Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mechanizmy działania protez

proteza mechanizm działanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Theopendoor

Theopendoor

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 02:27

Witam! Jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej dotyczącej sztucznych mięśni, a dokładniej możliwości zastosowania sztucznych mięśni w protetyce i urządzeniach rehabilitacji ruchowej. Chciałbym dowiedzieć się o mechanizmach działania protez. Co wprowadza w ruch Państwa protezy, jakie są sposoby sterowania, jaki mechanizm jest w nich zawarty - ogólnie rzecz biorąc, jak działa proteza? Chodzi mi głównie o zginanie i prostowanie (ruchy, które mógłbym uzyskać wykorzystując sztuczne mięśnie), więc najchętniej protezy kończyn z możliwościami zgięcia w łokciu, nadgarstku, kolanie, itp. Wiem, że temat rzeka, ale chodzi mi właśnie o różne typy protez i różne mechanizmy, które są stosowane, aby móc je usprawnić w przyszłości (a przynajmniej o tym napisać pracę) ;)

Jeśli posiadacie Państwo wszelkie materiały związane z technicznymi aspektami protez, albo posiadacie Państwo wiedzę (chociaż ogólną) o ich działaniu, to byłbym bardzo wdzięczny za opisanie ich tutaj, albo przesłanie takich informacji na adres m_wasicionek1990@o2.pl


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: proteza, mechanizm, działanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych