Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Uzasadnienie wniosku o dofinansowanie ze środków PFRON likwidacji barier w komunikowaniu się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawis123

dawis123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 14:56

Witam jestem osobą niepełnosprawną z problemami ze wzrokiem. Chcę złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON zakupu urządzeń (wraz z montażem*) lub wykonania usług* z zakresu

likwidacji barier w komunikowaniu się. Potrzebuję jakieś sensowne uzasadnienie jego. Nie może zawierać że komputer jest mi potrzebny do pracy lub nauki. Muszę odwołać się tam do następujących pkt.

co stanowi dla Wnioskodawcy faktyczną barierę w komunikowaniu się,

 jak zakup wnioskowanego przedmiotu dofinansowania przyczyni się do zlikwidowania bariery w komunikowaniu się,

 do jakich celów Wnioskodawca będzie używał wnioskowanego przedmiotu dofinansowania aby umożliwić lub w znacznym stopniu ułatwić

wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem – podać konkretne przykłady.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 


  • 0

#2 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 19 październik 2013 - 21:34

a dlaczego nie może zawierać informacji, że potrzebny do nauki i pracy? 

 

Ja w tym roku składałam wniosek z tego programu i dostałam kasę na laptopa. 

Jak przyczyni się zakup do zlikwidowania bariery?- pisałam o możliwości wyszukiwania informacji, telefonów do urzędów, lekarzy. Z racji , możliwości poszukiwania pracy, kontynuowania nauki przez internet, kursów szkoleń

 

Do jakich celów, podobnie - zakupy przez internet. Ponieważ mieszkam na wsi gdzie nie ma sklepu z ubraniami ani przystosowanego autobusu jest to jedyna możliwa forma dokonania owych samodzielnie, możliwość nawiązywania kontaktów społecznych itp.  Pisałam o możliwości rozwoju zainteresowań, o tym, że komputer służy mi właśnie do pracy zdalnej. Jeżeli nie pracujesz i nie uczysz się proponuję zarejestrowanie się w urzędzie pracy i wzięcie zaświadczenia do wniosku o jej poszukiwaniu.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia, zapewne w przyszłym roku. bo teraz małe szanse - pewnie już nie mają pieniędzy.


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#3 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 20 październik 2013 - 10:52

Nie mam problemow ze wzrokiem ale postaram sie cos dopisać,

Moze:

1- fakt, ze na komputerze będziesz miał specjalnie powiekszane litery(,bo chyba macie jakies programy ) sprawi,ze lepiej bedziesz czytał z ekranu np informacje o dostepności do lekarza, jak również napisać podanie do urzędu

2-mozesz samemu dokonywac przelewów przez internet bo..są duże litery i widzisz co i jak mozna wypelnić

3- moze ,ze bedziesz mógł czytac ksiązki, bo bedziesz mial odpowiednie oprogramowanie

 

to tak na gorąco, co mi przyszło do głowy.

 

MartoS  wyobraź sobie ze u mnie też nie pozwalaja pisac ze do pracy czy studiow.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych