Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niepełnosprawni ruchowo

niepełnosprawność ruchowa praca satysfakcja z życia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karii

Karii

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 19:36

Witam,

Nazywam się Karolina, jestem studentką V roku na kierunku psychologia, na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jestem w trakcie badań do mojej pracy magisterskiej na temat wpływu wykonywania pracy zawodowej na poczucie satysfakcji z życia u osób niepełnosprawnych ruchowo.

W badaniu mogą brać udział osoby niepełnosprawne ruchowo w wieku produkcyjnym, zarówno pracujące, jak i bezrobotne, z niepełnosprawnością wrodzoną oraz nabytą.

Wszystkie dane są anonimowe i zostaną wykorzystane jedynie do badań naukowych w ramach pracy magisterskiej.

Będę wdzięczna za wypełnienie ankiety.
Ankieta w formie elektronicznej dostępna jest pod adresem:

http://moje-ankiety....c-Vt8zdCaz.html

W razie pytań mój mail: k.woloszko[at]o2.pl

Pozdrawiam


  • 0

#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 20:04

Wypełnione - życzę powodzenia :)
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 19 marzec 2013 - 20:08

Wypełniłam :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 marzec 2013 - 21:06

Wypełniana i powodzenia :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2013 - 21:23

To ja może trochę dłużej, niż poprzednicy.

Wypełniłam, ale tylko dlatego, że już się za to wzięłam i nie chciałam po takim czasie zrezygnować z wypełniania, bo to oznaczałoby tylko, że tych kilka minut zmarnowałam.

Trochę badań mam za sobą - sama tworzyłam i wypełniałam już dla kogoś ankiety.

Muszę jednak przyznać, że dawno nie widziałam tak niedopracowanego narzędzia badawczego. Po formie nie wiadomo czy to ankieta czy inny Twór, bo strasznie to wszystko pomieszałaś.

Nie dość, że pytań sporo, to jeszcze nie są zbyt konsekwentne. Normalnie w ANKIECIE powinno ich być maksymalnie 15 - 20, bo przy większej liczbie ankietowany się nudzi, a nawet irytuje.

 

Ale do rzeczy:

 

pytanie 15 bodajże: "Jak spędzasz wolny czas"? Przy tak zadanym pytaniu opcja 8 - "życie towarzyskie" - jest dla mnie nielogiczna. Nie tylko na pierwszy odbiór, ale i samo pojęcie "życia towarzyskiego" jest dość szerokie.

 

Pytania "badające natężenie" zjawiska, to już dla mnie skrajność niezrozumiała. Tym bardziej, że są tak postawione, że czasami tylko ta neutralna 4 jest jedyną dobrą odpowiedzią. Pytanie zatem - dlaczego każesz jej unikać??? Wiem, że owa neutralność nie da Ci ciekawych wniosków, ale jak już pisałam - przez to, że pytania są postawione tak a nie inaczej, osoba badana i tak ją wybierze, bo owe skrajności też jej nie zadowolą.

 

Tyle masz pytań, a tak naprawdę ciągle powielasz te same pojęcia - cele, sens życia (pod koniec). Jakbyś kręciła się w kółko i tak naprawdę sama nie wiedziała co chcesz tym pytaniem udowodnić. Miałam poczucie "czkawki" przy wypełnianiu tego dokumentu.

 

I jeszcze jedna sprawa. Znowu chodzi o pytania "skrajnościowe".

 

Zadajesz pytanie "Moje ŻYCIE jest.... dalej: Moje ISTNIENIE jest...

Pomijając wątek filozoficzny (życie to coś więcej niż tylko istnienie), tak naprawdę powtarzasz pytanie, więc badany stracił trochę więcej czasu. Używając skrótu myślowego - istnienie to życie, po prostu.

Tak naprawdę to badanie to jeden wielki misz - masz, w którym więcej jest wątków egzystencjalnych niż - jak wspomniałaś wyżej - o pracujących lub bezrobotnych niepełnosprawnych. I co ma do tego myślenie o samobójstwie? Chyba za dużo wątków chcesz zmieścić w jednym temacie.

 

Nie piszę tego złośliwie. Dzielę się tylko opinią na temat tego, czym i Ty się z nami podzieliłaś. Poprosiłaś respondenta o wypowiedź, więc sobie pozwoliłam. Mam nadzieję, że ostatecznie dojdziesz do ciekawych konkluzji. Powodzenia.


Użytkownik Ivona edytował ten post 19 marzec 2013 - 21:29

  • 0

#6 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 19 marzec 2013 - 21:28

poszło :D


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#7 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 17:32

Ankieta wypełniona! :D 

Powodzenia!


  • 0
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#8 Karii

Karii

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 19:48

Witam ponownie,

 

Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory wypełnili ankietę.

 

Jednocześnie dziękuję Ivonie za uwagi odnośnie ankiety. Już odpowiadam, jak to wygląda.

Moje narzędzia badawcze do pracy magisterskiej to cztery różne kwestionariusze: kwestionariusz PIL, SWLS, Drabina Cantrila i moje własne pytania.

Mam duże problemy z dotarciem do grupy badanej tradycyjną drogą, w związku z tym zdecydowałam się utworzyć z tych wszystkich kwestionariuszy również ankietę w formie elektronicznej, przez co mogły stracić na czytelności.

Prośba była o unikanie odpowiedzi 4, i było to raczej stwierdzenie, aby starać się unikać tej odpowiedzi, a nie rozkaz ;) dokładnie z tego powodu, o którym napisałaś.

Powtarzanie pytań wynika zarówna z połączenia kilku kwestionariuszy, jak i tego, że powtarzanie pytań stosuje się w celu sprawdzenia czy badany odpowiada szczerze na pytania i podaje takie same odpowiedzi, czy nie odpowiada tendencyjnie.

 

Dziękuję bardzo za te uwagi. Na studiach nie mieliśmy wielu okazji, aby przeprowadzać badania, także wszelkie uwagi na przyszłość są dla mnie bardzo cenne.

 

Pozdrawiam :)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepełnosprawność ruchowa, praca, satysfakcja z życia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych