Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Petycja o usunięcie ks. Franciszka Longchamps de Berier

In Vitro ksiądz Dziecko facebook petycja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 26 luty 2013 - 16:33

Wszystkich, którzy czują się oburzeni wypowiedziami ks. de Bérier na temat metody In Vitro jak i dzieci poczętych za jej pomocą zachęcam do podpisania petycji do Pani Barbary Kudryckiej Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego z apelem o usunięcie ks. Franciszka Jakuba Longchamps de Bérier z grona wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Można również wysłać wiadomości e-mail do ks. Franciszka de Bérie, w którym wyrazicie swoje zdanie na temat jego teorii.
adresy e-mail:
f.lb@uj.edu.pl
flb@uw.edu.pl

ks. Franciszek uważa, że "Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z In Vitro. Bo ma dodatkową bruzdę, która jest charakterystyczna właśnie dla pewnego zespołu wad genetycznych".
Metoda In Vitro jest "metodą która nie niesie dobra, jest większym zagrożeniem niż jakąkolwiek szansą"
Dzieci są "wyprodukowane metodą sprzeczną z godnością"

 

Zapraszam również do zapoznania się z artykułem http://wyborcza.pl/1...n=FB_Komentarze

Pod tym linkiem jest odpowiednie wydarzenie stworzone na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook...lan_user_joined
Tutaj jest odnośnik bezpośrednio do petycji
: http://www.petycje.p...?petycjeid=9342


Użytkownik sucherro edytował ten post 26 luty 2013 - 16:37

  • 4

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#2 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 26 luty 2013 - 16:46

Co o w ogóle za gość? Tzn. wiem jaką funkcje pełni ale skąd się taki wziął? Nazwisko jak z etykiety po szampanie.
  • 2

#3 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 26 luty 2013 - 17:38

Podpisane :)


  • 1

#4 Gość_corina_*

Gość_corina_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2013 - 18:07

Petycja podpisana.

Kolejny koszmarek w wydaniu księdza mieniącego się tytułami i gdnościami.Biskup Pieronek już zabłysnął stwierdzeniem u Ojejnik że " Pedofilia była na świecie,jest i będzie; i że,-żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego,żeby korzystać  z pewnych możliwości,jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego pchają go namiętności.Świata nie zmienimy; dodała jego ekscelecja !!!!!


  • 2

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 luty 2013 - 19:25

Petycja podpisana. Mam nadzieję, że jej pierwotny cel zostanie osiągnięty. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.


  • 4

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 26 luty 2013 - 20:31

Przeczytam wszystko, i podejme decyzje. Zastanawia Mnie jedno. Czy ta petycja cos da ?   


  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#7 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 26 luty 2013 - 20:36

Ależ oczywiście że nie, bo pani minister zapewne nie będzie wchodzić w kompetencje rektorów obydwu uczelni i narażać się na wylądowanie w samym centrum ideologicznego sporu. Sprawa czysto symboliczna z podtekstem politycznym ponieważ petycję załozył poseł Ruchu Palikota.
  • 1

#8 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 26 luty 2013 - 21:12

Janusz74
Dokładnie masz racje.Sądzę,iż najbardziej cierpią rodzice,dzieci oraz dorośli,którzy zostali poczęci metodą In Vitro. Najlepiej gdyby w ogóle nie padły te słowa.To wszystko tylko sprawia waśnie w społeczeństwie Polskim.A idąc tym chorym tropem może ktoś zaraz pokusić się o stwierdzenie typu "Wszystkie dzieci poczęte przez sługę Bożego posiadają charakterystyczny znak w obrębie pleców.Owym znakiem są rozstępy które,objawiają się w momencie dorastania i przybierają znak obróconego krzyża ". Dobrze jakby jednak duchowny odpowiedział za swoje kłapanie ozorem.


  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#9 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 26 luty 2013 - 21:40

Petycja podpisana.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 27 luty 2013 - 09:21

O kurcze... jak może wygadywać takie głupoty osoba wykształcona?! - Jaka bruzda?! - Jaki zespół wad genetycznych?! - Litości!!! - No i "produkcja dzieci"... załamka...

Przecież on pier... jak obłąkany! - Te wypowiedzi są sprzeczne z genetyką!


  • 3
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 27 luty 2013 - 12:13

Podpisałam może dzięki temu będzie mniej herezji.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 27 luty 2013 - 12:14

  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#12 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 27 luty 2013 - 18:46

Pod tym linkiem można przeczytać cały wywiad jaki został przeprowadzony z księdzem i opublikowany w "Uważam Rze"
http://www.uwazamrze...979246.html?p=1


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#13 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 27 luty 2013 - 23:51

A to komentarz obrazkowy do tematu :D

857232_562026173816625_1894688536_o.jpg


  • 3
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#14 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 00:55

Miałam się już nie wypowiadać, ale dla równowagi gdy przedstawiona jest tylko jedna wersja a drugą potępia się w czambuł,

przedstawiam tą drugą stronę.

Jednocześnie pragnę wyraźnie podkreślić, iż są wyjątkowe okoliczności, warunki, kiedy ta wersja nie ma uzasadnienia,

a mianowicie, gdy rodzice z innych powodów jak bezpłodność, skorzystali z zapłodnienia in vitro.

 

http://stronaoinvitr...na-to-genetycy-

 

Cała ta nagonka jest mało poważna i tak szczerze mówiąc bez sensu - jest to kolejne bicie piany.

 

"W sprawie ataków na ks. Longchamps de Berier stanęli także studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym wykłada duchowny. „Z niepokojem obserwujemy narastającą w ostatnich dniach atmosferę nienawiści i aktów skierowanych wobec ks. prof. Franciszka Longchamps de Berier” - czytamy w oświadczeniu Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ. „Naszym obowiązkiem jest stanąć w obronie Człowieka, który dla swoich wychowanków jest nie tylko autorytetem w dziedzinie prawa, ale także wzorem etycznego postępowania i przyjaznego, partnerskiego podejścia do innych osób, w tym studentów. Za wysoce niesprawiedliwe uznajemy agresywne ataki wymierzone w Księdza profesora, zwłaszcza jeśli są one motywowane bieżącymi kalkulacjami o charakterze czysto politycznym” - napisali studenci."

 

Dziękuję za uwagę.  Pozdrowionka Przemek :)


  • 0

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 marzec 2013 - 09:26

Ja nie potępiam człowieka, tylko absurdalne, niezgodne z nauką, poglądy, które profesor przedstawia jako fakty.


  • 2
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 14:46

Przeczytałem Michalino, dzięki za artykuł. Ale powiem Ci, że po przeglądnięciu całości zawartości tego portalu raczej nie zauważyłem by ktoś tam brał pod uwage i prezentował jak to Ujęłaś obydwie wersje problemu. Jest tam raczej jednostronny dobór opinii które akurat pasują do punktu widzenia przeciwników metody in vitro - nie oszukujmy się - przeciwników z przyczyn ideologicznych.

Oczywiście za krótki jestem w temacie genetyki by dyskutować z opinią prof.Cebrata, zdaje się że inni genetycy mają troche inne zdanie.

Przy okazji - sprawdziłem też temat owago szampańsko brzmiącego nazwiska. No więc Longchamps de Berier to rodzina lwowskich prawników o francuskich korzeniach, całkiem zasłużona jak sie okazuje za sprawą kolejnych przodków księdza. I to przypuszczalnie jedyna korzyśc z całej tej afery- zawsze się człowiek przy okazji czegoś nowego dowie.

Użytkownik Janusz74 edytował ten post 01 marzec 2013 - 15:04

  • 1

#17 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 16:26

.... przeglądnięciu całości zawartości tego portalu raczej nie zauważyłem by ktoś tam brał pod uwage i prezentował jak to Ujęłaś obydwie wersje problemu. Jest tam raczej jednostronny dobór opinii które akurat pasują do punktu widzenia przeciwników metody in vitro - nie oszukujmy się - przeciwników z przyczyn ideologicznych.
Przepraszam za offtopic...
ale z racji zastrzeżeń co do portalu, że jednostronny itp. przedstawię inny portal:

http://www.polskatim...a.html?cookie=1

W moim przypadku, to nie jest kwestia ideologiczna. Uważam, że powinny być pewne granice i zabezpieczenia
etyczne dla dobra ludzkości.
Wszak nauka powinna służyć ludzkości aby nie dojść do absurdów.
I tylko tyle. To wszystko co miałam do powiedzenia już w tym temacie, który już nie raz był "przerabiany"
na tym portalu.
  • 0

#18 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 01 marzec 2013 - 17:02

http://dziendobry.tv...itro,78238.html]

Komentarz do sprawy rodziców,którzy poddali sie in vitro.

 


  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#19 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 18:59

Przeczytałam wszystkie zamieszczone przez was artykuły

A o to fragment który mnie zamurował

Zaintrygowało mnie to, o czym się nie mówi. Politycy krzyczą, że ludzie chcą mieć dzieci - zgodzić się na finansowanie tej procedury z kasy państwa, czy nie. Nie mówi się o blaskach i cieniach tej metody z punktu widzenia naukowego i ekonomicznego. A z tego, co Pan mówi, wynika, że nie wszystko tu jest tylko dobre.
Jeśli się mówi o takiej metodzie, gdzie mamy parę bezpłodną, pierwsze pytanie, jakie należy zadać, brzmi: "Dlaczego oni są bezpłodni?" To znaczy, że jest naturalna bariera, która nie dopuszcza do zapłodnienia...

... czyli natura sama zabezpiecza się przed kłopotami?

To chyba naturalne , że większość małżeństw chce mieć dzieci, jeżeli nie udaje się normalną metodą . To inną ,jestem jak najbardziej za . Bo nikt nie ma prawa decydować o tym , czy mam mieć dziecko. Bo wady genetyczne , ale dzieci zapładniane normalną metodą też mają wady genetyczne. Też rodzą się chore
A tak w ogóle czy ktoś sprawdził jaki jest odsetek dzieci zapłodnionych metodą in vitro , które mają wady genetyczne . I jak to się ma w stosunku do dzieci zapłodnionych metodą naturalną .
  • -1

#20 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 22:23

Czyli, Michalino jeśli dobrze rozumiem......rodzice bezpłodni nie powinni mieć dzieci bo sa źli i sama natura/bóg to uniemożliwia tak?

A co z tymi bardzo płodnymi co dzieci produkują na akord i często zabijają, zostawiają na śmietnikach itd? Im bóg dal przyzwolenie na to bo są płodni...czyli dobrzy....czyli to co robią jest ok?

Co Wy tu za bzdety piszecie..w głowie mi się to nie mieści.


  • 2



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: In Vitro, ksiądz, Dziecko, facebook, petycja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych