Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kredyt gotówkowy dla rencisty socjalnego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 luty 2013 - 16:20

Gursonku nie opluwam Cię ani w żaden inny sposób Ci nie ubliżam, wybacz jeśli tak to poczułeś.
Jednak swoją wiedzą możesz komuś zrobić niedźwiedzią przysługę. Najlepiej niech każdy sam znajdzie sobie ofertę na miarę swoich potrzeb i możliwości.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#22 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 24 luty 2013 - 17:18

Gursonku nie opluwam Cię ani w żaden inny sposób Ci nie ubliżam, wybacz jeśli tak to poczułeś.
Jednak swoją wiedzą możesz komuś zrobić niedźwiedzią przysługę. Najlepiej niech każdy sam znajdzie sobie ofertę na miarę swoich potrzeb i możliwości.

Nie chodziło o Ciebie, lecz o mnie :) Ale już temat jakby jest nieaktualny, bo Gursonek się tak strasznie zapienił że mu zamknąłem powielony temat. Zażądał usunięcia własnego konta, lecz zrobił to w taki sposób, że wcześniej otrzymał bana :)


  • 1

Jacek "Verselle"


#23 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 24 luty 2013 - 18:27

Pytam się? Skoro banki zawyżają progi "wymagań" a tutaj mamy no fakt odrobinkę drożej (mówię o przelewie) niż w tradycyjnym banku.

Ja mam podobne dochody (renta rodzinna i socjalna), mam na utrzymaniu córkę, która się uczy i bez problemu dostałam kredyt w banku i inny kredyt, przy zakupach na raty. - Nie dam sobie wmówić, że pożyczka z Providenta jest tylko "odrobinkę" droższa, bo spłacam dwa kredyty bankowe, w dwóch bankach i mam dobre porównanie.
Osoba zakładająca wątek nie napisała, że mieszka z rodziną, więc nie mamy prawa przypuszczać, że będzie tego kogoś stać stać na spłatę pożyczki z Providenta.
Mam porównanie w kosztach utrzymania mieszkania i mediów w dużym mieście i w małej miejscowości, więc i tu nie dam sobie wmówić, że to się "prawie zrównuje". 

 

Ja mimo 1200zł jak ubiegam się o kredyt to tylko dostaje go na zasadzie renty rodzinnej na socjalną nie patrzą nawet odrzucają od razu i tylko rodzinna się liczy. Nie jestem za tym czy za tym ale czy jeśli bank odmawia Ci a gotówka jest Tobie potrzebna na "gwałt" to aż takim wielkim grzechem jest Provident? Nie sądzę szczerze odradzam opcje domową ale przelew czemu nie.

- To dziwne, bo renta socjalna także wlicza się do dochodu, więc nie wiem dlaczego nie była brana pod uwagę... Może chcieli Cię zbyć, albo nie trafiłeś do odpowiedniego banku, bo i mnie nie każdy bank chciał udzielić kredytu, ale w każdym banku brali pod uwagę obydwie renty.
- Jeśli gotówka jest Ci potrzebna "na gwałt" (pominę milczeniem to określenie, chociaż mam ochotę zażartować), to czasem nie ma innej możliwości i można skorzystać jednorazowo z usług parabanku, ale trzeba być pewnym, że będzie się to mogło spłacić. No i korzystanie z Providenta to nie grzech, ale zgoda na lichwę... - Nie szkoda Ci pieniędzy, które na nich straciłeś przez 4 lata, a mogłeś je zaoszczędzić?

Ja dwa lata temu wzięłam kredyt w Credit Agricole. Dali mi bez problemów sporą sumę. Może tam zapytaj?
Jeśli chodzi o ściąganie długu przez komornika to nie wiem jak jest teraz, ale kilka lat temu zabieranie pieniędzy z renty nie było zabronione o ile się nie mylę. 

- Credit Agricole to dawny Lukas i tam Gursonek nie dostał kredytu - a ja bez problemu ponad rok temu  :)
Niestety, ale renta rodzinna, socjalna i emerytura nie są bezpiecznymi dochodami dla dłużników - każde z tych świadczeń może być zajęte przez komornika (ale nie w całości).

 Tu nie obowiązuje wolność słowa to nie jest reklama a tylko obszerne przedstawienie informacji i chęć pomocy ale tu każdy każdego woli opluwać poprawiać i tak dalej

Ty wypowiedziałeś swoje zdanie, zachwalając Provident - nikt Ci tego prawa nie odbiera, ale nie potrafisz się pogodzić z tym, że jest tyle negatywnych opinii o tym parabanku. - Wygląda na to, że to Ty chcesz odebrać nam prawo do naszego zdania, bo nie zgadzamy się z Tobą. - Jesteś zadowolony z ich usług - Twoja wola. - Po prostu mnie by było szkoda pieniędzy, żeby płacić tak wysokie odsetki.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#24 dargrzyb

dargrzyb

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 14:26

Poszukuję informacji nt. kredytu gotówkowego dla rencisty socjalnego.

Dokładniej mówiąc mam 19lat , rentę socjalną w wys. 597,23 + zasiłek piel. w wys. 153 zł i szukam banku, który byłby w stanie udzielić mi kredytu w kwocie 1500 zł .

Wie ktoś coś na ten temat?.

Witam. Proponuje zapytać w Deutsche Bank  tam swego czasu dawali a jak nie to tylko provident lub inny parabank, jednak oprocentowanie wynosi 100 % a czasami nawet ponad 1000%.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 14 marzec 2013 - 16:28
Poprawiono cytat i treść.

  • 0

#25 Gracja

Gracja

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
  • Skąd:małopolska

Napisano 17 marzec 2013 - 11:38


Szczerze odradzam branie kredytów pozabankowych.

I ja odradzam. Znam kilka przykładów osób. Nawet samotnie żyjącym renty w wys. 580 dziś banki, czy jakieś providenty dają kredyty.  Weźmiesz raz coś na raty i już Cię mają. Potem isty, telefony, nakłaniające do takich kredytów, nawet do 5000 zł.. Aż wpadasz w pętlę kretydową i tracisz wszystko, co masz, a jeśli nie masz nic, to z renty wezmą Ci tyle, że zostanie Ci na suchy chleb z wodą.

W moim wieku koleżanka z młodych lat zmarła wskuitek niedożywienia i wychłodzenia organizmu, zaraz po niej jej mąż. a córce długi po nich zostały, jako że mieszkała z nimi.

Mnie samej wciskali kredty, po tym jak jedną rzecz na raty wzięłam, na szczęście nienawidzę obciążeń. Wolę szukać źródeł przypływu pieniędzy, niż odpływu :)

Nie wiem, czy przy rencie socjalnej dają kredtyty. Ale przy rencie z ZUS-u nie tylko dają, ale i wciskają. Kiedyś, nie dawali przy niskich rentach kredtytów, ale potem zobczyli, ze społeczeństwo się starzeje i najwięcej zarobią na najstarsch więc zaczęli dawać. Jeżeli Cię naklaniają do korzystania z kredytu, to nie po to, by Ci pomóc, lecz po to by od Ciebie wydrzeć jak najwięcej.


  • 1

#26 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2013 - 20:37

Dla wszystkich, którzy będą chcieli wziąć chwilówkę polecam kalkulator do obliczania kosztów kredytu - http://zanim-podpiszesz.pl/


  • 0

#27 koktajlowa

koktajlowa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 12:55

Niestety (albo stety) żyjemy w czasach, gdy dostęp do pożyczek i kredytów jest coraz łatwiejszy, a wiele firm, zwłaszcza pozabankowych reklamuje się na lewo i prawo - trzeba uważać na wszystkie takie oferty! Zanim się coś wybierze, trzeba sprawdzać dokładnie warunki przyznania i opłaty! Ranking pożyczek może być tutaj przydatny, ale daje on tylko pewne podstawowe informacje i nie wgłębia się w szczegóły. Zanim podpisze się umowę, trzeba ocenić, na co nas stać i czy będzie w stanie spłacać raty. Będąc rencistą ma się stały dochód, więc siłą rzeczy nie powinno być to przeszkodą przy dostaniu kredytu.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych