Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Różne filmy o niepełnosprawnych/niepełnosprawności.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2016 - 21:00

Proponuję dla odmiany inny film opowiadający niekonwencjonalnie o życiu osób niepełnosprawnych.

                                                              

Hasta la vista (2011)

Gatunek : Komedia

                                                                                            Produkcja: Belgia

Nagrodzony wieloma nagrodami.

Josef, Lars i Phillip uwielbiają wino i kobiety, a ich największym marzeniem jest utrata dziewictwa. Pewnego razu, będąc na lekkim rauszu, postanawiają wybrać się w szaloną podróż z Belgii do Santa Ponsa w Hiszpanii. W słynnym tamtejszym domu uciech pragną urzeczywistnić swoje seksualne fantazje. Od tej pory nic ich nie powstrzyma. Nawet to, że są niepełnosprawni - jeden niewidomy, drugi przykuty do wózka, a trzeci niemal całkowicie sparaliżowany.
Film inny niż dotychczas tu proponowane. Pokazujący, że ludzie niepełnosprawni też mają uczucia. Chcą kochać i być kochanym. Do tego te inne światy - Belgia, Francja i Polska... Ale film dobry. Sensowny i prawdziwy. Polecam :) ( W necie )

 

7478700.2.jpg


  • 0

#42 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2016 - 21:30

Okazuje się, że nie tylko my mamy swoich Karguli i Pawlaków. W Europie także są. Ich historię opowiada belgijsko-francuska czarna komedia  


Aaltra (2004)

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Belgia, Francja

Podobnie jak powyższy film jest to tzw. kino drogi.  
W skutek kolejnej z rzędu sprzeczki między mężczyznami, spada na nich przyczepa. Obydwoje odnoszą ciężkie obrażenia, w efekcie lądują na wózkach inwalidzkich.
Zdeterminowani usilnie żądają odszkodowania od firmy, która wyprodukowała przyczepę. Rozpoczynają szaloną podróż przez Europę na wózkach inwalidzkich spotykając wiele różnych postaci na swej drodze do Finlandii...

 

7533822.3.jpg


  • 0

#43 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2016 - 10:23

Jeśli ktoś lubi oglądać historie miłosne, lubi muzykę latynoską, do tego specyficzny humor i konwencja filmu, to powinien obejrzeć ten film

Rumba (2008)


Gatunek: Komedia
Produkcja: Belgia, Francja

Jest to opowieść o ludziach z pasją, której poświęcają każdą wolną chwilę - tańce latynoamerykańskie. Startują w wielu różnych konkursach odnosząc sukcesy. Podczas nocnego powrotu z takich zawodów, na ich drodze staje nieznajomy, który chce popełnić samobójstwo. Dochodzi do wypadku - ona traci nogę, on - pamięć. W efekcie, tracą wszystko - dom, pracę, pasję, ale jedna rzecz jest niezmienna - miłość.    
 

fc1b6f37358440bbc09f3c2517ceaf52.jpg

 
 


  • 0

#44 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2016 - 00:31

Po obejrzeniu tego filmu normalnie byłam wściekła, co rzadko mi się zdarza...

 

"Zanim się pojawiłeś" (2016)

 

Produkcja: USA

Gatunek: Dramat

 

"Zanim się pojawiłeś" to film na wskroś klasyczny, ze smakiem i wyczuciem. Relacja miłosna zbudowana została na bazie przeciwstawnych charakterów. Will (Sam Claflin) jest przystojnym, bogatym, wyrafinowanym młodzieńcem, który żył pełną piersią na wszystkich kontynentach. Lou (Emilia Clarke) jest prostą dziewczyną, naiwną, otwartą, która nie wie, ile do zaoferowania ma szeroki świat. Połączył ich okrutny los. On jest sparaliżowany po wypadku. Ona straciła pracę i desperacko poszukuje nowego płatnego zajęcia. Zostaje więc jego opiekunką.
Patrząc na to, jak bardzo rozdarty jest on pomiędzy bólem egzystencjalnym a miłością do niepoprawnej optymistki,  miałam wewnętrzny dylemat, ochronienia go przed mrokiem, w jakim pogrąża się jego dusza? Czy też  ze złości przestać go oglądać...I właśnie chyba w tym zawsze tkwił sekret najpopularniejszych melodramatów: w umiejętności przekonania widzów, by zaangażowali się emocjonalnie w oglądaną historię.
Nie wiem jak Wy, ale mnie ten film po ludzku wkurzył.
Ciekawa jestem, czy i Wy doznacie takiego poirytowania?

 

7730927.2.jpg


Użytkownik michalina edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 00:36

  • 0

#45 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2016 - 00:17

Dziś jestem pod urokiem kina francuskiego. Dość już trudnych i dramatycznych historii :)

Ten film polecił mi kolega z czata Adalberto ( powiem Wam sekrecie, że też artysta - wspaniały kolega)

 

Rozumiemy się bez słów

(2014)

 

 
Gatunek: Komedia
Produkcja: Francja
 
Tym razem nie będę streszczać filmu, ale powiem Wam, film choć nie wybitny, ale niezwykle urokliwy.
Dodam tylko, że historia o rodzicach głuchoniemych, kochających się, którzy mają dwójkę dzieci - córkę i syna, jedynie córka jest słysząca.
Na domiar tego ma piękny głos..... itd:
Oto zwiastun:

 
Polecam :heart: :D

Użytkownik michalina edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 00:22

  • 0

#46 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2016 - 14:58

Tak rozmawiamy nt. filmów i proponujemy komedie, dramaty... Dziś dla odmiany zaproponuję film akcji, mający co prawda swoje lata, ale mimo tego, dobrze się to ogląda.
 

Ślepa furia

(1989)

 

Gatunek: Akcja
Produkcja: USA

Może to nie jest film wysokich lotów, ale w tym kinie bardziej chodzi o łubu-du. Nick Parker (Rutger Hauer) jest weteranem wojennym z Wietnamu. W wyniku błędów w akcji i thórzostwa swojego przyjaciela Franka stracił wzrok. Uznany za "zaginionego w akcji" po dwudziestu latach wraca do Ameryki i domu. Postanawia odnaleźć swojego przyjaciela, który tymczasem zamieszany w handel narkotykami salwuje się ucieczką z kraju narażając swoją ex-żonę i syna na niebezpieczeństwo. Nick akurat trafia w samo centrum zamieszania. Używając swych niezwykłych umiejętności walki i wyostrzonych zmysłów ratuje chłopca siejąc spustoszenie pośród żądnych zemsty morderców czym się naraża bezwzględnej mafii.
 

7465043.3.jpg
 


  • 0

#47 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2016 - 15:26

film akcji, mający co prawda swoje lata, ale mimo tego, dobrze się to ogląda.

 

Masz rację Kuba :) , ja ten film oglądałam wielokrotnie i zawsze przyciągał moją uwagę.

Nawiasem mówiąc wspaniały aktor Rutger Hauer, znany z "Autostopowicz'a" (1986), gdzie wciela się w psychopatycznego włóczęgę... nomen omen :) .


  • 0

#48 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 wrzesień 2016 - 16:58

Kochani ostatnio natchnęłam się ponownie na film, który zdobył 4 Oskary i 5 Złotych Globów oraz wiele innych nagród. Niezapomniane wcielenie się w głównego bohatera przez Russella Crowe. Emocje gwarantowane, przynajmniej tak było w moim przypadku. Gorącą polecam ten film:

 

 

Piękny umysł

 

(2001)

 

piekny-umysl-dvd_midi_191_0004.jpg


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#49 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2016 - 18:04

Film który warto zobaczyć to:

Imagine

(2012)

 

Gatunek:Dramat

 

Produkcja: Francja Polska Portugalia Wielka Brytania

 

Ciężko jest opowiedzieć historię o niewidomych ludziach w taki sposób, by już na samym początku nie popaść w tanie wzbudzanie współczucia, nawet jeśli  nie byłoby to zamiarem twórców. Jest w człowieku coś takiego, że gdy słyszy podobne opowieści, bardzo często włącza się w nim cichy głosik mówiący "och, co za biedaki, tak pokrzywdzeni przez los... ja to jednak mam w życiu lepiej... mocno im współczuję...". Siłą filmu "Imagine" jest to, że udaje mu się od tego uciec. Nie ma w tej produkcji  głosu wołającego "spójrzcie jak jest im źle, wy nieczułe potwory!". Zamiast tego jest spokojnie rozwijana opowieść o przezwyciężaniu własnych ograniczeń i - co chyba ważniejsze - uczenie się z nimi żyć. Nikt tu nie siedzi w kącie i płacze rozdzierająco. Zamiast tego bohaterowie siedzą w małej kawiarni i piją domowe wino.
Największym plusem tego filmu jest wspaniała kreacja głównego bohatera, czyli Edwarda Hogg, który wcielił się znakomicie w niewidomego nauczyciela, by uczyć niewidome dzieci technik bezpiecznego poruszania się, jednak jego metody są nieco kontrowersyjne. Daje im lekcję samodzielności, która wymaga wyczulonych zmysłów oraz silnej wyobraźni. Lekcją jest zresztą całe "Imagine", opowiadać o tym, czego nie widać.

7532127.2.jpg


  • 1

#50 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 19 wrzesień 2016 - 17:07

Randki w ciemno, lekka komedia romantyczna, w której główny bohater jest niewidomy.
 

7230187.3.jpg
 


Użytkownik kuba edytował ten post 19 wrzesień 2016 - 18:39
Zmieniony link do obrazka

  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#51 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2016 - 23:41

Nie jesteś sobą
(2014)
 
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
 
Zaczyna się od tego co zwykle, czyli że na początku było jak w bajce. Atrakcyjna, bogata i utalentowana Kate (Hilary Swank) prowadzi życie jakby żywcem wyjęte z połyskliwych stron drogich kobiecych czasopism. Ma idealnego męża (Josh Duhamel), piękny dom, satysfakcjonującą pracę i grono przyjaciół, których zaprasza na wystawne kolacje, podczas których podaje ugotowane przez siebie wykwintne dania i raczy gości grą na fortepianie.
Okrutna diagnoza: stwardnienie zanikowe boczne, niczym czarodziejskie zaklęcie sprawia, że nagle przyjaciele się odsuwają, kochający mąż zamienia się w cyborga-pielęgniarza, a inteligentna i niezależna kobieta przestaje mieć jakikolwiek wpływ na to, co się z nią dzieje. Na szczęście ma dziewczyna jeszcze na tyle silnej woli, by wymusić zatrudnienie dla siebie odpowiedniej opiekunki.
Film naprawdę wart obejrzenia. Polecam.  ;)
 
7664514.3.jpg

Użytkownik kuba edytował ten post 04 listopad 2016 - 14:36
Zamiana linku z baaardzo obszernym fragmentem filmu na zdjęcie

  • 0

#52 Brrisi

Brrisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 31 październik 2016 - 16:46

Serdecznie polecam Pierwszorzędny film o niepełnosprawności, bardzo jestem ciekawa Waszej opinii :)
Ten film to The Fundamentals of Caring - opowieść o mężczyźnie po przejściach, na którego życiowej drodze stanął młody chłopak chory na dystrofię mięśniową.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenzje:

Po obejrzeniu tego filmu normalnie byłam wściekła, co rzadko mi się zdarza...

"Zanim się pojawiłeś" (2016)

Nie wiem jak Wy, ale mnie ten film po ludzku wkurzył.
Ciekawa jestem, czy i Wy doznacie takiego poirytowania?

Oj tak okropny film, płaski jak mazowieckie pola, nie wnoszący nic i do tego jeszcze pokazujący niepełnosprawnych jako osoby po prostu głupie.
 

Jak na wątek - filmy o niepełnosprawnych, ta trylogia wpisuje się tu sama.
Nie są to ckliwe melodramaty, lecz zupełnie inne spojrzenie na ułomności ludzkie.
"Tańcząc w ciemnościach" to po "Przełamując fale" i "Idiotach" film kończący trylogię "Złotego Serca" Larsa von Triera. Trylogię, o której już dziś można powiedzieć, że zapewniła sobie trwałe miejsce w historii światowej kinematografii. Elementem łączącym wszystkie trzy filmy są postaci głównych bohaterek - Bess w "Przełamując fale", Karen w "Idiotach" i Selmy w "Tańcząc w ciemnościach". Wszystkie trzy są istotami wyjątkowymi. Wrażliwymi, pełnymi uczuć, wierzącymi w swoje przekonania oraz ideały i w ich imię ponoszącymi najwyższą ofiarę.

Kocham te filmy i Larsa, ma niezwykła wręcz umiejętność pokazywania najskrytszych emocji. Jest cudownym reżyserem.
 
Połączyłam posty w jedną całość. Bardzo proszę zacznij korzystać z opcji "edycja". Wówczas nie będzie potrzebna ingerencja moderatora. Następnym razem może to zostać uznane za podbijanie tematu. Moderator.

Użytkownik kuba edytował ten post 01 listopad 2016 - 18:08
Połączono posty, usunięto aktywny link i wprowadzono nazwę filmu.

  • 0
"Czlowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, ktore ma dla innych ale i za te ktore w innych budzi"

#53 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2016 - 19:19

Dziękuję za propozycję filmu - wart obejrzenia,, dodaje zwiastun i polecam - świetny film - uczy dystansu do swojej sytuacji.

 


  • 0

#54 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 14:56

Po obejrzeniu tego filmu normalnie byłam wściekła, co rzadko mi się zdarza...

 

"Zanim się pojawiłeś" (2016)

 

Nie wiem jak Wy, ale mnie ten film po ludzku wkurzył.

Ciekawa jestem, czy i Wy doznacie takiego poirytowania?

 

 

Michalino, wczoraj mi było dane oglądać ten film wraz z mą partnerką, która na nim nieźle się zryczała, a ja dzisiaj na spokojnie analizując sobie treść i fabułę to też podobnie jak Ty wkurzyłem się na scenarzystów, którzy niepotrzebnie dali się ponieść głęboko zakorzenionym w ludzkości schematom; pozwolili widzowi myśleć podobnie jak główny bohater, że jego życie jest nic nie warte. Mogli pokazać, że życie to niewiadoma, liczy się tu i teraz. Wkurza mnie to, że po raz kolejny pokazano osobę niepełnosprawną tylko przez pryzmat jego cierpieniu, bezcelowości życia, wegetacji, niezrealizowanych marzeń i planów, a przecież niejednokrotnie bywa odwrotnie.


Użytkownik kuba edytował ten post 03 listopad 2016 - 15:48
Skrócono cytat

  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#55 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2016 - 15:04

Rafale, podzielam Twoją opinię. Film jest płytki i nie ma w nim głębszej analizy psychologicznej głównego bohatera.

Jak dla mnie to typowy wyciskacz łez.


  • 0

#56 Brrisi

Brrisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 23:02

Miło mi, że  dołączyłeś do grona kinomanów. A co do filmu, wiadomo, wielki Pedro Almodovar...

Można go uwielbiać lub nienawidzić, ale obojętnym - nigdy.

Uważa się, że jak nikt inny ten twórca potrafi portretować kobiety i jak mało kto pokazuje skomplikowaną naturę ludzkich emocji, choć można spotkać się z opiniami, że postacie kobiece Almodóvara są płytkie, a wyróżniają się jedynie przejaskrawieniem. W tym filmie jest również namiętność. Mroczny spektakl namiętności z kochankiem na wózku w tle, że tak powiem. Jak zwykle szokuje i nic nie jest takie oczywiste.
Udany film i polecam go.

 

Mi się ten film bardzo podobał tak, nawet tak bardzo jak filmy Tiera :) aczkolwiek Almodovar no cóż - ja nie wszystkie jego filmy dobrze znoszę, ale to już kwestia gustu. :) 


  • 0
"Czlowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, ktore ma dla innych ale i za te ktore w innych budzi"

#57 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2016 - 22:46

Ray
(2004)
 
Gatunek: Biograficzny Dramat Muzyczny
Prod: USA
 
Świetna historia utalentowanego wirtuoza jazzowego niewidomego Ray'a Charlesa.  W filmie ukazane jego życie, droga do sławy. Wspaniała gra aktorska. Polecam - warto obejrzeć.
 
p35003_p_v8_ab.jpg

Użytkownik michalina edytował ten post 12 listopad 2016 - 16:18

  • 0

#58 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2016 - 00:00

Fajny film, a jeszcze lepsza ścieżka dźwiękowa... :)


  • 0

#59 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 styczeń 2017 - 12:14

Bieg życia (2013) - reż. Don Caron, Lyle Hatcher

 

Historia pięknej przyjaźni dwóch chłopców. Oparta na faktach opowieść rozpoczyna się, gdy głęboko wierzący uczeń czwartej klasy - David Dhalke - przepowiada śmierć swojej nauczycielki. David choruje na dystrofię mięśniową i porusza się na wózku inwalidzkim, a Lyle Hatcher jest szkolnym łobuzem. Choć pozornie stanowią zupełne przeciwieństwa, chłopcy szybko znajdują wspólny język, a ich wzajemne relacje uczą otwartości.

 

Polecam!!! :)

 

7589472.6.jpg


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#60 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 03 maj 2022 - 09:31

"Nietykalni" - biograficzny, dramat, komedia.

Produkcja francuska. 

 

Wczoraj widziałam 40 min tego filmu:Nieobliczalni w którym gra Omar Sy i jest w nim scena w tym samym zamku, w którym mieszkał niepełnosprytny z "Nietykalnych".

w filmie Omar Sy jest wesolutkim policjantem, który prowadzi śledztwa z kapitanem policji.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych