Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca magisterska Kobiety niepełnosprawne ruchowo życie codzienne, bariery i trudności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ania220587

ania220587

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 11:37

Witam drogie Panie

piszę tutaj na forum gdyż potrzebuję pomocy w sprawie pracy magisterskiej. dokładniej potrebowała bym opisu zycia odkiedy jesteście panie na wózku w wyniku czego tak jest. Jak panie dają sobie radę w życiu. Jakie mają panie czucie w nogach i od kad pane go nie mają jeśli tak jest. Czy macie Panie skurcze, czy nogi sa luźne. Czy jesteście panie samodzielne. Jak wyglada Państwa życie codzienne. Czy uprawiają Panie sport. Jak i gdzie  sie rechabilitujecie czy sa jakies postepy. Opis w podpunktach jak Panie sie ubieracie taki dokladny (zakłądania całego stroju, skarpetek i butów osobno również), opis w podpunktach jak Panie sie przesiadają. Czy w domu poruszacie się Panie na wózku czy też w inny sposób. Jaki wózek Panie posiadacie. Jak  sie ubieracie to znaczy jakie stroje Panie nosszą, i jakie rodzaje butow. Czy po domu uzywacie Pani kapci. Jak je Panie zakladają tak samo skarpetki. I potrzebowala bym zdjecia instruktazowe jak Panie sie ubierają kolejno (spodnie, bluske bez bielizny) i przesiadania. A nawet filmiki jeśli dało by radę. I zdjecia w rożnych strojach i butach kozakach, szpilkach, adidasach, kapciach na wózku. Od głowy w dół i samych nóg.  Ja powybieram najlepsze. W kilku rodzajach butów, spilek sandałkach, koturnach, klapkach japonkach, adidasach, kapciach, w kilku rodzajach skarpetek i rajstop bez butów na wózku i w butach na wózku jak i kapciach w skarpetkach i bez. Twarze na zdjęciach będą zasłonięte i podpiszę klauzule że wykorzystam je tylko i wyłącznie do pracy magisterskiej nigdzie więcej

Błagam o pomoc wszystkie kobiety niepełnosprawne ruchowo. :( :( :( :(

 


  • -3

#2 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:10

Aniu..

Nie chcę ingerować w Twojego posta ale, że jest on pełen błędów to proszę Cię bardzo o poprawę jego treści.

A tak w ogóle to odnoszę wrażenie, że to są chyba jakieś żarty..?!  Moim zdaniem temat Twojej pracy magisterskiej jest ciekawy ale nie rozumiem powiązania czynności codziennych z ubiorem (wyglądem)?


Użytkownik Evita edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 16:10

  • 5
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:30

Wow ..., imponująca lista oczekiwań i podpunktów ... ... Szczególnie intryguje mnie to zdanie:


I potrzebowala bym zdjecia instruktazowe jak Panie sie ubierają kolejno (spodnie, bluske bez bielizny) i przesiadania. A nawet filmiki jeśli dało by radę. I zdjecia w rożnych strojach i butach kozakach, szpilkach, adidasach, kapciach na wózku. Od głowy w dół i samych nóg. Ja powybieram najlepsze. W kilku rodzajach butów, spilek sandałkach, koturnach, klapkach japonkach, adidasach, kapciach, w kilku rodzajach skarpetek i rajstop bez butów na wózku i w butach na wózku jak i kapciach w skarpetkach i bez.


Osobiście jak się ubieram, czyli po kolei nakładam na siebie cześci stroju, to zazwyczaj następuję to szybko i wówczas, co takie zdjęcia miałoby być klatka po klatce?! Mało realne. Cała ta treść bardziej odstrasza niż pomaga się przełamać. Na Twoim miejscu nie zmieniałabym tematu pracy, ale zastanowiłabym się bardzo mocno nad częścią badawczą pracy (materiał do pracy). Musisz się jakoś ratować i czymś posilić.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 17:41

  • 4

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 ania220587

ania220587

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:14

dziękuje za jazdy i pociski i brak zrozumienia. spotykam się z tym nie pierwszy raz


  • -4

#5 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:34

Dziewczyno, weź się ogarnij i nie popadaj w skrajności.

Najpierw wysuwasz konkretne żądania, a po tym, jak ktoś ma uzasadnione obiekcje, od razu posądzasz go o "jazdy".

Może zwyczajnie osoby, które mogłyby być Twoimi respondentami potrafią lepiej analizować to, co napisałaś? Może jako grupa docelowa badania widzą jego mankamenty i chcą naprowadzić Cię na właściwy tor? Jeśli masz je za gorsze od siebie, nie proś ich o przysługę, bo to się trochę wyklucza.

"Od razu atak, nikt mnie nie rozumie". Dorosła dziewczyna, a reakcja jak u pięciolatki, która nie dostała lizaka. Bez jaj! Sama prosisz się o to, by ktoś Twój post zignorował.


Użytkownik Ivona edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 19:35

  • 7

#6 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 18:45

Dzien dobry,

powiem szczerze, ze dokladny opis tego jak ja sie przesiadam na wózek bylby dla mnie upokarzający...Czy Pani sama siebie wyobraza sie w takiej roli?   ciekawi mnie czy promotor ma wgląd w szkic...ale to tak na marginesie..


  • 3

#7 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 07:30

ania220587 Jeśli chciałabym przeprowadzenia wiwisekcji na sobie, to zgłosiłabym sie do Akademi Medycznej. Jeszcze tylko brakuje abys poprosiła o nagranie z ( za przeproszeniem) podcierania sobie tyłka. Gdybyś była facetem, to pomyślałabym, że Cię to kręci. :@

"Bluzka" pisze się przez "z", STUDENTKO ! 


  • 2

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#8 kalipso

kalipso

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 09:26

Osobiście uważam prośbę autorki postu za niestosowną. Autorka niech się postawi na miejscu osoby, która ma uczesnitczyć w tym chorym badaniu i się zastanawi, czy by wzięła udział w ankiecie która dotyczy tego jakie skarpetki i jakie buty nosisz... Nie jestem osobą niepełnosprawą. Te Twoje pytania powinny być przygotowane w ankiecie, odpowiednio sformułowane, a nie na zasadzie traktowania ludzi jak króliki doświadczalne. Trochę wysiłku, pracy... poza tym wrzucaj swoje wypowiedzi do worda, żeby Ci sprawdzil błędy przyszła Pani magister.


  • 1

#9 ania220587

ania220587

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:50

ja nikomu nie wytykam błędów w przeciwieństwie do was ale cóż polak taki jest ani nie uczynny ani nic tylko drugiemu zazdrości wykształcenia i wytyka mu błędy na każdym kroku. Nikt nie jest doskonały ale widzę że ludzie na tym portalu uważają się za takich. No cóż głupota ludzka nie zna granic współczuje wam. I swoje przypuszczenia radzę pozostawić dla siebie. I również wziąć się za swoje wykształcenie wtedy zobaczymy jak "Państwo" będziecie podchodzić do tematu nauki i prac pisanych przez osoby wykształcone.


Użytkownik ania220587 edytował ten post 06 czerwiec 2013 - 13:52

  • -3

#10 ania220587

ania220587

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:51

portal jest poprostu żenujący i ludzie na nim również


  • -4

#11 CatCat

CatCat

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 14:13

Mi osobiście fragment z ubiorem i butami zakrawa o jakiś post fetyszysty który kryje się pod pretekstem pisania 'naukowej pracy' ale może jestem przewrażliwiona ;-)


  • 4

#12 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 14:58

Ania  :D  :D  :D  trzymaj sie jakos...ja nie wytykam ci bledow,bo to nie jest moim celem.Zwrocilam tylko uwage na moje odczucie.


  • 0

#13 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 czerwiec 2013 - 16:36

Najlepiej najpierw o coś prosić, a potem zarzucać brak dobrej woli, zazdrość i nie wiadomo, co jeszcze, aby tylko bardziej zwymyślać innych. Przede wszystkim nikt nie chciał Ci źle, a tylko pisaliśmy własne odczucia i obawy, do czego mamy prawo. Poza tym, jak już o coś prosisz to rób to w miarę poprawnie, bo ta forma pisemna w pierwszym poście świadczy tylko o Tobie i o tym jak Ty sama podchodzisz nie tylko do ludzi, ale i samych studiów łącznie z napisaniem przez Ciebie "nieszczęsnej" pracy magisterskiej. Niechlujstwo totalne!

Nie trzeba nie wiadomo, jakiego wykształcenia, aby być miłym, czy uczynnym, wystarczy odrobina kultury, o czym doskonale pewnie wiesz. Nie wiedzieć, czemu postępujesz zupełnie inaczej, Twoja strata. Dalsza dyskusja w takim tonie, jaki używasz w tym wątku powoduje, że tylko sama siebie (na własne życzenie) ośmieszasz. Na forum jest wiele osób, które ukończyły studia, a nawet, jeśli nie to w niczym im to nie przeszkadza, aby stosownie się wypowiadać pamiętając o tym, że czytają to inni użytkownicy.

Osobiście mi /też studentce tylko byłej już/ jest zwyczajnie wstyd za CIEBIE!!! Dalsze uwagi z Twojej strony pod adresem wszystkich niemalże nie mają żadnego sensu i zachowaj je łaskawie dla siebie.


  • 5

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#14 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 20:11

Jak ta "wykształcona" osoba nie umie napisać Polak z dużej litery, to wolę być głąbem bez wykształcenia, niż sadzić takie byki! 

CatCat, masz rację, mnie też to się tak kojarzy. I jeszcze to obrazanie nas, gdy nie spełniłyśmy jej (jego?) oczekiwań świadczy o emocjonalnym, a nie naukowym podejściu do tematu.


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#15 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 30 czerwiec 2013 - 14:30

nie uważam, abyśmy byli żenujący. jeśli Pan (podejrzewam taką płeć) ma ciągoty do osób na wózkach i chce uzyskać ich zdjęcia, to nie tutaj. takich "magistrów" nie trzeba nigdzie. proponuję skończyć gimnazjum i nie podniecać się, bo żyłka pęknie.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#16 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:29

.....a moze ktos sobie jakis kawał robił..?

the, dałes mi do myslenia..z tą płcią..hmmm


  • 0

#17 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 19:54

Pani chciała, aby część pracy za nią napisać, a resztę jakoś pewnie posklejałaby za pomocą autokorekty. Nie ma lekko, tutaj trzeba trochę się napracować, a nie liczyć na innych. Na dobry początek wypadałoby się przedstawić z imienia i nazwiska, a potem jakąś sensowną ankietę opracować. No, a z wyjściem do ludzi nie byłoby już problemu. Kultura moja Panno kultura, to coś obliguje ludzi z jeszcze nie wyższym wykształceniem a już z najwyższymi aspiracjami.Pozdrawiam.


  • 2

#18 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 24 lipiec 2013 - 17:34

chyba kpisz?..


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#19 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 lipiec 2013 - 19:41

@The rozumiem Twoje słowa tylko nie za bardzo wiem, do kogo konkretnie je kierujesz (brak określenia się ... hmmm ... :dodgy: ). Jeśli do autorki owego wątku to chyba najwyższy czas dać sobie już spokój, bo ile "można odsmażać stary kolet". Po prostu nie wracajmy już do tego, bo robi się niesmacznie.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 24 lipiec 2013 - 19:42

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#20 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 04 sierpień 2013 - 15:53

a musisz wszystko rozumieć? jako moderatorka chyba nie jesteś zarazem wszechwiedząca? irytuje mnie to ciągłe komentowanie wszystkich słów każdego przez Ciebie i megalomania. czasami mam wrażenie, że szukasz ofiary. tyle w temacie.


  • -2
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych