Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Potrzebuje fajnego wózka elektrycznego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcelin2

Marcelin2

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 14:14

Witam wszystkich tak jak w temacie szukam dobrego fajnego wózka dla siostry, niestety z powodu choroby i braku ruchu siostra do najdrobniejszych nie nalezy. rozmawiałam ze znajomymi żeby sie poradził co do modelu no i ceny i jeden z nich mowi że dobrym wózkiem przy odpowiedniej cenie jest napewno wózek elektryczny QUICKIE TANGO. Miałam możliwośc jego przetestowania i z tego co zauwazylam jest to naprawde maly , lekki i zwinny sprzet, a te wszystkie mozliwosci regulacji ktore posiada sa tez przydatne podczas transportu. Łatwo cos jest zdemontowac i w tem sposob ulatwic jeszcze transport. Jest bezpieczny posiada czujnik zachowania rownowagi, a duza jego zaleta jest maksymalne obciazenie, nawet 125kg i to by bylo dobre bo siostra tyle nie wazy ale zawsze jest pewnosc ze jest wytrzymały. Wersja podstawowa jest juz bogato wyposazona a przy malej doplacie można dobrać sobie odpowiednie dodatki. Rowniez w terenie daje sobie rade z nierownosciami terenu a nawet kraweznki nie sa problemem. Może ktoś z obecnych poradzi mi coś wiecej chętnie wysłucham mądrzejszych od siebie.


Użytkownik Marcelin2 edytował ten post 22 lipiec 2013 - 14:15

  • 0

#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 09:10

Z tej firmy mam skuter elektryczny http://www.vermeiren...yczne/carpo.htm  polecam - doskonale radzi sobie w terenie ,nie ma problemu z pokonywaniem przeszkód ( duże koła ) ,  maksymalna prędkość 17km/h, zasięg 45 km , a jeśli chodzi o maksymalne obciążenie ...150 kg ;) Warunek - doskonały skuter jeśli siostra ma w miarę sprawne ręce 


 


Użytkownik hanick13 edytował ten post 23 lipiec 2013 - 09:10

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#3 Marcelin2

Marcelin2

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 08:59

No wiem wiem ze firma jest dobra ale mnie niestey bardziej interesuja wózki niz skutery , no nic poczekam jeszcze może ktoś coś doradzi. 


  • 0

#4 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 09:18

Marcelin2 - wózki elektryczne też są w Vermeiren , wejdź w odpowiednią zakładkę :) 

http://www.vermeiren...czne/forest.htm


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#5 justyna11

justyna11

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 13:49

Witam wszystkich tak jak w temacie szukam dobrego fajnego wózka dla siostry, niestety z powodu choroby i braku ruchu siostra do najdrobniejszych nie nalezy. rozmawiałam ze znajomymi żeby sie poradził co do modelu no i ceny i jeden z nich mowi że dobrym wózkiem przy odpowiedniej cenie jest napewno wózek elektryczny QUICKIE TANGO. Miałam możliwośc jego przetestowania i z tego co zauwazylam jest to naprawde maly , lekki i zwinny sprzet, a te wszystkie mozliwosci regulacji ktore posiada sa tez przydatne podczas transportu. Łatwo cos jest zdemontowac i w tem sposob ulatwic jeszcze transport. Jest bezpieczny posiada czujnik zachowania rownowagi, a duza jego zaleta jest maksymalne obciazenie, nawet 125kg i to by bylo dobre bo siostra tyle nie wazy ale zawsze jest pewnosc ze jest wytrzymały. Wersja podstawowa jest juz bogato wyposazona a przy malej doplacie można dobrać sobie odpowiednie dodatki. Rowniez w terenie daje sobie rade z nierownosciami terenu a nawet kraweznki nie sa problemem. Może ktoś z obecnych poradzi mi coś wiecej chętnie wysłucham mądrzejszych od siebie.

Każda osoba niepełnosprawna ma inne potrzeby, bardzo dużo zależy od rodzaju schorzenia. Są osoby którym ze względu na zwyrodnienie kręgosłupa zależy na tym by siedząc na wózku nie odczuwać wstrząsów i wertepów na własnym kręgosłupie bo jest to bolesne. takie osoby preferują duże ciężkie wózki z amortuzacją na kółkach. Jeśli twoja siostra ma chory (krzywy) kręgoslup to lepszy jest ciężki wózek z amortyzacją na przednie i tylne koła. Wówczas polecam OPTIMUS firmy Meyra. Katalog znajdziesz w formie pdf. na stronie meyra.pl

Najlepiej żeby twoja siostra SAMA przejrzała katalog i SAMA ZADECYDOWAŁA jaki chce wózek!!


  • 0

#6 Marcelin2

Marcelin2

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 09:41

Dziekuje za zainteresowanie i chec pomocy w odpowiednim wyborze wózka, nie mówie ze wasze propozycje sa zle ale ja potrzebuje dla siostry jak najmniejszego wózka , gdyż mieszkanie do salonow nie należy a jednak 2/3 czasu bedzie spedzala w domu. Ale mimo wszystko wózek powinien byc czyms posrednim wlasnie zeby i sprawdzil sie i w domu i w terenie wiec szukam raczej czegos mniejszego a nie kolumbryny.


  • 0

#7 Gregoryy

Gregoryy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 12:54

W takim razie EXCEL AIRide.

 

Wózek bardzo uniwersalny, nadaje się i do domu i na spacer. Duży udźwig - 160kg.

 

Co ciekawsze, na stronie Stefańskiego jest teraz moduł do samodzielnej wyceny wózka. Można sobie samemu przeklikać i każdą "śrubkę" dopasować i wszystko się samo wyceni.

 

Link do wózka: http://k.stefanski.c...-drogowe-sp-780

 

Link do wyceny (jest też na stronie głównej i w menu):  http://k.stefanski.com.pl/cennik_beta/


  • 1

#8 Gienek33

Gienek33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 13:47

Ja sam posiadam i kilku znajomych ze stowarzyszenia i uważam ze tak jak napisałaś, najlepiej by ci pasowal QUICKIE TANGO , zwrotny i dobre ma akumulatory oraz duze kola  

wiec i tu i tu by sie chyba nadał

 

tango.jpg


  • 0

#9 pantuniestal

pantuniestal

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 09 sierpień 2013 - 15:35

Ja brałem QUICKIE TANGO tutaj: Polecam zarówno sprzęt, jak i obsługę, dojechali do mnie az do Suwałk, ogladałem 2 modele, ale Tango był i do terenu i do domu (super skrętny), a chciałem cos optymalnego, drugi wózek był typowo terenowy. Popieram wybór, juz 2 lata jeżdze, jak masz jakieś konkretne pytania co do użytkowania, chętnie odpowiem.


  • 1

#10 Gregoryy

Gregoryy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 11:47

W takim razie EXCEL AIRide.

 

Wózek bardzo uniwersalny, nadaje się i do domu i na spacer. Duży udźwig - 160kg.

 

Co ciekawsze, na stronie Stefańskiego jest teraz moduł do samodzielnej wyceny wózka. Można sobie samemu przeklikać i każdą "śrubkę" dopasować i wszystko się samo wyceni.

 

Link do wózka: http://k.stefanski.c...-drogowe-sp-780

 

Link do wyceny (jest też na stronie głównej i w menu):  http://k.stefanski.com.pl/cennik_beta/

 

A wyglada to tak:

 

airide1.png


  • 0

#11 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 23 sierpień 2013 - 11:16

Gregoryy Po raz kolejny pokazujesz ten sam model wózka pachnie mi to spamem już.

Otrzymujesz ostrzeżenie-Moderator.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#12 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 11:35

Gregorry a czy te kółeczka antywywrotne nie przeszkadzają przy wjeżdżaniu na chodnik ? Mam tu na myśli wózek z napędem na przednie koła.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#13 marta788

marta788

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 13:49

Quickie Tango to naprawdę super wózek. W ogóle firma, która produkuje ten model, ma w swojej ofercie jeszcze wiele innych,  też są godne polecenia. Np. Salsa lub Salsa M bardzo fajne wózki o dobrych parametrach i opcjach dodatkowych. Polecam!!!!


  • 0

#14 marta788

marta788

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 14:43

JESTEM UMÓWIONA Z PRZEDSTAWICIELM FIRMY REHAB Z LUBLINA NA PREZENTACJĘ TYCH WOZKÓW TO  SIĘ WYPOWIEM NIEDLUGO JAK MOJE WRAZENIA;-))

 

Regulamin 1.2 g proszę o tym pamiętać-Moderator.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 28 sierpień 2013 - 16:13

  • 0

#15 Sofia

Sofia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 30 sierpień 2013 - 13:55

Witajcie. Kolejny raz zwracam sie z prosba o pomoc do Was. W ostatnim czasie zdecydowalam, ze na dluzsze dystanse chce jezdzic na wozku elektrycznym(caly dzien w terenie- dlugie trasy, komubikacja itd). Poruszam sie o balkoniku i mam powazne problemy z biodrem.Slabsze rece. Wozek ma sluzyc głownie w terenie, ale tak, by nadal sie tez do pomieszczen. Mieszkam w miescie. Wozkiem chce pokonywac krawezniki ew nierownosci. Wypelnilam juz stosowne papiery. Wymienilam sie opinia z kilkoma os. To bedzie moj pierwszy taki sprzet. W sklepie ortopedycznym w ktorym zawsze robie zakupy po dyskusji uparlam sie na Meyre. Pani mowi, ze jest w upadlosci. Wiecie cos o tym?

 

Chcialam poczatkowo brac Smarta, ale slyszalam, ze jest wycofywany? Na jego miejsce wszedl bardzo podobny Compact 905. Wiem, ze bardzo wazne sa kola. Compact ma je mniejsze. Wiem, ze te wozki i Smart i Compact wystepuja w dwoch opcjach 6 i 10 km/h. 10 km Compact ma chyba porownywalne kola do 6 Smarta. Moze ktos uzywal tych wozkow i sie wypowie? Czy one roznia sie cena ze wzgledu na predkosc? Jak z takim wozkiem jest w zimie? Da sie wyjsc na dwor? Czy sie zakopie? Nie chodzi mi o jakies mega zaspy;)

 

W sklepie powiedziano mi, ze po prostu zamowia wybrany model. A ja chialabym zobaczyc przed zakupem niz brac kota w worku. Trzeba sie jakos umawiac z przedstawicielem?

 

Bralam pod uwage tez Optimusa lub Optimusa 2 typowo terenowe ( nie wiem czy Smart ujedzie sciezka w lesie). Jednak na Optimusa chyba nie mam szans w dofinasowaniu. Czy elektryki sa stabilne w pokonywaniu przeszkod? Wiem, ze duzo pytan. Niestety nie mam doswiadczenia.

 

Link Smarta : http://www.mobil-act...og&kat=10&id=68

Link do Compact 905: http://www.mobil-act...=10&id=71#tresc

i Optimus2:


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 30 sierpień 2013 - 15:54

  • 0

#16 Gienek33

Gienek33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 12:26

Witajcie. Kolejny raz zwracam sie z prosba o pomoc do Was. W ostatnim czasie zdecydowalam, ze na dluzsze dystanse chce jezdzic na wozku elektrycznym(caly dzien w terenie- dlugie trasy, komubikacja itd). Poruszam sie o balkoniku i mam powazne problemy z biodrem.Slabsze rece. Wozek ma sluzyc głownie w terenie, ale tak, by nadal sie tez do pomieszczen. Mieszkam w miescie. Wozkiem chce pokonywac krawezniki ew nierownosci. Wypelnilam juz stosowne papiery. Wymienilam sie opinia z kilkoma os. To bedzie moj pierwszy taki sprzet.


Sofia jeżeli naprawde chcesz troszkę tak delikatnei mowiąc poszaleć na wózku i to w terenie to radzę ci sie zainteresować tym wózek inwalidzki elektryczy Timix tu masz go dobrze opisanego i sa fajne zdjęcia wiec sobie dokładnie obejrzysz, ten wóżek Timix jest dobrym rozwiązaniem twoicg problemów, mam kolegę w związku maniaka takich własnie eskapad w teren i spróbuj mu coś innego zaproponowac wyśmieje cię, z tego co ja sie orientuje najlepiej zadzwoń do najlepiej zadzwoń do tej firmy telefony masz w kontakcie , umów się z przedstawicielem na wizyte u ciebie w domu , przyjedzie pokaże ci ten wózek , bedziesz miala możliwośc go przetestowac i ocenic.

Użytkownik Gienek33 edytował ten post 03 wrzesień 2013 - 09:21

  • 0

#17 Sofia

Sofia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 17:14

Sofia jeżeli naprawde chcesz troszkę tak delikatnei mowiąc poszaleć na wózku i to w terenie to radzę ci sie zainteresować tym wózkiem inwalidzkim elektryczym tu masz go dobrze opisanego i sa fajne zdjęcia wiec sobie dokładnie obejrzysz, ten wóżek Timix jest dobrym rozwiązaniem twoicg problemów, mam kolegę w związku maniaka takich własnie eskapad w teren i spróbuj mu coś innego zaproponowac wyśmieje cię, z tego co ja sie orientuje najlepiej zadzwoń do najlepiej zadzwoń do tej firmy telefony masz w kontakcie , umów się z przedstawicielem na wizyte u ciebie w domu , przyjedzie pokaże ci ten wózek , bedziesz miala możliwośc go przetestowac i ocenic.

Mysle, ze wozek, ktory zaproponowales przekraza moje mozliwosci  finansowe. Poza tym to jest kombajn;) Ale dziekuje. Szukam chyba czegos zgrabniejszego.


  • 0

#18 Gienek33

Gienek33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 21:08

No to jeżeli Ci chodzi o coś mniejszego i bardziej zgrabnego damskiego to moge polecic Ci ten Plik u dołu strony  obejrzyj sobie poczytaj może bardziej ci przypasuje. No a jezeli mowisz o zakresie finansowym to jaka jest twoja gorna granica wtedy bedzie duzo prosciej.

 

Wstawione samo zdjęcie wózka zgodnie z regulaminem punkt 1.2 i

Moderator.

 

Załączony plik  WOZEK NA IPON.jpg   14,65 KB   2 Ilość pobrań


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 03 wrzesień 2013 - 13:22

  • 0

#19 pantuniestal

pantuniestal

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 03 wrzesień 2013 - 16:43

Hej, to może to moje Tango? Znaczy sie nie moje, bo mój jest troche niestandardowy, bo zamawiałem profilowane siedzenie, uchwyt na kule (to mi po taniości dorobili) i specjalny sterownik (z taką dużą kulką). Ja mam ręce mniej sprawne niż nogi, więc musiałem miec bardziej dopasowywany i tez dlatego wziąłem Quickie Tango, bo było dużo możliwości konfiguracji, co tam sobie nie zażyczyłem, to mogłem mieć. Tak wiec zdjec nie bede wrzucal, bo moj sprzecik jest rozny od tego, co w necie znajdziesz, ale jak chcesz cos takiego dopasowanego, to patrz moj wczesniejszy post, tam znajdziesz namiary. A, no i jeszcze jak sie okazalo po czasie, ze potrzebuje pasow 4 punktowych, zamiast standardowego pasa, to tez nie bylo problemu, zeby dostac. Nie wiem jak w zimie, bo w zimie to moj sprzet stoi, tylko akumulatory mu od czasu do czasu laduje, bo u mnie to jak jest snieg, to na calego i niczym nie przejedzie. Jak ktos pomyka w zimie, to niech sie wypowie (ciekawe czy akumulatory odpalaja na mrozie?).

 

Sofia, nie miałaś problemu z uzyskaniem dofinansowania? Bo ja trochę chodze (jeżeli można to tak nazwać) i mnie jakis znajomy straszył, że Pefron nie przyzna mi wózka. Jak brałem ten, co mam teraz, to nie było problemu, chyba teraz zaostrzyli przepisy, a po 3 latach można sie starać i bym chcial. Juz nawet próbowałem 2 wózki, cos tam mam na oku, ale to jeszcze jest czas. Moze za rok zmienia przepisy :)

 

Mysle, ze wozek, ktory zaproponowales przekraza moje mozliwosci  finansowe.

 

Nie znam Timixa, jest droższy niz Optimus?

 

 

W sklepie ortopedycznym w ktorym zawsze robie zakupy po dyskusji uparlam sie na Meyre. Pani mowi, ze jest w upadlosci. Wiecie cos o tym?

 

Ja też słyszałem, polski dystrybutor co prawda zaprzeczył (chyba nawet tutaj na forum jakis pracownik Meyry cos pisal na ten temat), ale na niemieckich stronach jak szukalem informacji na ten temat znalazłem cos takiego: http://rollingplanet...yra-ist-pleite/

Jak znasz niemiecki, to sobie zobacz, ale w sumie to nawet ktoś, kto nigdy się nie uczył, to wie, co znaczy "ist plajte" :P Niemiecka strona wygląda bardzo poważnie, ale niemieck ito w ogóle taki poważny język, ostatnio lyszalem dowcip, ze nawet slowo motyl (niemcy mowia Schmetterling) brzmi jak nazwa broni ;)


  • 0

#20 Sofia

Sofia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 03 wrzesień 2013 - 17:16

Dziekuje za zainteresowanie. Musze cos wyjasnic. Pierwszy raz ubiegam sie o dofinasowanie na wozek elektryczny. Jestem os studiujaca. Mam I grupe i klopot z rekami i nogami. Mysle, ze nie powinni mi odmowic. Okaze sie. Nie wiem o jakie dofinasowanie moge sie ubiegac. Czekam jeszcze na zaswiadczenie z uczelni i skladam papiery.

 

Jesli dostane ponad 10 tys to rozwazam Optimusa np. Jesli mniej to Smarta. Lub cos w tym przedziale cenowym.

 

Pantuniestal ile dostales dofinasowania te kilka lat temu?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych