Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kwietniowe spotkanie w Bydgoszczy

spotkanie iponki Bydgoszcz

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 22 luty 2013 - 22:29

Kochani zapraszam was na spotkanie w kawiarni mieszczącej się przy kinie Helios w Bydgoszczy (ul. Fordońska 146) . Proponowany termin który może ulec zmianie to 20.04.2013. Miejsce jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pozostałe szczegóły podam z czasem. Pozdrawiam. Kicuś

Użytkownik Kicuś edytował ten post 24 luty 2013 - 15:01

  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#2 Gość_Forest_82_*

Gość_Forest_82_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2013 - 19:33

Mieszkam niedaleko Bydgoszczy i uważam że to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze będzie bardzo małe zainteresowanie, po drugie, byc może ta kawiarnia koło Heliosa jest dostosowana ( nie wiem, nie byłem) ale czy nie uważasz że organizowanie zlotu w centrum handlowym jest na miejscu?Nie mówiąc o tym że Galeria Pomorska, w którym jest ta kawiarnia znajduje sie dość daleko od centrum....


  • 1

#3 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 24 luty 2013 - 22:03

Mieszkam niedaleko Bydgoszczy i uważam że to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze będzie bardzo małe zainteresowanie, po drugie, byc może ta kawiarnia koło Heliosa jest dostosowana ( nie wiem, nie byłem) ale czy nie uważasz że organizowanie zlotu w centrum handlowym jest na miejscu?Nie mówiąc o tym że Galeria Pomorska, w którym jest ta kawiarnia znajduje sie dość daleko od centrum....

Co do frekwencji to jest jeszcze masa czasu do kwietnia ale dzięki za uwagi co do miejsca.
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#4 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 28 luty 2013 - 23:42

Hej. Po wielu uwagach co do lokalizacji postanowiłem zmienić miejsce spotkania i będzie to Gregorio Restaurant (ul. Gdańska7) www.restauracjagregorio.pl/. Niestety wc nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ale mam nadzieję że to nie będzie za bardzo przeszkadzać. Ceny nie są najniższe ale dość niskie jak na centrum. Start 14:30. Pozdrawiam cieplutko. P. S. Wielkie buziaki dla ANIOŁKA i Jaskółki

Użytkownik Kicuś edytował ten post 28 luty 2013 - 23:46

  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#5 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 00:51

To żart na 1 kwietnia ? Szybki jesteś ;)
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#6 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 marzec 2013 - 08:53

nie
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#7 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 marzec 2013 - 09:11

Znajdź lepsze miejsce w Bydgoszczy poza centrum handlowym w centrum miasta

Użytkownik Kicuś edytował ten post 01 marzec 2013 - 09:14

  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 marzec 2013 - 11:05

Znajdź lepsze miejsce w Bydgoszczy poza centrum handlowym w centrum miasta

 

Skoro organizujesz spotkanie to musisz się tym sam zająć. Przerzucanie tego na kogoś nie jest fajne. Sam wyszedłeś z propozycją, więc teraz musisz również sam wszystko dokończyć. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ktoś wyjdzie Ci z propozycją pomocy. Wówczas nie jesteś już sam. Pozdrawiam.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 01 marzec 2013 - 11:06

  • 4

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 12:37

Kicuś jeśli idzie o organizację spotkania w Bydgoszczy, myślę, że robisz to w sposób nie przemyślany i bez żadnego planu.
Po pierwsze, wybierz miejsce spotkania takie, gdzie będzie łatwy dojazd, za równo autem, jak i komunikacją miejską. Najlepiej byłoby aby dojechać można było jednym autobusem MZK a wiem, że z wielu dzielnic, trzeba korzystać z dwóch, trzech aby dostać się do centrum. Zwróć też uwagę, czy można dojechać autobusem niskopodłogowym.
Lokal powinien być dostosowany i warto byłoby porozmawiać z właścicielem, czy wyraża zgodę na takie spotkanie. Dlaczego? Ponieważ aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które się niestety zdarzają się w Naszym kraju, że właściciel krzywo patrzy na osoby na wózkach. Nawet jeśli właściciel lokalu nie ma takich uprzedzeń, to i tak warto, poinformować Go i zarezerwować miejsca, bo może się okazać, że w terminie spotkania, ktoś inny ma rezerwację. Wtedy Ty i Twoi goście zostaniecie na ulicy.
Zwróć uwagę, czy jest dość duża przeszczeń między stolikami, tak aby mogły swobodnie poruszać się osoby na wózkach i ze wsparciem. Toalety też są ważne, tutaj nie może być żadnych schodów czy wysokich progów. Drzwi powinny być na tyle szerokie aby bez problemu wjechać wózkiem.
Ceny w lokalu nie powinny być wysokie, bo wiadomo, każdy chce miło spędzić czas, nie myśląc zbytnio o portfelu:)
Godzina 14.30 jest chyba zbyt późna, ponieważ musisz się liczyć z tym, że uczestnicy spotkania muszą wrócić do domu, a jechać na godzinę czy dwie nie opłaca się. Podczas spotkania, każdy będzie chciał porozmawiać, pośmiać się a wtedy czas płynie szybko.
Kicuś, myślę, że najpierw powinieneś zobaczyć, jak takie spotkanie wygląda a jest doskonała okazja w Szczecinie. Dziewczyny na pewno zrobią wszystko jak należy, a potem samemu myśleć o zorganizowaniu czegoś w swojej okolicy. Dobrze byłoby, aby ludzie Cię poznali osobiście bo na razie możemy Cię poznawać, tylko przez to co piszesz:(
Ważne jest też to, że nie pokazujesz się na portalu jako osoba poważna a więc obawiam się, że frekwencja na spotkaniu w Bydgoszcz będzie mała lub żadna.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 01 marzec 2013 - 12:49

  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#10 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 marzec 2013 - 15:07

Kochani nie chodzi mi o to że chcę żeby ktoś znalazł lepsze miejsce za mnie tylko o to że ktoś od razu krytykuje zaproponowane przezemnie miejsce. Możecie mi wierzyć lub nie ale znalezienie dobrego miejsca na takie spotkanie które nie znajduje się na terenie centrum handlowego i jest conajmniej w miarę dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy graniczy z cudem więc wkurza mnie to że jak już znalazłem takie miejsce to ktoś pyta czy to prima aprilisowy żart
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#11 Gość_Forest_82_*

Gość_Forest_82_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 17:37

Kochani nie chodzi mi o to że chcę żeby ktoś znalazł lepsze miejsce za mnie tylko o to że ktoś od razu krytykuje zaproponowane przezemnie miejsce. Możecie mi wierzyć lub nie ale znalezienie dobrego miejsca na takie spotkanie które nie znajduje się na terenie centrum handlowego i jest conajmniej w miarę dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy graniczy z cudem więc wkurza mnie to że jak już znalazłem takie miejsce to ktoś pyta czy to prima aprilisowy żart

Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Tu nie chodzi o kwestie znalezienia odpowiedniego miejsca, tylko o kwestię oragnizacji całego spotkania. To jest naprawdę kupę roboty, i nasuwa się pytanie czy tym sobie z tym poradzisz. Tak jak pisze CZARNYANIOŁ - naprawdę pojedź na kilka zlotow, niech Cię ludzie poznają, a i ty poznasz secyfikę takich spotkań i wtedy dopiero myśl o takich rzeczach. Ale żeby  nie było lokalizację wymyśliłeś w miarę dobrą :)


  • 2

#12 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 marzec 2013 - 18:08

Co do poznania mnie osobiście to już niedługo będzie taka możliwość. Poza tym właściciel akceptuje osóby niepełnosprawne. Myślałem też o restauracji sphinx która jest w pełni dostosowana ale jak zobaczyłem ceny to od razu z niej zrezygnowałem
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#13 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 22:34

Kicuś...udzielę Ci rady zanim Twoje spotkanie okaże się totalną klapą..a tak będzie....odpuść sobie...nwet Admin nie dal ci przywolenia na nazywanie tego spotkaniem iponków....ludzie Cie nie znają, nie widzieli na oczy, widzą tylko co piszesz a to (wybacz za te słowa) jest delikatnie mówiąc niepoważne. Jak możesz sypać lokalami jak z rękawa nie rozmawiając nawet z właścicielem? Taka impreza wymaga rezerwacji....często jest tak, że właściciel reorganizuje lokum aby było łatwiej....ale trzeba z nim porozmawiać. Porywasz się z motyką na słońce.


  • 1

#14 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 marzec 2013 - 23:23

Lilith chyba nie czytałeś uważnie mojego poprzedniego postu Rozmawiałem z właścicielem pod względem akceptacji osób niepełnosprawnych. Dla twojej i innych wiadomości termin jest już zarezerwowany i sprawdziłem to osobiście
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#15 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 marzec 2013 - 23:23

Lilith chyba nie czytałeś uważnie mojego poprzedniego postu Rozmawiałem z właścicielem pod względem akceptacji osób niepełnosprawnych. Dla twojej i innych wiadomości termin jest już zarezerwowany i sprawdziłem to osobiście. Jeśli chodzi o poznanie mnie to przed moim będzie jeszcze jedno spotkanie na którym zamierzam się zjawić i tam będzie okazja mnie poznać

Użytkownik Kicuś edytował ten post 01 marzec 2013 - 23:40

  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#16 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 23:51

Lilith chyba nie czytałeś uważnie mojego poprzedniego postu Rozmawiałem z właścicielem pod względem akceptacji osób niepełnosprawnych. Dla twojej i innych wiadomości termin jest już zarezerwowany i sprawdziłem to osobiście
Kicuś i tu wychodzi Twój zapał ale i brak poważnego podejścia do organizacji. Chcesz powiedzieć, że już zarezerwowałeś termin, tylko kilka postów wyżej, piszesz, że termin jest jeszcze do dyskusji! Nie wiem, czy spojrzałeś w kalendarz ale 20. 03. 2013 to ŚRODA! Chyba nie wziąłeś pod uwagę, że niektórzy pracują.
Kicuś, co to znaczy, że rozmawiałeś z właścicielem, pod względem akceptacji, osób niepełnosprawnych? Akceptować można poglądy, zwierzęta a nie LUDZI!!!!
Może dodam jeszcze coś od siebie, myślę że organizowanie w pojedynkę spotkania jest cokolwiek niepoważne. Na osobie/osobach organizujących spoczywa wiele obowiązków, nie tylko wyszukanie lokalu. Trzeba pomyśleć i zadbać o wiele szczegółów i przewidzieć różne sytuacje.
Nie wiem, czy np. sprawdziłeś jak jest z miejscami do parkowania? Czy lokal posiada swój parking? Ile jest na nim miejsc? Czy jest możliwość zarezerwowania na nim miejsc? Wydawać by się mogło, że to nie istotny szczegół ale bardzo ważny, bo w centrum dużego miasta znalezienie miejsca postojowego graniczy z cudem. Może się okazać, że nie uprzedzając właściciela lokalu o spotkaniu, wolnych miejsc nie będzie, ani nigdzie w pobliżu i co wtedy zrobią zmotoryzowani goście? Zamiast miłego spotkania, będą krążyć w poszukiwaniu wolnego parkingu.
Może zdarzyć się też sytuacja, że ktoś nie znający Bydgoszczy się zgubi i będzie trzeba Nim pokierować, pomóc mu w odnalezieniu dogodnego dojazdu. Musisz znać dobrze rozkład jazdy MPK.
Nie wiem czy np. zwróciłeś uwagę jaka jest podłoga w lokalu? Niby mało istotna sprawa ale teraz modna jest terakota i tu pytanie czy podłoga nie jest śliska? W wielu miejscach publicznych, podłogi są wyłożone kafelkami, które przy odrobinie wilgoci są jak lodowisko. Dla osób z problemami ruchowymi to istny horror.
Trzeba też liczyć się z tym, że na spotkaniu pojawią się różni ludzie, którzy albo nie koniecznie się lubią abo nie zgadzają się w poglądach i tu jako Gospodarz spotkania, będziesz musiał umieć pogodzić zwaśnione strony lub rozwiązać problem, zachowując przy tym neutralność.

Takich nieprzewidzianych sytuacji może być wiele i nie wiem, czy jesteś w stanie sam z nimi dać sobie radę, ja wymieniłam tylko kilka z możliwych.
Kicuś, nikt nie chce dla Ciebie źle, nikt Ci źle nie życzy ale porywasz się z " motyką na słońce", jak napisała Lilth.
Niestety jesteś osobą anonimową, nikt Cię nie zna a więc możesz nie opanować sytuacji. Jedno spotkanie z IPONKAMI, jeżeli pojawisz się w Szczecinie, jeszcze nie czyni Cię osobą zaufaną.
Myślę, że takie spotkanie będziesz mógł spróbować zorganizować za rok, kiedy pozna Cię osobiście większe grono osób. A to się łączy z bywaniem na IPONOWYCH spotkaniach i Zlotach.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 02 marzec 2013 - 01:26

  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#17 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 02 marzec 2013 - 01:54

Ok. Odstępuje od organizacji tego spotkania ale nie wykluczam że w dalszej przyszłości(1-2 lata) wrócę do tematu spotkania w Bydgoszczy. Jednakże proszę o nie usuwanie tego wątku ku przestrodze dla innych "szaleńców". A tak wogóle jakby jakaś zaufana osoba miała ochotę na organizację spotkania bądź zlotu w bydgoszczy to służę pomocą.

Użytkownik Kicuś edytował ten post 03 marzec 2013 - 21:35

  • 3

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#18 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 01:58

Brawo Kicuś, to jest męska decyzja!
  • 2
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#19 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 09:16

:)   Super Kicuś - kiedyś na pewno się uda . Organizując jednak w przyszłości takie spotkanie należy na początek zorientować się jakie będzie zainteresowanie. Na pewno trzeba też zebrać wszystkie sugestie osób, które chcą uczestniczyć w takim spotkaniu- nie da się zadowolić wszystkich ale znaleźć jakiś "złoty środek"  :). No i to co ważne w Naszym wypadku znaleźć lokal, do którego będzie w miarę dobry dojazd a sam lokal dostosowany dla potrzeb ON ( wjazd,toalety - bardzo ważne ).Przyszłość przed Nami i do zobaczenia..."kiedyś"   :)


  • 1

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#20 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 10 marzec 2013 - 06:18

Proszę o zamknięcie tego wątku. W razie chęci powrotu do tego pomysłu w dalszej przyszłości napiszę nowy.
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spotkanie, iponki, Bydgoszcz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych