Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prośba o wzięcie udziału w badaniu do doktoratu

wywiad poradnictwo niepełnosprawność stygmatyzacja

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 alina_lysak

alina_lysak

  Widz

 • Użytkownik
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 08:39

Dzień dobry,
nazywam się Alina Łysak. Jestem doktorantką w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie piszę pracę doktorską poświęconą osobom stygmatyzowanym jako radzącym się w polskim poradnictwie. Celem moich badań jest poznanie i opisanie doświadczeń związanych z poradnictwem, jakie posiadają osoby należące go grup mniejszościowych, w tym także osoby niepełnosprawne, poznanie ich odczuć i emocji dotyczących sytuacji pomocy, a także ich opinii o doradcach i relacji poradniczej, w jakiej się znalazły.
Zapraszam do wzięcia udziału w badaniu osoby doświadczające społecznej stygmatyzacji (np. osoby należące do mniejszości etnicznych, narodowych, wyznaniowych, seksualnych, osoby starsze, osoby niepełnosprawne fizycznie), które korzystały z poradnictwa (w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, biurach karier, urzędach pracy, młodzieżowych ośrodkach socjoterapeutycznych, w kontakcie z pedagogami szkolnymi lub pedagogami i psychologami pracującymi przy organizacjach pozarządowych, w prywatnych gabinetach itp.) i zechcą opowiedzieć mi o swoich przeżyciach.
Interesują mnie także sytuacje, w których ta część Państwa tożsamości nie była przedmiotem rozmowy poradniczej lub nawet nie została ujawniona doradcy/doradczyni.
Badania będą miały formę wywiadu, przekazane w nim informacje będą poufne, a osoby udzielające wywiadu opisane zostaną w pracy w sposób uniemożliwiający ich identyfikację.
Gdyby ktoś z Państwa zechciał udzielić mi takiego wywiadu, proszę o kontakt na adres alina.lysak@gmail.com lub wywiady.poradnictwo@gmail.com
Dziękuję za zapoznanie sie z moją prośbą,
Alina Łysak


 • 0

#2 Jankiel

Jankiel

  Podpowiadacz

 • Zbanowany
 • PipPipPipPipPip
 • 177 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 12:51

urzędach pracy

 Kiedyś do doradcy zawodowego posyłano na przymus, stygmatyzowanych i nie stygmatyzowanych :)


 • 0Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wywiad, poradnictwo, niepełnosprawność, stygmatyzacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych