Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Oliwa z oliwek


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 adabuk6

adabuk6

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 maj 2013 - 13:55

Witam. Od okolo 6 miesiecy codziennie rano naczczo pije 2-3 lyzki stolowe oliwy z oliwek ( Extra Virgin).Wlasnie w tym czasie wpadl mi artykul o dobrodziejstwach oliwek.Jestem cukrzykiem,mam problemy z miazdzycą i nadcisnieniem.Jestem tez po zawale.

Wlasnie m.in. na te schorzenia mi pomaga. Tzn.zauwazylem w miare wyrownanie poziomu cukru,lepsze krazenie,cisnienie tez juz tak nieskacze.Chcialbym poznac Wasze zdanie o oliwie z oliwek,moze ktos ma jakies doswiaczenie w tym temacie.Moze  komus juz tez pomoglo, a moze niepowinienem tak naczczo pic.Zapraszam tez do poszukania artukulow w googlach i wypowiedz.Pozdrawiam


  • 0

#2 kalipso

kalipso

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 09 październik 2013 - 12:45

Również słyszałam wiele dobrego o oliwie, a podobno równie dobrze jest spożywać produkty z kwasami omega 3... ja często smażę na oliwie i dodaje oliwę do maseczki na włosy


  • 0

#3 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 10 październik 2013 - 11:00

Kiedyś mądry lekarz, który zanim faszerował pacjenta antybiotykami polecał mu leczenie miodem, czosnkiem, suszonymi malinami itp., polecił mi na uporczywą chrypkę i suchość w gardle zakraplanie oliwy z oliwek przez nos w takiej ilości, zeby spłynęła do gardła.

To jest fantastyczny sposób, polecam wszystkim z drapaniem w gardle i chrypką.


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#4 Iosa

Iosa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 07 luty 2014 - 22:18

moja chemiczka w szkole rowniez codziennie rano piła duzo oliwy zoliwek na czysto, stwierdziła, ze to jej najlepszy eliksir. A wygladała i czula sie swietnie


  • 0

#5 Martusiek

Martusiek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 09:52

Generalnie oliwę warto mieć w domu, to bardzo uniwersalny produkt. Może dorzucę zastosowanie urodowe, ale nic tak nie nawilża włosów jak właśnie natarcie ich na kilka godzin oliwą. Żadne odżywki się do tego nie umywają...


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych