Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

szkoła policealna dla starszych nieco iponków?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 15 maj 2013 - 15:15

Hej

 

Zastanawiam się czy dla takich starszych iponków (31 letnich) są jakieś fajne szkoły policealne, mogą być jak najbardziej w formie zdalnej. Jak dotąd znalazłam góra do 24 roku życia i....czuję się jakaś wykluczona :(

Do tej w Busku już pisałam, niestety wiek do 24 lat. Konstancin też jakoś tak miał. Police też jeśli się nie mylę 24.

Może wy wiecie gdzie jest coś dla takich starszawych....

 

 


  • 0
Majka_Cz

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2013 - 15:42

Dla takich starszawych iponków szuka się szkół dla dorosłych - tam nie ma limitu wieku.

Wpisz w wyszukiwarkę szkoły policealne dla dorosłych - na pewno coś będzie :)

Zobacz sobie np. tu: www.cosinus.pl

 

Pozdrawiam


  • 0

#3 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 15 maj 2013 - 16:01

Poszukaj również Centrum Kształcenia Ustawicznego - to typowe centra kształcące dorosłych niezależnie od stopnia sprawności  :) 


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#4 AnonimowaWredota

AnonimowaWredota

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów
  • Skąd:Kraków

Napisano 15 maj 2013 - 17:16

W Busku są szkoły dla chorych ale raczej nie tylko ruchowo ale i umysłowo, wiem bo jeżdżę tam na rehabilitację, znaczy się na górkę. 

A szkoły dla dorosłych to są wszędzie i nie ma warunku bycia zdrowym. (Poza chorobami psychicznymi) 


  • 0

#5 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 16 maj 2013 - 16:39

Nie napisalaś w jakim regionie mieszkasz, ale w każdym większym mieście są szkoły policealne, które się reklamują wszędzie. Wiem, jakim cudem znalazłaś info o tym, że tylko do 24 roku życia. Dowiadywałaś się o szkoły dzienne. Powinnaś raczej poszukać szkół policealnych dla doroslych, wtedy zazwyczaj nauka odbywa się w trybie zaocznym są to przeważnie dwa zjazdy w misiącu po dwa dni tzn. sobota, niedziela, jesli szkoła posiada internat, to nawet za symboliczną kwotę można przenocować. Niektóre szkoły oferują szkolenie eksternów, to znaczy raz na pół roku zdajesz egzaminy, a wszelkie materiały dostajesz pocztą. W zależności piszesz jakieś prace semestralne, jedziesz raz w miesiącu na konsultacje, lub rzadziej.jest wiele szkół prywatnych, lecz wcale nietrudno znaleźć bezplatną placówkę.Równocześnie informuję Cię, że takiego typu szkół PFRON nie refunduje.
  • 0

#6 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 16 maj 2013 - 19:54

Musisz szukać szkół Policealnych dla Dorosłych np. Cosinus, Optima, Żak. W każdym większym mieście można znaleźć oddziały. Jeszcze 2 lata temu PFRON dofinansował tego typu uczelnie z programu Student. Nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy, ale zawsze możesz zadzwonić i się dowiedzieć.


  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#7 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 16 maj 2013 - 21:05

Ulu różnie się dowiadywałam przeważnie pisząc maila lub dzwoniąc bezpośrednio do nich. Mieszkam w Poznaniu. Wszystkie z formie ścisłej odpadają -dyskalkulia wita :(


Użytkownik Majka_Cz edytował ten post 16 maj 2013 - 21:07

  • 0
Majka_Cz

#8 malomowna9009

malomowna9009

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 19:27

Hej.

Ja chodziłam do Szkoły Policealnej przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Poznaniu.

Owa szkoła dziennie prowadziła zajęcia dla młodzieży,l natomiast weekendowo dla osób dorosłych bez żadnych ograniczeń wiekowych i była bezpłatna.


  • 0

#9 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 24 marzec 2014 - 13:48

Problem w tym, że takie " zwykłe szkoły dla dorosłych" nie zawsze są przystosowane dla niepełnosprawnych :(


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#10 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 05 kwiecień 2014 - 17:37

W Busku są szkoły dla chorych ale raczej nie tylko ruchowo ale i umysłowo, wiem bo jeżdżę tam na rehabilitację, znaczy się na górkę. 

A szkoły dla dorosłych to są wszędzie i nie ma warunku bycia zdrowym. (Poza chorobami psychicznymi) 

a odkąd to choroba psychiczna wyklucza zdobywanie wykształcenia? jak najbardziej również i takie osoby mogą się uczyć.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#11 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 06 kwiecień 2014 - 09:56

Ulu różnie się dowiadywałam przeważnie pisząc maila lub dzwoniąc bezpośrednio do nich. Mieszkam w Poznaniu. Wszystkie z formie ścisłej odpadają -dyskalkulia wita :(

Ja kończyłam policealną szkołę na kierunku technik informatyk i nie było tam matematyki, bo się zmienił program kształcenia, ale były systemy binarny i heksadecymalny, jednak nie jest to trudne.

W Poznaniu jest dużo policealek.

@the I znowu się zgadzamy :) 

Na niektórych uczelniach szczególnie wspiera się właśnie osoby chore psychicznie, także osoby te nawet mogą studiować.


Użytkownik Paulla edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 10:32

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#12 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 07 kwiecień 2014 - 07:12

Problem w tym, że takie " zwykłe szkoły dla dorosłych" nie zawsze są przystosowane dla niepełnosprawnych :(

tylko że pytanie główne dotyczy szkół  prowadzonych e - learningowo.


  • -1
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#13 fiumo20

fiumo20

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 18:53

Z moich doświadczeń wynika, że jednak trzeba podzwonić popytać, czasem podejść, zobaczyć i wtedy coś wybrać, może zerknij tutaj? szkoly.gowork.pl Może ich warunki będę na tyle spoko, że dasz rade?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych