Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Asystent seksualny osób niepełnosprawnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 sentinel

sentinel

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 18:34

Chciałbym uzyskać od was opinię na temat funkcjonującego w Europie zawodu jakim jest asystent seksualny osób niepełnosprawnych. Każdy aspekt tego zagadnienia jest ważny.
  • 1

#2 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 01:09

Ja może nie tyle wypowiem się na temat samego zawodu, bo nie mam w tym absolutnie żadnego doświadczenia, jedynie mogę przedstawić swój punkt widzenia na ten temat. Zarzuca mi się czasem na tym forum że należę do osób narzekających i roszczeniowych, ale uważam że z tym asystentem to akurat przesada. Owszem uważam że państwo powinno zapewnić osobie ON środki na podstawową egzystencję, bo to przecież nie ich wina że życie uczyniło ich niezdolnymi do podjęcia pracy a i pracodawcy też nie wychodzą im na przeciw, ale również wśród zdrowych wiele osób ma ten problem a bywają i takie które jeszcze nigdy niczego nie doświadczyły, ponieważ są odrzucane z powodu nieatrakcyjności fizycznej...I też przez długie lata doświadczają niespełnienia sexualnego, natomiast inwalida tego żąda tak jakby to był kolejny dodatek pielęgnacyjny. Poza tym jeżeli osoby ON tak bardzo chcą być traktowane jak zdrowe to i niech się w tej sferze również tak zachowują. Może jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie, ale miałam w życiu sytuację, że kiedyś zaproponowałam facetowi ON szczerą przyjaźń, bo go polubiłam, a on na to że:" lubienia i litości to on ma dość, bo dużo dziewczyn mu to proponuje, a on mimo niepełnosprawności jest facetem z krwi i kości i potrzebuje sexu." Zrozumiałam to poniekąd, ale wyczułam, że idzie na łatwiznę wykorzystując swój stan więc zablefowałam trochę mówiąc:" to się staraj tak jak facet jeżeli się nim czujesz i przede wszystkim czekaj, bo zdrowy też nie od razu dostaje wszystkiego "na tacy". Dlatego uważam, że jeżeli rzeczywiście sex jest podstawową potrzebą inwalidy, to niech przez miesiąc zrezygnuje z piwka i papierosów to na pewno ustuka na fajną przygodę z miłą panienką, ale gdyby rzeczywiście postawić ich przed takim wyborem to znając życie raczej wybiorą to pierwsze...


  • 1

#3 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 12:47

A co robi asystent sexualny osoby niepelnosprawnej?

Valeska, czemu niby miałabys byc postrzegana jako roszczeniowa? no co ty, ja nie widze tego a poczytałam Twoje posty.

 

Co do tematu, to Valeska ma rację w moim przekonaniu.Faktycznie osoba niepelnosprawna może spiąc sie i oszczedzać, zresztą jak i pelnosprawna..A że każdy ma inne potrzeby to juz inna bajka..jeden moze nie jesc by móc sie zaspokoic seksualnie.Inny zrezygnuje z seksu,by móc wyjechać gdzie oczy poniosą..


  • 0

#4 Cleon

Cleon

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 18:37

A ja uważam że taki asystent to przysłowiowy "kwiatek do kożucha". Nie trzeba być typowym przystojniakiem, wystarczy być wygadanym, towarzyskim i uprzejmym dla kobiet. Wtedy na pewno nie będzie można narzekać na brak seksu. Niepełnosprawność? Czasami to atut, pozwalający na częstsze uprawianie seksu. Tak jest przynajmniej w moim przypadku. Miałem kilka sytuacji w których kobiety chciały spróbować czegoś nowego, czegoś czego jeszcze nie próbowały, czyli mnie, faceta na wózku :D
  • 0
Prezerwatywy noszę w jednej kieszeni plecaka ze śrubokrętem, zapasową baterią, zestawem plastrów, latarką i planem miasta. Wtedy dziewczyna odnosi wrażenie, że jestem przygotowany na każdą sytuację, a nie że od początku planowałem ją przelecieć.

#5 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 19:29

Uważam, że w Polsce brakuje "zwykłych" asystentów. Takich dzięki, którym niepełnosprawni mogliby wyjść z domu by poznać ludzi(być może nawet partnera) i to jest kwestia, nad którą należy się zastanowić. Są moim zdaniem, dużo bardziej potrzebni, niż asystenci seksualni.

Jakiś czas temu był na forum temat o płatnym seksie i z tego co pamiętam było sporo negatywnych opinii.


  • 3

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 listopad 2013 - 21:38

Bardzo przybliżony temat:

http://www.ipon.pl/f...lny#entry186034


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 09:56

Bardzo przybliżony temat:
http://www.ipon.pl/f...lny#entry186034

 

To o tym temacie myślałam Aniołku.

Kiedyś też jakaś dziewczyna chciała robić ankiety do książki o seksualności ON i potrzeby zatrudniania asystentów, ale o ile mnie pamięć nie myli iponki nie podzielali jej entuzjazmu :)


  • 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 listopad 2013 - 10:39

Kiedyś też jakaś dziewczyna chciała robić ankiety do książki o seksualności ON i potrzeby zatrudniania asystentów, ale o ile mnie pamięć nie myli iponki nie podzielali jej entuzjazmu :)

 

Niewątpliwie bardzo dobrą masz pamięć :) Ja też to pamiętam :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 17:14

Niepełnosprawni chcą prostytutki refundowanej z NFZu hahahahaha. Już teraz niektóre osobą pełnosprawnym ośćią w gardle stoją nasze renty, które mamy dzięki ich ciężkiej pracy..nawet nie chcę sobie wyobrażać co by się działo gdyby doszły do tego prostytutki. Obłęd jakiś..niektórym ON w tyłkach się przewraca.


  • 0

#10 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 19:41

 Modny temat i bardzo ostatnio... medialny.Kilka tygodni temu pewna Pani na innym portalu napisala, że chętnie wyswiadczy usługi seksualne dla ON, podała swoje namiary i,,, rozpętała się burza. Najbardziej przeciw były panie- nie wiem dlaczego.Zmuszono admina do usunięcia postów tej Pani. A na marginesie to uważam, że takie uslugi powinny być również świadczone dla kobiet ON, ale tego tematu akurat nikt nie porusza. Czyżby kobiety nie miały potrzeb seksualnych?


  • 3

#11 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 20:00

Ula asystent sexualny to tez facet więc nie rób scen. Jak ktoś chce się pobzykać za darmo to niech idzie na dyskoteke tam znajdzie wielu chętnych, a nie cyrki jakieś, petycje, roszczenia.


  • 0

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 listopad 2013 - 22:29

Prawdą jest, że ten temat będzie budził emocje. Jedni są za tym całymi sobą, (bo jakby umożliwiono coś takiego, to czemu nie), a inni są oburzeni tym wszystkim. Rację maja również te osoby, co uważają, że to jakaś paranoja wymagać jeszcze takiego specjalnego asystenta. Przecież, jak ktoś chce przeżyć upojną noc to znajdzie odpowiednią dziewczynę/faceta w internecie i po sprawie. Jego/jej kasa i wybór. Znacznie więcej osób nie ma w ogóle dostępu do asystentów osoby niepełnosprawnej, z różnych powodów: brak możliwości, brak odpowiednich, władnych funduszy na to. Faktem jest też, że wśród nas są osoby kompletnie przykute do łóżka, zdane tylko na innych. Mają jedynie swój swiat, jeden pokój i może okno, jak ktoś nie zapomni go odsłonić. Tym osobom bardzo często odmawia się takich asystentów, bo zwyczajnie powiaty nie realizują takich zadań. Zresztą nie tylko tym osobom i co?! I najczęściej się z tym nic nie robi, bo tak lepiej. Jednak bardziej warto zajać się pilniejszymi sprawami, a nie tylko tyłkiem. Przyniesie to większe korzyści dla nas wszystkich w przyszłości.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 28 listopad 2013 - 22:35

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 HEYAHOO

HEYAHOO

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 13:38

http://natemat.pl/62...mocy-spolecznej

 

Jest to temat jak i problem tak samo dobry do przedyskutowania ,jak np.ustanawianie praw dla homoseksualistów. Tylko czy to jest temat dobry do dyskusji w Polsce ,jeśli tu prostytucja jest nielegalnym zawodem? Bardzo dochodowy interes dla sektora prywatnego,bo państwo ma z tego tylko chorych do leczenia po zakażeniu jakimś syfem.Nigdy nie było i nie będzie tak ,że wszyscy będą zadowoleni z jakiegokolwiek pomysłu,związanego ze strefą erotyczną jak i z każdą inną tudzież. Więc najwięcej powinni wypowiadać się zainteresowani tematem. Żyjemy jednak w wolnym kraju, wielu z tego korzysta i wypowiada swe zdanie. Jak zwykle rozmowa na takie tematy zakończy się niczym. Ktoś podniesie sobie ciśnienie ,inny się uśmieje. Niemcy dalej będą czerpać korzyści z nierządu,ON cierpieć a ci co ich najmniej ta sprawa dotyczy  o tym dyskutować


  • 0
Oceń,wywlecz lub przypisz mi wszystkie złe cechy....zobaczysz w nich swoje "JA"!!!

#14 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 30 listopad 2013 - 14:55

Kiedyś też jakaś dziewczyna chciała robić ankiety do książki o seksualności ON i potrzeby zatrudniania asystentów, ale o ile mnie pamięć nie myli iponki nie podzielali jej entuzjazmu :)

a ga taTutaj jest link do tematu,który Ci się przypomniał Galerianki i seks O.N. 2009 rok.

Swoje zdanie już tam napisałam wiec nie będę się powtarzać...


  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#15 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 16:11

Nie będę po raz kolejny, pisać na temat, który był już kilkakrotnie poruszany na forum IPON. Seks niepełnosprawnych i ich seksualność jeszcze długo będzie wywoływać kontrowersje i dyskusje, a zmiatanie problemy pod dywan nic nie da. Problem istnieje i jeszcze nikt nie znalazł złotego środka jak go rozwiązać. 

W Polsce, seks jako taki, jest tematem jeszcze tabu, o seksie się mówi w kontekście prokreacji lub grzechu.  A seks osób niepełnosprawnych jest prawie nieakceptowalny, bo jak ,chory i seks? Dla chorych to szklanka zimnej wody i różaniec !

Tu na forum, bardzo często wypowiadają się przeciwnicy jakichkolwiek rozwiązań, bo po co, bo seks z  asystentem to pusty, bo szkoda na to kasy, którą można wydać na inne potrzeby, bo można szukać samemu partnerów do cielesnych uciech. No i ludzie szukają.

Wybaczcie, ale nawet IPON jest pełen seksualnych frustratów, którzy czasem są  gotowi na wiele aby tylko ktoś się nimi zainteresował. Wystarczy posiedzieć na randkach czy czacie aby się przekonać.

W wielu krajach problem ten częściowo. rozwiązano po przez właśnie asystentów seksualnych dla ON. Rozważanie problemu w kontekście prostytucji to jakieś nieporozumienie.  Osoba świadcząca usługi seksualne dla ON nie tylko powinna znać tajniki ludzkiego ciała ale powinna wykazywać się też ogromną empatią a więc powinna dobrze zarabiać. Jakoś nie widzę, aby ON na dyskotece, mogły "kupić" sobie seks za drinka ( to też forma prostytucji ) bo nie każdy chodzi do klubów to raz a dwa, nawet jeśli idzie, to nie ma co liczyć, na tłumy chętnych do jednorazowej przygody.

Na koniec słowo do HEYAHOO w Polsce prostytucja jest legalna, można ją uprawiać jedynie namawianie i czerpanie korzyści z cudzego nierządu jest karalne. A wypowiedzi z artykułu p. Aleksandra Jodko niby seksuolog wołają o pomstę do nieba. Ta kobieta reprezentuje, czysto Polski, zaściankowy, punkt widzenia i aż wstyd, że mamy takich seksuologów.


Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 30 listopad 2013 - 16:13

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#16 HEYAHOO

HEYAHOO

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 16:31

CZARNY ANIELE jeszcze nikt w  Polsce nie zapłacił ani grosza podatku z racji zarobkowania jako prostytutka! A co do artykułu nie interesuje mnie wypowiedź tej Pani a tylko fakt zaistniałego problemu,czy też może pomysłu w kwestii pomocy prostytutkom i osobom niepełnosprawnym.


  • 0
Oceń,wywlecz lub przypisz mi wszystkie złe cechy....zobaczysz w nich swoje "JA"!!!

#17 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 16:49

CZARNY ANIELE jeszcze nikt w  Polsce nie zapłacił ani grosza podatku z racji zarobkowania jako prostytutka! A co do artykułu nie interesuje mnie wypowiedź tej Pani a tylko fakt zaistniałego problemu,czy też może pomysłu w kwestii pomocy prostytutkom i osobom niepełnosprawnym.

HEYAHOO i Bogu dzięki, że w Polsce prostytucja nie jest wciągnięta na listę zawodów, ponieważ UP miało by gdzie odsyłać ludzi do pracy ;) W końcu w tej branży nigdy nie będzie przestoju a więc i miejsca pracy są i pracownicy potrzebni.

Pomysł Niemców jest dyskusyjny, ale rozwiązań na świecie jest wiele i gdyby kiedyś ( odległa przyszłość ) w Polsce chciano wprowadzić takich asystentów, wcale nie musielibyśmy brać przykładu z Niemiec.

W sumie, przypomniał mi się teraz dowcip jak rozwiązać problem głodu i bezrobocia.

Proste rozwiązanie, nakarmić głodnych - bezrobotnymi :D Mam nadzieję, że Niemcy na to nie wpadną ani też Nasz rząd :D


  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#18 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 30 listopad 2013 - 20:51

W sumie, przypomniał mi się teraz dowcip jak rozwiązać problem głodu i bezrobocia.

Proste rozwiązanie, nakarmić głodnych - bezrobotnymi :D Mam nadzieję, że Niemcy na to nie wpadną ani też Nasz rząd :D

 

Cóż... Pan Bóg jest sprawiedliwy - jednym daje jedzenie, drugim apetyt... ;)


  • 1

#19 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 18:13

a ga ta Tutaj jest link do tematu,który Ci się przypomniał Galerianki i seks O.N. 2009 rok.
Swoje zdanie już tam napisałam wiec nie będę się powtarzać...

 

Tamten temat został skasowany, na prośbę autorki ;)


  • 0

#20 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 19:30

Heyahoo z prostytucją jest jak z kościołem....nie odprowadzają podatków i czerpią zyski z biednych potrzebujących ludzi. I tu, i tu cennik usług. W obu przypadkach świetne zarobki.

Jakoś nie widzę tego, że kobiety czy mężczyźni idą się kształcić w nowym zawodzie jakim mialby być asystent sxualny.  Najwięcej kandydatów pochodziło by właśnie z burdeli. Więc tak, czy inaczej prostytutka. Koło się zamyka.

 

Czrnyaniele kto jak kto, ale prostytutka zna świetnie anatomię ciała człowieka. Empatia...cóż...czyli, że ta asystentka/asystent miałby robić swoje zadanie jedynie z żalu i współczucia? Tak samo zobi to prostytutka. Tu jesdnak jest plus bo klient idzie wybiera sobie taką kobietę/ mężczyznę, ktory go pociąga fizycznie. Wie za co płaci. Wątpię aby w przypadku asystenta była opcja wyboru.

Sex to nie tylko prokreacja...to chemia...idziemy do łóżka z ludzmi, którzy nas pociągają fizycznie, intelektualnie. Jaka jest przyjemność z sexu z kimś naszym zdaniem brzydkim czy mało interesującym? 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych