Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Dojazd do miejsca pracy - Katowce

transport Katowice

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_naati88_*

Gość_naati88_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2013 - 11:09

Witam! Jestem tu nowa i nie wiem czy był już poruszany na forum taki temat, jeśli tak to przepraszam za spamowanie.  :)  :) Właśnie skończyłam studia i aktualnie jestem w trakcie poszukiwania pracy. Niestety mam spore problemy z poruszaniem się, więc najprawdopodobniej będę potrzebowała pomocy w dojazdach do przyszłego miejsca pracy. Na stronie portalu miejskiego Katowic (bo właśnie tutaj mieszkam) znalazłam informacje, że miasto realizuje usługi transportowe dla osób niepełnosprawnych za pośrednictwem jednej z firm. Jest tam nawet podany cennik usług (część opłaca miasto, a część pasażer), ale niestety dotyczy on raczej pojedynczych przejazdów. Zastanawiam się czy usługi te obejmują także stałe zlecenia na dojazd, bo jeśli miałabym uwzględnić ten cennik, to w przeliczeniu na codziennie pokonywane kilometry, (przypuśćmy 10-12 km) to się zupełnie nie opłaca. Czy ktoś z Was korzystał może z takich usług i wie jak to wygląda w praktyce?? A może ktoś z Was zna jakieś inne firmy zajmujące się tego typu usługami?? 

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. 

Pozdrawiam 

N. 


  • 0

#2 ZENTO

ZENTO

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 21 lipiec 2013 - 23:24

raczej malo kogo stac na dojazd do pracy taksowka.

rozgladnij sie na rozkaldzie jazdy KZK GOP.

jest przeciez dosć duzo polaczeń wykonywanych autobusami niskopodlogowymi.

to samo sie tyczy tramwaju chyba mumer 6 i 16.

nie licząc pojedynczych przypadkow ze w kabinie siedzi cham to przewaznie jednak kierowca rusza tylek by rampe wystawic.

(w tramwajach robi automatycznie z kabiny)


  • 0
Zento

#3 Gość_naati88_*

Gość_naati88_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2013 - 10:04

O tym, że po Katowicach jeżdżą autobusy niskopodłogowe wiem doskonale, bo sama nimi jeździłam przez 5 lat na uczelnię, zawsze jednak z pomocą drugiej osoby. Jestem osobą poruszającą się o dwóch kulach, niestety mam na tyle słabą równowagę, że czasem i one nie wystarczają, a w zimie kiedy jest ślisko lub pada deszcz w zasadzie nie zdają egzaminu, dlatego zawsze dla bezpieczeństwa jeździłam z kimś.Teraz nie będę już miała możliwości asystentury dlatego szukam przewozu...Na wózek się nie przesiądę bo już niego wstałam i nie mam zamiaru do tego wracać... 


  • 0

#4 ZENTO

ZENTO

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 09:28

no to niestety masz problem.

musisz w takim razie albo znalesc sobie kogos kto bedzie Ci towarzyszyl w podrozy i byla tzw. pomocna dlon albo przesiaśćź sie na wozek.

przeciez po pracy mozesz chodzic o kulach.

no chyba ze znajdziesz kogos tam gdzie pracujesz kto jest z Twoich okolic i jezdzi dajmy na to autem i by Cie zabieral.

 

powodzenia


Użytkownik ZENTO edytował ten post 26 lipiec 2013 - 09:28

  • 0
Zento

#5 Gość_naati88_*

Gość_naati88_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2013 - 10:42

cóż, będę musiała coś wymyślić... 


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: transport, Katowice

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych