Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Problem z nietrzymaniem moczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 27 luty 2013 - 19:29

Witam Wszystkich

Chodzi o fakt popuszczania moczu. Występuje on po oddawaniu moczu, niby jest wszystko ok ale po chwili kilka kropli jeszcze zejdzie. Niema żadnych plam na zewnątrz lecz to jest uciążliwe od strony psychologicznej. Odrazu wystpuje fetor moczu nie jest on zbyt intensywny ale jest i to mnie strasznie boli.Bardzo pomocne mi będą pytanka jeżeli ktoś orientuje się jak rozwikłać ten problem. Mogę napisać znaczie więcej tylko proszę o pytanka na wszystkie postaram się odpowiedzieć.


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 luty 2013 - 20:42

@Jajcon1986 podobny temat znalazłam na forum:

http://www.ipon.pl/f...moczu/?hl=moczu

 

P.S. Nie chcę Cię w żaden sposób straszyć, ale jeśli możesz to idź zwyczajnie do lekarza i zbadaj się pod tym kątem. Bardzo bliska mi osoba z rodziny jest po walce z chorobą o nazwie "neurogenny pęcherz". Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na prostej, (oby szczęśliwej). Dziś dziękuję wszystkim za każde słowo i bezinteresowny gest, bo to było moją siłą i nie tylko moją ...  :heart:  :rumieniec:


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 28 luty 2013 - 14:05

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 28 luty 2013 - 12:52

Nie wiem jakie masz schorzenie podstawowe od niego zależy dalsze leczenie ...Ale dysfunkcja pęcherza , o której pisze _ANIOŁEK_ ( de facto nie jest to schorzenie ale leczyć trzeba i da się ) - pęcherz neurogenny dotyczy sporej grupy osób m.in. URK, SM, udar itd..Niestety musisz skontaktować się z neurologiem lub lepiej urologiem.Środki farmakologiczne mogą zmniejszyć neurogenność, poza tym elektrostymulacja pęcherza i inne metody fizykoterapeutyczne.
Na razie przede wszystkim proponuję podczas oddawania moczu stosować opukiwanie, masowanie i inne techniki ( oczywiście umiejętnie  ;)  ) aby do końca opróżnić pęcherz. Z zalecanych badań musisz koniecznie przeprowadzić badanie urodynamiczne ( aby ustalić spastyczność lub wiotkość w zależności od rodzaju stosujemy inne techniki walki z neurogennym pęcherzem ) .Powodzenia  :)


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#4 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 28 luty 2013 - 13:41

Takie kropelkowanie miałem zawsze w szpitalu po cewniku.Brałem jakieś leki przez tydzień i przechodziło.

Nie wiem jak u kobiet ale faceci mogą mieć też taki problem od zbyt ciasnych majtek , siodełek rowerowych , przy przeziębieniu itd.


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#5 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 21:54

Ja bym radziła abyś sikał na siedząco ,wówczas jest lżejsze i łatwiejsze opróżnianie pęcherza,zapobiega nawet powstawaniu prostaty.Spróbój po każdym oddaniu moczu na siedząco nie wstawaj lecz przez pare  sekund pozwól się odprężyć aby spłynęły resztki z całego przwewodu.W przypadku mojego męża bardzo pomaga.Nieraz blokuje łazienkie ale nauczyłam się czekać cierpliwie.Powodzenia.


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#6 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 09 kwiecień 2013 - 12:11

Dziękuje bardzo za rady, czy ktoś jest w stanie sprecyzować na czym mają polegać tećwiczenia „zwieracz moczowego” że tak powiem.


  • 0

#7 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 09 kwiecień 2013 - 13:18

Jednak nadal problem nie został w pełni rozwiązany. Często moja dysfunkcja polega na tym iż nie popuszczam moczu lecz jest zwilżanie bielizny. Sam nie wiem jak walczyć z tym problemem.


  • 0

#8 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:40

Aby poprawić kondycje zwieracza moczowego trzeba go poćwiczyć trochę to trwa ale daje rezultaty.Powiem ci jak to czynia kobiety,siadasz na sedes sikasz,po chwili zatrzymujesz i tak powtarzasz tę czynność do końca.Nawet jak nie chce ci się sikac możesz ćwiczyć nięśniami brzucha tak jakbyś zatrzymywał i puszczał sikanie,w ten sposób mięśnie zwieraczy które są wiotkie zostaja pobudzone do pracy.Ćwiczenie to można wykonywac w każdym miejscu i o każdej porze,tylko musisz byc cierpliwy.


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#9 elaliko

elaliko

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 11:57

Witam Wszystkich

Chodzi o fakt popuszczania moczu. Występuje on po oddawaniu moczu, niby jest wszystko ok ale po chwili kilka kropli jeszcze zejdzie. Niema żadnych plam na zewnątrz lecz to jest uciążliwe od strony psychologicznej. Odrazu wystpuje fetor moczu nie jest on zbyt intensywny ale jest i to mnie strasznie boli.Bardzo pomocne mi będą pytanka jeżeli ktoś orientuje się jak rozwikłać ten problem. Mogę napisać znaczie więcej tylko proszę o pytanka na wszystkie postaram się odpowiedzieć.

mnóstwo osób ma problemy z ntm, podobno statystyczna co druga kobieta, najlepszy sposób to wizyta u urologa, zbada i zaleci co najlepsze, ostatnio wchodzi leczenie laserowe, może to będzie złoty środek......


  • 0

#10 rith

rith

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 lipiec 2015 - 10:41

Wizyta u urologa nie zawsze pomoże, u mnie przyczyną są sprawy ginekologiczne i ciagle problem powraca. Stosuję na razie wkładki urologiczne, które są bardzo chłonne i nie przepuszczają nieprzyjemnego zapachu co ułatwia mi znacznie życie.


  • 0

#11 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 02 lipiec 2015 - 16:38

@rith - nawet przy problemach ginekologicznych warto zasięgnąć porady urologa.

elaliko dobrze pisała - obecnie medycyna rozwinęła się tak dobrze, że na problemy z nietrzymaniem moczu są wykonywane różne zabiegi, które mogą pomóc wyleczyć i przywrócić sprawność cewki moczowej. - W TV było ostatnio sporo na ten temat.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#12 mamita12

mamita12

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 21:02

Wiele słyszałam o tych zabiegach laserowych, ale póki co to wolałam zacząć od suplementu diety Femudar Plus, niby jest bardzo dobry, biorę od 3 dni.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych