Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kredyt gotówkowy dla rencisty socjalnego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kok0s

Kok0s

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2013 - 23:35

Witam,

Poszukuję informacji nt. kredytu gotówkowego dla rencisty socjalnego.

Dokładniej mówiąc mam 19lat , rentę socjalną w wys. 597,23 + zasiłek piel. w wys. 153 zł i szukam banku, który byłby w stanie udzielić mi kredytu w kwocie 1500 zł .

Wie ktoś coś na ten temat?.

Pozdrawiam .


  • 0

#2 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 23 luty 2013 - 00:16

Z tego co się orientuje teraz to otrzymanie kredytu gotówkowego z tytułu renty socjalnej graniczy z cudem. Życzę powodzenia bo miałem ten sam problem żaden bank nie chciał iść na udzielenie mi kredytu przy socjalce (a chodziłem po wszystkich) Wkurzyłem i pewneg razu spytałem się doradcy bankowego i ten mówił że w razie nie spłacania bank nie może "siąść" i egzekwować należytych pięniędzy że to jest dochód socjalny czyli na podreperowanie zdrowia i w razie wpadki bank nie ma nic do powiedzenia zaprosił mnie za kilka miesięcy na spotanie bo wtedy może przepisy się zmienią. Jeśli masz konto w jakimś banku to spróbuj popytać ale nie sądzę aby to przyniosło efekt.

Ja się ratuje w firmie na "P" (szybka gotówka) w opcji na PRZELEW nie DOMÓWKA
(każdy bierze na domówkę i daje się "wymacać" i potem ma pretensje dlaczego tak drogo.)

Użytkownik Gursonek edytował ten post 23 luty 2013 - 00:18

  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 23 luty 2013 - 17:48

Przede wszystkim uważałabym na takie kredyty typu "Provident", czy "Chwilówka". Zwyczajnie może się okazać, że więcej stracisz niż zyskasz. Chyba nie są Ci potrzebne dodatkowe problemy, prawda?! Poza tym zawsze można zadać pytanie o kredyt gotówkowy poprzez stronę internetową danego banku. Nie tylko prosto, ale i szybko. Zaznaczam na koniec, iż niecałe 600 zł może nie być wystarczającym dochodem do otrzymania kredytu gotówkowego. W końcu każdy z nas ma też swoje wydatki, o czym bank nigdy nie zapomina.

 

Więcej na ten temat do poczytania tutaj:

http://www.bankier.p...ta-2453757.html


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 23 luty 2013 - 18:38

Aniołku tak się składa że firma provedent działa na rynku polskim 15 lat. Provident to nie chwilówka! Na miesiąc czy dwa tygodnie to po pierwsze. Po drugie chwilówka działa na zasadzie zazyczaj tygodnia. W Providencie jest okres 30 45 lub 60 tygodni są tak zwane pakiety "dómówka" i "przelew". W pakiecie dom konsultant przyjeżdza do Ciebie wypełnia wniosek i daje Ci pieniążki do rączki. Raty spłacasz raz na tydzień. Począwszy od następnego tygodnia po pobraniou kwoty. Przyjeżdza po ratę przedstaweiciel danego regionu. Opcja dom z własnego doświadczenia wiem jest bardzo droga. Pakiet przelew jak wskazuje nazwa opiera się na przelewach. Procedura jest ta sama lecz kasy nie dostajesz na "łapkę" tylko czekasz na paczkę poleconą w której to masz harmonogram spłat. I spłacasz raty według ustalonych dat. Tylko w tej opcji robisz sama przelewy bankowe. Nikt nie przyjeżdza po ratę do domu ta forma jest bardziej anonimowa. Masz 14 dni roboczych na zwrócenie pieniędzy bez ponoszenia dodatkowych kosztów (odstąpienie). Uwierzcie provident nie jest zły! Tylko ludzie często nie wiedzą o opcji przelew.

Przykład :

Opcja dom :
kwota 2,000zł na 30 tyg. = rata tygodniowa : 113,30zł łącznie do spłaty 3.396,90zł
kwota 2,000zł na 45 tyg. = rata tygodniowa : 84,45zł łącznie do spłaty 3.754,70zł
kwota 2,000zł na 60 tyg. = rata tygodniowa : 65,50zł łącznie do spłaty 3.924,65zł

dużo prawda? 2 x tyle. (kasę otrzymujesz do ręki)

Opcja przelew:
kwota 2,000zł na 30 tyg. = rata tygodniowa : 85,30zł łącznie do spłaty 2.558,48zł
kwota 2,000zł na 45 tyg. = rata tygodniowa : 60,00zł łącznie do spłaty 2.698,43zł
kwota 2,000zł na 60 tyg. = rata tygodniowa : 47,00zł łącznie do spłaty 2.819,06zł

(przy wepełnianiu wniosku podajesz nr. numer konta bankowego na które to zostaną przelane środki)

Wiem co mówię nie z jednego banku "chleb jadłem" byłem i jestem w providencie miałem 8 pożyczek mimo młodeo wieku. Provident jest bezpieczny według mnie. Proste i wygodne a poza tym 3,8 milionów Polaków ma kredyty w tej firmie. Proste wygodne a także bezpieczne. W chwili śmierci rodzina nie odziedzicza twoich dłgów. Chyba że jesteś samobójcą. Jesteś ubezpieczona nawet ubezpieczenie obejmuje pobyt w szpitalu że ubezpieczyciel może płaciić za Ciebie raty na tej nieszczęśliwy okres (tylko nie wiem na jakiej zasadzie to jest)

Użytkownik Gursonek edytował ten post 23 luty 2013 - 22:09

  • 0

#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 23 luty 2013 - 23:43

Gursonek, wszystko pięknie opisałeś, ale czy zastanowiłeś się, że pożyczki z Providentu nie są dla osób utrzymujących się z renty socjalnej? - Dlaczego? - Z prostego powodu - nie stać ich na spłaty w trybie tygodniowym! - Niby jak ON ma płacić tygodniowo minimum 47 zł (188 zł/msc) lub 85,30 zł (341,2 zł/msc) jeśli jej dochód miesięczny wynosi 597,23 zł ? (zasiłku pielęgnacyjnego nie wlicza się do dochodu!)

 

Mam nadzieję, że Twoja propozycja wzięcia pożyczki z Providentu, to żart, bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby po spłacie tych "pięknych", tygodniowych rat można było utrzymać się z pozostałej sumy  +/- 400 zł ( niewiele ponad 250 zł). - Wybacz, ale niektórzy nie mają innych dochodów i inne rachunki do opłacenia.


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 24 luty 2013 - 00:17

Droga Kiciu !

Niech mnie....Cholera! moja Droga nie żartuje! Bo sam jestem z socjalki i jakoś dycham. Provident jest dla każdego! Tylko muszę podejść do tego racjonalnie. Poza tym niech przepisy w Polsce zmienią odnośnie kredytów w imię by żyło się lepiej.... Więc nie wiem gdzie widzisz problem podpisując umowę chyba wiesz o wszystkim prawda? Gdy natomiast nie czytasz to twój problem. Nie bronie Providenta ale prawda jest taka że gdyby nie ta firma to masa ludzi nie miała by co włożyć do ust dają pożyczki na słowo i za to powinniśmy być wdzięczni.


PS: I także Kochana mam rachunki :-)

Użytkownik Gursonek edytował ten post 24 luty 2013 - 00:38

  • 0

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 24 luty 2013 - 00:47

Provident jest dla każdego, bo każdemu udzielą pożyczki - oby tylko podpisał papiery...

Utrzymujesz się sam, z renty socjalnej i opłacasz wszystkie rachunki - czynsz, media prąd, gaz? Kupujesz sobie jedzenie, środki czystości i inne potrzebne rzeczy? - To dziwne jest, bo albo masz baaaardzo niskie rachunki, albo nie opłacasz wszystkich sam...

Gdzie widzę problem podpisując umowę? - Problem jest taki, że ja bym tej umowy nie podpisała (wyobraź sobie, że nie podpisuję dokumentów bez ich przeczytania, zrozumienia i wyrażenia zgody), bo moje rachunki za czynsz i media są dużo wyższe nić te 400 zł, które miałoby mi zostać i nie mieszkam w ogromnym mieszkaniu, ani nie zużywam za dużo mediów. - Nie wyobrażam sobie, żeby opłacającą samotnie wszystkie rachunki osobę byłoby stać na taki kredyt.

 

Ciekawe kto jeszcze z osób posiadających tylko rentę socjalną, utrzymujących się z niej sami, bez wsparcia finansowego kogoś z rodziny, będzie mógł sobie na to pozwolić po opłaceniu wszystkich rachunków i pozostawieniu sobie kasy na codzienne, niezbędne wydatki.

- Zapraszam do dyskusji :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 24 luty 2013 - 01:13

Moje dochody oscylują na kwotę +1200zł miesięcznie (dwie renty socjalna i rodzinna). Mieszkam z rodziną dokładam się do rachunków i mam ich bardzo dużo i są wysokie mam kredyty itp..itd... Pragnę zauważyć że męzczyzna lub kobieta o której jest tu mowa ma 19 lat i mieszka z rodziną nie sądzę aby było go stać na samodzielne mieszkanie i utrzymanie. (Jeśli się myle to przepraszam) Ja żyje na wsi wiadomo życie jest tańsze niż w miastach ale praktycznie powoli zrównuje się z trybem miastowym. Czy koszt 188zł przy łączym dochodzie 750zł to aż tak dużo na jedną osobę? Jak przypuśmy nie mieszka sam tylko z rodziną żyje skromnie... Pytam się? Skoro banki zawyżają progi "wymagań" a tutaj mamy no fakt odrobinkę drożej (mówię o przelewie) niż w tradycyjnym banku.

Użytkownik Gursonek edytował ten post 24 luty 2013 - 01:17

  • 0

#9 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 luty 2013 - 01:24

To niestety prawda, że takie firmy jak Prowident udzielają kredytów nie patrząc na dochody kredytobiorcy. Jest uwzględniana tylko renta bez zasiłku pielęgnacyjnego, który nawet stały nie jest wliczany do dochodu.
Trzeba zwrócić też uwagę, że firmy tego typu mają bardzo duże oprocentowanie, wręcz lichwiarskie i spłata kredytu może okazać się niemożliwa dla biorącego pożyczkę.
Nie wiem dlaczego Gursonek sugeruje, że renta socjalna nie podlega zajęciu komorniczemu. To bzdura. Podlega, komornik może ją zająć na wniosek wierzyciela w wysokości 50% kwoty najniższej emerytury lub renty, w zależności od rodzaju pobieranego świadczenia. Podstawa Prawna:
Art.139 ust.1 pkt 5 Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zajęciu nie podlega tylko zasiłek pielęgnacyjny.


Szczerze odradzam branie kredytów pozabankowych.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#10 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 24 luty 2013 - 01:27

Czarny Aniołku, Tak mi powiedzieli w dawnym lukasie w maju tego roku
  • 0

#11 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 luty 2013 - 01:31

Czarny Aniołku, Tak mi powiedzieli w dawnym lukasie w maju tego roku
To w takim razie, ktoś próbował wprowadzić Cię w błąd. Niestety ale renta socjalna nie chroni przed zajęciem komorniczym.
Osoby o niskich dochodach powinny unikać tego typu zadłużeń, bo w ten sposób można wpaść w spirale długów, które będą się ciągnęły za dłużnikiem całe życie.
Parabanki właśnie w ten sposób działają, że udzielają kredyty na bardzo duży procent, tym osobą które w normalnych bankach nie mają zdolności kredytowych.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 24 luty 2013 - 01:41

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#12 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 24 luty 2013 - 01:37

Ja mimo 1200zł jak ubiegam się o kredyt to tylko dostaje go na zasadzie renty rodzinnej na socjalną nie patrzą nawet odrzucają od razu i tylko rodzinna się liczy. Nie jestem za tym czy za tym ale czy jeśli bank odmawia Ci a gotówka jest Tobie potrzebna na "gwałt" to aż takim wielkim grzechem jest Provident? Nie sądzę szczerze odradzam opcje domową ale przelew czemu nie.

Użytkownik Gursonek edytował ten post 24 luty 2013 - 01:42

  • 0

#13 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2013 - 01:39

Od kiedy renty socjale wypłaca ZUS podlegają zajęciu komorniczemu jak każde inne ale też uznawane są jako dochód,dzięki czemu pożyczke mozna zaciągnąć.


  • 0

#14 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 luty 2013 - 02:09

Komornik może zająć rentę socjalną do 25 % wysokości renty, a przy tym wolna od zajęcia musi pozostać kwota równa 50 % najniższej renty lub emerytury.
Nawet te 25% to duża kwota dla kogoś kto ma tak niski dochód.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#15 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 24 luty 2013 - 02:51

Ja dwa lata temu wzięłam kredyt w Credit Agricole. Dali mi bez problemów sporą sumę. Może tam zapytaj?

Jeśli chodzi o ściąganie długu przez komornika to nie wiem jak jest teraz, ale kilka lat temu zabieranie pieniędzy z renty nie było zabronione o ile się nie mylę. 


  • 0

#16 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2013 - 15:27

Provident to nic innego jak lichwa.


  • 2

#17 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 luty 2013 - 15:55

Gursonek jeżeli komuś brakuje pieniędzy, to raczej powinien pomyśleć na czym może swoje wydatki ograniczyć, na czym zaoszczędzić a nie brać kredyt w parabanku. Jak ktoś przy małym dochodzie ma mieć pieniądze na spłatę tygodniowych nie małych rat?
Jesteś ich klientem od 4 lat a teraz sobie policz ile odsetek zapłaciłeś za swoje kredyty. Zastanawia mnie też czy bierzesz pożyczki jak np. masz sytuację podbramkową czy też jesteś już w spirali zadłużenia.
Nikt nie jest w stanie mnie przekonać, że oferta takich firm jak PROVIDENT jest korzystną ofertą dla osób biednych. Trzeba też brać pod uwagę, że w przypadku osób O.N stan zdrowia może się gwałtownie zmienić czy leki które są brane mogą drastycznie podrożeć i wówczas, można stanąć przed wyborem albo raty albo leczenie.
Gursonek jeśli Ty jesteś zadowolony to Twoja sprawa ale proszę nie rób reklamy tej Firmy.
Parabanki działają na pograniczu prawa i nikomu nie życzę aby za kilka złotych stracił dorobek życia i zdrowie. Te Firmy z nikim się nie cackają, jesteś dobrym klientem dopóki płacisz, ale gdy masz trudności przestaje być różowo. Każde opóźnienie to dodatkowe duże koszty, tak jak procenty od opóźnienia, monity, pisma itd. To zwyczajna lichwa jak pisze Iwona.
  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#18 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 24 luty 2013 - 16:06

Nie mam sytuacji podbramkowej ale tu ***** powiesz coś to źle więc wolę mileczeć na wieki wieków Amen!!! Tu nie obowiązuje wolność słowa to nie jest reklama a tylko obszerne przedstawienie informacji i chęć pomocy ale tu każdy każdego woli opluwać poprawiać i tak dalej

Użytkownik Gursonek edytował ten post 24 luty 2013 - 16:09

  • -1

#19 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2013 - 16:14

Jesteś ich klientem od 4 lat a teraz sobie policz ile odsetek zapłaciłeś za swoje kredyty.

ja się jednak przyczepię do słowa "kredyty", którego nie używałabym w odniesieniu do Providenta czy jemu podobnych.

kredyty dają banki i TYLKO banki - na konkretnych warunkach, zwieńczonych umową - legalnie. nie żadne "firmy - krzaki" w postaci chociażby Providenta, któremu trzeba oddać krocie, za wcześniej pożyczone grosze. fakt, że na rynku funkconuje tak długo znaczy tylko tyle, że zbija swój kapitał na tych, którzy  bardzo potrzebują pieniędzy, a mamieni namową "życzliwych" decydują się pobrać środki z mało wiarygodnych źródeł.


Użytkownik Ivona edytował ten post 24 luty 2013 - 16:16

  • 1

#20 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2013 - 16:18

Nie mam sytuacji podbramkowej ale tu ***** powiesz coś to źle więc wolę mileczeć na wieki wieków Amen!!!

 

Zrób tak zatem. Ludzie są świadomi, że Provident nie jest wiarygodną firmą. Nie wiem po jakiego grzyba próbujesz im wpierać, że są cudowni. Chwal ich sobie w myślach, ale nie próbuj przeforsować ich fenomenu, bo jak ludzie mają obiekcje, to się tylko zmęczysz.

 

I dlaczego używasz słowa "k***"?

Jak się wściekasz przy takim temacie, to fatalnie. Nie trzeba podnosić głosu. Czasem trzeba podnieść wartość swoich argumentów.


Użytkownik Ivona edytował ten post 24 luty 2013 - 16:21

  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych