, że sa piękne?
 
fraktale_9.jpg

  • 2

#2 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 28 listopad 2013 - 19:48

Bardzo ciekawa propozycja, fraktale są fascynujące, a ja o nich tak niewiele wiem!  Ale że jeszcze mniej wiem o takich wykładach przez internet, to proszę mnie uświadomić, zanim sie zapiszę, na czym to polega. I jeśli wyslę swoje zgłoszenie, czy będę musiała w nim uczestniczyć, czy, jeśli mi coś wypadniie, to nie? 

Dziękuję.


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#3 TBM

TBM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 23:34

Bardzo ciekawa propozycja, fraktale są fascynujące, a ja o nich tak niewiele wiem!  Ale że jeszcze mniej wiem o takich wykładach przez internet, to proszę mnie uświadomić, zanim sie zapiszę, na czym to polega. I jeśli wyslę swoje zgłoszenie, czy będę musiała w nim uczestniczyć, czy, jeśli mi coś wypadniie, to nie? 

Dziękuję.

Wykłady przez internet róznią się od realnych wyłącznie środkiem łączności. Musi Pani tylko o określonej porze kliknąć na link uczestnictwa. Będzie podany na stronie http://el-kursy.pl/node/68335 na której jest opis spotkania.

 

Połączy się Pani z platformą umożliwiającą takie spotkania. Ewentualnie spyta ona tylko o imię i nazwisko (może być nick) pod którym będzie Pani widczna na liście uczestników. Potem wystarczy wziąć kubek aromatycznej herbaty i obserwować miotającego się prelegenta, przygotowane przez niego prezentacje, zdjęcia, filmy, opowiadanie i co tylko wymyśli. Oczywiście minimalnym wymogiem jest posiadanie głośników - wykład jak to wykład głównie ze słów się składa.

 

Swoje uwagi może Pani (jeśli zechce) wyrazić głośno na czacie - albo głosem... w tym drugim przypadku proszę nie zapomnieć, że głośniki powodują pogłos, więc lepsze są słuchawki (i mikrofon oczywiście). Ale to zupełnie niekonieczne, choć miłe - pod koniec zwykle wywiązuje się dyskusja :)

 

Zgłoszenie ma na celu dwa zadania: po pierwsze pozwoli mi zorientować się jakie jest zainteresowanie tematem i w związku z tym planować wykład oraz pozwala automatowi przypominać Pani o terminie (w przeddzień i na godzinę przed) i przesłać Pani na adres mailowy link uczestnictwa (nie trzeba już wchodzić na moją stronę. Jeśli Pani nie przyjdzie, będzie smutno, ale jasne jest, że nie wszystko mozna zaplanować.

 

By zminimalizować niebezpieczeństwo Pani nieobecności powiem tylko, że nasze serce bije fraktalnie, komórki zdrowe mają zupełnie inny wymiar fraktalny niz rakowe, fraktalne są afrykańskie wioski (i Bazylika św, Piotra w Watykanie), paprocie i kalafior (o brokule nie wspomnę), a niejaki Cantor trafił na miesiąc do psychiatryka gdy wymyślił swój zbiór. O tym wszystkim postaram się opowiedzieć w niedzielę

 

No i piękno! Fraktale są niebywale piękne, zwłaszcza jak na wykresy wzorów matematycznych :)

 

Serdecznie zapraszam.

 

Bartek Mańk


Użytkownik TBM edytował ten post 28 listopad 2013 - 23:37

  • 1

#4 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 29 listopad 2013 - 02:30

Bardzo dziękuje za info, mam nadzieję, że "wpadnę" na wykład, ale mam tego dnia urodziny, wiec nie obiecuję, Jak mnie znajomi oleją, to będę, i pewnie spedzę czas ciekawiej,  niż na ŻARCIU  (fraktalnej!)  URODZINOWEJ SAŁATKI !!!  Pozdrawiam - Ewa


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#5 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 30 listopad 2013 - 00:49

ciekawe ! może i mi uda się przyłączyć :)


Użytkownik dani edytował ten post 30 listopad 2013 - 00:50

  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#6 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 30 listopad 2013 - 22:27

brzmi zachęcająco, zajrzę i ja.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#7 TBM

TBM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 22:04

Serdecznie dziękuję wszystkim z Państwa, którzy zechcieli przyjść i wytrzymali niemal dwie godziny! Następnym razem postaram się nie przedłużać, ale dzisiejszy temat był taki ciekawy (dla mnie :) ) i obszerny....

 

Jeśli Państwo pozwolicie to o nastepnych bedę informował na forum...


  • 1

#8 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:11

Dziękuję za zaproszenie. Było bardzo interesująco ! Czekam na następny ciekawy wykład.  


  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych