Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca Licencjacka :)

Aktywność fizyczna Terapia Osoby niepełnosprawne sport rekreacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaczkosia20

kaczkosia20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:29

Witam Was Moi Drodzy  :)

 

Jestem Niepełnosprawną Studentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Pedagogika wspierająca z profilaktyką niedostosowania społecznego.

Piszę pracę na temat: "Terapeutyczna rola aktywności fizycznej w życiu osób niepełnosprawnych". :)

 

Czy znalazłyby się chętne osoby do współpracy ze mną w tym temacie w późniejszym okresie pisania owego zagadnienia??

Czy może komuś gdzieś, kiedyś wpadła w rączki jakaś ciekawa książka z tej tematyki i mógł by się podzielić informacjami i namiarami na ową pozycję??

Czy może macie jakąś propozycję tematyczną bym mogła uwzględnić ją w pracy??

 

Liczę na waszą pomoc :rumieniec:

Chciałabym by ta praca nie była tylko naukowa ale równie dobrze i życiowa oparta na różnych istotnych aspektach dla osób niepełnosprawnych.

Im więcej pomysłów tym bardziej będzie dla mnie praca ciekawa i owocna.

 

Więc zapraszam ze mną do współpracy i pomocy dla mnie naprawdę ważnej :rumieniec:


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 21 czerwiec 2013 - 21:37
Małe błędy ...

  • 0

#2 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 30 czerwiec 2013 - 14:26

jakiej współpracy?


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#3 kaczkosia20

kaczkosia20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 14:46

Wszystko jest napisane w temacie :)


  • 0

#4 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:12

Powiem szczerze, takie pytania to powinien do Ciebie skierować Twoj promotor...a Ty kierujesz tu do nas..

"Propozycje tematyczne,ktore powinnam uwzglednic w pracy" cytat - obawiam sie, ze to Ty sama musisz wymyśleć..

Przepraszam ale czuję,jakbym ja sama miala pisac Twą prace a to nie o to chyba chodzi..

a tak w ogole..to nie mam pomyslu, gdybym miała, to pewnie bym cos doradziła..wszystkiego dobrego


  • 0

#5 kaczkosia20

kaczkosia20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 19:49

Właśnie chodzi o doradzenie czyli rzucenie mi jakiegoś pomysłu, który mógł mi umknąć a będzie dobrym dla mnie punktem zaczepienia do napisania. Nikt nikomu, nie mówi o pisaniu pracy ja tylko chciałam, byście podzielili się swoimi pomysłami jakie nasówają się wam odnośnie tematu a które mogła bym uwzględnić w pisaniu by praca była ciekawsza


  • 0

#6 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2013 - 21:40

Hmm...

Ja po przeczytaniu tak postawionego tematu "Terapeutyczna rola aktywności fizycznej w życiu osób niepełnosprawnych",zastanawiam się JAKĄ DOKŁADNIE aktywność fizyczną masz na myśli (np. typowo sportową czy chociażby rehabilitację).

Praca licencjacka ma to do siebie, że musi być konkretna. Zaproponowany przez Ciebie temat jest zbyt ogólnikowy, mogłabyś o nim pisać magisterkę, a nie pracę na pierwszym, bądź co bądź - wprowadzającym poziomie.Takie zawężenie tematyczne pozwoli Ci na lepszy dobór materiałów. Sporo jest bibliografii na temat samej rehabilitacji leczniczej, to pewne.


  • 0

#7 kaczkosia20

kaczkosia20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 07:19

Sport i rehabilitację :)


  • 0

#8 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2013 - 17:41

nie wiem czy łączenie tych wątków to dobry pomysł.

na dobrą sprawę są to dwa - co tu dużo mówić - bardzo różne typy aktywności.

wybrałabym jeden kierunek, żeby nie było efektu pomieszania, ale Ty decydujesz.

 

uderz w stronę sportu. w Polsce jest wiele klubów dla ON, w których mogą trenować - koszykówkę, szermierkę, itp. fajna sprawa i na pewno inne ujęcie tematu. zawsze możesz skupić się na opisie jednego z takich klubów - co ON proponuje i co ostatecznie osoba chora zyskuje poprzez udział w takich zajęciach sportowych. wiadomo, że prócz fizycznego zmachania może się integrować z innymi, a przy okazji odnosić sukcesy, bo przecież podobne kluby nastawione są na wyniki.

mniej znaczy więcej. :)


Użytkownik Ivona edytował ten post 01 lipiec 2013 - 19:48

  • 0

#9 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 18:39

O, Ivona dobrze mówi...

Wykazać w czym sie przejawia ta  "terapeutyczna rola", tzn terapeutyczna rola w psychice i terapeutyczna rola w fizycznosci..moze ,jak sie da terapeutyczna rola w spolecznosci...Moze zrobić jakies badania?  ankiete do wypelnienia przez członkow jednego takiego klubu, i bedziesz miec  terapeutyczna role ....... na przykladzie czlonkow "KLUBU X"..czy cos w tym rodzaju...Moze byc?


  • 0

#10 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2013 - 18:55

kwestię ankiety warto przemyśleć i dopracować, ale dopiero wtedy, gdy będzie pomysł na ujęcie tematu.

z doświadczenia wiem, że prace zawierające część badawczą są znacznie wyżej ocenione niż te, które zawierają tylko teorię.

masz niemałe pole do popisu, próbuj. :)


  • 0

#11 kaczkosia20

kaczkosia20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:56

Dziękuje wam :)

Mam Stowarzyszenie Sportowe na którym chcę bazować, chce po prostu znać wasze zdanie, bo "a nóż widelec mi może coś umknąć" a będzie to naprawdę ważne.

Właśnie temat staram się "ugryźć" mam Organizację tylko chce obrać prawidłowy punkt odniesienia do pracy a dzięki waszym spostrzeżenią będzie mi łatwiej i sprawniej a zarazem spokojniej szło w tym kierunku.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Aktywność fizyczna, Terapia, Osoby niepełnosprawne, sport, rekreacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych